Dog.bg Форуми : Съвети за начинаещи

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Съвети за начинаещи

#21 Потребителят е офлайн   ves Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 18-June 10
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 05 August 2013 - 03:23 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 05 August 2013 - 02:03 PM, написа:

Показване на мнениетоHuskypower, в 05 August 2013 - 08:54 AM, написа:

Показване на мнениетоElenaA, в 03 August 2013 - 12:51 PM, написа:



Моят съвет е: не си купувай куче от борса, магазин или апартаментен развъдчик - вземи го или от развъдник...



ElenA хайде моля те да не пишеш подобни глупости ! Какво им е на апартаментните развъдчици, ако развъждат легитимно към клуб/БРФК? Аз имам развъдник и 90 процента от кученцата развъдени от мен са отгледани в апартамент, а останалите пак при домашни условия! И така и смятам да бъде в бъдеще! Нещо лошо? Възражения, коментари? Какво значение има мястото?
Понятията развъдчик, развъдник и кучкарник изглежда не са ти съвсем ясни, за да ги объркваш така.


Мисля,че Елена е искала да каже хора,които развъждат в апартаменти тип междусъседско развъждане,а не легитимен развъдчик.Защото на такива места повечето пъти кученцата се гледат добре,не както в борсите,но не са чистопородни и не се знае здравния им статус.


Абсолютно съм съгласна. Няма нужда от такава агресия и нападки. То е повече от ясно какво е искала да каже.
User's Signature

Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 05 August 2013 - 03:39 PM

Аз видях написана глупост, която хората четат. Агресията къде е? А нападките? А'е по-кротко ако може! Чета и разбирам това, което пише, а не това, което са искали да кажат / напишат. Може пък да не всички да са чак толкова умни и да имат капацитета на Ves! :db_046:
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   ves Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 18-June 10
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 05 August 2013 - 03:43 PM

Показване на мнениетоHuskypower, в 05 August 2013 - 03:39 PM, написа:

Аз видях написана глупост, която хората четат. Агресията къде е? А нападките? А'е по-кротко ако може! Чета и разбирам това, което пише, а не това, което са искали да кажат / напишат. Може пък да не всички да са чак толкова умни и да имат капацитета на Ves! :db_046:


Какво изобщо коментираме. Вие във хъски форума хапете повече от колкото ви се полага. Когато човек иска да се заяде винаги намира за какво. Моя капацитет няма да коментирам нито този на другите. Приятен ден :ba_025:

П.П. Цитирам Елена" Моят съвет е: не си купувай куче от борса, магазин или апартаментен развъдчик - вземи го или от развъдник, или осинови куче"
Става въпрос за грешка на "клавиатурата" :smile: И според мен е повече от ясно.

Мод: В този форум само модераторите пишат с червено.
User's Signature

Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 05 August 2013 - 04:14 PM

Показване на мнениетоves, в 05 August 2013 - 01:43 PM, написа:

Показване на мнениетоHuskypower, в 05 August 2013 - 03:39 PM, написа:

Аз видях написана глупост, която хората четат. Агресията къде е? А нападките? А'е по-кротко ако може! Чета и разбирам това, което пише, а не това, което са искали да кажат / напишат. Може пък да не всички да са чак толкова умни и да имат капацитета на Ves! :db_046:


Какво изобщо коментираме. Вие във хъски форума хапете повече от колкото ви се полага. Когато човек иска да се заяде винаги намира за какво. Моя капацитет няма да коментирам нито този на другите. Приятен ден :ba_025:

П.П. Цитирам Елена" Моят съвет е: не си купувай куче от борса, магазин или апартаментен развъдчик - вземи го или от развъдник, или осинови куче"
Става въпрос за грешка на "клавиатурата" :smile: И според мен е повече от ясно.


За теб ако е ясно едно, за мен може да не е. "Апартаментният развъдчик" (какъвто и смисъл да се влага в това) съвсем спокойно може да е развъдчик на легитимен развъдник. И за това е глупост да напишеш на човека да не си взима куче от апартаментен развъдчик.
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   MrsVilla Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 05-August 13
  • Gender:Female
  • Location:Враца

Публикувано: 05 August 2013 - 06:39 PM

Здравейте! От 2 седмици вкъщи си имаме мъник на 50 дни. Сложихме му първата ваксина, другия понеделник и втората. Досега не съм се занимавала сериозно с отглеждането на куче, затова ще ви помоля за няколко съвета. Живеем в къща и сме го настанили в лятната кухня, където има достатъчно място за игра, докато е сам, въпреки че това се случа за 2-3 часа през деня и остава сам единствено през нощта. По цял ден тича из двора и хапе, каквото види. И така- колко пъти на ден е необходимо да се храни? Засега му даваме сутрин, обед и вечер, като на обяд му дробя супа и вътре слагам калций на хапче, препоръчано от ветеринар. Сутрин и вечер му давам гранули за бебета. Казаха ми, че мога да го извеждам навън след 2 ваксина- колко време е добре да го разхождам и бавно темпо или да тичам заедно с него? И при евентуална среща с друго куче какво се предполага да направя? Мъникът се казва Арес и гледаме постоянно да му казваме името, обаче засега няма особено голям ефект и не идва при мен, когато го извикам по име. Това нормално ли е и с времето ще свикне ли с името си? И най-скорошния ни проблем е хапането. От няколко дни много започна да хапе. Преди ми хапеше ръката съвсем леко, но и нямаше зъби, и когато се дръпнех никаква реакция от негова страна. Но напоследък още докато му отварям вратата на къщата ми е скочил на крака и хапе. Когато го свия настрани- започва да ми хапе ръцете, а щом му повиша малко тон започва да гледа злобно. Майка ми веднъж го удари по нослето леко с пръстче, след като я беше захапал, и сега дори не си и помисля да я хапе, но при мен това няма ефект. Какво мога да направя в този случай, защото не искам да се озлобява. Ходи по нужда из целият двор, но се стреми да е на тревата или в пръстта. Кога ще е добре да започна да го обучавам, като за начало с най-прости команди НЕ и Ела тук? Извинявам се ако въпросите станаха прекалено много, но искам да осигуря възможно най-комфортната среда за живеене на Арес и благодаря предварително! :)

#26 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 05 August 2013 - 07:25 PM

Навън 10 дена след 3-та ваксина.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#27 Потребителят е офлайн   Undercover__ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 29-July 13
  • Gender:Female

Публикувано: 05 August 2013 - 09:56 PM

Показване на мнениетоMrsVilla, в 05 August 2013 - 06:39 PM, написа:

Здравейте! От 2 седмици вкъщи си имаме мъник на 50 дни. Сложихме му първата ваксина, другия понеделник и втората. Досега не съм се занимавала сериозно с отглеждането на куче, затова ще ви помоля за няколко съвета. Живеем в къща и сме го настанили в лятната кухня, където има достатъчно място за игра, докато е сам, въпреки че това се случа за 2-3 часа през деня и остава сам единствено през нощта. По цял ден тича из двора и хапе, каквото види. И така- колко пъти на ден е необходимо да се храни? Засега му даваме сутрин, обед и вечер, като на обяд му дробя супа и вътре слагам калций на хапче, препоръчано от ветеринар. Сутрин и вечер му давам гранули за бебета. Казаха ми, че мога да го извеждам навън след 2 ваксина- колко време е добре да го разхождам и бавно темпо или да тичам заедно с него? И при евентуална среща с друго куче какво се предполага да направя? Мъникът се казва Арес и гледаме постоянно да му казваме името, обаче засега няма особено голям ефект и не идва при мен, когато го извикам по име. Това нормално ли е и с времето ще свикне ли с името си? И най-скорошния ни проблем е хапането. От няколко дни много започна да хапе. Преди ми хапеше ръката съвсем леко, но и нямаше зъби, и когато се дръпнех никаква реакция от негова страна. Но напоследък още докато му отварям вратата на къщата ми е скочил на крака и хапе. Когато го свия настрани- започва да ми хапе ръцете, а щом му повиша малко тон започва да гледа злобно. Майка ми веднъж го удари по нослето леко с пръстче, след като я беше захапал, и сега дори не си и помисля да я хапе, но при мен това няма ефект. Какво мога да направя в този случай, защото не искам да се озлобява. Ходи по нужда из целият двор, но се стреми да е на тревата или в пръстта. Кога ще е добре да започна да го обучавам, като за начало с най-прости команди НЕ и Ела тук? Извинявам се ако въпросите станаха прекалено много, но искам да осигуря възможно най-комфортната среда за живеене на Арес и благодаря предварително! :)

Първо Здравей ;) И аз си имам кученце (пинчер) и е на 5 месеца вече , но като се има впредвид , че го взех на 4 и половина така това няма значение .. За хапането - те първа ще започне да те хапе .. Не го удряйте било то с пръстче или нещо друго. Когато посегне да хапе му кажи с висок тон и сериозно НЕ и си махни ръката т.е. прекъсни играта.Купи му играчка за дъвчене има едни Дентални играчки , които почистват и предпазват зъбките от зъбен камък също и кученцето си го дъвче.Моето също беше така - първо хапеше лекичко и си мислех , че това няма да е проблем , но уви-става по-зле.Именно за това започни да го свикваш така , че да не те хапе.За командите мисля , че вече можеш да започнеш и да му градиш навици.За раходките аз съм чувала , че след 3-тата ваксина , а и аз моето тогава започнах да го извеждам.За темпото добре е да е бавно като за начало , защото то ще иска да подуши и огледа всичко , повярвай ми първата ни разходка беше много изморяваща и натоварваща за мен - ставаше много бавно. За името не се притеснявай важно е да му викаш винаги на име примерно Арес ела тук или Арес ела. Когато му даваш храна му викай на име и така ще се научи.Иска се време! Късмет в отглеждането на мъника , надявам се да съм помогнала :ba_025: А каква порода е мъничето ? :smile: Да е живо и здраво :)
User's Signature

УВАЖАВАЙТЕ ЖИВОТНИТЕ , КАКТО УВАЖАВАТЕ СОБСТВЕНИТЕ СИ ДЕЦА !! ТЕ СЪЩО НОСЯТ ДУША И ИМАТ ЖЕЛАНИЕ ЗА ЖИВОТ !!

#28 Потребителят е офлайн   MrsVilla Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 05-August 13
  • Gender:Female
  • Location:Враца

Публикувано: 05 August 2013 - 10:18 PM

Показване на мнениетоUndercover__, в 05 August 2013 - 09:56 PM, написа:

Показване на мнениетоMrsVilla, в 05 August 2013 - 06:39 PM, написа:

Здравейте! От 2 седмици вкъщи си имаме мъник на 50 дни. Сложихме му първата ваксина, другия понеделник и втората. Досега не съм се занимавала сериозно с отглеждането на куче, затова ще ви помоля за няколко съвета. Живеем в къща и сме го настанили в лятната кухня, където има достатъчно място за игра, докато е сам, въпреки че това се случа за 2-3 часа през деня и остава сам единствено през нощта. По цял ден тича из двора и хапе, каквото види. И така- колко пъти на ден е необходимо да се храни? Засега му даваме сутрин, обед и вечер, като на обяд му дробя супа и вътре слагам калций на хапче, препоръчано от ветеринар. Сутрин и вечер му давам гранули за бебета. Казаха ми, че мога да го извеждам навън след 2 ваксина- колко време е добре да го разхождам и бавно темпо или да тичам заедно с него? И при евентуална среща с друго куче какво се предполага да направя? Мъникът се казва Арес и гледаме постоянно да му казваме името, обаче засега няма особено голям ефект и не идва при мен, когато го извикам по име. Това нормално ли е и с времето ще свикне ли с името си? И най-скорошния ни проблем е хапането. От няколко дни много започна да хапе. Преди ми хапеше ръката съвсем леко, но и нямаше зъби, и когато се дръпнех никаква реакция от негова страна. Но напоследък още докато му отварям вратата на къщата ми е скочил на крака и хапе. Когато го свия настрани- започва да ми хапе ръцете, а щом му повиша малко тон започва да гледа злобно. Майка ми веднъж го удари по нослето леко с пръстче, след като я беше захапал, и сега дори не си и помисля да я хапе, но при мен това няма ефект. Какво мога да направя в този случай, защото не искам да се озлобява. Ходи по нужда из целият двор, но се стреми да е на тревата или в пръстта. Кога ще е добре да започна да го обучавам, като за начало с най-прости команди НЕ и Ела тук? Извинявам се ако въпросите станаха прекалено много, но искам да осигуря възможно най-комфортната среда за живеене на Арес и благодаря предварително! :)

Първо Здравей ;) И аз си имам кученце (пинчер) и е на 5 месеца вече , но като се има впредвид , че го взех на 4 и половина така това няма значение .. За хапането - те първа ще започне да те хапе .. Не го удряйте било то с пръстче или нещо друго. Когато посегне да хапе му кажи с висок тон и сериозно НЕ и си махни ръката т.е. прекъсни играта.Купи му играчка за дъвчене има едни Дентални играчки , които почистват и предпазват зъбките от зъбен камък също и кученцето си го дъвче.Моето също беше така - първо хапеше лекичко и си мислех , че това няма да е проблем , но уви-става по-зле.Именно за това започни да го свикваш така , че да не те хапе.За командите мисля , че вече можеш да започнеш и да му градиш навици.За раходките аз съм чувала , че след 3-тата ваксина , а и аз моето тогава започнах да го извеждам.За темпото добре е да е бавно като за начало , защото то ще иска да подуши и огледа всичко , повярвай ми първата ни разходка беше много изморяваща и натоварваща за мен - ставаше много бавно. За името не се притеснявай важно е да му викаш винаги на име примерно Арес ела тук или Арес ела. Когато му даваш храна му викай на име и така ще се научи.Иска се време! Късмет в отглеждането на мъника , надявам се да съм помогнала :ba_025: А каква порода е мъничето ? :smile: Да е живо и здраво :)



Сибирско хъски. Купили сме му две играчки- едната кокал, другата е някаква гумена, но си играе с тях 5 минути и след това ги захвърля. Аз и сега му казвам НЕ, когато посяга да ме хапе, оттеглям се настрани от него, но той го приема като покана за игра. А относно командите- по какъв начин да започна, най-вече да му привлека вниманието, защото е много игрив и не се спира за минута. Благодаря за мнението! :)

#29 Потребителят е офлайн   Undercover__ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 29-July 13
  • Gender:Female

Публикувано: 05 August 2013 - 10:59 PM

Показване на мнениетоMrsVilla, в 05 August 2013 - 10:18 PM, написа:

Показване на мнениетоUndercover__, в 05 August 2013 - 09:56 PM, написа:

Показване на мнениетоMrsVilla, в 05 August 2013 - 06:39 PM, написа:

Здравейте! От 2 седмици вкъщи си имаме мъник на 50 дни. Сложихме му първата ваксина, другия понеделник и втората. Досега не съм се занимавала сериозно с отглеждането на куче, затова ще ви помоля за няколко съвета. Живеем в къща и сме го настанили в лятната кухня, където има достатъчно място за игра, докато е сам, въпреки че това се случа за 2-3 часа през деня и остава сам единствено през нощта. По цял ден тича из двора и хапе, каквото види. И така- колко пъти на ден е необходимо да се храни? Засега му даваме сутрин, обед и вечер, като на обяд му дробя супа и вътре слагам калций на хапче, препоръчано от ветеринар. Сутрин и вечер му давам гранули за бебета. Казаха ми, че мога да го извеждам навън след 2 ваксина- колко време е добре да го разхождам и бавно темпо или да тичам заедно с него? И при евентуална среща с друго куче какво се предполага да направя? Мъникът се казва Арес и гледаме постоянно да му казваме името, обаче засега няма особено голям ефект и не идва при мен, когато го извикам по име. Това нормално ли е и с времето ще свикне ли с името си? И най-скорошния ни проблем е хапането. От няколко дни много започна да хапе. Преди ми хапеше ръката съвсем леко, но и нямаше зъби, и когато се дръпнех никаква реакция от негова страна. Но напоследък още докато му отварям вратата на къщата ми е скочил на крака и хапе. Когато го свия настрани- започва да ми хапе ръцете, а щом му повиша малко тон започва да гледа злобно. Майка ми веднъж го удари по нослето леко с пръстче, след като я беше захапал, и сега дори не си и помисля да я хапе, но при мен това няма ефект. Какво мога да направя в този случай, защото не искам да се озлобява. Ходи по нужда из целият двор, но се стреми да е на тревата или в пръстта. Кога ще е добре да започна да го обучавам, като за начало с най-прости команди НЕ и Ела тук? Извинявам се ако въпросите станаха прекалено много, но искам да осигуря възможно най-комфортната среда за живеене на Арес и благодаря предварително! :)

Първо Здравей ;) И аз си имам кученце (пинчер) и е на 5 месеца вече , но като се има впредвид , че го взех на 4 и половина така това няма значение .. За хапането - те първа ще започне да те хапе .. Не го удряйте било то с пръстче или нещо друго. Когато посегне да хапе му кажи с висок тон и сериозно НЕ и си махни ръката т.е. прекъсни играта.Купи му играчка за дъвчене има едни Дентални играчки , които почистват и предпазват зъбките от зъбен камък също и кученцето си го дъвче.Моето също беше така - първо хапеше лекичко и си мислех , че това няма да е проблем , но уви-става по-зле.Именно за това започни да го свикваш така , че да не те хапе.За командите мисля , че вече можеш да започнеш и да му градиш навици.За раходките аз съм чувала , че след 3-тата ваксина , а и аз моето тогава започнах да го извеждам.За темпото добре е да е бавно като за начало , защото то ще иска да подуши и огледа всичко , повярвай ми първата ни разходка беше много изморяваща и натоварваща за мен - ставаше много бавно. За името не се притеснявай важно е да му викаш винаги на име примерно Арес ела тук или Арес ела. Когато му даваш храна му викай на име и така ще се научи.Иска се време! Късмет в отглеждането на мъника , надявам се да съм помогнала :ba_025: А каква порода е мъничето ? :smile: Да е живо и здраво :)



Сибирско хъски. Купили сме му две играчки- едната кокал, другата е някаква гумена, но си играе с тях 5 минути и след това ги захвърля. Аз и сега му казвам НЕ, когато посяга да ме хапе, оттеглям се настрани от него, но той го приема като покана за игра. А относно командите- по какъв начин да започна, най-вече да му привлека вниманието, защото е много игрив и не се спира за минута. Благодаря за мнението! :)

Ами не съм сигурна точно как , но като за начало ти казах .. Когато му даваш да яде му викай на име и му кажи да дойде при теб.Когато си играе ти седни някъде примерно на земята и започни да потупваш с ръка по земята , за да го подканиш да дойде.И тогава му викай на име и му кажи да дойде.Когато искаш да си играеш с него и на него му се играе също така , за да разбере , че когато дойде при теб го очаква нещо интересно :ae_085: :ba_025:
User's Signature

УВАЖАВАЙТЕ ЖИВОТНИТЕ , КАКТО УВАЖАВАТЕ СОБСТВЕНИТЕ СИ ДЕЦА !! ТЕ СЪЩО НОСЯТ ДУША И ИМАТ ЖЕЛАНИЕ ЗА ЖИВОТ !!

#30 Потребителят е офлайн   mastersan55 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 132
  • Регистрация: 31-July 13
  • Gender:Male
  • Location:гр.Аксаково (Варна)

Публикувано: 05 August 2013 - 11:20 PM

Здравейте отново ! В затруднение съм от къде да си намеря хъски.. Някой може ли да ми предложи някакво място във Варна от където да го взема ?
User's Signature

Качена снимка

#31 Потребителят е офлайн   Undercover__ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 29-July 13
  • Gender:Female

Публикувано: 07 August 2013 - 03:16 PM

Намери ли си кученце ? :db_046:
User's Signature

УВАЖАВАЙТЕ ЖИВОТНИТЕ , КАКТО УВАЖАВАТЕ СОБСТВЕНИТЕ СИ ДЕЦА !! ТЕ СЪЩО НОСЯТ ДУША И ИМАТ ЖЕЛАНИЕ ЗА ЖИВОТ !!

#32 Потребителят е офлайн   mastersan55 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 132
  • Регистрация: 31-July 13
  • Gender:Male
  • Location:гр.Аксаково (Варна)

Публикувано: 07 August 2013 - 05:52 PM

Показване на мнениетоUndercover__, в 07 August 2013 - 03:16 PM, написа:

Намери ли си кученце ? :db_046:


В момента имам няколко предложения и може би до една седмица ще имам куче :) Като го взема ще пусна някоя снимка :be_107:
User's Signature

Качена снимка

#33 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 09 August 2013 - 05:32 PM

Здравейте

Наистина не виждам смисъл от това всеки д се тупа по гърдите и да вика 'аз съм най-прав' - не е необходимо човек да е професор по ядрена физика, за да го разбере, затова не виждам защо са нападките. Надявам се mastersan55 да си е взел мечтаното куче и да му се радва.

Колкото до хапането, с Ники не можах да го приложа, защото тя се плашеше от всичко, но с другото куче използвах ръкавици. Проблемът с малките кученца е че те ръфат всичко, дори да им кажеш Не, докато се обърнеш и са свършили белата. Всяко си има номер, Ники примерно дебнеше да си свалиш обувката, стрелка се, грабва и бяга - като погледнеш в двора, все някой тича с една обувка да гони кучето. Тези неща обаче отминават - вече не краде обувки, не ги дъвче, макар да вади стелките. Вчера изкорми една възглавница, но е първата за 2 месеца, а преди това за една седмица изкорми 3. Беше нагризала киндъла ми, добре че я видях - та минах само с 2 зъба по корпуса. Така че човек трябва да се приготви - да скрие обувки, възглавници, дрехи, да не оставя бижута, телефони и други на достъпни места.... та за хапането - когато играем, слагам ръкавици - тогава може да ме хапе, като сваля ръкавиците - не може. Изяде няколко ръкавици, но после нямах проблем да я отучвам да ме хапе по ръцете, защото не ги хапеше.

2 играчки според мен не са достатъчни - трябват поне 4-5, като омръзне едната, минава на другата. Също доста кокали от пресована кожа - поне 2-3 вида... така решихме проблема с дъвкането.

Успех.

#34 Потребителят е офлайн   mastersan55 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 132
  • Регистрация: 31-July 13
  • Gender:Male
  • Location:гр.Аксаково (Варна)

Публикувано: 11 August 2013 - 08:25 AM

Здравейте отново ! :ab_041:
Намерих си куче и до няколко дена трябва да е при мен . Обаче на майка ми някой така й е обяснявал за тази порода , че все едно е описал ''динозавър'' и сега почва да ми прави проблеми... :eg_033:
Било невероятно тъпо куче , виело по цяла нощ , пикало и срало като магаре , козината щяла да осере целия двор.. Аз смятам , че ако всеки ден го сресвам , няма прави такава козина.. :eg_033:

Очаквам вашите мнения :)
User's Signature

Качена снимка

#35 Потребителят е офлайн   xael Икона

  • Perfect Stranger
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3662
  • Регистрация: 30-April 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 11 August 2013 - 09:37 AM

Показване на мнениетоmastersan55, в 11 August 2013 - 08:25 AM, написа:

Здравейте отново ! :ab_041:
Намерих си куче и до няколко дена трябва да е при мен . Обаче на майка ми някой така й е обяснявал за тази порода , че все едно е описал ''динозавър'' и сега почва да ми прави проблеми... :eg_033:
Било невероятно тъпо куче , виело по цяла нощ , пикало и срало като магаре , козината щяла да осере целия двор.. Аз смятам , че ако всеки ден го сресвам , няма прави такава козина.. :eg_033:

Очаквам вашите мнения :)


То общо взето си е динозавър, но по други параграфи. :db_046:
User's Signature

Five exclamation marks, the sure sign of an insane mind.
Sindarin Siberian husky kennel

#36 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 11 August 2013 - 01:23 PM

:ud_009: Все едно слушам моите съседи - синът им има хъски и само ми обясняваха колко са тъпи, как всичко изяло кучето в апартамента, как бягало като лудо като го пуснат, а като го докарали на село, хич не пазело, само се омилквало на всеки посетител и било толкова тъпо, че давало на котките да му ядат храната, да не говорим, че само копаело дупки - ама как може да е толкова тъпо да изкопае дупка в къщичката си, пък да спи навън....


Вземи намери някой клип в ютюб и покажи на майка си що за кучета са.

Да покажеш снимки да видим сладура.

#37 Потребителят е офлайн   Undercover__ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 29-July 13
  • Gender:Female

Публикувано: 12 August 2013 - 02:44 PM

Здравейте приятели, аз нямам хъски, но наши комшии, които са над нас (ние живеем в къща) имат. По принцип живеят в Бургас, но се прибират тук лятото. И така, кучето им не ме вижда много често, дори незнам как ме познава още тъй като този път не го бях виждала година и половина, но дойде при мен облиза ми ръката погалих го, и мога да ти кажа, че са много мили животни.И тъй като живеят над нас, и лятото отваряме прозорци , за да проветрим и те също, би трябвало да се чува , ако лае или нещо от рода, но нищо.И вечерта не сме го чували.Иска разходки и внимание.Обичливо куче е и като го оставят само (това стана веднъж като дойдоха на гости при нас) то започна да драска по тяхната врата и да скимти , за да може да отиде при стопаните си.После се успокоява.За козината - ДА ! Пуска много козина и веднъж на ден да го сресваш незнам дали ще стига. Ама все пак кучето е голямо :) Ако е за двора ще го гледаш по-лесно :) Ох, забравих да спомена , че кучето на комшиите е почти старо :) Но и малките са с подобен характер! Потърси инфо в интернет и обясни на майка си , че всяко животно си има недостатъци :) И аз си имам куче - пинчер - малък звяр :ab_041: още го учим да ходи до тоалетна там където трябва и не слуша много много , но пък поели сме отговорност - трябва да я понесем :ae_085: Пиши в темата и ни дръж в течение ;) Поздрави ! :)
User's Signature

УВАЖАВАЙТЕ ЖИВОТНИТЕ , КАКТО УВАЖАВАТЕ СОБСТВЕНИТЕ СИ ДЕЦА !! ТЕ СЪЩО НОСЯТ ДУША И ИМАТ ЖЕЛАНИЕ ЗА ЖИВОТ !!

#38 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 12 August 2013 - 09:14 PM

Хъскито не е куче за всеки. Дори и на двор, то може да направи много бели и ако има човек, който е против това, може да се стигне до там да му търсиш нови стопани. На кратко, не слушай хората, които ти казват, че няма проблеми. Мисли за другия случай, как ще се справяш ако има. Може да вие, да копае, това са големи дупки, може да мине под или над оградата, да убие на съседите животни, от кокошки до овца или коза. Никак не е е добра идея да седи вързано ... Ако ще го гледаш така, по-добре не си взимай. Най-добре е да има добре заграден кът и сигурна ограда. Прецени добре минусите, защото като чета написаното от теб, няма да е лесно. Трябва да имаш време за него, да се занимаваш, разхождаш, грижиш. Енергично куче е. Шило в торба не седи, трябва му време и място за изразходване на енергията, особено първите 2-3-4 години. Смяната на козината сигурно ще е най-малкия проблем, все пак ще живее на вън. Своенравни са, не слушат, бягат от къщи, за да се забавляват на вън. Най-лесното е да го вземеш. Имах преди години такъв случай с едно момче, което взе от мен кученце и след няколко дена ми го върна, защото не се разбраха с майка му ... Обаче не всеки ще си вземе кученцето обратно. Може да извадиш късмет с някое кротко хъски, но може и да е другояче. Успех!
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   mastersan55 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 132
  • Регистрация: 31-July 13
  • Gender:Male
  • Location:гр.Аксаково (Варна)

Публикувано: 13 August 2013 - 12:31 PM

Показване на мнениетоHuskypower, в 12 August 2013 - 09:14 PM, написа:

Хъскито не е куче за всеки. Дори и на двор, то може да направи много бели и ако има човек, който е против това, може да се стигне до там да му търсиш нови стопани. На кратко, не слушай хората, които ти казват, че няма проблеми. Мисли за другия случай, как ще се справяш ако има. Може да вие, да копае, това са големи дупки, може да мине под или над оградата, да убие на съседите животни, от кокошки до овца или коза. Никак не е е добра идея да седи вързано ... Ако ще го гледаш така, по-добре не си взимай. Най-добре е да има добре заграден кът и сигурна ограда. Прецени добре минусите, защото като чета написаното от теб, няма да е лесно. Трябва да имаш време за него, да се занимаваш, разхождаш, грижиш. Енергично куче е. Шило в торба не седи, трябва му време и място за изразходване на енергията, особено първите 2-3-4 години. Смяната на козината сигурно ще е най-малкия проблем, все пак ще живее на вън. Своенравни са, не слушат, бягат от къщи, за да се забавляват на вън. Най-лесното е да го вземеш. Имах преди години такъв случай с едно момче, което взе от мен кученце и след няколко дена ми го върна, защото не се разбраха с майка му ... Обаче не всеки ще си вземе кученцето обратно. Може да извадиш късмет с някое кротко хъски, но може и да е другояче. Успех!


Имам страшно много свободно време , така че разходките и игрите ще са в изобилие . Само когато почна училище ще седи повечко на едно място . Относно мястото му , смятам да му се направи някакво заграждение , за да не прави някакви произволни бягства . Няма да е вързано . Съседите ми нямат овце , кози , кокошки и каквото и да е било . Оградите на двора ни са високи по 2-3м. (бетонна стена) , само онзи участък ме притеснява , който е доста нисък , но ще го измисля . В нашета махала има страшно много деца и смятам , че ще падат големи игри с него :ab_041: Само не знам как ще спът съседите ако вие много... :ud_009: Да попитам как мога най-добре да охлаждам кучето през лятото ?
User's Signature

Качена снимка

#40 Потребителят е офлайн   mastersan55 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 132
  • Регистрация: 31-July 13
  • Gender:Male
  • Location:гр.Аксаково (Варна)

Публикувано: 14 August 2013 - 05:15 PM

Здравейте ! :mg_062: От днес кучето е при мен и е невероятно малък само на 25 дена :smile: Днес го храних с бебешки гранули накиснати в кисело мляко . Става ли ? Бих приел и някакви ваши рецепти :ab_041:

Ето го и мъникът : Прикачена снимка Мисля да го кръстя на известният северняк.. Балто :ba_025:
User's Signature

Качена снимка

  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни