Dog.bg Форуми : Самозащита по време на разходка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Самозащита по време на разходка Оцени темата: ***** 1 Гласове

#21 Потребителят е офлайн   g_tanov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 760
  • Регистрация: 31-October 10
  • Gender:Male

Публикувано: 09 December 2013 - 03:34 PM

При едри домашни кучета помагат само ритниците. Иначе става страшно. Веднъж ми се наложи да използвам и бокс.
Важно е да сте много внимателни и да избягвате места на които се пускат свободно агресивни кучета от глупави стопани.
По едно време дори си носих пистолет с технически пипер. Беше ми писнало да правя дренажи на кучето си и да давам луди пари за лечение. Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 09 December 2013 - 03:43 PM

Да, ама ние женички по 40-50 кг няма да има голям ефект от ритниците :ab_041:най-много после да ходим в гипс :dog:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   moon1521 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 25
  • Регистрация: 08-May 11

Публикувано: 09 December 2013 - 04:03 PM

Ами аз попринцип избягвам такива места. Но искам да бъда подготвен, ако нещо се случи на улицата, защото главно го разхождам в града.

#24 Потребителят е офлайн   diadra Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 840
  • Регистрация: 27-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора/ София/Варна

Публикувано: 09 December 2013 - 04:56 PM

Пример от днес: Домашен лабрадор се спуска към нас ...озъбен ръмжащ...хванах за нашийника, натиснах го в стената до мен...така се паникьоса. А словесна атака срещу стопанина му не бе за подценяване :db_046:

#25 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 09 December 2013 - 05:14 PM

предполагам,че той е избягал преди кучето :ab_041:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   Attera Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 225
  • Регистрация: 21-May 12
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 December 2013 - 05:23 PM

Реално няма как да си подготвен. Както казаха, всичко зависи от кучетата. Аз пък нямам и навика да нося спрейове, за вода да не говорим... При някои става с ритници, при други с викове, при трети с вода или спрей... нищо универсално няма. Ако нападнатото куче е дребно - не прави масовата грешка да го вдигаш паникьосано или да бягате. Стигне ли се до сбиване, хваща се първо по-опасното куче, независимо дали е "нападнатото" или "нападателят", защото идеята е да се избегнат жертви и нараняване. Лошото е, че като изскочи непознато куче, не всеки би рискувал да го хване (разбираемо).

Нас постоянно ни "нападат", няколко пъти буквално съм била не в прединфарктно състояние, ми и аз не знам в какво. Реагирам според случая. Ако виждам, че кучето още е далече забързвам леко крачка без видима реакция и притеснение, като не позволявам и моето да му обръща внимание. Измъкваме се.
Ако е достатъчно близо, но виждам, че идва по-скоро "на скандал", отколкото "на бой" (това си личи в повечето случаи), спирам, чакам да си изкаже възгледите и тръгвам пак. Междувременно се карам на моето да стои спокойно и да не предизвиква допълнително другото. Това се случва редовно с глутници по улиците. Идват с много джангър, истерясват около моя и си тръгват. Поне нас не са ни нападали бездомни досега.
Ако познавам кучето отсреща, голямо е, агресивно е и знам, че ще нападне сериозно - кофти. Ритници, дърпане... и накрая разтърваване с реален шанс за побой над другия стопанин от моя страна.
Ако въпросното нападащо е дребно или такова, което няма да нанесе кой знае какви щети - държа само моето, пак ритници на другото, рискувам моето да бъде нахапано (което е ставало не веднъж) и крещя по стопанина да се домъкне по най-бързия начин.

Важното е да не се паникьосваш и да не внесеш допълнително напрежение в ситуацията, защото не рядко именно уплахата на стопанина предизвиква конфликт, който иначе би могъл да се избегне.
При нас лошото от една страна е, че наистина честичко му се спускат кучета. Хубавото от друга е, че като викна "Хвани си кучето, щото броя до 3 и пускам моето!!!", повечето стопани летят като изтребители и си ги хващат :ab_041:
User's Signature

When the ignorant punish the innocent... it`s called BSL!

#27 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 09 December 2013 - 06:52 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 09 December 2013 - 03:43 PM, написа:

Да, ама ние женички по 40-50 кг няма да има голям ефект от ритниците :ab_041:най-много после да ходим в гипс :dog:


Бе вие жените не сте за тази работа , толкова ли не можете да зарибите някой мъж .
От форума кучкарките повечето сте хубавици :md_064::md_064:
гледайте си спокойствието и манджите , като има някой за бой само давате данните на мъжо си .
Жена ми ( ние сме живата Хармония ) готви с удоволствие и когато има някой за бой , аз го бия с удоволствие и сички сме щастливи( без битият :dh_188:) .

За последен път пиша спрей- пробвайте го на куче през оградна мрежа така ще имате спокойствието и хладнокръвието за опитът . След това в градинката му пръскате от 20 см - вкл и на собственото - и сички са щастливи.
Има пълно щастие !
http://www.youtube.c...h?v=-QlsqyxUkro

#28 Потребителят е офлайн   ivangog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 05-March 12
  • Gender:Male
  • Location:pleven
  • Interests:скулптора , кучета , колоездене ,

Публикувано: 09 December 2013 - 08:15 PM

Показване на мнениетоAttera, в 09 December 2013 - 01:58 PM, написа:

Показване на мнениетоivangog, в 08 December 2013 - 08:09 PM, написа:

По принцип така наречените успокояващи сигнали вършат работа . Защо никой от вас не се замисли поне малко защо нападат ?


Защото, когато се разхождам с моето мъжко куче, вързано до мен и виждам как далеч не приятелски настроеното също мъжко, огромно куче на съседа се е спуснало озъбено към нас, първата ми мисъл е как да избегна нападението за секунди. Не защо напада, няма време за дълбок анализ... Напада, защото е пуснато и стопанинът е идиот в повечето случаи :md_064:

Е с тези доводи съм съгласен .
Но въпроса беше и за безстопанствените , а там работата е друга .
User's Signature

Не трябва непременно да сте луд за да работите при нас , но все пак помага !

#29 Потребителят е офлайн   ivangog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 05-March 12
  • Gender:Male
  • Location:pleven
  • Interests:скулптора , кучета , колоездене ,

Публикувано: 09 December 2013 - 08:19 PM

Показване на мнениетоg_tanov, в 09 December 2013 - 03:34 PM, написа:

Важно е да сте много внимателни и да избягвате места на които се пускат свободно агресивни кучета от глупави стопани.
Качена снимка

Е това вече найстина помага .
User's Signature

Не трябва непременно да сте луд за да работите при нас , но все пак помага !

#30 Потребителят е офлайн   ivangog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 05-March 12
  • Gender:Male
  • Location:pleven
  • Interests:скулптора , кучета , колоездене ,

Публикувано: 09 December 2013 - 08:27 PM

Показване на мнениетоemilvr, в 09 December 2013 - 06:52 PM, написа:

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 09 December 2013 - 03:43 PM, написа:

Да, ама ние женички по 40-50 кг няма да има голям ефект от ритниците :ab_041:най-много после да ходим в гипс :dog:


За последен път пиша спрей- пробвайте го на куче през оградна мрежа така ще имате спокойствието и хладнокръвието за опитът .
http://www.youtube.c...h?v=-QlsqyxUkro


Големи съвети даваш и ти .
Аз видя ли че някой пръска кучето ми с лютив спрей през оградата ни ще му го навра в задника с натиснато палче .
http://www.youtube.c...h?v=BT3o2SMHeDg
User's Signature

Не трябва непременно да сте луд за да работите при нас , но все пак помага !

#31 Потребителят е офлайн   marin4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 30-May 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 December 2013 - 08:54 PM

Вече са дали съвет за спрей, аз главно това бих използвала. Лошото е, че не съм сигурна колко е ефективен...веднъж ми се наложи да напръскам нахален домашен мъжки, за да защитя разгонената си женска, а и себе си, тъй като кучето се опитваше всячески да се добере до нея, включително и се пробва да ме нахапе...беше пуснат да си се разхожда сам....еми не отрази спрея, ама грам...Решила съм да си взема палка, а в краен случай и нож, колкото и фрапиращо да звучи, защото за съжаление при нас е пълно с комплексарчета с много агресивни и опасни кучета...разхождат ги понякога без нашийник дори. При молба от моя страна да бъде хванато кучето докато отминем ми се отговаря най-нагло и демонстративно, че няма да си го хване... ако се стигне до положение, в което животът на кучето ми е застрашен, а стопанинът не реагира...и до ножа ще стигна... И все пак, ако няма навременна реакция, а кучето е устремено и твърдо решено да нападне...не мисля, че има нещо, което да помогне и да го отблъсне...поне в някои случаи и при някои кучета имам чувството, че нищо не върши работа... Това, което ме изкарва от равновесие е,че въпросните стопани-Идиоти...като видят жена насреща и си позволяват твърде много...Винаги когато съм разхождала кучето си с някой приятел...отношението е съвсем друго....съобразяват се много повече.... Без коментар....

Заради подобни ситуации разходките са се превърнали в кошмар...стремя се да им запомня графика на тези въпросните стопани с агресивни и свободно подтичващи кученца и да извеждам моето в други часове. Докато съм навън съм постоянно нащрек.... нооо няма как. Предпочитам да избегна такава ситуация, отколкото да се чудя какво да правя после...

#32 Потребителят е офлайн   axelcharry Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 141
  • Регистрация: 23-July 13

Публикувано: 09 December 2013 - 09:02 PM

В такива случай съм много благодарен , че съм тренирал футбол ! :ab_041: Ако не помогне пръчка, ритник или камък си бия камшика и бягам и те след мен и става направо цирк :td_188: :ab_041: :tb_195:

#33 Потребителят е офлайн   sazo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 299
  • Регистрация: 19-May 13
  • Gender:Male
  • Location:Горна Оряховица
  • Interests:всичко свързано с кучета

Публикувано: 09 December 2013 - 09:30 PM

Електрошок или електрошокова палка.Това са средствата с които можете да спрете ефективно куче.Палката е по-удобна,че е по-дълга(с нея няма опасност нападателя да се обърне и да ви захапе)но и цената е по.След като препарирате временно кучето ще имате предостатъчно време да посъветвате и стопанина му.

#34 Потребителят е офлайн   ivangog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 05-March 12
  • Gender:Male
  • Location:pleven
  • Interests:скулптора , кучета , колоездене ,

Публикувано: 09 December 2013 - 09:43 PM

Показване на мнениетоaxelcharry, в 09 December 2013 - 09:02 PM, написа:

В такива случай съм много благодарен , че съм тренирал футбол ! :ab_041: Ако не помогне пръчка, ритник или камък си бия камшика и бягам и те след мен и става направо цирк :td_188: :ab_041: :tb_195:

Не можеш да избягаш о мотивирано да те хване куче .
Аз съм бягал с колело и започна да изостава след около 40 км / ч
User's Signature

Не трябва непременно да сте луд за да работите при нас , но все пак помага !

#35 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 10 December 2013 - 08:45 AM

То накрая какво стана. Излизам аз от вкъщи за разходка. Слагам 10 ката дрехи, че да не замръзна навън два часа. Хващам двете кучета, които тежат повече от мен. Мятам чантата през рамо, в която има документи на кучетата, торбички за ако, телефони, цигари, пари, нож, лютив спрей, електрошокова палка и... може би една кутия тик-так за свеж дъх! И така весели, щастливи, правим една крачка и разчитам на кучетата да ме довлачат до парка, че аз не мога да ходя от тежести...
Докъде я докарахме, пак сами да се защитаваме за всичко и от всеки... Смятам, че общинския инспекторат трябва да си размърда органа за сядане и да се спрат поне идиотите, които си пускат бойните кучета.
Направо предлагам да се въведе психо тест за годност да бъдеш кучкар!!! :be_107:
Не може сульо и пульо, разни "испанци" и дебили с ментални увреждания, да стопанисват кане корсо, питбул, бултериер, ротвайлер и сие, шото им е малко... достойнството. Стопаните, които са достойни за тези породи са твърде малко. А и не само, спокойно един такъв "индивид" може да направи агресивна машина и от едно хъски или дори голдън.
Да видим като почнат да си плащат всеки месец глоба за рецидив, дали ще продължават с безхаберието.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#36 Потребителят е офлайн   Hera_mp Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 293
  • Регистрация: 08-June 11
  • Gender:Female
  • Location:Plovdiv

Публикувано: 10 December 2013 - 10:48 AM

Докъде я докарахме, пак сами да се защитаваме за всичко и от всеки... Смятам, че общинския инспекторат трябва да си размърда органа за сядане и да се спрат поне идиотите, които си пускат бойните кучета.
Направо предлагам да се въведе психо тест за годност да бъдеш кучкар!!! :be_107:
Не може сульо и пульо, разни "испанци" и дебили с ментални увреждания, да стопанисват кане корсо, питбул, бултериер, ротвайлер и сие, шото им е малко... достойнството. Стопаните, които са достойни за тези породи са твърде малко. А и не само, спокойно един такъв "индивид" може да направи агресивна машина и от едно хъски или дори голдън.
Да видим като почнат да си плащат всеки месец глоба за рецидив, дали ще продължават с безхаберието.
[/quote]

Моля, моля, достатъчно с обидите към породите(кане корсо, питбул, бултериер, ротвайлер и сие). Защото точно тази сутрин за н-ти път ми се случи да викам по собственик на маламуто хъски подобно, търчащо свободно и хаотично из парка, и като го помолих за пореден път да не си пуска кучето , тоя миндил ми се държи като щипана мома. Проблема е в отговорността на собственика. Нищо лично, но се повтаряш, аз имам амстаф и никога, никога не съм си позволявала подобна безотговорност.




#37 Потребителят е офлайн   g_tanov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 760
  • Регистрация: 31-October 10
  • Gender:Male

Публикувано: 10 December 2013 - 12:24 PM

Това, с тестването на стопаните, преди да им се позволи да отглеждат куче го има в някои развити държави.
България, обаче не е развита, а народът има типично селско отношение към животните, така че - ще почакаме.
Инспекторатът няма да помогне, защото пишлеметата дето си пускат "бойните породи" ще правят напук - тях ги респектира само шамарче и бабаитлък.
Иначе, няма универсален метод за предотвратяване на подобни ситуации.
Просто бъдете внимателни и през зимния период ходете с тежки ботуши.Качена снимка

#38 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 10 December 2013 - 12:32 PM

Може би прекалих с емоционалността и съм останала недоразбрана. Никога не бих си позволила да обидя куче от която и да е било порода. Като човек-кучкар обичам всички породи, и "бойните" . Даже смятам бултериера за най-сладката муцунка на света. А питбулите са такива лигльовци с хората (поне с мен), че обожавам да ги мачкота, когато ги видя.
Визирам такива породи, заради самата захапка. Едно е немец да нахапе хъски, съвсем друго е питбул да захапе врата му... няма оттърване.
Кучетата не са виновни. Не веднъж сме казвали: "Няма лоши кучета, има глупави стопани". Както и писах след това, един такъв некомпетентен стопанин може да превърне и хъски, и голдън в по-лош звяр от други, уж агресивни породи. А и обратното, познавам питбули и бултериери по-меки от памук и дори при нападение не отвръщат, но тяхните стопани знаят как да ги гледат. Както казах, малко са достойните за такива породи. Изисква се подход и разум, а не всеки го има.
Дори смело бих подкрепила съфорумците, защото самият факт, че са тук, говори за тяхната всеотдайност. :rc_036:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#39 Потребителят е офлайн   ivangog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 05-March 12
  • Gender:Male
  • Location:pleven
  • Interests:скулптора , кучета , колоездене ,

Публикувано: 10 December 2013 - 06:47 PM

Показване на мнениетоMiSs KiSs, в 10 December 2013 - 08:45 AM, написа:


Направо предлагам да се въведе психо тест за годност да бъдеш кучкар!!! :be_107:
Не може сульо и пульо, разни "испанци" и дебили с ментални увреждания, да стопанисват кане корсо, питбул, бултериер, ротвайлер и сие, шото им е малко... достойнството. Стопаните, които са достойни за тези породи са твърде малко. А и не само, спокойно един такъв "индивид" може да направи агресивна машина и от едно хъски или дори голдън.


На същото мнение съм и аз но не само за тези породи , а за всички кучета . При регистрация на куче да се минава психотест !
Искате ли да съберем подписка за проектозакон ?
User's Signature

Не трябва непременно да сте луд за да работите при нас , но все пак помага !

#40 Потребителят е офлайн   g_tanov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 760
  • Регистрация: 31-October 10
  • Gender:Male

Публикувано: 11 December 2013 - 08:34 AM

То подписката лесно, ама някой трябва да създаде теста, друг да го прилага, трети да издава кетап.
Обществото ни не е узряло емоционално, пък и материално (трябва да се плаща на ново звено към някоя агенция) за такива неща.
Законите уреждат вече възникнали и нуждаещи се от регулация човешки отношения.
Дайте по-добре да възпитаваме като начало добре децата си пък после може и отношението към животните да се подобри.Качена снимка

  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни