Dog.bg Форуми : Проблем с оплождане на женското ми куче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Проблем с оплождане на женското ми куче

#41 Потребителят е офлайн   LilTed Икона

  • Играчът е мъж, макар да е малко момиче...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1534
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 27 February 2014 - 04:23 PM

Господин Ония,
Казвате,че има много недобросъвестни развъдждачи с легитимни развъдници,с които се контактували. Кажете имена на кенъли и техните притежатели,а също и доказателства,за да не сте голословен.

:rc_036:
User's Signature

В памет на убитото момче Ангел от с. Катуница
Обявяваме Траур !!! НИЩО НЕ Е ЗАБРАВЕНО, НИЩО НЕ Е ПРОСТЕНО!!! ........... Почивай в мир!


"Модераторите са готини пичове" Lauta

#42 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 27 February 2014 - 04:26 PM

Съвестния развъдчик би заменил кученце или би Ви оставил това и да Ви даде друго от следващо кучило.Същия би Ви върнал цялата или част от сумата.
Кучето се взима с договор където може да бъде упоменато такова да се кастрира.
Развъчика ако си прибере кучето ще го даде в дом с хора,които ще го гледат като домашен любимец.

Цитат

И ако това не е защита на най долнопробния развъждач на кучета


Аз защитавам съвестните развъдчици,които Вие уж казвате че все пак съществуват.

Цитат

А може вие да сте същите


С 3 кастрирани женски съм тъй,че нещо сте се объркали :tb_195:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#43 Потребителят е офлайн   Ония Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 25-February 14

Публикувано: 27 February 2014 - 04:32 PM

Вижте, намесих се с идеята да застана на страна на човека който нападнахте в началото на темата, без да сте на ясно с какво разполага, а не да предоставям доказателства за развъдници и собствениците им. Голословен ? Върнете и разгледайте темата. Има снимки, има клип за което благодаря на колегата или колежката. На никой не съм длъжен с нищо. Ако аз бъда нападнат някъде във форум или където и да било, повярвайте ще предоставя всичко нужно. А на вас пожелавам да бъдете все така настоятелни, да гледате черното и да обяснявате на всички колко бяло е то.

#44 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 27 February 2014 - 04:34 PM

Показване на мнениетоОния, в 27 February 2014 - 12:46 PM, написа:

Показване на мнениетоAnubisA, в 27 February 2014 - 02:36 PM, написа:

Кучето горе сърца къса с тая походка....
Видяхте ли ? А бързахте да ме критикувате остро и да им изказвания от типа на " селски развъждания " . Нищо. Не тая лоши чувства. Аз доказах че съм прав и че легитимноста не означава абсолютно нищо, а това ми е повече от достатъчно. Поздрави.

[/b]



И все пак, това не означава че е ок щом едните правят кофти кучета, всички да правят кофти кучета... означава, че ситото трябва да е още по ситно и да има прогрес, а не да гледаме същества, за които ни е жал!!!!!!!

Господине, надявам се и вие един ден с такава плам, с каквато защитавате безразборното заплождане, да защитавате и породното, в случай че прогледнете за нещата... много верни работи се написаха по горе от Фурия и Самотната особено!
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

#45 Потребителят е офлайн   LilTed Икона

  • Играчът е мъж, макар да е малко момиче...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1534
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 27 February 2014 - 04:45 PM

Показване на мнениетоОния, в 27 February 2014 - 04:32 PM, написа:

Вижте, намесих се с идеята да застана на страна на човека който нападнахте в началото на темата, без да сте на ясно с какво разполага, а не да предоставям доказателства за развъдници и собствениците им. Голословен ? Върнете и разгледайте темата. Има снимки, има клип за което благодаря на колегата или колежката. На никой не съм длъжен с нищо. Ако аз бъда нападнат някъде във форум или където и да било, повярвайте ще предоставя всичко нужно. А на вас пожелавам да бъдете все така настоятелни, да гледате черното и да обяснявате на всички колко бяло е то.



Абсолютно прав сте,че не сте длъжен на никого с нищо,но казвате, че има много недобросъвестни легитимни развъждачи т.е. те са много,а видяхме един. Последно много ли са или малко?
За първи път се включвам в темата и аз лично не съм нападала никого,просто попитах кои са недобросъвестните,щом ги знаете - кажете. Нормално е като се казва А, да се каже и Б.
Много като Вас са казвали,че има много (може би е така,видяхме вече един,дори с доказателства), но нито един не е доказвал с примери. Както виждате не нападам никого,просто питам учтиво с надеждата да се получи конструктивен диалог, с който да сме полезни един на друг.

:rc_036:
User's Signature

В памет на убитото момче Ангел от с. Катуница
Обявяваме Траур !!! НИЩО НЕ Е ЗАБРАВЕНО, НИЩО НЕ Е ПРОСТЕНО!!! ........... Почивай в мир!


"Модераторите са готини пичове" Lauta

#46 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 27 February 2014 - 05:00 PM

Ония
В случая с развъдника недоволен стопанин може да върне кучето на развъдник, а ако развъдчика откаже - да предаде на огласка отказа му, колегите следят стриктно развъдна дейност един на друг, отношение към кучето включително. Докато на човек с махленската скачка в 99.99% му е през дЕдовия какво става с по-нататъшно кучило и никакви договори с купувача той не сключва.
Аз вярвам не на закони, а на действителност и на реалност, а тя е че улиците са наводнени с породо-подобни нещо си там, а не с расови представители на породата.
И смятам че противопоставяне "развъждане" срещу "махленски скачки" е повече от некоректно. Във всяка порода има кофти развъдчици, това не е повод да се оправдават махленските скачки. Като това тук например (дого бордо с мелез каракачанка+НОК), преднамерена скачка, не случайна:
http://forum.dog.bg/...ost__p__1130985
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#47 Потребителят е офлайн   Yerom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 778
  • Регистрация: 16-February 10

Публикувано: 27 February 2014 - 07:21 PM

Показване на мнениетоОния, в 27 February 2014 - 04:32 PM, написа:

Вижте, намесих се с идеята да застана на страна на човека който нападнахте в началото на темата, без да сте на ясно с какво разполага, а не да предоставям доказателства за развъдници и собствениците им. Голословен ? Върнете и разгледайте темата. Има снимки, има клип за което благодаря на колегата или колежката. На никой не съм длъжен с нищо. Ако аз бъда нападнат някъде във форум или където и да било, повярвайте ще предоставя всичко нужно. А на вас пожелавам да бъдете все така настоятелни, да гледате черното и да обяснявате на всички колко бяло е то.


Изглежда не сте наясно що е то развъдник и неговото предназначение.
Какво е киноложки клуб и неговата роля за развитието на кинологията?
Какво е изпит за селекциона годност,киноложка изложба и неиното предназначение?
Какво е сертификат за чистопородно развъждане?

Все неща които не са приети без никаква цел.
Това са въпроси които всеки трябва да си зададе преди да реши че може да размножава кучета.

#48 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 27 February 2014 - 07:24 PM

До Ония : Предлагам след като е толкова смел в писанията и нападките си да бъде достатъчно смел човек и да се представи кой е, а не да се крие зад ник незнаен.
Относно клипа на това кученце, тук този въпрос е разискван десетки пъти и лично аз съм давала обяснения на знайни и незнайни войни като теб , макар да не съм длъжна на това.
Отговорност ако имам някаква то е само и единствено към собственика на кученцето което за жалост почина след превъртане на стомаха.
И за пореден и последен път мога само да заявя,че кученцето никога не е имало тазобедрена или лакетна дисплазия! Снимано е в Стара Загора при Професор Паскалев и в Пловдив при д-р Карагьозов който беше и човека който откри проблема на животното.А проблема се оказа всъщност разместен прешлен и прищипани нерви в следствие на много стара травма на която на момента не е било обърнато внимание тъй като е нямало никакви симптоми.
За всички незнайни и безкрайно любопитни войни мога да дам координатите на собственика на кученцето за да ви покаже рентгенови снимки,епикризи и т.н.
А за останалите които ги тресе любопитството ... мисля да не се хабя да обяснявам.
Собственика на това куче има второ такова (закупено,не подарено или в замяна за първото) от моят развъдник , сами си правете изводите защо и дали би ми се доверил ако първото е било с тазобедрена дисплазия !!!И дали човека би приел и подарък от мен ако предходното е било дисплазно ?!?!
Greco vom Wolpertinger Wald
2xSG1 , 1xSG3
като кучето е оценено от следните съдии :
Dieter Oeser - Германия
Goran Pesic - Сърбия
Marc Renaud - Франция

Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка

Изморих се от анонимни доброжелатели на породата, уморих се от такива които освен интриги на друго не са способни.
Когато един умен човек напада друг,то той го прави с доказателства,а не с празнословие .



#49 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 27 February 2014 - 07:39 PM

Показване на мнениетоsamotnata, в 27 February 2014 - 12:53 PM, написа:

Показване на мнениетоОния, в 27 February 2014 - 03:40 PM, написа:

Просто искам да натрия носа на всеки един който застава остро срещу не легитимните, докато легитимните са под всякаква критика ( естествено не всички ).

Само за информация - ние, тези дето заставаме срещу нелегитимното развъждане заставаме срещу всяко такова. И домашно, и фермерско и дори такова в развъдници, което не се прави както трябва. Навсякъде има хора, които по една или друга причина не правят нещата както трябва. Против сме всички тях. Но, моля, заради 1-2-3ма или кой колкото е видял, да се изрепчите така срещу всички развъдници също не е ок, сори. Има и такива дето дават всичко за да правят нещата както трябва.
Приятен ден.


samotnata,

защо в този форум периодично според теб се появяват разни юзери които с едни и същи думи и фрази разискват едни и същи казуси които всъщност са изчерпани тъй като нещата са ясни и няма нищо за разискване ?
Нека те попитам нещо : Ти някога в този или друг форум някъде видя ли публикуваните рентгенови снимки на това уж болно от дисплазия кученце ? Видя ли заключение от ветеринар ? Или може би трябва на всеки по отделно да давам координати на собственика му??! Всички документи са в него и това, че той не се включва е само защото месеците в опити на лечение на кученцето бяха твърде болезнени за него и той се опитва да забрави това . Жалко е когато хора от този форум за които съм изградила във времето добро мнение и съм смятала, че са здравомислещи вярват на първият новопоявил се незнаен войн който решава да плюе по някой поради незнайна никому причина .
Е... не е ли смешно това ?
Защото ако той не може да предостави достоверна информация за заболяването на това куче,аз мога да разговарям със собственика му и да се опитам да го убедя,че е редно за пореден път да си припомни всичко и да задоволи нездравото любопитство на незнайни "радетели" за породата?!?
Интернет е необятно пространство и публикациите в нета се четата от много хора , в това число и от собствениците на произведените от мен кученца ! Нима си мислите, че някой от тях би си замълчал ако аз не съм реагирала по неадекватен начин ?!? Нима си мислите , че мога да контролирам действията на всички собственици на произведени от мен кученца ?

#50 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 27 February 2014 - 07:48 PM

Показване на мнениетоLilTed, в 27 February 2014 - 02:45 PM, написа:

Показване на мнениетоОния, в 27 February 2014 - 04:32 PM, написа:

Вижте, намесих се с идеята да застана на страна на човека който нападнахте в началото на темата, без да сте на ясно с какво разполага, а не да предоставям доказателства за развъдници и собствениците им. Голословен ? Върнете и разгледайте темата. Има снимки, има клип за което благодаря на колегата или колежката. На никой не съм длъжен с нищо. Ако аз бъда нападнат някъде във форум или където и да било, повярвайте ще предоставя всичко нужно. А на вас пожелавам да бъдете все така настоятелни, да гледате черното и да обяснявате на всички колко бяло е то.



Абсолютно прав сте,че не сте длъжен на никого с нищо,но казвате, че има много недобросъвестни легитимни развъждачи т.е. те са много,а видяхме един. Последно много ли са или малко?
За първи път се включвам в темата и аз лично не съм нападала никого,просто попитах кои са недобросъвестните,щом ги знаете - кажете. Нормално е като се казва А, да се каже и Б.
Много като Вас са казвали,че има много (може би е така,видяхме вече един,дори с доказателства), но нито един не е доказвал с примери. Както виждате не нападам никого,просто питам учтиво с надеждата да се получи конструктивен диалог, с който да сме полезни един на друг.

:rc_036:


Ако под един недобросъвестен който сте видели визирате моят развъдник, то моля това да се докаже с рентгенови снимки на които са нанесени номера на микро чип , номера на татуси и имена на кучета + заключение от действащ ветеринарен лекар! В противен случай това е поредната нелепа клевета която незнайно защо се появява периодично от хора които дори не са ме виждали на живо мен или кучетата ми !

#51 Потребителят е офлайн   Ония Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 25-February 14

Публикувано: 27 February 2014 - 09:05 PM

Страхотна наглост и още по страхотно наднормено тегло :db_046: вие сте луди всичките. Питам те -Твои ли са кучетата от снимките които съм пуснал ? Да твои са. С какво ги храниш за това завидно телосложение? Не ми отговаряй, ами почни да се храниш със същото. Цитата от другият форум към теб ли е ? Да към теб е . Какво повече да се занимавам . Няма такова дебелоочие НЯМА.

#52 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 27 February 2014 - 09:16 PM

Издишаш...и ти...и теориите ти....и обвиненията ти....издишате просто за пореден път.
Точно както и предполагах ... празни приказки само от ... същите юзери както и преди ... само с нови никнеимове .

#53 Потребителят е офлайн   vonpav Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 338
  • Регистрация: 24-December 05

Публикувано: 28 February 2014 - 12:36 PM

Показване на мнениетоLilTed, в 27 February 2014 - 04:23 PM, написа:


Казвате,че има много недобросъвестни развъдждачи с легитимни развъдници,с които се контактували. Кажете имена на кенъли и техните притежатели,а също и доказателства,за да не сте голословен.

:rc_036:


Има ли значение да казвам коѝ е човека с ЧЕРВЕНАТА ШАПЧИЦА И ИМЕТО НА РАЗВЪДНКА...има ли смисъл да питам...всички кучета ли са снимани за тазобедрена и лак.дисплазия какви изпити са положили за да влезат в разплод...КАДЕ СЕ РАЗХОЖДАТ И ВЪОБЩЕ ДЛИ СЕ ИЗВЕЖДАТ....Знам смо каде се заравят след като умрат...но вече няма място за погребения на този терен ..

Много тъжна картина




#54 Потребителят е офлайн   Ония Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 25-February 14

Публикувано: 28 February 2014 - 03:28 PM

Хубаво е че има един човек на когото са му отворени очите. Много има за писане и много има за казване, но не ми се пише. В тази малка страна в която живеем, няма срито покрито. Мога да ви дам линк към друг форум в който темата е с звучното наименование " Да си го кажем направо " . Там са изкарани доста кирливи ризи на показ, а за колко други още знам, не е истина. Предпочитам обаче да бъда голословен, както ме определиха по на зад в темата. В една от темите беше написано следното - Аз платих за да разбера здравословното състояние на кучето си, тези които искаха снимките за дисплазия, да си платят и ще ги покажа :md_064: А за свръх наднорменото човече правещо дупки в асфалта, толкова информация има че вече ми прелива през монитора. Тази информация ще се увеличава от недоволните клиенти след всяко продадено куче. Колко ли хора ще изгорят ?

#55 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 28 February 2014 - 03:56 PM

Всичко това е дъвкано предъвкано във форума в други теми. Но вие отклонихте темата - тези страшни неща неоправдават махленските скачки и не бива да се толерира махленското размножаване. Дайте сега и фермерите да дойдат и да кажат - видяхте ли какво правят някои развъдчици, значи и ние можем. Абсолютно абсурдна постановка на въпроса.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#56 Потребителят е офлайн   LilTed Икона

  • Играчът е мъж, макар да е малко момиче...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1534
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 28 February 2014 - 03:56 PM

Господин Ония, моля Ви, отворете ми очите.

Господин vonpav, за съжаление не знам кой е човекът с червената шапчица и развъдникът.


:rc_036:
User's Signature

В памет на убитото момче Ангел от с. Катуница
Обявяваме Траур !!! НИЩО НЕ Е ЗАБРАВЕНО, НИЩО НЕ Е ПРОСТЕНО!!! ........... Почивай в мир!


"Модераторите са готини пичове" Lauta

#57 Потребителят е офлайн   vonpav Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 338
  • Регистрация: 24-December 05

Публикувано: 28 February 2014 - 04:14 PM

Показване на мнениетоLilTed, в 28 February 2014 - 03:56 PM, написа:

Господин Ония, моля Ви, отворете ми очите.

Господин vonpav, за съжаление не знам кой е човекът с червената шапчица и развъдникът.


:rc_036:

Доста неща не знаеш...развъдника са казва КАЛИА. :md_064: ..НА СОБСТВЕНИАКА НА РАЗВЪДНИКА НЯМА ДА МУ ПИША ИМЕТО ЗАЩОТО МЕ Е ГНУС,Само ще спомена ,че е председател на БРФК
дано да се сетиш коѝ е този Гном след като видиш снимката :wb_052:
----------------------------------------------------------------------------------------
ДОКАТО ИМА ЛЕВАЦИ ТОЍ ЩЕ ПРОДЪЛЖАВА ДА ЯДЕ КИФТАЦИ

http://www.mediapool...news187724.html

Да Не се окаже,че всички дкументи ,сертификати и РОДОСЛОВИЯ са менте и нямат никаква стоѝност....какво правиме тогава....:mg_062:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#58 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 28 February 2014 - 04:20 PM

Показване на мнениетоLilTed, в 28 February 2014 - 01:56 PM, написа:

Господин Ония, моля Ви, отворете ми очите.

Господин vonpav, за съжаление не знам кой е човекът с червената шапчица и развъдникът.


:rc_036:

Има цяла тема, много сериозни неща се изписаха там, ако имаш търпение за 42 страници, прочети, познавателно е: http://forum.dog.bg/...2122011-%D0%B3/
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#59 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 28 February 2014 - 05:56 PM

Явно си имаш някакви сметки за оправяне(или за разваляне) с Милена Кирхнер и си търсиш поле за изява тук.
Не знам на такова ми прилича-ако пък не е нещо лично то дай други ''кирливи ризи'' на други развъдници щом толкова много ги знаеш.
Иначе е твоята дума,даже не дума ами интерпретация на едно клипче срещу думите на човека развъдил кучето.А той развъдчика доколкото разбирам разполага с изследвания и снимки,които е готов да публикува.
А ти с какво доказателство разполагаш?
На всичкото отгоре намирам за много непристойно и долно да обиждаш някой на принципа външен вид.
Тука не сме се събрали да сме манекени,тук сме хора кучкари.

Хайде със здраве :md_064:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#60 Потребителят е офлайн   LilTed Икона

  • Играчът е мъж, макар да е малко момиче...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1534
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 28 February 2014 - 07:48 PM

ОФФ://
vonpav, благодаря, знам го кой,но на клипчето не успях да го позная.
Furia_S, благодаря за линка,следя темата от началото.
ShiBumi_GirL, господинът не дължи на никого нищо,така че не чакай отговор.А ако все пак настояваш,вземи си номерче. :ab_041:

:rc_036:
User's Signature

В памет на убитото момче Ангел от с. Катуница
Обявяваме Траур !!! НИЩО НЕ Е ЗАБРАВЕНО, НИЩО НЕ Е ПРОСТЕНО!!! ........... Почивай в мир!


"Модераторите са готини пичове" Lauta

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни