Dog.bg Форуми : Заплашват да пуснат жалба срещу кучето ми

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Заплашват да пуснат жалба срещу кучето ми Какво мога да направя в тази ситуация?

#1 Потребителят е офлайн   Fi_Re Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 311
  • Регистрация: 03-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 10 December 2013 - 07:00 PM

Здравейте! Имам проблем с един съсед и едното ми куче. Тези съседи живеят под нас и никога не са харесвали това куче. Сега единият от тях е заплашил, че ще пусне жалба "защото много му тропа" и че "ако един от блока не е съгласен нямаш право да имаш куче". Истината е, че това куче е големичко (НОК, около 40 кг), и наистина тропа преди разходка, защото се вълнува, дори от вълнение лае по стълбите, когато излиза . Винаги е била такава, по всякакъв начин се опитахме да я отучим и не успяхме, просто се примирихме. През другото време кучето спи, лежи, не се чува - само преди разходка е проблемна. Искам да питам така ли е, наистина ли ако един съсед не е съгласен и пусне жалба нямаме право да я гледаме там? След една такава жалба каква проверка се предприема и ако се докаже, че кучето тропа какво следва? Могат ли да ни накарат да я махнем? Не трябва ли да има някаква подписка с мнозинство от съседите, които да са против? Как стои законът в тази ситуация? Кучето е кастрирано, има и чип, но не е регистрирано в общината. Преди години след кастрацията се опитахме да я регистрираме, но тогава в общината се усукаха и не знаеха какво да направят точно, тъй като кучето е лишено от данък и казаха да не се занимаваме.
Моля, отговорете ми, защото се притеснявам. Въпросното куче няма къде да бъде преместено, тъй като ние живеем с едното, а това, от което се оплакват живее с майка ми. Двете не се понасят и няма как да ги съберем заедно.
User's Signature

Много хора казват, че обичат кучето си, а само му се любуват отстрани. Да обичаш е отговорност, която не тежи. Да обичаш кучето си значи да му осигуриш нормален живот, достатъчно любов и време и да си готов да поемеш цялата любов, с която ще ти отвърне, а тя е безкрайна. Аз обичам моето куче, а вие?

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 December 2013 - 07:55 PM

Не съм юрист и не знам какво пише в законите, но предвид тромавата ни правова държава и мудните инстанции, мисля, че нищо не могат да ви направят, освен едно предупреждение от общината. Кучето живее в дом, обгрижвано и т.н. Не е агресивно или други прояви, които да са заплаха за хората в кооперацията/блока освен този лай. А че не е приятно за всяка разходка да научават всички, съм съгласна и разбирам негодуванието, макар, че обичам кучетата. Не е приятно да "натрапвате" този лай на околните в блока и работете върху оправянето на този проблем, защото виждате, че той ескалира в отношенията със съседа. И регистрирайте кучето. Тук сте закононарушител.:smile:
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#3 Потребителят е офлайн   Fi_Re Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 311
  • Регистрация: 03-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 10 December 2013 - 08:36 PM

Показване на мнениетоdmm, в 10 December 2013 - 05:55 PM, написа:

Не съм юрист и не знам какво пише в законите, но предвид тромавата ни правова държава и мудните инстанции, мисля, че нищо не могат да ви направят, освен едно предупреждение от общината. Кучето живее в дом, обгрижвано и т.н. Не е агресивно или други прояви, които да са заплаха за хората в кооперацията/блока освен този лай. А че не е приятно за всяка разходка да научават всички, съм съгласна и разбирам негодуванието, макар, че обичам кучетата. Не е приятно да "натрапвате" този лай на околните в блока и работете върху оправянето на този проблем, защото виждате, че той ескалира в отношенията със съседа. И регистрирайте кучето. Тук сте закононарушител.:smile:

Този лай е години наред, пробвахме какво ли не, но не става, не спира да лае от вълнение и това е. Другото ни куче, питбул, е точно обратното - тя е тихата стъпка, не се чува че има куче освен ако някой не звънне на звънеца. Не е до възпитание, а по-скоро до темперамент. Не се оправдавам, а така или иначе не мога да направя много за превъзпитанието, тъй като за немската овчарка се грижи майка ми и живеем в различни градове. Иначе кучето е вписано в домовата книга, има годишни ваксини, чип, кастрирано е.
А за регистрацията ще се погрижа.Просто тогава общинарите в Благоевград не знаеха какво да правят, тъй като кучето е кастрирано и е лишена от данък и след като разбраха, че няма да им тропнат парички в касичката, не си мръднаха пръстите. Иначе какво е нужно за регистрацията освен паспорта? Трябва ли да е на името на човека, вписан в паспорта или може и друг да я регистрира (в случая майка ми)? Ветът, който е направил кастация и сложил чипа трябва ли някъде да се подписва и да дава информация или паспорта е достатъчен?
User's Signature

Много хора казват, че обичат кучето си, а само му се любуват отстрани. Да обичаш е отговорност, която не тежи. Да обичаш кучето си значи да му осигуриш нормален живот, достатъчно любов и време и да си готов да поемеш цялата любов, с която ще ти отвърне, а тя е безкрайна. Аз обичам моето куче, а вие?

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   Slavov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 38
  • Регистрация: 10-May 12

Публикувано: 10 December 2013 - 08:40 PM

Пребии го, и няма да смеее да шукне. Така ще си намери с друго да се заяжда.

#5 Потребителят е офлайн   Fi_Re Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 311
  • Регистрация: 03-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 10 December 2013 - 08:55 PM

Показване на мнениетоSlavov, в 10 December 2013 - 06:40 PM, написа:

Пребии го, и няма да смеее да шукне. Така ще си намери с друго да се заяжда.

Не искам проблеми и не търся такива. Знам, че тя не е идеалното куче - което освен като го видиш, не се сещаш, че живее над теб - но не мога да направя нищо за да я променя. Просто искам да знам до каква степен има резон в думите им, възможно ли е да ни задължат да я махнем от там само защото е подадена жалба от едно семейство и как се доказват твърденията в подобни жалби и какво следва? Как можем да "отвърнем на удара" чрез закона, той не ни ли защитава? Може ли всеки, който реши, че едно куче в блока му пречи просто да напише жалба и това да е достатъчно да се задължи собственика да отстрани животното от този адрес?
User's Signature

Много хора казват, че обичат кучето си, а само му се любуват отстрани. Да обичаш е отговорност, която не тежи. Да обичаш кучето си значи да му осигуриш нормален живот, достатъчно любов и време и да си готов да поемеш цялата любов, с която ще ти отвърне, а тя е безкрайна. Аз обичам моето куче, а вие?

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   Slavov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 38
  • Регистрация: 10-May 12

Публикувано: 10 December 2013 - 09:31 PM

Така , какво ще докаже в съда ? Ще каже "Кучето тропа" - добреее кучето тропа, и идват комшииите срещу тебе и шест човека казват "Аз куче не съм чула да лае, може би само 1/2 пъти в седмицата" . ИИ съда присъжда че фактите гласят , че кучето не е такава заплаха. А друг е въпроса дали ще се стигне до съд. Давам пример как един питбул се откъсна от стопанина и разкъса един кокер шпаниол на парчета. Съдиха се и накрая НИЩО....Така че пии си кафето, усмихваи му се, казвай му че всички тропат и така... Само не му признаваи че има проблеми с кучето защото може да те запише на диктофон (че като гледам Жоро ИГнатов кви случаи показва, няма да се очудя ако някой тръгне да те записва...) . Така че весели празници и не му мислете толкова , имате време да си вкарате кучето у релси (ако наистина вдига малко повечко шум...) . АМа нали за тва сме хора е, да кипи живота, не да е скучен ;)

#7 Потребителят е офлайн   Chavo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 53
  • Регистрация: 06-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 10 December 2013 - 09:33 PM

Показване на мнениетоFi_Re, в 10 December 2013 - 07:00 PM, написа:

... Сега единият от тях е заплашил, че ще пусне жалба "защото много му тропа" и че "ако един от блока не е съгласен нямаш право да имаш куче"
...
Искам да питам така ли е, наистина ли ако един съсед не е съгласен и пусне жалба нямаме право да я гледаме там? След една такава жалба каква проверка се предприема и ако се докаже, че кучето тропа какво следва? Могат ли да ни накарат да я махнем? Не трябва ли да има някаква подписка с мнозинство от съседите, които да са против? Как стои законът в тази ситуация? Кучето е кастрирано, има и чип, но не е регистрирано в общината.
...


В Закона за управление на етажната собственост пише

Цитат

Чл. 6. (1) Собствениците са длъжни да:
...
6. изпълняват изискванията на съответните нормативни актове при отглеждането на животни в самостоятелните си обекти и да не създават безпокойство на непосредствените си съседи;


Т.е., ако кучето наистина вдига шум, от гледна точка на закона въпросният съсед ще има основание да пусне жалба.

Що се отнася до проверките:

Цитат

Чл. 57. (1) Установяването на нарушенията се описва в протокол, съставен от управителния съвет. Когато в етажната собственост няма избран управителен съвет, протоколът се съставя от управителя и двама собственици и/или ползватели. Констативният протокол съдържа данни за лицето, извършило нарушението, описание, време и дата на извършеното нарушение.
...
(3) Констативният протокол се съставя в три еднообразни екземпляра, по един за председателя на управителния съвет (управителя), нарушителя и общинската или районната администрация. След съставянето на протокола председателят на управителния съвет (управителят) незабавно го предоставя на общинската или районната администрация.


Т.е. съседът може да изиска от управителния съвет (домсъвета) да сформира една комисия, която да констатира вдигането на шум и да изготви протокол, който след това да се внесе в общината, която би могла да наложи санкция "глоба" (в размер до 150 лв).

Не мисля, че има законово основание да Ви накарат да махнете кучето, при положение, че всичко друго Ви е наред. В закона няма такова положение: "и един съсед да не бил съгласен нямаш право да имаш куче". Въпрос е какво пише в правилника за вътрешния ред, който би трябвало да сте приели в етажната собственост. Ако (както в много случаи) просто е взет примерния правилник, публикуван от Министерство на регионалното развитие, в него единствения текст касаещ кучета е

Цитат

Чл. 39. Забранява се приютяването на бездомни кучета или други животни във входовете, стълбищните площадки и другите общи части на сградата.


което няма общо с Вашия случай.

Обаче трябва да имате предвид, че освен регистрацията на кучето в общината, за собствениците на кучета произтичат и други задължения според закона за етажната собственост, а именно:

Цитат

Чл. 7. (1) Книга на етажната собственост се създава, съхранява и поддържа във всяка сграда или вход в режим на етажна собственост.
...
(6) В отделно обособено поле на книгата на етажната собственост всеки собственик, ползвател или обитател вписва притежаваните или взетите за отглеждане животни, които се извеждат на обществени места, а за кучета - и номера на ветиринарномедицинския паспорт.
...
Чл. 51.
...
(7) Собственици, ползватели и обитатели, които отглеждат в етажната собственост животни, подлежащи на извеждане, заплащат разходи за електрическа енергия, вода, отопление, почистване на общите части и абонаментно обслужване на асансьора за всяко животно в размер като за един обитател.


Това за вписването на кучето в книгата на етажната собственост едва ли много хора го знаят, но във Вашия случай вероятно ще е добре да се направи, за да няма за какво да се хванат поне откъм административната страна на въпроса.

#8 Потребителят е офлайн   MagDeIv Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 198
  • Регистрация: 05-March 08
  • Gender:Male
  • Location:гр.Добрич

Публикувано: 11 December 2013 - 09:34 AM

За "тропането" е недоказуемо,че е от кучето - все едно децата като бягат и тропат,да ви принудят да ги "махнете".... За лаенето - не съм използвал,но съм виждал да предлагат "противолаещи" нашийници с различни средства за предотвратяване на излишното лаене.Ще и я слагате непосредствено преди излизане и ще преодолеете този проблем.Не сте и закононарушител,поради закъснялата регистрация - вие просто не дължите данък за притежанието на кастрирано куче.
Общо взето,мисля,че няма за какво да се притеснявате.Спазването на закона за пазене на тишина е след 22.00часа ,събота и неделя + от 14 - 16.00 часа.

#9 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 December 2013 - 09:54 AM

Показване на мнениетоMagDeIv, в 11 December 2013 - 09:34 AM, написа:

Не сте и закононарушител,поради закъснялата регистрация - вие просто не дължите данък за притежанието на кастрирано куче.

Не е съвсем така - регистрация и данък са две съвсем различни неща.Това, че няма да плаща данък, защото кучето е кастрирано, не го оневинява, че не го е регистрирал.
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#10 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 11 December 2013 - 10:01 AM

Дори и да вдигате шум, то предполагам той е в часове, в които не се почива. Т.е. след 7 сутринта и преди 22 вечерта? И тогава дори и да вдигате шум никой няма право да се оплаква от вас. Когато се живее в кооперация/блок хората трябва да са наясно, че не живеят сами.
Мен вече 5та година ме тормозят съседите над нас. Нищо не мога да направя. Безсилна съм, защото не е преди или след тези часове. Те могат цяяяял ден да си скачат на главата ми, законово могат да си вдигат шум.
Тъй че, регистрирайте си кучето, спазете си всички условия, пък дори и да посмее да пусне жалба, то предполагам, че няма да има особен ефект от нея дори и да дойдат на проверка. Ще установят, че кучето лае по малко, далеч не вие по цял ден, ще ви напишат предписание и вероятно до там ще бъдат нещата.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#11 Потребителят е офлайн   shifter Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 27-April 08

Публикувано: 11 December 2013 - 12:09 PM

Бих отбелязала, че ДОРИ ако в правилника за вътрешния ред на входа пише, че (примерно) няма право да се гледат кучета във входа или при несъгласие на дори един живущ във входа и т.н.; това е закононесъобразно условие и с малко разходи за адвокат може да се окаже, че заради морален тормоз от страна на въпросния живущ и заради незаконосъобразни действия на домсъвета входът дължи на кучесобственика обезщетение. Просто човек трябва да си знае правата.
АКО кучето е редовно ваксинирано, обезпаразитявано, регистрирано в общината, живее на предписаната в закона площ и НЕ живее на забранените от закона места (открити тераси, общи площи и т.н.), реално законово КОПЧЕ не може да се каже. ЕДИНСТВЕНОТО, което домсъветът има право да направи, е да гласува такса "куче" за входа (и такса котка, папагалче или каквото ще), която да е "законосъобразна" като размер...
Разбира се, тотално друг е въпросът, че съседите могат да оказват безумен тормоз върху кучесобственика и то по всякакъв начин, но това няма нищо общо със законовото положение и възможността да бъде накаран някой да отстрани движимото си имущество:
- да махне кучето си от апартамента
- да не паркира колата си на (разрешено по закон) място пред входа
- да не си държи колелото на терасата
- да не увеличава звука на телевизора
- да не си пее под душа
и т.н.

#12 Потребителят е офлайн   Linda113 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 28-November 13

Публикувано: 11 December 2013 - 12:34 PM

Ама това е типично селско заяждане! Не може току така някой да ти нареди да си изнесеш кучето, още повече пък в България. Ако наистина не се вдига шум в часовете за почивка през деня и през нощта, не виждам проблем. Най-малкото трябва да има решение на ОС на собствениците, но не съм запозната подробно с материята за етажната собственост. Ако пък издадат такъв акт от общината например, можете да обжалвате- абсолютно незаконосъобразно би било, при така описаната ситуация. :smile:

#13 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 11 December 2013 - 01:06 PM

Ех, значи, някои пенсионери не си гледат сералите по кабеларката и се развличат с комшиите.
Така, ако иска вашият комшия може да иде и да се търкаля по земята в общината, да се жалва и да реве. Единственото, което ще се случи е да ви дойдат на гости господа инспекторите и да ви кажат: "Добър ден, има жалба и бяхме длъжни да минем да ви видим." Казвам го от опит. За да ви изгонят трябва подписки от почти всички живущи в сградата, а това е малко възможно. Нека дедото си пуска жалба, ще дойдат инспекторите и ще видят, че кучето е по-изрядно и от жалбоподателя.
Ветеринаря ви трябва да е сложил в паспорта на кучето номера на чипа и датата на поставянето му. Също така да е отбелязал кастрацията и да е сложил подпис и печат. В най-кратък срок идете до екоравновесие с паспорта. Майка ви може да каже, че сте й го подарили, няма значение, вижда се, че тя ви е майка. Взимате си бележка за регистрация от общината и се прибирате вкъщи. Направете едно ксеро копие от паспорта и регистрацията и ги занесете на домоуправителя. Обяснете му какво се случва и му кажете да въведе данните на кучето където трябва. Предполагам плащате такса куче в блока, ако не, го обсъдете с домоуправителя.
Оттук-натам няма какво да се притеснявате.
Аз съм с две кучета в тристаен апартамент, в малък блок. Вдигат неимверен шум - бият се, дъвчат се, търкалят се, тропат, лаят, скимтят, ръмжат... Преди разходка беше още по-ужасно. Справих се с проблема като не излизах, докато не млъкнат и двамата и не се успокоят. Като ме видят да взимам каишките се започва с еуфорията, смъмрям ги. Ако продължи, гепя единия (по-шумния) и го затварям в друга стая за 1-2 минути. Пускам го и ако мълчи - излизаме, ако не - пак наказан. Така, докато не схване, че няма да излезне, ако не е кротък. Сега рядко си позволяват да жугнат.
Живейте си живота и кажете на комшията, че ще пуснете жалба срещу него, че много шумно правят секс с жена му. :rc_036:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#14 Потребителят е офлайн   g_tanov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 760
  • Регистрация: 31-October 10
  • Gender:Male

Публикувано: 11 December 2013 - 01:56 PM

Остави човека да си пуска жалби, колкото си иска. По законов ред няма шансове.
Все пак обмисли офертата с шамарите. Този явно не те харесва и търси повод за конфликт.



#15 Потребителят е офлайн   MagDeIv Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 198
  • Регистрация: 05-March 08
  • Gender:Male
  • Location:гр.Добрич

Публикувано: 11 December 2013 - 09:26 PM

Показване на мнениетоdmm, в 11 December 2013 - 09:54 AM, написа:

Показване на мнениетоMagDeIv, в 11 December 2013 - 09:34 AM, написа:

Не сте и закононарушител,поради закъснялата регистрация - вие просто не дължите данък за притежанието на кастрирано куче.

Не е съвсем така - регистрация и данък са две съвсем различни неща.Това, че няма да плаща данък, защото кучето е кастрирано, не го оневинява, че не го е регистрирал.


Имах закъснение с 4 години с регистрацията на микрочипирано ловно куче /освободено от данък/ !!!
Никакво мъмрене,глоба или каквото и да е - регистрирах го с огромно безпроблемно закъснение и това е - наказуемо е само забавянето на куче с дължим данък . Гонката е за данъци - с кастрирано куче - няма проблем.Достатъчно е да го запише домоуправителя в домовата книга.
Целта на регистрацията на всички кучета,включително и НЕДЪЛЖИМИТЕ данък кучета е,ако на някой му омръзне домашния любимец и го натири на улицата,да открият нарушителя чрез микрочипа на кучето.
И да го санкционират,разбира се.
Дали ако децата бягат и тропат на съседите ще бъде уважена жалбата им и децата ни да бъдат "елиминирани"..... Дори да бягат и тропат в 22.30часа,трябва да има някакъв толеранс - който иска да не му тропат,да отива да живее в гората - на тишина !!!
Техните деца не са ли тропали ,когато са били малки ?!
Заключение:
Няма от какво да се притеснявате.РЕГИСТРИРАЙТЕ СИ КУЧЕТО , дори и със закъснение и не обръщайте внимание на злобарите или ги понастъпете.Най добрата защите е нападението - доказано е.

#16 Потребителят е офлайн   MagDeIv Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 198
  • Регистрация: 05-March 08
  • Gender:Male
  • Location:гр.Добрич

Публикувано: 11 December 2013 - 09:28 PM

:)

#17 Потребителят е офлайн   MagDeIv Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 198
  • Регистрация: 05-March 08
  • Gender:Male
  • Location:гр.Добрич

Публикувано: 11 December 2013 - 09:36 PM

Показване на мнениетоMiSs KiSs, в 11 December 2013 - 01:06 PM, написа:

Ех, значи, някои пенсионери не си гледат сералите по кабеларката и се развличат с комшиите.
Така, ако иска вашият комшия може да иде и да се търкаля по земята в общината, да се жалва и да реве. Единственото, което ще се случи е да ви дойдат на гости господа инспекторите и да ви кажат: "Добър ден, има жалба и бяхме длъжни да минем да ви видим." Казвам го от опит. За да ви изгонят трябва подписки от почти всички живущи в сградата, а това е малко възможно. Нека дедото си пуска жалба, ще дойдат инспекторите и ще видят, че кучето е по-изрядно и от жалбоподателя.
Ветеринаря ви трябва да е сложил в паспорта на кучето номера на чипа и датата на поставянето му. Също така да е отбелязал кастрацията и да е сложил подпис и печат. В най-кратък срок идете до екоравновесие с паспорта. Майка ви може да каже, че сте й го подарили, няма значение, вижда се, че тя ви е майка. Взимате си бележка за регистрация от общината и се прибирате вкъщи. Направете едно ксеро копие от паспорта и регистрацията и ги занесете на домоуправителя. Обяснете му какво се случва и му кажете да въведе данните на кучето където трябва. Предполагам плащате такса куче в блока, ако не, го обсъдете с домоуправителя.
Оттук-натам няма какво да се притеснявате.
Аз съм с две кучета в тристаен апартамент, в малък блок. Вдигат неимверен шум - бият се, дъвчат се, търкалят се, тропат, лаят, скимтят, ръмжат... Преди разходка беше още по-ужасно. Справих се с проблема като не излизах, докато не млъкнат и двамата и не се успокоят. Като ме видят да взимам каишките се започва с еуфорията, смъмрям ги. Ако продължи, гепя единия (по-шумния) и го затварям в друга стая за 1-2 минути. Пускам го и ако мълчи - излизаме, ако не - пак наказан. Така, докато не схване, че няма да излезне, ако не е кротък. Сега рядко си позволяват да жугнат.
Живейте си живота и кажете на комшията, че ще пуснете жалба срещу него, че много шумно правят секс с жена му. :rc_036:




Или какъв шумен секс прави жена му,докато той е на работа ...

#18 Потребителят е офлайн   rimela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1748
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 December 2013 - 10:03 PM

Авторката на темата не пише от кой град е, но споменава Благоевград.
Наредбата за регистрация, стопанисване и контрол на кучетата на територията на община Благоевград - ТУК
В наредбата има скандални точки, грубо противоречащи на законите - плаче си за съд да я отмени!
Аман от такова общинарско нормотворчество!:zz_020:

#19 Потребителят е офлайн   g_tanov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 760
  • Регистрация: 31-October 10
  • Gender:Male

Публикувано: 12 December 2013 - 08:48 AM

Показване на мнениетоrimela, в 11 December 2013 - 10:03 PM, написа:

Авторката на темата не пише от кой град е, но споменава Благоевград.
Наредбата за регистрация, стопанисване и контрол на кучетата на територията на община Благоевград - ТУК
В наредбата има скандални точки, грубо противоречащи на законите - плаче си за съд да я отмени!
Аман от такова общинарско нормотворчество!Качена снимка



Дори да няма изрично обезсилване на противоречащ на закона поднормативен акт, всеки може да се позове на това противоречие пред съд или административен орган, които би трябвало да не приложат конкретната разпоредба. Това е принцип, който в повечето случаи се спазва от държавните органи.

#20 Потребителят е офлайн   Fi_Re Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 311
  • Регистрация: 03-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 12 December 2013 - 10:20 AM

Показване на мнениетоrimela, в 11 December 2013 - 08:03 PM, написа:

Авторката на темата не пише от кой град е, но споменава Благоевград.
Наредбата за регистрация, стопанисване и контрол на кучетата на територията на община Благоевград - ТУК
В наредбата има скандални точки, грубо противоречащи на законите - плаче си за съд да я отмени!
Аман от такова общинарско нормотворчество!:zz_020:

Кучето вече е регистрирано. Прочетох наредбата и ме притесни чл.14, ал.7 според който се забранява отглеждането на куче, което с поведението си системно безпокои живеещите в съседство хора. Значи те могат да се позоват на тази част от наредбата си, както разбирам. И другото, в тази наредба не е отбелязано, че кастрираните кучета са освободени от данък, а при регистрацията й не е търсен такъв. Как да разбирам това? Може ли след време да ме набедят за нередовен данъкоплатец, след като притежавам куче, което по принцип трябва да е освободено от данък, а реално в наредбата на общината не е упоменато това.
Иначе ние живеем в София с другото куче, а това, за което съм пуснала темата живее в Благоевград.
User's Signature

Много хора казват, че обичат кучето си, а само му се любуват отстрани. Да обичаш е отговорност, която не тежи. Да обичаш кучето си значи да му осигуриш нормален живот, достатъчно любов и време и да си готов да поемеш цялата любов, с която ще ти отвърне, а тя е безкрайна. Аз обичам моето куче, а вие?

Качена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни