Dog.bg Форуми : Клепнали уши на 11 седмично чихуахуа

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Клепнали уши на 11 седмично чихуахуа

#1 Потребителят е офлайн   BebZi_ Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 17-July 08

Публикувано: 23 December 2013 - 01:26 AM

Здравейте, реших да пиша и тук. Имам чихуахуа на 11 седмици(имам го от 3) Взех го от развъдник, уж (използвам "уж", защото не съм проверявала дали има лиценз), но ушите му клепнаха от няколко дни. Когато го взех само едното не се беше изправило напълно, но след 2 или 3 дни в нас го изправи и всичко беше нормално, до преди 3 дни. И двете клепнаха, но много и без никакви признаци за изправяне. Водих го на ветеринар и ми каза спокойно, което не ме устройва. Храня го с роял канин от 2 до 10 месеца. На някой случвало ли му се е подобно нещо? Много съм притеснена дали всичко е наред с малкия. Ще съм много благодарна, ако някой е имал подобен проблем да сподели или препоръча ветеринарна клиника в София. Казаха ми да му лепя ушите с някакви лепенки от аптеката, което не ми се струва много правилно.

#2 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 23 December 2013 - 10:01 AM

През зимата, когато има недостиг на слънчеви лъчи, в организма има недостиг на витамин Д, който помага за усвояването на калция. На всички "зимни" кученца им клепат ушите. Аз лично съм ползвала Вигантол, това е вит.Д на капки от човешка аптека. Принципно се дава на човешки бебета. По 1-2 капки на ден, около седмица, и ще изправи ушите, гарантирам. Аз съм давала 10-15 капки на 8-10кила кученца, така че съобразете дозата спрямо теглото на чихуато.

#3 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 23 December 2013 - 10:06 PM

Зимните кученца наистина изправят по-трудно ушичките. Без значение дали е или не е от развъдник много кученца преминават през такъв етап на вдигане и сваляне на ушите. Може да ги подлепяте, нама нищо лошо в това, но знайте, че ако не ги подлепите правилно и леко ги пречупите всъщност може вие да му ги пречупите повече. Вемете му витамини примерно Калци плюс и му давайте според теглото на кученцето. Храната е много хубава, но само тя няма да е достатъчна на този етап. Не се притеснявайте много има кучета, които изправят уши на 6м даже.
Витамин Д вероятно ще помогне, но нека лекар дозира количеството понеже може да няма килограм кученцето. Пишете пак как е мъника.

#4 Потребителят е офлайн   BebZi_ Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 17-July 08

Публикувано: 24 December 2013 - 11:13 AM

Благодаря за мненията. Ходих при друг доктор и ни казаха да му давам калции седмица. Дано даде резултат. Притеснявах се и да не е болен, но си е все така игрив. Колкото до теглото 850 гр. А ако му давам и капките дали ще стане много?

#5 Потребителят е офлайн   T-Bar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 653
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 24 December 2013 - 01:14 PM

Даването на калций на подрастващо куче без да има сериозно заболяване което да е диагностицирено с изследвания е изключително опасно за костната система на кученцето, независимо че го е предписал
"ветеринар".
Може да му докара сериозни проблеми защото калция даван по този начин са натрупва по косите и преди всичко вреди.
И друго изключително важно е съотношението калций - фосфор което по този начин се нарушава.
Тези съставки ги има в достатъчно количества в качествените храни .
Бих Ви препоръчала да вземете под внимание предложението на
Vesela_5 Качена снимка

User's Signature

КАСТРИРАЙ!
Бъди отговорен!

#6 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 24 December 2013 - 03:31 PM

Дори и да се дават огромни количества калций на кученцето, ако липсва вит.Д, този калций няма да се усвои от организма. Затова ако давате калций на таблетки, той трябва да съдържа и вит.Д. А даването само на вигантол спомага усвояването на калция, който се намира в храната на кученцето. Казвате, че го храните с Роял Канин, в тази храна има достатъчно количество калций. Даването на вигантол трябва внимателно да се дозира, защото вит. Д е мастноразтворим витамин и се натрупва в организма. Аз съм давала по цял месец, но за такова мъничко кученце като чихуа смятам, че една седмица ще е достатъчна, за да усвои достатъчно калций и да втвърди хрущялите на ушите. След това 1 седмица почивка и ако пак клепнат, пак 1 седмица вигантол. До към 4ти, 5ти месец всички зъби ще са сменени, и тогава вече ушите няма да клепнат. Общо взето при всички породи ушния хрущял омеква доста по време на смяна на зъбите, това се случва между 3тия и 5тия месец.

#7 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 24 December 2013 - 11:36 PM

При чихуахуа(пинчерчета и други дребни породи) смяната на зъбите започва на 5 м и завършва даже до 9-10м! Точно затова често на някой дребуси ушите клепват точно тогава и до 6м продължават да са ту горе ту долу. Други имат отворена фонтанела, която също се нуждае от много калций. Чихуахуа и мини породите не са еднакви в развитието си като едрите породи и не ги сравнявайте. Една седмица, един месец могат да бъдат фатални и кучето да остане или с клепнали уши или с криви зъби и кости.

#8 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 24 December 2013 - 11:48 PM

Показване на мнениетоBebZi_, в 24 December 2013 - 11:13 AM, написа:

Благодаря за мненията. Ходих при друг доктор и ни казаха да му давам калции седмица. Дано даде резултат. Притеснявах се и да не е болен, но си е все така игрив. Колкото до теглото 850 гр. А ако му давам и капките дали ще стане много?

Не ми стана ясен въпроса, но питате дали ще стане много като килограми самото кученце или да му станат много капките? Ако са килограмите, моля ви, не се тревожете за теглото. Кученцето няма да стане огромно заради тези витамини или заради вит Д. Много по-лошо е да е недохранено.
Може би както казва Весела, давайте примерно по 1 капка 1 седмица и после почивка. Моето чихи е на 4 м и е 780 гр и мисля, че 1 капка е достатъчна (и все пак дозата зависи от нуждите на самото куче). Посъветвайте се с ветеринар все пак :ba_025:

#9 Потребителят е офлайн   BebZi_ Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 17-July 08

Публикувано: 25 December 2013 - 08:25 PM

Имах предвид дали ще му стане много, ако давам калции и капките. Но калция не го иска така или иначе. Не ме притеснява колко тежък ще стане, колкото и да е все ще си го обичам. Отново едно огромно благодаря за отговорите. Утре започвам с една капка дневно за седмица. Ще видим какво ще стане.

#10 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 26 December 2013 - 01:47 AM

Калция го стривайте и слагайте в храната, капката на езичето или както ви е удобно. Опитайте да залепите ушите, но много добре и здраво - така ще подсилите ефекта.

#11 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 05 January 2014 - 12:35 PM

а защо никой ,не написа че той породите бутат ушаците ,освен от липса на калций ,и заради хгипогликемията ,която повечето проявяват??? поради това се слага по малко захар във водата за пиене,освен комбинацията вит.Д и калций( вигантол,деавит,делис)

#12 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 05 January 2014 - 03:06 PM

Не,не всички кучета от той породите се нуждаят от захар и имат хипогликемия. Малко плашите така хората.

#13 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 05 January 2014 - 10:38 PM

не,не всички,но се среща често..и защо да ги плашим-не е по страшно от липсата на калций

#14 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 06 January 2014 - 01:11 PM

Не е, но незапознатите с това често преекспонират нещата. Даже това, че трябва да извадят задържани млечни зъби се приема като аномалия и нещо "свръхестествено", а в действителност няма нищо притеснително. Също пигментните петънца по коремчето, които лятото стават по-тъмни, даже случай при колега където са му се оплакали, че закупеното куче е непородисто, защото ветеринаря казал, че не може да има различни по цвят нокти ... :ab_041:

#15 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 06 January 2014 - 01:38 PM

нали затова е форума-знаещите да осведомяват тези,които не знаят

#16 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 06 January 2014 - 03:35 PM

Така е и дано сме полезни на повече хора с кученца без значение каква порода, породисти или безпородни :ba_025:

#17 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 06 January 2014 - 09:49 PM

най накрая развъдчик да постави на равно клубните,неклубните и мелезите..адмирации към вас :ba_025:

#18 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 06 January 2014 - 11:28 PM

:rc_036: Благодаря! Всички сме тук, за да си помагаме! :rc_036:

#19 Потребителят е офлайн   BebZi_ Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 17-July 08

Публикувано: 11 January 2014 - 04:12 PM

Много съм благодарна за всички отговори. Смених храната на чихуахуа джуниър пак на роял канин, но му купих и някаква acana. Калции давам по схема на ветеринар. Капки му давах по една за седмица и вече има една почивка. Дали да започна пак? Но има подобрение от декември месец. В момента ушите са като на първата снимка, а преди това си бяха нормално изправени (втората). Реших да подкрепя със снимков материал, защото е друго да се види.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#20 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 11 January 2014 - 04:23 PM

''Някаквата'' Акана е в пъти по-добрия избор от Роял Канина :ba_025:

http://forum.dog.bg/...a/page__st__440
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни