Dog.bg Форуми : Съвети за начинаещи

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Съвети за начинаещи

#1 Потребителят е офлайн   mastersan55 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 132
  • Регистрация: 31-July 13
  • Gender:Male
  • Location:гр.Аксаково (Варна)

Публикувано: 31 July 2013 - 04:27 PM

Здравейте ! Смятам за първи път да си купувам и отглеждам куче . Спрях се на хъскито , но ще ми трябват вашите съвети , понеже за първи път ще отглеждам и възпитавам куче :) Обаче имам и проблем - страх от кучета.. винаги , когато се е мотаело някое куче до мен се спеквам , но преди седмица реших да си купя куче и да премахна този страх. Доколкото разбрах за този тип куче му нужно много движение... имаме голям двор , където бих го пускал да се разхожда , също така и много обичам да спортувам , така че всеки ден ще е с мен да тичаме , да го разхождам , което ще е добре за него :) Обаче ще трябва да живее в къщичка и да е вързано през ноща , дори и по някое време през деня.. Ще е проблем ли ? Общо взето искам да ми кажете какво ще му е нужно на кучето и какво да правя , за да не стане някое злобно :) Също така бих приел и съвети срещу страхът към кучета :ba_025:
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   xael Икона

  • Perfect Stranger
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3662
  • Регистрация: 30-April 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 31 July 2013 - 06:27 PM

Е добре де, като те е страх от кучета как искаш да гледаш куче?
Дори да превъзмогнеш страха с твоето куче има чужди кучета, с които е неизбежно да се среща.
Отделно има прости стопани с агресивни кучета, които пускат кучетата си почти като безпризорни, докато те нападат на посоки, ако преценят че някой не им харесва. Ние два пъти сме попадали в такива ситуации, а в едната, моята ръка беше нахапана лошо.
Има улични кучета, които също ще са проблем. Повечето обикновено не обръщат внимание или бягат, но има и такива които лаят и се насочват директно, което би било проблем ако се панираш. Въобще утопичната реалност за щастлив живот с твоето си куче е пряко свързана с превъзмогването на страха към кучетата въобще. А е необходима и известна доза кураж и съобразителност да се справяш в напечени ситуации, които у нас не са малко.

Иначе за връзването - по-добре му направи бокс, оградено пространство в самия двор, със здрава ограда, която да е бетонирана в основата.
User's Signature

Five exclamation marks, the sure sign of an insane mind.
Sindarin Siberian husky kennel

#3 Потребителят е офлайн   mastersan55 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 132
  • Регистрация: 31-July 13
  • Gender:Male
  • Location:гр.Аксаково (Варна)

Публикувано: 31 July 2013 - 10:01 PM

Показване на мнениетоxael, в 31 July 2013 - 06:27 PM, написа:

Е добре де, като те е страх от кучета как искаш да гледаш куче?
Дори да превъзмогнеш страха с твоето куче има чужди кучета, с които е неизбежно да се среща.
Отделно има прости стопани с агресивни кучета, които пускат кучетата си почти като безпризорни, докато те нападат на посоки, ако преценят че някой не им харесва. Ние два пъти сме попадали в такива ситуации, а в едната, моята ръка беше нахапана лошо.
Има улични кучета, които също ще са проблем. Повечето обикновено не обръщат внимание или бягат, но има и такива които лаят и се насочват директно, което би било проблем ако се панираш. Въобще утопичната реалност за щастлив живот с твоето си куче е пряко свързана с превъзмогването на страха към кучетата въобще. А е необходима и известна доза кураж и съобразителност да се справяш в напечени ситуации, които у нас не са малко.

Иначе за връзването - по-добре му направи бокс, оградено пространство в самия двор, със здрава ограда, която да е бетонирана в основата.


Да , това ми е ясно , че ще има опасност от други кучета , но аз живея в малко градче и не са в кой знае какво изобилие . Просто имам куража да премина през този страх , а в същото време искам да направя един много добър приятел от кучето , което ще взема ! Няма цял живот да живея със страх от кучета....
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 31 July 2013 - 10:08 PM

Като начало защо не започнете да се грижите за някое бездомниче около мястото където живеете?
Така ще имате близък контакт,а и около него сигурно ще има и други.Просто клин клин избива мисля,че няма да сработи при Вас.Вашия страх може да се предава на вашето куче и може да имте страхливо или агресивно куче предавайки му вашите емоции.
Или пък станете приемен стопанин на някой мъник за временно за да видите можете ли реално да се справите с нещата.
Взимайки куче се обричате на едни 10-15год заедно и ако в един момент разберете,че това не е за Вас и няма да можете то зле за животинката.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 31 July 2013 - 10:25 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 31 July 2013 - 10:08 PM, написа:

Взимайки куче се обричате на едни 10-15год заедно и ако в един момент разберете,че това не е за Вас и няма да можете то зле за животинката.
:wb_052:

Пробвайте наистина да бъдете първо приемен стопанин, щом ще се борите със страх от кучета.

Хъски не е най-подходящата порода за първо куче и то за човек, който се страхува от тях.

Ако все пак решите, че ще взимате, малко плюсове и минуси:

- Ако вземете малко кученце: Ще имате възможност постепенно да свиквате с кучешкото присъствие и нрав и тъй, като то е малко няма да ви е страх от него. Постепенно най-вероятно ще свикнете с кучета. Минусът- малкото кученце изисква много грижи и внимание. Ще трябва да го възпитавате, а тъй като нямате опит с кучетата не се знае какво ще постигнете в крайна сметка. Ако не го възпитате както трябва ще отгледате проблемно куче- например: лаещо по хора и животни, дори нападащо, неслушащо ви.

- Ако вземете вече пораснало куче: Ще трябва да се сблъскате със страха си веднага. Ако изберете този вариант обаче, ще имате възможност да избирате и да се запознаете по-добре с характера на кучето, да си потърсите по-спокйно такова, което няма да ви притеснява и плаши.

В приютите има много малки и големи кучета. Кучета, които много приличат на определени породи. По-диви и по-спокойни. Всякакви :) Замислете се и над тази възможност.

Още нещо, което може да направите преди да вземете куче- ако имате приятели или съседи, които имат кучета, отивайте с тях на разходка. Или ако във вашия град има място където се събират кучкари ходете там, за а свикнете, за да се запознаете с характерите, а ако има разнообразие да се запознаете от близо и с породи.

Успех :) и не прибързвайте!








User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   mastersan55 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 132
  • Регистрация: 31-July 13
  • Gender:Male
  • Location:гр.Аксаково (Варна)

Публикувано: 31 July 2013 - 10:39 PM

Показване на мнениетоowl, в 31 July 2013 - 10:25 PM, написа:

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 31 July 2013 - 10:08 PM, написа:

Взимайки куче се обричате на едни 10-15год заедно и ако в един момент разберете,че това не е за Вас и няма да можете то зле за животинката.
:wb_052:

Пробвайте наистина да бъдете първо приемен стопанин, щом ще се борите със страх от кучета.

Хъски не е най-подходящата порода за първо куче и то за човек, който се страхува от тях.

Ако все пак решите, че ще взимате, малко плюсове и минуси:

- Ако вземете малко кученце: Ще имате възможност постепенно да свиквате с кучешкото присъствие и нрав и тъй, като то е малко няма да ви е страх от него. Постепенно най-вероятно ще свикнете с кучета. Минусът- малкото кученце изисква много грижи и внимание. Ще трябва да го възпитавате, а тъй като нямате опит с кучетата не се знае какво ще постигнете в крайна сметка. Ако не го възпитате както трябва ще отгледате проблемно куче- например: лаещо по хора и животни, дори нападащо, неслушащо ви.

- Ако вземете вече пораснало куче: Ще трябва да се сблъскате със страха си веднага. Ако изберете този вариант обаче, ще имате възможност да избирате и да се запознаете по-добре с характера на кучето, да си потърсите по-спокйно такова, което няма да ви притеснява и плаши.

В приютите има много малки и големи кучета. Кучета, които много приличат на определени породи. По-диви и по-спокойни. Всякакви :) Замислете се и над тази възможност.

Още нещо, което може да направите преди да вземете куче- ако имате приятели или съседи, които имат кучета, отивайте с тях на разходка. Или ако във вашия град има място където се събират кучкари ходете там, за а свикнете, за да се запознаете с характерите, а ако има разнообразие да се запознаете от близо и с породи.

Успех :) и не прибързвайте!



Страхът ми е следният : Когато има куче до мен или ако почне да скача по мен , да си играе.. първото на ум ми идва , че ще ме ухапе , което наистина се е случвало и от тогава ми е вроден страхът . Интересното е , че нямам страхове от добре обучените кучета . Наскоро бях с едно наистина добро и умно хъски и се чувствах страхотно около него , явно стопанинът е добър... не знам.. точно поради това избрах хъскито :)
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 31 July 2013 - 10:44 PM

Много често начинаещи стопани се сблъскват с ''агресивни'' 2-3м кутрета,които ръмжат и хапят безпощадно.Хората се виждат в чудо от кутретата заради собствената си липса на опит и знания.
Примери безброй из форума :dh_188:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 31 July 2013 - 10:44 PM

Това е знак за добре възпитано куче. Всяко куче може да се възпита добре, ако имате желние, интересувате се и знаете как. Както и много кучета могат да станат проблемни, ако не се възпитават :) Защо не разгледате из форума, има раздели за различните породи, както и за не породистите, и много информация за нрава им и как се обучават.
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Attera Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 225
  • Регистрация: 21-May 12
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 July 2013 - 11:48 PM

Аз може и да бъркам, но мисля, че е много добро решение да си вземе куче, за да пребори страха. Имах същия случай с една приятелка, която имаше не просто страх, а буквално паника. Взе си пинчер и вече 4г по-късно е коренно различна картинка. Страхът от чужди кучета (особено по-неуравновесени) не е изчезнал, но вече е контролиран. Знае, че се паникьосва при проблеми между животните, затова си подбра компания за разходки, стопани, от които може да се учи, на които може да разчита, ако се наложи, избягва проблемните ситуации и напредна невероятно много.

Единствено ме притеснява породата, защото хъскито въобще не е лесно податливо на обучение куче и човек трябва да знае какво да прави с него.
Та съветът ми или да се запознаете с характеристиките на определени породи и да прецените коя ще Ви пасне като тип и "нрав", без да съдите по един срещнат индивид; или да разгледате кучетата, които се подаряват и вече са с установено поведение.

Не винаги бебето е най-добрият избор за човек без опит, защото именно от човека зависи какво ще стане това бебе, като порасне. Понякога е по-лесно да получиш "на готово" поведението, което иначе е трябвало да изградиш с мъка през годините :smile:
User's Signature

When the ignorant punish the innocent... it`s called BSL!

#10 Потребителят е офлайн   mastersan55 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 132
  • Регистрация: 31-July 13
  • Gender:Male
  • Location:гр.Аксаково (Варна)

Публикувано: 01 August 2013 - 08:02 AM

Показване на мнениетоAttera, в 31 July 2013 - 11:48 PM, написа:

Аз може и да бъркам, но мисля, че е много добро решение да си вземе куче, за да пребори страха. Имах същия случай с една приятелка, която имаше не просто страх, а буквално паника. Взе си пинчер и вече 4г по-късно е коренно различна картинка. Страхът от чужди кучета (особено по-неуравновесени) не е изчезнал, но вече е контролиран. Знае, че се паникьосва при проблеми между животните, затова си подбра компания за разходки, стопани, от които може да се учи, на които може да разчита, ако се наложи, избягва проблемните ситуации и напредна невероятно много.

Единствено ме притеснява породата, защото хъскито въобще не е лесно податливо на обучение куче и човек трябва да знае какво да прави с него.
Та съветът ми или да се запознаете с характеристиките на определени породи и да прецените коя ще Ви пасне като тип и "нрав", без да съдите по един срещнат индивид; или да разгледате кучетата, които се подаряват и вече са с установено поведение.

Не винаги бебето е най-добрият избор за човек без опит, защото именно от човека зависи какво ще стане това бебе, като порасне. Понякога е по-лесно да получиш "на готово" поведението, което иначе е трябвало да изградиш с мъка през годините :smile:


Проблемът е , че ако имам дребно куче , като пинчера с което да преборя страхът , то явно ще трябва да живее вкъщи . Майка ми , ми е казала , че ако ще имам куче , ще е на двора , така че пинчер на двора малко не се връзва...Пък и не съм някой фен на дребните породи . Трябва ми енергично куче , като хъскито . Аз почти цял ден съм извън нас . Спортувам ,излизам , правя какво ли не , човек с много свободно време . Ако е някое мързеливо куче , едвали ще издържи . На 200м от нас , където живея има изобилна природа (гориста местност) , през зимата ще е рай за куче , като хъскито . Просто като чуя ''хъски'' и си казвам - искам да имам такова куче... мисля , че ако имам някое дребно животно , няма да ми е толкова мерак и даже ще се получи по-зле с него , поне така мисля :) А за страхът съм сигурен , че ще се преборя с него . Човек със здрава психика съм и едвали ще се откажа от нещо, само защото е трудно.
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 01 August 2013 - 08:18 AM

Явно си харесал окончателно породата, която искаш да имаш :)

Те обаче, както вече беше споменато по-горе, не се обучават никак лесно! Не стават за връзване на двора, ако ще живее на двора или трябва да е пуснато или трябва да му направите достатъчно голямо заграждение в някоя част от двора.

Зачети се в темите "хъски" и най-вече в темите за обучение. Щом си активен човек поне няма да му липсват излизания, а мястото където живеете звучи добре.

Не на последно място- внимавай от къде ще вземеш кучето! По магазини, пазари и дворни развъждания не се знае на какво ще попаднеш, болни, с проблеми и т.н. Има легитимни развъдници, чиито кученца обаче струват повечко от зоомагазините. Има и малки и големи хъскита и в приютите. Тук в приюта в Богров загубените и изоставени хъскита бяха много... Ако имаш интерес да вземеш хъски, което търси осиновители кажи и ще те насочим къде да погледнеш :)


User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 03 August 2013 - 02:51 PM

Кучето ще ти излекува страха, гарантирам - при мен беше така след като през 95-та едно куче ме нахапа. Даже съм си променяла маршрута, защото зад висока ограда лае куче. Просто нямаш избор - или ще махнеш кучето, или ще се излекуваш. В началото направо умирах от страх, когато някое куче се приближаваше да ни души - после свикнах :) Дори и малко куче, на размер, да си вземеш, пак ще се излекуваш - колкото и да те е страх, от твоето няма да те е страх.

Моят съвет е: не си купувай куче от борса, магазин или апартаментен развъдчик - вземи го или от развъдник, или осинови куче - има достатъчно изхвърлени животни, които имат нужда от дом. Дори и да не е хъски, всяко куче би се радвало да бяга с теб из полето, стига да не е като моята баба - късокрака и дебела, но дори тя направо обождава да се вре из ливадите, макар тревата често да е над главата й.

Успех :)

#13 Потребителят е офлайн   mastersan55 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 132
  • Регистрация: 31-July 13
  • Gender:Male
  • Location:гр.Аксаково (Варна)

Публикувано: 03 August 2013 - 04:22 PM

Мерси за съветите ! :ae_085:
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   Attera Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 225
  • Регистрация: 21-May 12
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 August 2013 - 06:59 PM

Показване на мнениетоmastersan55, в 01 August 2013 - 08:02 AM, написа:


Проблемът е , че ако имам дребно куче , като пинчера с което да преборя страхът , то явно ще трябва да живее вкъщи . Майка ми , ми е казала , че ако ще имам куче , ще е на двора , така че пинчер на двора малко не се връзва...Пък и не съм някой фен на дребните породи . Трябва ми енергично куче , като хъскито . Аз почти цял ден съм извън нас . Спортувам ,излизам , правя какво ли не , човек с много свободно време . Ако е някое мързеливо куче , едвали ще издържи . На 200м от нас , където живея има изобилна природа (гориста местност) , през зимата ще е рай за куче , като хъскито . Просто като чуя ''хъски'' и си казвам - искам да имам такова куче... мисля , че ако имам някое дребно животно , няма да ми е толкова мерак и даже ще се получи по-зле с него , поне така мисля :) А за страхът съм сигурен , че ще се преборя с него . Човек със здрава психика съм и едвали ще се откажа от нещо, само защото е трудно.


O, това с пинчера беше само пример, въобще не визирах да си вземете нещо дребно :smile: А и наистина щом е за двор, трябва да е по-масивно. Каквото и да решите и да вземете, пишете как се развиват нещата. Стискам палци! :smile:
User's Signature

When the ignorant punish the innocent... it`s called BSL!

#15 Потребителят е офлайн   mastersan55 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 132
  • Регистрация: 31-July 13
  • Gender:Male
  • Location:гр.Аксаково (Варна)

Публикувано: 04 August 2013 - 11:51 PM

Всичко върви по план :) Срещам се с разни кучета , даже преди не исках да срещам куче по пътя си , но сега искам да се срещам с такива , да се изправям срещу страхът . Опитвам се да бъда по уверен и смел и се получава :) Сега търся от къде да си намеря хъски :) Имам и едно нещо , което ме притеснява... двора е голям , но в едната му част оградата е сравнително ниска - метър , метър и 20 , там някъде... и ме е страх след време да не избяга , като го пускам да тича из двора . Измислих един вариант , понеже за да стигне до тази ограда трябва да мине по една тясна пътечка от бетонирани стълби и да си поставям колелото , за да служи , като бариера и да не може да минава по-този път... Според вас ще се опитва ли да бяга ? Разходките ще са в огромно изобилие :) Мисля и да му сложа някаква плочка с име и телефон на каишката за всеки случай :)
User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 August 2013 - 09:37 AM

Не съм чела всички коментари, но според мен най-добре ще е първо да превъзмогнеш страха от кучетата като цяло без задължително да са ти в къщата и след това да си взимаш твое! Не знам до колко е удачно да взимаш хъски в момента, а и след време!
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   mastersan55 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 132
  • Регистрация: 31-July 13
  • Gender:Male
  • Location:гр.Аксаково (Варна)

Публикувано: 05 August 2013 - 09:44 AM

Това ми е ясно ! И не съм казал , че точно днес ще си купя хъски , може и след един месец да е :) Казах и че всичко върви по план , понеже сега работя върху страхът си :md_064:
User's Signature

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 05 August 2013 - 10:54 AM

Показване на мнениетоElenaA, в 03 August 2013 - 12:51 PM, написа:



Моят съвет е: не си купувай куче от борса, магазин или апартаментен развъдчик - вземи го или от развъдник...



ElenA хайде моля те да не пишеш подобни глупости ! Какво им е на апартаментните развъдчици, ако развъждат легитимно към клуб/БРФК? Аз имам развъдник и 90 процента от кученцата развъдени от мен са отгледани в апартамент, а останалите пак при домашни условия! И така и смятам да бъде в бъдеще! Нещо лошо? Възражения, коментари? Какво значение има мястото?
Понятията развъдчик, развъдник и кучкарник изглежда не са ти съвсем ясни, за да ги объркваш така.
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 05 August 2013 - 11:00 AM

Показване на мнениетоmastersan55, в 05 August 2013 - 07:44 AM, написа:

Това ми е ясно ! И не съм казал , че точно днес ще си купя хъски , може и след един месец да е :) Казах и че всичко върви по план , понеже сега работя върху страхът си :md_064:


Когато и да си вземеш хъски, щом си го решил, трябва и хората, с които живееш да гледат благосклонно на това. Хората, които не искат куче в къщи, обикновенно не са от най-подходящите. Друг е въпроса, че някои от тях могат да се променят.
Не мисли, че велосипед може да е пречка за едно хъски към пътя му на вън. Дворът ти трябва да е повече от сигурен. Кучето няма да иска да избяга от теб, но ще иска да се разхожда на вън, защото там е много по-интересно и има какво да се прави. (колкото и да го разхождаш, риска от самоволни разходки трябва да бъде избегнат на 100 процента)
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 05 August 2013 - 02:03 PM

Показване на мнениетоHuskypower, в 05 August 2013 - 08:54 AM, написа:

Показване на мнениетоElenaA, в 03 August 2013 - 12:51 PM, написа:



Моят съвет е: не си купувай куче от борса, магазин или апартаментен развъдчик - вземи го или от развъдник...



ElenA хайде моля те да не пишеш подобни глупости ! Какво им е на апартаментните развъдчици, ако развъждат легитимно към клуб/БРФК? Аз имам развъдник и 90 процента от кученцата развъдени от мен са отгледани в апартамент, а останалите пак при домашни условия! И така и смятам да бъде в бъдеще! Нещо лошо? Възражения, коментари? Какво значение има мястото?
Понятията развъдчик, развъдник и кучкарник изглежда не са ти съвсем ясни, за да ги объркваш така.


Мисля,че Елена е искала да каже хора,които развъждат в апартаменти тип междусъседско развъждане,а не легитимен развъдчик.Защото на такива места повечето пъти кученцата се гледат добре,не както в борсите,но не са чистопородни и не се знае здравния им статус.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни