Dog.bg Форуми : Как да накарам кучето да си влиза в транспортната чанта ?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Как да накарам кучето да си влиза в транспортната чанта ?

#1 Потребителят е офлайн   Nightwish Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 13-December 13

Публикувано: 21 December 2013 - 07:03 PM

Така, значи купих на кучо нова транспортна чанта понеже старата му е малка вече, но той не иска да влезе в нея за нищо на света докато аз съм при него. Слагам му лакомства вътре, дори паничката му и влиза за секунда да лапне малко и се дръпва веднага и то само когато не съм наблизо. Опасявам се, че го е страх че ще го затворя понеже с предната чанта сме имали няколко случая, в които съм го вкарвала в нея насила, защото се дърпа. Та, ако някой има идея как да го науча да влиза сам без да го насилвам ще му бъда много благодарна.

#2 Потребителят е офлайн   shifter Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 27-April 08

Публикувано: 22 December 2013 - 08:20 AM

Точно по този начин, просто нещата стават бавно... не отведнъж.
Чинийката седи вътре, вътре се носят играчки, възглавнички, там всичко негово си...
Чантата пък седи отворена на мястото за спане и никой не я бута...
ДНИ наред. От рода на 4-5-6 дни, седмица ако трябва...

Но ако към предишната си чанта кучето не показва ЧАК такава дива реакция, ще задам тъп въпрос:
А дали пък новата чанта не мирише на нещо необичайно? Кучето има в пъти по-силно обоняние, дори миризма, която едва се усеща (на пластмаса, на дезинфектант, на неползвано... един господ знае на какво) може да го "удари в носа" и да го ужаси до някаква такава степен.
Ако чантата е платнена - изперете я; ако е пластмасова - измийте я.
Ако ще на химическо чистене я занесете и вижте там да я минат по някакъв начин...
И да видим дали кучето ще е по-благосклонно.
Понякога ги плашат също и форма и цвят - стряскат дори големи, възрастни кучета, напълно безпричинно.

#3 Потребителят е офлайн   Nightwish Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 13-December 13

Публикувано: 22 December 2013 - 10:35 AM

Аз предполагам че го е страх и заради размерите и понеже имаме един голям леген у дома и като го види и буквално бяга и пикае, някакъв див ужас го обхваща. Но, благодаря за съветите ще ги пробвам пък да видим какво ще стане.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни