Dog.bg Форуми : Самозащита по време на разходка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Самозащита по време на разходка Оцени темата: ***** 1 Гласове

#1 Потребителят е офлайн   moon1521 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 25
  • Регистрация: 08-May 11

Публикувано: 08 December 2013 - 06:40 PM

Здравейте приятели,
не знам дали мястото на темата е тук, но не намерих друг раздел. Предлагам в тази тема всеки да сподели различни начини за отблъскване на било то улични кучета, кучета пуснати без повод и т.н. или по-точно как можем да избегнем инцидент, ако някое куче ни нападне по време на разходка. Много пъти съм си мислил за това и дори понякога ме е карало да не разходя кучето си, но накрая реших да пусна тази тема. Ще бъда благодарен на всеки, който изрази свое мнение, защото искам да разхождам спокойно и да знам, че никое друго улично няма да ме нападне. В повечето случаи уличните кучето седят само отстрани и лаят, но понякога има такива, които буквално тичат към теб и твоето куче и се нахвърлят на бой. Темата ми е насочена точно към такъв вид защита от кучета. Благодаря отново!
Поздрави!

#2 Потребителят е офлайн   axelcharry Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 141
  • Регистрация: 23-July 13

Публикувано: 08 December 2013 - 06:54 PM

Ами и аз мислех на скоро да пусна такава тема. Преди седмица ни нападна БОК на един съсед . Кучето беше пуснато в двора , но някак си излезе и ме настигна и се избавих с ритници от него после ме беше жал , но това беше изхода. :dh_188:

#3 Потребителят е офлайн   Тедитоо Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 08-December 13
  • Gender:Female
  • Skype:

Публикувано: 08 December 2013 - 07:02 PM

Тук пишем на български.
мод


#4 Потребителят е офлайн   moon1521 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 25
  • Регистрация: 08-May 11

Публикувано: 08 December 2013 - 07:08 PM

Благодаря ви и на двамата за отговорите. Първо, #axelcharry, за съжаление и ритниците са начин, ако положението стане доста напечено. #Тедитоо, имам в предвид за самозащитата, когато съм излязал от вкъщи и съм на 15 мин. от там примерно. А това с чакането не знам.. не ми се струва удачно.. Хайде нека още хора да споделят дали имат някакви начини, и ако може някой да ми отговори точно на въпроса в темата :)
Поздрави!

#5 Потребителят е офлайн   diadra Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 840
  • Регистрация: 27-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора/ София/Варна

Публикувано: 08 December 2013 - 07:55 PM

Спрей - има си защитни спрейове които действат на животни...Пръс в муцуната , и квииииииииии ...беж на обратно!

#6 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 08 December 2013 - 07:59 PM

В повечето случаи шише с вода върши подобна работа :md_064:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   ivangog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 05-March 12
  • Gender:Male
  • Location:pleven
  • Interests:скулптора , кучета , колоездене ,

Публикувано: 08 December 2013 - 08:09 PM

По принцип така наречените успокояващи сигнали вършат работа . Защо никой от вас не се замисли поне малко защо нападат ?
User's Signature

Не трябва непременно да сте луд за да работите при нас , но все пак помага !

#8 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 08 December 2013 - 08:24 PM

Никога не са ме нападали, което не е гаранция, че няма да ме сполети един ден.Случвало се е само да хукнат и да ме обградят с кучето ми.Озъбени, настръхнали, готови за атака и втренчени в подопечния ми.Ясно, минаваме през територията.Моето заема отбранителна позиция и показва също зъби.Първо го коригирам. заставам спокойна и не правя нищо поне две-три минути.Оглеждам ги.След което им заговарям.Мило и ласкаво.Е, накрая се и погалваме, всички се изреждат да подушат леко моето, вече са задоволили интереса си и ми обръщат полугръб, сакаш да ми кажат- "проверени сте, можете да минавате".И си тръгваме бавно и уверено.А, да -сетих се- нападна ни на два пъти домашно дого- защото е зле възпитано и злобно.Стопанинът отнесе солена глоба, защото докато откопчи песа си от моето, имаше поражения.В такъв момент няма какво да направиш- кучето се върти като пумпал, става меле, вода, впрей, оръжие...какво можеш да използваш?Нищо, рискуваш да пострада твоето куче.А и в случая ръцете ми бяха заети, но подобен звяр е доста по-мощен от мен, дори и да бях по-ловка.Иначе бих му хванала главата здраво и забила до откат зъбите си в ухото му.Ритникът не би имал толкова добър ефект, повярвайте ми.Не ме е страх от бездомни- те имат своите резонни причини.Опасни са невъзпитаните и склонни към агресия домашни.Слава Богу .Инспекторатът на два пъти си свърши адекватно работата.
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#9 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 08 December 2013 - 08:24 PM

Никога не са ме нападали, което не е гаранция, че няма да ме сполети един ден.Случвало се е само да хукнат и да ме обградят с кучето ми.Озъбени, настръхнали, готови за атака и втренчени в подопечния ми.Ясно, минаваме през територията.Моето заема отбранителна позиция и показва също зъби.Първо го коригирам. заставам спокойна и не правя нищо поне две-три минути.Оглеждам ги.След което им заговарям.Мило и ласкаво.Е, накрая се и погалваме, всички се изреждат да подушат леко моето, вече са задоволили интереса си и ми обръщат полугръб, сакаш да ми кажат- "проверени сте, можете да минавате".И си тръгваме бавно и уверено.А, да -сетих се- нападна ни на два пъти домашно дого- защото е зле възпитано и злобно.Стопанинът отнесе солена глоба, защото докато откопчи песа си от моето, имаше поражения.В такъв момент няма какво да направиш- кучето се върти като пумпал, става меле, вода, впрей, оръжие...какво можеш да използваш?Нищо, рискуваш да пострада твоето куче.А и в случая ръцете ми бяха заети, но подобен звяр е доста по-мощен от мен, дори и да бях по-ловка.Иначе бих му хванала главата здраво и забила до откат зъбите си в ухото му.Ритникът не би имал толкова добър ефект, повярвайте ми.Не ме е страх от бездомни- те имат своите резонни причини.Опасни са невъзпитаните и склонни към агресия домашни.Слава Богу .Инспекторатът на два пъти си свърши адекватно работата.
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#10 Потребителят е офлайн   sazo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 299
  • Регистрация: 19-May 13
  • Gender:Male
  • Location:Горна Оряховица
  • Interests:всичко свързано с кучета

Публикувано: 08 December 2013 - 08:43 PM

За мен уличните кучета неса толкова опасни колкото някои домашни.Този спрей,добре ама ако духне към моето куче или към мен?Ще улесним нападателя.Преди когато бях с едно куче са ме нападали 2 НОК подобни заедно с един по-малък,който явно им беше като шеф.Та тогава и ритниците ми не бяха в състояние да ги махнат от кучето ми.Гадното беше,че кучето се заплете в повода и не можа да избяга или да се защити адекватно.Та след това съм анализирал доста пъти ситуацията и извода ми е следния:кучето трябва(след като вече няма друго решение и кучето е нападнато)да бъде освободено възможно най-бързо.За да стане това най-бързо и безопасно поставям повода на 2 ката (промушвам единия край пре халката на нашийника)и го закопчавам горе до ръкохватката за държене.Недостатък е ,че скъсявам по този начин поводите двойно,но ако човек иска може да си направи по-дълъг.Повече не съм попадал в подобна ситуация,а и сме трима вече но пробно съм засичал,че за около 3 сек. пускам двете кучки.

#11 Потребителят е офлайн   fnqkhhhzzz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 127
  • Регистрация: 26-February 11

Публикувано: 08 December 2013 - 08:47 PM

Много умно,забий си зъбите в ухото му и като се обърне и останеш я без нос,я без око,после няма да е виновно кучето. И тая тема не я ли има 200 пъти дъвкана? Пепър спрей е най-шадящия и най-ефективен начин. Само,че не от 3 лв.,а примерно Saber Red. Изцяло натурален,няма химия и никой няма да ослепее,а ефекта е гарантиран. Всичко друго е от съмнителен до нулев ефект.И не няма опасност да пострада твоето куче,ако не си олигофрен. Има различни видове струй,за всякакви условия. Щом не е пулверизираща струята,другите се насочват лесно и точно.

#12 Потребителят е офлайн   sazo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 299
  • Регистрация: 19-May 13
  • Gender:Male
  • Location:Горна Оряховица
  • Interests:всичко свързано с кучета

Публикувано: 08 December 2013 - 08:52 PM

Показване на мнениетоivangog, в 08 December 2013 - 09:09 PM, написа:

По принцип така наречените успокояващи сигнали вършат работа . Защо никой от вас не се замисли поне малко защо нападат ?

По-принцип да,но въпреки сигналите,които пращаше моето куче беше нападнато.

#13 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 08 December 2013 - 09:24 PM

Първо искам да попитам Ариел как направи така, че собственика да си отнесе глоба? Аз също съм от Пловдив и редовно се сблъсквам със ситуации, които си плачат жалбите, но единственото, което постигам е да дойдат инспекторите и да ни проверяват пак нас (жалбоподателите). Ако може разкажи, че има двама-трима безхаберни стопани, които искам да се спрат.
Мога да разказвам какви ли не случки по темата... за жалост.
В София уличните кучета си имат единни сигнали. Възпитани са някак да реагират на определени движения от хората. Та там на ден по десет пъти сме се справяли с бездомни разярени глутници, през чиято територия трябва да преминем. Единия вариант е да се наведеш, за да вземеш камък (ако няма такъв е достатъчно да симулираш, че взимаш нещо). В 99% от случаите софийските бездомничета се отдръпват. Излизала съм от вкъщи с по 1-2 камъкаа в джоба и ако стане напечено мяткам по тях, горките са толкова наплашени, че едвам да ги докосне камъчето пищят като заклани. Същия ефект има и носенето на пръчка. Само дето моя кретен решава, че е за него и почва да я дъвче и да си играе с нея... Най-ефективно беше защитата от други бездомници. Имахме си 15 улични кучета, които обичаха да си играят с моето, а мен ме обичаха, защото ги хранех. Винаги, когато трябваше да минаваме по нови улици (нови глутници) минавахме да си ги вземем. Те ни придружаваха, като когато забележеха глутница минаваха пред нас и започваха да ги облайват (явно да им обяснят, че трябва да минем). Понякога върши работа и лигавото бъбрене, като "няма мойте момчета, спокойно, само ще минем и се махаме". Друг път помага да не им се обръща внимание, да си гледате само напред, без страх и паника и просто да им покажете, че не сте заплаха...
Всичко зависи от кучетата и енергията им в ситуацията. Трябва да се разчитат сигналите преди да е станало лошо.
Това за софийските кучета. Тук в Пловдив - нищо общо. Хубавото е, че почти няма улични кучета. Само веднъж ни нападна един гигант, който не искаше да ни остави намира и се спускаше, но не ни нападна. Помогна че придърпах моят до крака ми и застанах между двамата, като шътках на уличното. След 10 крачки ни остави намира, явно сме подминали територията му.
Тук най-ми правят проблеми безотговорните стопани, които си пускат кучетата без повод в парка. И то всичките са все агресивни породи - стаф, питбул, ротвайлер. Всякаш искат да кажат на всички - "Няма куче, което да му навреди на моят звяр, а за другите кучета не ми пука...".
Когато Джак беше на седем месеца, го нахапа седем годишен НОК. Имаше дупки във врата и задния крак. Тогава го дъвчеше около 10мин и се разминахме с малко. Ама ако е питбул или ротвайлер, няма да се разминем без разкъсване на месо... Веднъж приятелят ми е бил с Хес и ги е нападнал стаф. Тогава е успял да вдигне нашето във въздуха за нагръдника, докато рита подскачащия стаф. Въпреки това Хес имаше вде малки разкъсвания.
Дотук, добре. Но вече ходим с двете хъскита едновременно, а често съм сама с тях. Идея си нямам как да реагирам, ако някой се спусне към тях... кой по напред да опазя. За сега се справям с предвиждане на ситуацията. Постоянно се оглеждам и ако забележа в далечината опасни кучета, скривам моите я зад паркирана кола, я зад някой храст... и кротко чакам...
Никога не ме е било страх, когато съм сама (без кучетата ми). Всички кучета имат инстикт и бързо се ориентират кога някой се страхува. Ако съм сама и куче прояви интерес към мен се ориентирам по него. Ако е агресивно го поглеждам с пренебрежение и извръщам глава. Ако е страхливо не правя резки движения и пак не го отразявам, че да не се стресне (понякога нападат и от страх). А ако е лигльо го скъсвам от мачкотене. :beer:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#14 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 08 December 2013 - 09:47 PM

Спрей.
За жена само спрей, за мъж евентуално ритник в задната половина- коремът на нападателя .
Втори опит обикновенно е опасно .
Движението на главата на куче е по- бързо от човешките движения ...
Преценката за атака се прави по изражението на очите и гримасите на лицето които не можете да контролирате .
Спреят се ползва доста особено и задължително трябва да се пробва , има мн тънкости , примерно след това не трябва да си пипаш носа ( който ще те засърби и в никой случай очите :mg_062:)
Вятърът няма голямо значение , евент спреят се държи през найлонов плик като ръкавица - ръката се подлютява !
Никакви мои обяснения не могат да заменят пробата на живо , но пък Ви решава Сички проблеми, включително е положителен опит за използването с/у хора :md_064: .

#15 Потребителят е офлайн   ivangog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 05-March 12
  • Gender:Male
  • Location:pleven
  • Interests:скулптора , кучета , колоездене ,

Публикувано: 08 December 2013 - 10:53 PM

Показване на мнениетоsazo, в 08 December 2013 - 08:52 PM, написа:

Показване на мнениетоivangog, в 08 December 2013 - 09:09 PM, написа:

По принцип така наречените успокояващи сигнали вършат работа . Защо никой от вас не се замисли поне малко защо нападат ?

По-принцип да,но въпреки сигналите,които пращаше моето куче беше нападнато.

Дефакто и аз съм срещал не едно домашно куче което не познава тези сигнали . Като цяло е лоша работата у нас . Заради не едно невъзпитано домашно куче сега и аз имам проблем с моя пес . Последния път сръфан голдън , а не беше виновен . Нападали са ме не един път улични кучета но защо с тях не се стига до бой а само с домашни ? Много има да се работи в тази държава с "добрите " стопани .
User's Signature

Не трябва непременно да сте луд за да работите при нас , но все пак помага !

#16 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 09 December 2013 - 12:49 AM

В нашия град вече почти не останаха бездомни кучета. Има няколко, които го храни една жена и това са едни от малкото останали бездомни кучета или поне по пътищата по, които аз минавам.
За радост са от тези, които само лаят, но не нападат. Страхливи са, даже доста. Веднъж понечих да хвърля гранулка на едно от тях и то се втурна да бяга.

Както и да е, когато трябва да се разминем с някое бездомно куче, просто правя следното. Не го гледам в очите, опитвам се да не показвам страх, тъй като те го усещат.
Моята Хера също не е страхлива и в повечето случаи дори иска да се запознае с въпросното куче.

Като цяло всичко минава без дори да се излаят. Истината е, че се притеснявам повече от домашните кучета. Уличните са свикнали с това, че ще се срещат с други кучета и не им прави такова впечатление.
Много по-често се случва някое чуждо куче, което е разхождано от стопанина си да започне да лае агресивно към моето, отколкото някое бездомно да го направи.

#17 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 09 December 2013 - 12:17 PM

Емо, какъв спрей, братче, когато моето е повалено и другото е отгоре?Ритник? Да видим....говедото се върти като изоглаво, има да си ритам въздуха.Някой не вярва в ефекта "ухапване на ухо"?Щото не е пробвал като мен.Пука ми в тоя момент какво на мен ще се случи, аз нося отговорност за живота на подопечното ми.Или на моето- не ги деля.
Вкратце относно жалбата- направих снимки на собственик и нападател, открих името и адреса му, отидох лично с тези снимки на хартиен носител и дадох писмени показания.Че и свидетелството от ветеринаря за нанесените поражения.Обадих се и пратих по пощата на Пловдив 24 часа същия сигнал-умират да публикуват подобни неща.Та.... историята се раздуха, привикаха го, плати си всичко, оказа се, че не е редовен с ваксини, платен данък и чип-и това набързо си оправи...След година си чета споменатия онлайн вестник и хоп- същото куче нападнало друго домашно.Жената и тя серт-веднага по същия начин сигнал до Инспектората и още една, вече за повторно деяние глоба.Собственикът не е лош човек, но някак си подценява агресивността на кучето си.Говорихме си по човешки да вземе мерки и да го обучи, да му слага намордник, да предотврати някой по-сериозен инцидент, примерно вместо куче с размери на пекинез като моето, може да нападне пита на някой безврат примат, хихи.Те тогава жална им майка и на догото и на стопанина му.И още нещо за наредбите на град Пловдив- освен, че е забранено да се пускат без повод кучета на нерегламентирани за целта места по паркове и улици, точно НОК, рот и още 10 породи изрично е написано, че трябва да са с намордник.
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#18 Потребителят е офлайн   Attera Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 225
  • Регистрация: 21-May 12
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 December 2013 - 01:58 PM

Показване на мнениетоivangog, в 08 December 2013 - 08:09 PM, написа:

По принцип така наречените успокояващи сигнали вършат работа . Защо никой от вас не се замисли поне малко защо нападат ?


Защото, когато се разхождам с моето мъжко куче, вързано до мен и виждам как далеч не приятелски настроеното също мъжко, огромно куче на съседа се е спуснало озъбено към нас, първата ми мисъл е как да избегна нападението за секунди. Не защо напада, няма време за дълбок анализ... Напада, защото е пуснато и стопанинът е идиот в повечето случаи :md_064:
User's Signature

When the ignorant punish the innocent... it`s called BSL!

#19 Потребителят е офлайн   moon1521 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 25
  • Регистрация: 08-May 11

Публикувано: 09 December 2013 - 02:20 PM

Благодаря отново за отговорите ви хора. Но пак повтарям, че по-голямата част от хората искат да разберат как могат да се предпазят от домашни кучета, които са пуснати, а не от улични кучета, защото в повечето случаи хвърляне на камък или дори навеждане може да свърши работа, за да се изгони кучето, но друг е въпросът, когато те налети примерно домашно куче като НОК, БОК, питбул и т.н. От коментарите разбирам, че въпросните спрейове не могат да свършат работа, ако има по-силен вятър. Интересува ме това, което каза съфорумничката #ShiBumi_GirL относно шишето с вода. Може ли да подейства в повечето случаи? Но от друга страна, ако се замисля, лично на мен ще ми бъде малко неудобно да си нося шише вода с мен.

#20 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 09 December 2013 - 02:51 PM

При мен е действало.
От тези дето имат дозаторче или както там се нарича.Шишенце от 0,500мл.Пръскам по земята рязко да изплющи водата или директно в муцуната на нападателя.
Разбира се не е панацея.
Зависи много от кучето-ласкава дума или опит за прогонване,викове,навеждане към земята.
Всичко е според ситуацията и средство,което да действа 100%няма трябва да се нагаждаш,понякога да импровизираш.
Дано да не Ви се случва :ba_025:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни