Dog.bg Форуми : Златните ми рибки се държат странно

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Златните ми рибки се държат странно

#1 Потребителят е офлайн   Jeny24 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 29-December 11
  • Gender:Female

Публикувано: 08 December 2013 - 06:33 PM

Имам 2 малки златни рибки в кръгъл аквариум. Сменям им всяка седмица 2/3 от водата, винаги престояла. На моменти седят на повърхността много странно с коремите нагоре или настрани. Сутрин винаги са много активни и нищо им няма. Дали не ги прехранвам? Случва се и понякога след като им сменя водата...
Благодаря предварително.

#2 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 08 December 2013 - 09:21 PM

Колко литра е аквариума? Има ли филтър и по колко пъти на ден ги храниш? Не е хубаво да се гледат в кръгъл аквариум.. За да се развият добре златните рибки имат нужда от голям аквариум, качествена филтрация и по-студена вода.

#3 Потребителят е офлайн   Jeny24 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 29-December 11
  • Gender:Female

Публикувано: 08 December 2013 - 09:54 PM

Храня ги веднъж на ден, за сега са в кръгъл аквариум - 5 литра, без филтрация. Това ли е проблема?

#4 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 08 December 2013 - 09:59 PM

Да, това е проблема. Липса на кислород. Купи им голям аквариум (70-100 литра) и задължително добра филтрация. Един ден от седмицата е хубаво да се пропуска хранене.

#5 Потребителят е офлайн   Slavov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 38
  • Регистрация: 10-May 12

Публикувано: 08 December 2013 - 10:00 PM

Проблем е, тези кръгли аквариуми трябва да ги забранят. Принципно златните риби стават доста големи, така че поне един 50 литров аквариум само двете вътре ще се чувстват добре. И ЗАДЪЛЖИТЕЛНО филтър. Хайде утре да кажеш какво си им взел ;)

#6 Потребителят е офлайн   Fi_Re Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 311
  • Регистрация: 03-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 09 December 2013 - 08:45 AM

При живородките принципът е следният - литър на см рибка. При златните е друго - 50 литра на рибка. Златните много цапат и трябва задължително добра филтрация. Другото, което е проблем при тях е, че са като прасенца, ядат докато има или доакто се пръснат. Внимавай с прехранването. Относно кръглия аквариум ти не си виновен, виновни са медиите и по-точно филмите, в които виждаме как се гледа златна рибка в малко кръгло аквариумче и е много сладурско. Да ама не! На теб приятно ли ще ти е да живееш в тоалетна, защото в момента рибките ти се чувстват точно така в това ограничено пространство. Те няма да оцелеят дълго в тези условия. Имаш няколко варианта - да ги върнеш в магазина и да ги смениш за една мъжка бета, да ги продадеш и да си купиш мъжка бета и последния вариант - да купиш голям аквариум, в който да сложиш златните и да си вземеш мъжка бета за този аквариум. Относно бетите, те са единствените рибки, които биха живяли в такива условия. Те не искат голям литраж, не искат филтрация, единственото, което ще се наложи да направиш е да намериш (ако нямаш) нагревател, защото са топлолюбиви. Съветвам те бетата да е мъжка, защото са много по-красиви от женските. И да те предупредя - не взимай 2 бети, не и в тези литри. Мъжките са много агресивни към себеподобни, независимо от пола, бият се понякога до смърт. Ако имаш въпроси питай. Ако не ми вярваш карай си така, но рано или късно ще видиш, че не става. Аз, като човек с опит в акваристиката, ти казвам как стоят нещата. Всички в началото сме правили грешки от незнание, въпросът е, че вече има много места откъдето може да се осведомим и да не ги допускаме.
User's Signature

Много хора казват, че обичат кучето си, а само му се любуват отстрани. Да обичаш е отговорност, която не тежи. Да обичаш кучето си значи да му осигуриш нормален живот, достатъчно любов и време и да си готов да поемеш цялата любов, с която ще ти отвърне, а тя е безкрайна. Аз обичам моето куче, а вие?

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни