Dog.bg Форуми : Куче със сериозен кожен проблем в Благоевград

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Куче със сериозен кожен проблем в Благоевград

#1 Потребителят е офлайн   viktoriyaaa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 46
  • Регистрация: 05-January 13
  • Gender:Female

Публикувано: 23 December 2013 - 02:32 PM

Намерих това куче в гр. Благоевград, квартал Еленово. Първото нещо, което забелязах в него е сериозния кожен проблем, напълно възможно да е краста. Второто което забелязах е адски слабото тяло,покрито в рани от чесането. Третото което забелязах е как всички го отбягват и гонят, пазейки се да не се "заразят с краста" , както го описват. Аз бях единствения човек, който не се страхуваше от това да бъде "заразен". Купих му баничка, след 2 дни пак, после отново. Всеки ден виждах огромна благодарност в очите на това куче. Сякаш казваше благодаря ти, ти си единствения човек, който го е грижа за мен. Осъзнавам че не мога да му помогна с друго освен с някоя друга баничка и да постна темата тук-там, надявайки се, че някой с повече опит и възможности ще помогне на кучето, или поне може да ми даде съвет какво да го правя. Жал ме е да гледам как хората го подритват защото е болничко. Кучо е женска, и е виновна без вина. :(

#2 Потребителят е офлайн   viktoriyaaa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 46
  • Регистрация: 05-January 13
  • Gender:Female

Публикувано: 23 December 2013 - 02:37 PM

С този сериозен проблем, много мисля как ще оживее тази зима.Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Radostin_39 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 258
  • Регистрация: 28-March 10

Публикувано: 23 December 2013 - 04:40 PM

Крастата не е болест причинителя е кърлеж като тези които всички са виждали лятото но много по малък вижда се само с микроскоп...За точното диагностициране на вида кърлеж трябва да се вземе проба от кучето става като леко се остъргва с нож малко кожичка и се занесе на ветеринар...Лечението е с подкожни инжекции по схема Ивермектин или Дектомакс дозата е според килограмите и къпане с Амитраз...На първо време поради раните от чесането е хубаво няколко инжекции с Интрамицин или Шотапен...Това са антибиотици...На улицата ще е много трудно на първо време ако нямате възможност да го къпете може да му накапите между плешките ако кучето е кротко Адвокейт И да вземете едно шишенце Пандекс това е Ивермектин и ако можете да слагате инжекции като начало през четири пет дена да го боцкате поне ще спре това непрестанно чесане и кървене имал съм такива случаи ужасно е....

#4 Потребителят е офлайн   viktoriyaaa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 46
  • Регистрация: 05-January 13
  • Gender:Female

Публикувано: 23 December 2013 - 10:24 PM

Има един огромен проблем-не виждам кучето всеки ден по простата причина че живея в друг квартал. Проби мисля че ще мога да взема, но лечението ще бъде трудно по простата причина че няма как да ходя всеки ден, а дори и да мога няма как да го закарам до ветеринаря. Много по-лесно ще бъде ако има временно къде да се приюти кучето хич да не е в дом поне в някакъв двор да имам всекидневен достъп до него. Уви никой няма да се навие да вземе такоча куче. И все пак ако измисля начин за лечение, ориентировъчно някой може ли да ми каже колко г/д ще ми струват тези лекарства?

#5 Потребителят е офлайн   Radostin_39 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 258
  • Регистрация: 28-March 10

Публикувано: 24 December 2013 - 12:21 PM

Не е задължително всеки ден да се третира кучето цикъла на кърлежа яйца излюпване зрял индивид е над десет дена мисля...Първоначално на всеки пет дена ако може да се инжектира с ивермектин и да се накапе с Адвокейт или по евтиния вариант Сибацил...На око като гледам подкожно с ивирмектин около един милилитър и половина...Сибацил се накапва по гърба със спринцовка без игла пак така като гледам на око размерите на кучето около 7-8 милилитра и се оставя да попие...Това е вариант за зимните месеци когато не може да се къпе кучето....Опаковка ивермектин на фирмата Пандекс 25 милилитра е около 6 лева Адвокейта за тези килограми мисля около 30 някъде...сибацил не мога да се сетя но едно шишенце 10 милилитра едва ли е повече от няколко лева...Пак повтарям преценявам приблизителни дози не знам колко тежи кучето...Важно е и силната храна самото справяне с проблема зависи и от имунитета на кучето...Препарата за къпане Тактик-това е амитраз- е около 6 лева за шишенце 50 милилитра със спринцовка се изтеглят 4 милилитра и се смесват с литър вода с хубава ръчна помпичка китайско производство от градинарски магазин това е достатъчно за едно изкъпване...Ужасното е че кучица е навън и всичко е много по трудно а и ако не е кастрирана напролет цялото кучило ще е с краста което за малките си е смъртна присъда тези лекарства които се понасят добре от възрастно куче за малките са смъртоносни за съжаление го знам от личен опит....колкото и минимална да е дозировката просто не издържат...

#6 Потребителят е офлайн   Radostin_39 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 258
  • Регистрация: 28-March 10

Публикувано: 24 December 2013 - 12:26 PM

Ако има големи рани с първото инжектиране може да ги напръскаш с антибиотичен спрей примерно Педирипра един флакон е 16 лева става за всякакви рани включитено и на хора съдържа окситетрациклин хидрохлорид....На всеки ветеринар може да кажеш колко тежи кучето и да ти даде една спринцовка пеницилин ....Интрамицин или по добрия вариант Шотапен защото е с депо действие и действа 72 часа....

#7 Потребителят е офлайн   viktoriyaaa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 46
  • Регистрация: 05-January 13
  • Gender:Female

Публикувано: 25 December 2013 - 09:14 PM

Доколкото знам не е кастрирана. Това е огромен проблем. В най-скоро време след празниците ще гледам да се свържа с някой за кастрация.

#8 Потребителят е офлайн   viktoriyaaa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 46
  • Регистрация: 05-January 13
  • Gender:Female

Публикувано: 27 April 2014 - 08:45 PM

Кучо е излекувана и изглежда дооода по-добре! :smile:

#9 Потребителят е офлайн   Муки Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 135
  • Регистрация: 20-August 12
  • Gender:Female
  • Location:sofia
  • Interests:Pets, Nature, History and ect.

Публикувано: 27 April 2014 - 09:25 PM

Поздравявам Ви, че сте се справили. Разкажете как , през зимните месеци е много трудно заради студа. Прибра ли го някой, или си живее още навън.

#10 Потребителят е офлайн   viktoriyaaa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 46
  • Регистрация: 05-January 13
  • Gender:Female

Публикувано: 04 May 2014 - 10:30 AM

Навън е, но поне си имаме козинка :md_064: . Е, още не й е израснала напълно козинката, но все едно е друго куче. :smile:

#11 Потребителят е офлайн   Муки Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 135
  • Регистрация: 20-August 12
  • Gender:Female
  • Location:sofia
  • Interests:Pets, Nature, History and ect.

Публикувано: 04 May 2014 - 02:03 PM

Поздравявам Ви за постоянството и упоритостта.
След 1 седмица може да се наложи да ви искам съвет.

#12 Потребителят е офлайн   viktoriyaaa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 46
  • Регистрация: 05-January 13
  • Gender:Female

Публикувано: 05 May 2014 - 06:35 AM

Ако мога с удоволствие ще ви дам съвет. И ако вида кучинка тези дни ще я нащракам да видите резултата.

#13 Потребителят е офлайн   lizka Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3074
  • Регистрация: 28-September 07
  • Gender:Female
  • Location:гр. Варна

Публикувано: 06 March 2015 - 09:52 AM

Какво се случва с тази душица има ли някакво развитие при нея
:rc_036:
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   viktoriyaaa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 46
  • Регистрация: 05-January 13
  • Gender:Female

Публикувано: 11 March 2015 - 03:41 PM

За последно когато я видях имаше доста развитие...Жалкото е че сега нямам възможност да ходя и да я виждам и незнам какво се случва с нея...надявам се да е добре, но поне се успокоявам с мисълта че последно си имаше козинка.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни