Dog.bg Форуми : От къде да си взема Френски Булдог?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

От къде да си взема Френски Булдог?

#21 Потребителят е офлайн   benyb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 828
  • Регистрация: 22-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 23 December 2008 - 08:10 PM

Съжалявам,ако този пост е не на подходящото място и самата аз съм много против продажбата на кученца съседско развъждане,но в случая действам подтикната от желание да помогна на едно тъжно същество,което вече не е желано в дома си.Случаят е следния-5 месечно френско булдоче-без родословие,с всички ваксини и в чудесно състояние вече не е желано в дома си-кученцето захапало едното дете в семейството,след което детето изпитва абсолютна непоносимост към кутрето и се отнася много зле с него.На кученцето се търси спешно нов дом-за контакти-0878413208.Продава се,но доколкото разбрах на невисока цена.В момента кучето е при мен за няколко дни-животинчето е съвсем нормално,в никакъв случай не е агресивно,за момента не прави никакви бели-стои сам в стая без да плаче и не гризе мебелите.Търси спокоен дом,защото ми изглежда доста наплашен,а като видя дъщеря ми,която е на 11 години се разтрепера покъртително(което на мен ми говори много за това как се отнася детето с него)
Ако поста ми е нежелан тук,моя изтрийте го-просто се опитвам да помогна на кученцето.
User's Signature

Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 23 December 2008 - 08:30 PM

Гадна ситуация.Дано се намерят нови стопани за малкия.
User's Signature

Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 24 December 2008 - 10:38 AM

keli1,не се толерират такива обяви във форума!
User's Signature

Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   benyb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 828
  • Регистрация: 22-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 27 December 2008 - 06:12 PM

Ето го Франки-още е у нас и мога да кажа,че е супер симпатичен и съвсем не е агресивен към никого
Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   raya_buldog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 827
  • Регистрация: 07-November 07
  • Gender:Female

Публикувано: 27 December 2008 - 11:04 PM

Горкият мъник  :(...дано да извади късмет и да попадне при добри хора...Никой ли не се интересува от него? За пореден път се убеждавам,че децата са жестоки с животните  :-  :huh:

#26 Потребителят е офлайн   benyb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 828
  • Регистрация: 22-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 27 December 2008 - 11:23 PM

Не знам дали са жестоки-просто не винаги знаят,че живото куче не е играчка.Франки е гледан много добре,взет е с желание,но явно не се е получило-добре поне,че стопаните му навреме му търсят нови хора-и дано ги намери,защото е много мило кутре и заслужава семейство,което  ще го обича...
User's Signature

Качена снимка

#27 Потребителят е офлайн   raya_buldog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 827
  • Регистрация: 07-November 07
  • Gender:Female

Публикувано: 27 December 2008 - 11:43 PM

Ами не им се е получило защото пак казвам,че дете и куче не могат да живеят в разбирателство...Освен ако родителите или някой по възрастен не контролира положението.Но в този случай става ясно,че не е така и кученцето най-вероятно е било приемано като играчка не само от детето  :-,а и от самите възрастни.Те навярно са разсъждавали на принципа "ми какво да го правим,нека си играе с него,нали е куче" :( И детето го е тормозило,тормозило...на края на булдочето естествено му е писнало и хоп :rolleyes:.Моята булдочка също мрази деца,като малка имаше такива ,които си позволяваха да и дърпат ушите,да и бъркат в устата  :o и в очите  :rolleyes:.Не ми беше приятно и правех тактични забележки,но хлапетата не се сещаха...майките им пък хич.Постепенно започна да бяга и да се крие като види дете на близо,а когато то ставаше  по нахално го хапеше (до момента не е хапала никой и не е проявявала интерес към никой освен към деца...защо ли).В началото се притесявах,но сега ми е даже по спокойно,защото знам,че няма да се остави да я тероризират.Изпохапала е поне 10 деца,половината от които-рода  B).Какво да я правя,не ги обича тези малки хора...

#28 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 28 December 2008 - 12:45 AM

Не разбрах защо си правила "тактични забележки", а не си забранила и обяснила, че не бива да са груби с кучето. Това, че е хапала деца, няма да коментирам, а това,че кучето ти вече явно има уплах и стрес от деца, дали е много полезно за нея?  :rolleyes:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#29 Потребителят е офлайн   Marfieta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 343
  • Регистрация: 15-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Skype:

Публикувано: 28 December 2008 - 10:23 AM

Децата и кучето се разбират чудесно, но явно след една определена възръст на детето, когато то започне да разбира.Аз затова взех куче сега, когато децата са големи.Моята Мърфи много обича деца и по точно малки, явно защото не е била тероризирана от тях.

#30 Потребителят е офлайн   raya_buldog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 827
  • Регистрация: 07-November 07
  • Gender:Female

Публикувано: 28 December 2008 - 07:11 PM

Ти като много умна как ще обясниш на 3 годишно дете ,че не е правилно да се държи така към кучето  :huh:?Тактичните забележки съм ги отправяла към майките ти какво очакваш да набия децата им ли (все пак са били там,ако ги е нямало можех и да шамаросам някое де  ;D)...И да ти кажа честно много съм доволна,че вече ги хапе  защото така не изтръпвам като се засили някое хлапе да я мачка,а директно си предупреждавам: "кучето хапе "!!!Да видиш колко бързо се сещат и дърпат по -далече детето си  :->)

#31 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 28 December 2008 - 07:14 PM

Цитат

Ти като много умна
  :rolleyes:


Цитат

как ще обясниш на 3 годишно дете ,че не е правилно да се държи така към кучето 
Детето ми отрасна със 7 кучета и 5 котки. Никого не е малтретирало, защото му е обяснено. Това е полезно и за него сега, когато вече е голям.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#32 Потребителят е офлайн   raya_buldog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 827
  • Регистрация: 07-November 07
  • Gender:Female

Публикувано: 28 December 2008 - 07:36 PM

Браво на теб.Но възпитанието както явно знаеш е задължение на родителите,не е мое...Понякога като не става с добро,става с лошо  B)

#33 Потребителят е офлайн   totschica Икона

  • groomer
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1289
  • Регистрация: 12-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Груминг на пудели, афганки, " космати" териери ( скоч, фокс, ердейл, " уести" ... )и др.

Публикувано: 29 December 2008 - 06:14 PM

Цитат

Ти като много умна как ще обясниш на 3 годишно дете ,че не е правилно да се държи така към кучето  :huh:?Тактичните забележки съм ги отправяла към майките ти какво очакваш да набия децата им ли (все пак са били там,ако ги е нямало можех и да шамаросам някое де  ;D)...И да ти кажа честно много съм доволна,че вече ги хапе  защото така не изтръпвам като се засили някое хлапе да я мачка,а директно си предупреждавам: "кучето хапе "!!!Да видиш колко бързо се сещат и дърпат по -далече детето си  :->)


Аз някак успявам да втълпя на 9 месечно хлапе, че кучето( и котката) НЕ МОЖЕ да бъде скубано и ритано. И ефекта е поразителен- от дни се опитва да ги гали.
А иначе, ако чужди деца се опитват да ми тормозят животното, правя остри забележки на родителите им или ги шамаросвам( децата), при сгоден случай!

#34 Потребителят е офлайн   benyb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 828
  • Регистрация: 22-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 29 December 2008 - 10:06 PM

От днес Франки вече има ново семейство-дано е жив и здрав и много обичан!
User's Signature

Качена снимка

#35 Потребителят е офлайн   raya_buldog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 827
  • Регистрация: 07-November 07
  • Gender:Female

Публикувано: 29 December 2008 - 10:26 PM

И аз се надявам Франки да бъде щастлив най-после  :yahoo:

#36 Потребителят е офлайн   h0nda Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 133
  • Регистрация: 16-June 09
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 16 June 2009 - 11:48 PM

И аз се влюбих в породота от както я видях за 1-ви път и сега съм решил и аз да си взема едно кутре у дома, четох, разглеждах, умувах и реших че искам да е момченце, беличко с черни петна, не държа да бъде с радословие до 5-то коляно и с известни родители, не ми трябва куче за изложба, а другарче което ще си обичам, затова си търся някое породисто сладурче. Ако някой от форума има такива маничета моля да ми пише лс
User's Signature

Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   elia123 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 623
  • Регистрация: 10-February 08
  • Gender:Female
  • Location:ПЛОВДИВ
  • Skype:

Икона за мнението  Публикувано: 17 June 2009 - 08:31 PM

Детето ми отрасна със 7 кучета и 5 котки. Никого не е малтретирало, защото му е обяснено. Това е полезно и за него сега, когато вече е голям.
[/quote] :md_064: никога не съм имала проблеми с децата си(на5 и на 2 години)родени са и съм си имала кучета ,ВИНАГИ са били изкл.внимателни и нежни ,особено с малки -бебета-животни....такова нещо като дърпане ,скубане не е имало ,независимо от възраста,дори и в бебешка възраст ,когато уж не разбирали....според мен всичко е от отношението и възпитанието на майката,за съжаление "майките"около мен например са типичен пример за
'осакатяване"на психиката на децата си....
'
User's Signature

Качена снимка

#38 Потребителят е офлайн   DJAKO_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 513
  • Регистрация: 17-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна, мОрето, сИните вЪлни..

Икона за мнението  Публикувано: 25 June 2009 - 07:23 PM

Показване на мнениетоbenyb, в Dec 29 2008, 11:06 PM, написа:

От днес Франки вече има ново семейство-дано е жив и здрав и много обичан!



дАно да е така ! :smile:
User's Signature

Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   rumbata_aitos Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 25-July 09

Публикувано: 25 July 2009 - 08:34 PM

Ох писах другаде извинявяйте
И аз си тарся доги


#40 Потребителят е офлайн   magiz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 843
  • Регистрация: 05-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна...

Публикувано: 31 July 2009 - 01:44 PM

това за децата не при всички е така.....
сестра ми е на 7 годинки......но пък никога не е малтретирала Джими дори се грижи колкото може за него....сипва му прясна водичка....понякога го изкарва на вън за да се изходи...и така...
то си е до възпитание все пак...... ae_085.gif

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни