Dog.bg Форуми : Проблем с оплождане на женското ми куче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Проблем с оплождане на женското ми куче

#1 Потребителят е офлайн   luxozniq Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 09-December 13
  • Gender:Male
  • Location:varna
  • Skype:

Икона за мнението  Публикувано: 11 December 2013 - 10:37 AM

Здравейте приятели имам кучка Немска овчарка с която не можем да се оправим да я заплодим. Вече е имала първо кучило. Следяхме дните в които би трябвало да даде на мъжкия да я покрие. След обстойно обикаляне в интернет разбрах, че трябва да е на 6 до 12 ден но вече мина повече време и не иска да даде на мъжкия. Ситуацията между тях става такава, че тя когато усети, че той я уцелва и ще проникне в нея се извърта и леко изкимтява или ръмжи и посяга да го хапе. Имаше два случая в които малко остана да я заклещи но тя се извърта в последния момент. Моля ви помогнете ми или ми дайте ясна светлина в тунела. :dh_188:

#2 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 11 December 2013 - 11:35 AM

" Приятелю " ,

кучката ти има ли рентгенови снимки на тазобедрените и лакетните стави ?
Има ли родословие в което са нанесени печатите от комисията по селекцията в клуба които показват какво е реалното здравословно състояние на ставите и ?
Има ли експертни оценки от съдия ?
Има ли успешно положени работни изпити ?
Ти по какъв начин имаш намерение да реализираш тези клети души когато се родят ?

#3 Потребителят е офлайн   shifter Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 27-April 08

Публикувано: 11 December 2013 - 11:53 AM

След като преброих до десет (няколко пъти)...
Няма да питам защо искате да заплождате кучето, дали е с документи, клубно (все едно от кой клуб) и т.н.; първо защото е ясно, че не е документно, а връзката не е клубна (съдя по няколко дребни белега в текста на запитването...) и че (за това вече подозирам) идеята ви за това с каква цел плодите и какво изобщо правите е мъглява, меко казано.
Дотук с мрънкането.
Хубаво е, че сте попрочел за разгонването.
Лошото е, че очевидно не сте си дали труда да прочетете за ЗАПЛОЖДАНЕТО. Особено при НОК.
Още по-лошото е, че явно и собственикът на мъжкото куче е също толкова образован и подготвен за поставената пред кучето му задача.
Щеше да е хубаво да попрочетете и за това - не е висша математика.
Ама нищо.
Първо, женската "дава", когато е в определен период от разгонването, който се характеризира с 1) допускане на мъжкия да я качва и 2) отместване на опашката встрани и повдигане на вулвата; говорим за външни признаци. Очевидно вашето куче изпълнява и 1 и 2, след като мъжкият "аха да я улучи", т.е. тя ДАВА.
Второ, женската често е "против" да й се катерят по гърба, да я лигавят, джвакат и особено да й ръчкат във вулвата нещо, поради което се гърчи, дърпа, шава, мърда и прочие, дори ако е в подходящ за заплождане период. Това се случва доста често при НОК (и не само де) и налага женската да бъде ДЪРЖАНА от собственика си, най-често за главата и шията. ПРИДЪРЖАНА, не стискана. Има си специфична техника за целта. Това, че женската вече е раждала, не променя положението.
Трето, мъжкият, особено ако е неопитен, често не подхожда под "правилен ъгъл" - достъпът до нужните части на женското куче се намира под ъгъл и изисква точно определена като разстояние близост между двете кучета. Когато заеме поза за готовност (виж 2 на Първо) и повдигне вулвата си, женската "прави" за мъжкия прав канал; ако е на нужното разстояние и захожда под правилния ъгъл, партньорът й може да проникне "по предназначение". АКО НЕ Е правилно ориентиран, ентусиазмът му ще срещне преграда от плът и няма да проникне наникъде :af_089: Отделно за женската рязкото разтягане на мускулатурата на вулвата, предизвиквано от правилния заход, е често болезнено или поне стъписващо и е нормално тя да се дръпне.
Т.е. за да се случи случката мъжкият трябва да се качи "правилно" върху женската - нито да е покатерен твърде високо, нито да се е хванал твърде ниско, и да подходи под точния ъгъл, при това се изисква да действа бързо, щом веднъж е "улучил" входа на влагалището, за да проникне в женската, преди тя да се дръпне или щурне нанякъде. Заклещването, ако всичко е наред, отнема 10-ина секунди, след това вече е без значение какво прави женската - няма как актът да се прекъсне (въпреки че женската може да направи големи поразии, ако се мята бясно, хапе и т.н.)
Всичкото тук изброено означава, че:
1. На връзката е добре да присъства инструктор, който придържа женската отзад и помага на мъжкия при нужда
или
2. Нужен е опитен мъжки, който е подходящо подготвен да запложда без асистенция
Схващате ли къде ви е грешката?
--
И СЕГА ВЕЧЕ ще питам: да сте чували за дисплазия? За това, че НОК е засегната от заболяването порода и родителите НЕПРЕМЕННО трябва да имат снимки и оценка за степента си на тазобедрена и лакетна дисплазия, защото този тежък проблем се предава по наследство? Даже не става дума за клубни/неклубни кучета и родословни/неродословни такива; става дума за елементарна грижа... а също и за това, че дори ако кучето ви на вид е здраво, не куца и няма проблеми със ставите, това не означава, че е здраво - може да има дисплазия дори в тежка степен, без да му личи.
Но...
Айде, приятно заплождане. Ако успеете.

#4 Потребителят е офлайн   DOGI_DOG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 438
  • Регистрация: 23-January 09

Публикувано: 11 December 2013 - 12:55 PM

Чета последните два поста и почвам да си задавам някои въпроси...
Това, че НОК като порода страда от дисплазия и то в доста голям процент, е вярно.
Питам се тази, статистика за кои кучета се отнася...За тези без родословие или за тези(клубните) с родословия?Качена снимка
Снимките за клубните са задължителни, а за тези без родословие, зависи от собственика. По пътя на логиката статистиката се прави на база на сниманите клубни-родословни НОК. Или греша Качена снимка....
От това си правя изводите, че развъждането на НОК на клубно ниво, не е много добро, независимо, че се правят сума ти изследвания.

Относно въпроса за заплождането...
Заплождането, което се прави от повечето развъждачи си е чисто изнасилване.

luxozniq, въоръжете се с търпение, пийте някоя чаша вино с мезе със собственика на мъжкото куче и пуснете кучетата в някое заграждение на спокойствие.

Оставете мъжкия да поохажва женската...тя ще му даде точно, когато е готова.
Аз не мисля, че има жена, която иска да бъде изнасилена...Всяка жена иска да бъде ухажвана.
Като заключение...Кинологията в наши дни е бизнес, а не хоби ....
Всичко се прави за пари, без да се отчитат последствията.
User's Signature

"Направете го заради мен:погрижете се за това,моята овчарка да остане работно куче,така както аз правех през целият си живот в името на тази цел" Max von Stephanitz 1864-1936
http://www.working-d...a%20Dvora%20CS/
http://www.working-d...ls/520770/..CS/

#5 Потребителят е офлайн   shifter Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 27-April 08

Публикувано: 11 December 2013 - 01:58 PM

Доги, иди и провери какви кучета се оперират в клиниките - дали са клубни (не че сигурно няма и такива) или са някакви случайни, магазински/дворни/съседско-заплодени...)
Ми, магазинско-дворно-заплодени-по-съседски са. И НОК-ове, и голдъни, и лабри, и азиатки, и корси, и бернери... мъка.
Разликата е там (по идея), че клубните кучета се снимат по правилник и ако, не дай си боже, имат проблем, НЕ СЕ развъждат. Или поне не се развъждат в рамките на клуба. Кучетата извън клуба си се развъждат, без хората да им пука даже да си ги снимат... и после потомствата се влачат и собствениците им реват.
Горе-долу така стоят нещата.
Разговорът за дисплазията и клубното/извънклубното развъждане не му е тук мястото; но съвестният собственик даже на куче без документи, дето си е навил на пръста да го възпроизведе и това е то, отива и си го снима, щото е чувал поне, че така е отговорно да се направи...
--
А като пуснат кучетата "на спокойствие в заграждение" такава безценна работа ще свършат, че просто... няма накъде. Евала ти за съвета. Че те очевидно хората досега това са правили, ама нЪ - не става.
И далеч невинаги става така... а това за изнасилването на женската е от серията бисери за женските, дето не бивало да се лишават от майчинство и копнеели за бебета, мъжките, дето било против достойнството им да ги кастрираш и т.н.

#6 Потребителят е офлайн   DOGI_DOG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 438
  • Регистрация: 23-January 09

Публикувано: 11 December 2013 - 03:47 PM

Показване на мнениетоshifter, в 11 December 2013 - 01:58 PM, написа:

Доги, иди и провери какви кучета се оперират в клиниките - дали са клубни (не че сигурно няма и такива) или са някакви случайни, магазински/дворни/съседско-заплодени...)
Ми, магазинско-дворно-заплодени-по-съседски са. И НОК-ове, и голдъни, и лабри, и азиатки, и корси, и бернери... мъка.
Разликата е там (по идея), че клубните кучета се снимат по правилник и ако, не дай си боже, имат проблем, НЕ СЕ развъждат. Или поне не се развъждат в рамките на клуба. Кучетата извън клуба си се развъждат, без хората да им пука даже да си ги снимат... и после потомствата се влачат и собствениците им реват.
Горе-долу така стоят нещата.
Разговорът за дисплазията и клубното/извънклубното развъждане не му е тук мястото; но съвестният собственик даже на куче без документи, дето си е навил на пръста да го възпроизведе и това е то, отива и си го снима, щото е чувал поне, че така е отговорно да се направи...
--
А като пуснат кучетата "на спокойствие в заграждение" такава безценна работа ще свършат, че просто... няма накъде. Евала ти за съвета. Че те очевидно хората досега това са правили, ама нЪ - не става.
И далеч невинаги става така... а това за изнасилването на женската е от серията бисери за женските, дето не бивало да се лишават от майчинство и копнеели за бебета, мъжките, дето било против достойнството им да ги кастрираш и т.н.



shifter, контактувам постоянно с ветеринари, които и са ми приятели. Специално за дисплазията, най-многобройни са кучетата от порода НОК с родословие или от родословни родители.

За заплождането при кучетата, говоря от собствен опит. Това, че собствениците не зачитат природните закони и инстинктите на животните, е друг въпрос.
Но иначе, точно такива хора говорят, колко много обичат домашните си любимци.
Пък нищо не пречи на luxozniq да опита...може пък да излезна прав Качена снимка


User's Signature

"Направете го заради мен:погрижете се за това,моята овчарка да остане работно куче,така както аз правех през целият си живот в името на тази цел" Max von Stephanitz 1864-1936
http://www.working-d...a%20Dvora%20CS/
http://www.working-d...ls/520770/..CS/

#7 Потребителят е офлайн   luxozniq Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 09-December 13
  • Gender:Male
  • Location:varna
  • Skype:

Публикувано: 12 December 2013 - 12:37 PM

Мога само да ви кажа, че кучето ми си има паспорт има си нужните ваксини и обезпаразитявания. Не е клубно куче. Майката и Бащата са полицейски като Бащата е граничарско куче и е печелило състезания което надали има значение. Но решихме да оставим заплождането за следващото разгонване и да го направим изкуствено и да не я мъчим. Причината по която искаме да я заплодим е за да можем да си оставим кученца от поколението и. Защото тя е на 6 години отива към 7 и до колкото знам, не живеят много дълго.:ba_025:

#8 Потребителят е офлайн   marin4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 30-May 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 December 2013 - 12:48 PM

Щом си има паспорт с ваксините, значи всичко е наред... Само че евентуална дисплазия няма да я пише в паспорта, но със сигурност би се предала на малките...аз не знам що за човек съзнателно би обрекъл кученцата на доживотни болки и проблеми...редно е да се направят изследвания, но ми е ясно, че това няма да се случи...най-големият проблем е защо женската не дава на мъжкия...мдаа :tb_195:

#9 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 16 December 2013 - 11:03 AM

Показване на мнениетоluxozniq, в 12 December 2013 - 10:37 AM, написа:

Мога само да ви кажа, че кучето ми си има паспорт има си нужните ваксини и обезпаразитявания. Не е клубно куче. Майката и Бащата са полицейски като Бащата е граничарско куче и е печелило състезания което надали има значение. Но решихме да оставим заплождането за следващото разгонване и да го направим изкуствено и да не я мъчим. Причината по която искаме да я заплодим е за да можем да си оставим кученца от поколението и. Защото тя е на 6 години отива към 7 и до колкото знам, не живеят много дълго.:ba_025:

1. на 6 години е късничко вече за самата кучка като възраст. А и не е някакъв безценен за породата екземпляр, който да дава поколение.
2. ще направите изкуствено заплождане и няма да я мъчите ли? А бременост и раждане не е ли мъка? Идея си нямате какъв стрес за организма на женската, да ги износи, да ги роди, да ги кърми...
3. вие хубаво искате едно за себе си, ама като ги нацвъка 12 например, какво става за другите? Ще ги подарите и после някое все ще е натирено, 100%.
4. вет-паспорт нищо не значи, осиновени улични също имат ветпаспорт. Хората ви пишат за изследвания, вие говорите за вет-паспорт.

Вземете си едно кутренце отнякъде и оставете възрастната женска на мира да се радва на живота, не я мъчете с бремености и раждане, не си струва заради единия каприз че искате бебе от нея да създавате поредно кучило никому ненужни НОК-подобни.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#10 Потребителят е офлайн   Ония Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 25-February 14

Публикувано: 25 February 2014 - 10:28 AM

Разглеждайки разни теми из форумите попаднах случайно тук. стана ми много интересно от втората публикация на долу. Браво ! Изядохте човека и то не защото ви вълнува състоянието на поколението , а защото виждате в него потенциалният човек който ще завземе част от пазара Ви. Сега обаче, уважаеми съвестни господа, легитимни развъдчици грижещи се толкова много за породата искам да ви попитам. Колко от вас имат завършен курс провеждащ се в Ст. Загора , за хуманно отношение към животните ? Колко от вас отговарят по изискванията от наредба 41 от 10.12.2008 година отнасяща се за изискванията към обекти в които се отглеждат, развъждат или пребивават домашни любимци ? олко са писали обяснителна записка за ЖО ? На колко човека кучетата са регистрирани на основание член 137 от ЗВД и освен данък куче , колко от вас заплатиха задължително в данъчното такса по член 35 от ЗЗЖ в размер на 300 лв на една майка ? Няма да изпадам в повече подробности, въпреки че мога да ви цитирам закони и наредби цял ден. Неща които не подозирате че съществуват. Лесно е да нападаш нали ? Сега се отбранявайте достойно. Чакам отговор господа . А след като прословутата дисплазия се предава наследствено, нима искате да ми кажете, че дъщеря на световни шампиони в моят случей, би носила генетично дисплазията ? Нееееееее. По лесно е да нападате защото нормалните хора като чуят за тези прословути снимки и за цената им и се отдръпват моментално. Така няколко човека в BG се бият гордо в гърдите че са единствените имащи доказателствените снимки и членство в клубове в които печалбарството е преди всичко. Съвестни сте пред клубовете си, сега ми отговорете колко сте съвестни пред законите на държавата си. И докато мислите по начина - Държавата ни е такава, така ще правим и ние, все ще сме си на това положение. Благодаря за отделеното внимание. :flagbg:

#11 Потребителят е офлайн   404 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 22-November 13

Публикувано: 25 February 2014 - 01:19 PM

Показване на мнениетоОния, в 25 February 2014 - 10:28 AM, написа:

Разглеждайки разни теми из форумите попаднах случайно тук. стана ми много интересно от втората публикация на долу. Браво ! Изядохте човека и то не защото ви вълнува състоянието на поколението , а защото виждате в него потенциалният човек който ще завземе част от пазара Ви. Сега обаче, уважаеми съвестни господа, легитимни развъдчици грижещи се толкова много за породата искам да ви попитам. Колко от вас имат завършен курс провеждащ се в Ст. Загора , за хуманно отношение към животните ? Колко от вас отговарят по изискванията от наредба 41 от 10.12.2008 година отнасяща се за изискванията към обекти в които се отглеждат, развъждат или пребивават домашни любимци ? олко са писали обяснителна записка за ЖО ? На колко човека кучетата са регистрирани на основание член 137 от ЗВД и освен данък куче , колко от вас заплатиха задължително в данъчното такса по член 35 от ЗЗЖ в размер на 300 лв на една майка ? Няма да изпадам в повече подробности, въпреки че мога да ви цитирам закони и наредби цял ден. Неща които не подозирате че съществуват. Лесно е да нападаш нали ? Сега се отбранявайте достойно. Чакам отговор господа . А след като прословутата дисплазия се предава наследствено, нима искате да ми кажете, че дъщеря на световни шампиони в моят случей, би носила генетично дисплазията ? Нееееееее. По лесно е да нападате защото нормалните хора като чуят за тези прословути снимки и за цената им и се отдръпват моментално. Така няколко човека в BG се бият гордо в гърдите че са единствените имащи доказателствените снимки и членство в клубове в които печалбарството е преди всичко. Съвестни сте пред клубовете си, сега ми отговорете колко сте съвестни пред законите на държавата си. И докато мислите по начина - Държавата ни е такава, така ще правим и ние, все ще сме си на това положение. Благодаря за отделеното внимание. :flagbg:


Абсолютно всички развъдчици, с които контактувам, си плащат чинно абсолютно всички такси, данъци, изследвания и т.н. Абсолютно всеки от тях спазва всички правила, наложени от държава и федерации, каквото и да им струва това. Точно и затова цените им не са по "200 леа за кученце, отстъпка за количество". Замислете се, преди да сипете това, изсипаното :r_181:

Бъдете здрав/а :rc_036:

#12 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 25 February 2014 - 01:27 PM

Абе, вие наистина ли мислите, че тука на хората им е зор да не си разплождате грозните кучета, за да си продават техните????

Аз имам едно куче, кастрирано, родословно- значи трябва да съм ок с развъжданията ви селски!!!
ЕМИ, НЕ СЪМ!!!!!!!!!

Писнало ми е да гледам криви грозни кучета дето не са като хората според породата си, нито външно, нито характерно, нито здравословно!!!
Спрете да си повтаряте тия глупости от типа на мойто най- хубаво, това са глупости, тия искат да си продават и тн , и РАЗБЕРЕТЕ КАКЪВ АДЖЕБА Е ПРОБЛЕМА С ТОВА БЕЗРАЗБОРНО РАЗМНОЖАВАНЕ на грозни мязащи на някоя порода кучета!!!!!!!!!!!!!!!
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

#13 Потребителят е офлайн   elena07 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1875
  • Регистрация: 08-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 February 2014 - 01:35 PM

Цитат

такса по член 35 от ЗЗЖ в размер на 300 лв на една майка

От точно тази такса са освободени легитимните развъдници, регистрирани във федерацията/клуб/киноложка структура...

Сега ще кажете сигурно, че тези от които ни е страх, защото "ще ни вземат пазара", плащат всичко изброено от вас???
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 25 February 2014 - 01:58 PM

Много ми харесва тази тема. Ще ви споделя нещо много спиритично. Често говоря с моето куче и то ми казва, че това е номерът на кучката - като не иска да става майка, леко врътва задницата точно преди мъжкия да свърши работа. Така че моят съвет е да послушате кучката си и да не я заплождате - явно е поостаряла за тия работи. И не знам защо толкова се пънете и изкуствено да я заплождате, като следващият път вероятно ще си вземе пинчерче...

Ай със здраве :beer:

#15 Потребителят е офлайн   Ония Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 25-February 14

Публикувано: 25 February 2014 - 02:30 PM

Показване на мнениетоAnubisA, в 25 February 2014 - 01:27 PM, написа:

Абе, вие наистина ли мислите, че тука на хората им е зор да не си разплождате грозните кучета, за да си продават техните????

Аз имам едно куче, кастрирано, родословно- значи трябва да съм ок с развъжданията ви селски!!!
ЕМИ, НЕ СЪМ!!!!!!!!!


Опитайте да формулирате написаното по ваш градски тертип, защото нищо не разбрах. Не мога да разбера за какво става дума. Един казва, че е освободен от данъци и такси, а другият, че всичко било платено от всички. Да , наистина за членове на клубове данъците отпадат но не и всичко което съм изброил по горе. Страшно съжалявам, че не мога да намеря видео материала и това което ще напиша ще е почти безмислено , но въпреки това ще спомена, че в Козлодуй има родословна немска овчарка, от легитимен старозагорски развъдник, която е без ( топки ). Същият този развъдник продава куче с дисплазия което е представено на изложба. Е точно този клип не мога да намеря. СЪЖАЛЯВАМ. А цените на легитимните развъдчици, са високи, защото те се определят от клуба и всеки един престъпил оказаната цена има големият шанс да бъде вън. Нямам намерение да споря повече за каквото и да е. НА СЕЛО имам голяма поляна пред къщата. Всеки желаещ е добре дошъл по всяко време да се поборим и да си омачкаме блузките :db_046: . Успех !

#16 Потребителят е офлайн   Бискит Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 138
  • Регистрация: 24-June 13
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 25 February 2014 - 02:37 PM

Ей, страшна тема, няма що! Ма ми е любима и за туй се включвам :) Моя пес не е родословен и е кастриран! Много си го обичаме всички у дома, но аз не искам да имам куче от него. Той е единствен и неповторим! И 10 поколения да има, надали ще излезе същия дзвер като него. Обожавам породата (кокер) и точно затова кастрирах своя куч, за да нямам принос към развъждането на породоподобни кучовци. Когато го взехме имахме поне 4 кандидат-снахи. Ма колко бил сладък, ма красив, ма прекрасен...Да, такъв е, ама много бяга от стандарта бе, особено с тоя къс косъм.... Някой ден, когато той си отиде от нас, задължително ще си взема родословно куче! Тогава няма да има нужда да питам дали и колко още ще расте, защо не му пораства повече козина, защо е лош и хапе наред....а уж кокерите са добри и лишени от всякаква агресия. Не знам колко трябва да ти е уникално кучето, че да искаш да имаш негово копие, което така или иначе няма как да стане, осван ако не опиташ да го клонираш :)
И сега по темата: Ако толкова много искате да заплождате, послушайте какво ви говорят другите! Направете всички необходими изследвания, за дасте сигурни, че всичко с кученцата ще е наред поне от към здравословен статус! Обмислете всчики рискове и преценете кое е най-правилното! Не бъдете подвластни на емоции, особено когато става въпрос за живот, макар и кучешки!

#17 Потребителят е офлайн   Ония Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 25-February 14

Публикувано: 25 February 2014 - 03:29 PM

Така уважаеми. Ето добрите ви развъдници. Все още не мога да намеря клипа, но снимковият материал е пре достатъчен, че РЗАВЪДНИК БЪЛВА ЦЕЛОГОДИШНО КУЧЕТА С ДИСПЛАЗИЯ.

Първо да ви покажа майките и бащите .



НЕ ВИ ЛИ Е СРАМ ПОНЕ МАЛКО ?????????????

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#18 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 25 February 2014 - 03:50 PM

Не съм запозната с примера, който давате.
Не всеки заслужава да е развъдчик, и не всяко родословно куче заслужава да се разплоди.

Ако вие сте любител на някоя порода, както аз на доберманите например, ще ви боли сърцето всеки път, като видите някой крив доберман, с малка грозна главица, крив гръб, крива походка или там каквото и да е, което се е получило основно защото някой си е решил да си плоди някаквото си там куче ей така от любов.
ТОВА не е правилно!!!!
ХОра, на които им се обяснява защо тряба да се прави еди как си, и не разбират, и продължават да орат и да съсипват породата, са пълни селяндури, колкото и да си мислят че те и кучетата им са велики!!.

И още нещо- и аз да имах бебета от маца- и аз щях да ги продавам скъпо и прескъпо- не заради печалба, а защото когато човек иска нещо много, той си плаща за него, съответно така доказва колко много го иска и после се грижи за него и го цени!!!!
Даденото ей така животно колкото и да е хубаво много пъти се гледа пренебрежително или се озовава на улицата!
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

#19 Потребителят е офлайн   Yerom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 778
  • Регистрация: 16-February 10

Публикувано: 25 February 2014 - 06:02 PM

Показване на мнениетоОния, в 25 February 2014 - 03:29 PM, написа:

Така уважаеми. Ето добрите ви развъдници. Все още не мога да намеря клипа, но снимковият материал е пре достатъчен, че РЗАВЪДНИК БЪЛВА ЦЕЛОГОДИШНО КУЧЕТА С ДИСПЛАЗИЯ.

Първо да ви покажа майките и бащите .



НЕ ВИ ЛИ Е СРАМ ПОНЕ МАЛКО ?????????????


И как разбрахте по снимковия материал че кучетата са със дисплазия?Качена снимка
За това не трябва ли ренген?Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   Nera :) Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 31-January 13

Публикувано: 25 February 2014 - 07:12 PM

Показване на мнениетоAnubisA, в 25 February 2014 - 04:50 PM, написа:

Не съм запозната с примера, който давате.
Не всеки заслужава да е развъдчик, и не всяко родословно куче заслужава да се разплоди.

Ако вие сте любител на някоя порода, както аз на доберманите например, ще ви боли сърцето всеки път, като видите някой крив доберман, с малка грозна главица, крив гръб, крива походка или там каквото и да е, което се е получило основно защото някой си е решил да си плоди някаквото си там куче ей така от любов.
ТОВА не е правилно!!!!
ХОра, на които им се обяснява защо тряба да се прави еди как си, и не разбират, и продължават да орат и да съсипват породата, са пълни селяндури, колкото и да си мислят че те и кучетата им са велики!!.

И още нещо- и аз да имах бебета от маца- и аз щях да ги продавам скъпо и прескъпо- не заради печалба, а защото когато човек иска нещо много, той си плаща за него, съответно така доказва колко много го иска и после се грижи за него и го цени!!!!
Даденото ей така животно колкото и да е хубаво много пъти се гледа пренебрежително или се озовава на улицата!


+1 :ba_025: :ba_025: :ba_025:

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни