Dog.bg Форуми : От къде да си взема Френски Булдог?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

От къде да си взема Френски Булдог?

#41 Потребителят е офлайн   elii4ka Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 24-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Silistra

Публикувано: 15 November 2009 - 08:22 PM

Здравейте, някой знае ли дали в България има чистокръвни бебета в момента?

#42 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 16 November 2009 - 10:10 AM

Попитайте в Клуба ,те най-добре ще знаят дали има регистрирано кучило!
координати
http://forum.dog.bg/-t29825.html
User's Signature

Качена снимка

#43 Потребителят е офлайн   Tanchita1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 47
  • Регистрация: 22-September 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 22 December 2009 - 12:42 PM

Цитат(raya_buldog @ Dec 27 2008, 10:43 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Ами не им се е получило защото пак казвам,че дете и куче не могат да живеят в разбирателство...Освен ако родителите или някой по възрастен не контролира положението.Но в този случай става ясно,че не е така и кученцето най-вероятно е било приемано като играчка не само от детето  :-,а и от самите възрастни.Те навярно са разсъждавали на принципа "ми какво да го правим,нека си играе с него,нали е куче" :( И детето го е тормозило,тормозило...на края на булдочето естествено му е писнало и хоп rolleyes.gif.Моята булдочка също мрази деца,като малка имаше такива ,които си позволяваха да и дърпат ушите,да и бъркат в устата  :o и в очите  rolleyes.gif.Не ми беше приятно и правех тактични забележки,но хлапетата не се сещаха...майките им пък хич.Постепенно започна да бяга и да се крие като види дете на близо,а когато то ставаше  по нахално го хапеше (до момента не е хапала никой и не е проявявала интерес към никой освен към деца...защо ли).В началото се притесявах,но сега ми е даже по спокойно,защото знам,че няма да се остави да я тероризират.Изпохапала е поне 10 деца,половината от които-рода  B).Какво да я правя,не ги обича тези малки хора...

Вие представяте ли си до каква степен е пачкано,стискано и какво ли още не,че да е принудено да захапе дете,та това е фр.булдог за бога,толкова са мили и търпеливи,чак да го е захапало зверско не мис е вярва,но определено вината е в родителите,трябвало е да обяснат че това е животинка,а не кукла.Моя много обича деца,като види деца умира за тях,но никога не е попадал на такива който да не го оставят намира,може би заради това е останал с добро впечатление,а като види бебешка количка полудява,започва да скача,за да види бебетата,имаме в блока две близначета по на 4 месеца бебоци и като ги види на пейката пред блока(бабите ги дондуркат)сяда на земята ,вдига си главата към тях и не отделя очи,просто незнам каква е тази любов.
User's Signature

Качена снимка

#44 Потребителят е офлайн   infetka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 387
  • Регистрация: 08-May 07

Публикувано: 22 December 2009 - 06:41 PM

много е полезно да се отговаря на пост отпреди една година dry.gif
User's Signature

Качена снимка

#45 Потребителят е офлайн   plm_ Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 10 March 2010 - 10:08 PM

Бих искала да ви помоля, ако може да ми препоръчате някое място откъдето мога да си закупя френчи, мерси предварително af_089.gif

#46 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 11 March 2010 - 10:14 AM

Единствените места ,които мога да препоръчам са лигитимни FCI развъдници smile.gif
Например:
http://www.beatitude.be/
http://www.fithians.dk/
http://www.leiboells.dk/
http://www.avigdors.ru/
http://frbull.com/frbull/pups_rus.htm
http://www.petitdrac.com/
http://www.elgolfoderoses.com/
http://www.bullypom....re/Soleure.html
...и мн.други,но в тези ,вчера се загледах по кучилата им (...и ми останаха очите на едно място,но много ще ми стане dry.gif )
Пишете на развъдчиците , разпитвайте ги за всичко(!) ,ако наистина искате кученце рано или късно ще имате ae_085.gif
User's Signature

Качена снимка

#47 Потребителят е офлайн   plm_ Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 11 March 2010 - 10:59 AM

Chiita много ти благодаря! af_089.gif Да се надяваме, че и аз скоро ще се сдобия с френчи af_089.gif af_089.gif

#48 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 11 March 2010 - 11:26 AM

В тази тема има още линкове на развъдници
http://forum.dog.bg/-t20065.html
Успех! ae_085.gif
User's Signature

Качена снимка

#49 Потребителят е офлайн   dELpI Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 43
  • Регистрация: 11-April 10
  • Gender:Male

Публикувано: 11 April 2010 - 07:36 PM

Нов съм в форума и прочетох почти всички теми и реших да напиша и аз нещо.Значи искам да си купя френски булдог(мъжки) обаче не съм много наясно с тези развъдници,борси и т.н...Искам да ви попитам от къде мога да си купя френчи,което да е истинско,здраво и да съм сигурен,че всичко ще бъде наред.Няма да го водя по изложби и т.н! Доколкото разбрах това,което искам се казва пет вид (надявам се не греша) И колко горе долу вървят кучетата от този вид ?
User's Signature

Levski Sofia 1914

#50 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 12 April 2010 - 10:39 AM

Почти във всички теми които си прочел ,пише от къде да се вземе това което търсиш-oт лицензиран FCI развъдник wb_052.gif .Линкове има пуснати и в тази тема.Най добре е на място да видиш в какви условия се отглеждат малките или родителя/те.Комуникацията с развъдчика ще ти даде и отговор на въпроса за цената, а и на много други важни въпроси.
Не е "пет вид" , а е "пет клас"(кученца ,които няма да оставят поколение).
User's Signature

Качена снимка

#51 Потребителят е офлайн   dELpI Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 43
  • Регистрация: 11-April 10
  • Gender:Male

Публикувано: 12 April 2010 - 12:24 PM

Добре благодаря много :)
User's Signature

Levski Sofia 1914

#52 Потребителят е офлайн   JayCutler Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 28-August 11
  • Gender:Male

Публикувано: 17 October 2011 - 04:50 PM

Здравейте.Мога ли да се допитам с вас относно един много важен и още повече странен въпрос..Та от къде мога да се сдобия с френчи??Абсолютно никаде не мога да намеря.Единственните хора, които продават са някакви ужасни прекупвачи.Обясняват ми някви глупости, че нямало как да видя кучето освен на снимки и какви ли не глупости.Друг е въпросът че са обявени в дог.бг, като некоректни измамници.В развъ...дниците пък е съвсем друг филм там ми обявяват цени от 1600евра.Скъпи били защото са шоу клас според тях...
Грижил съм се за много породи кучета.Вземал съм и кучета за еоднини.До сега с такъв проблем не се бях сблъсквал.Какво толкова има в тази порода.Ще съм много благодарен ако някой ми помогне.От каде и как мога да се сдобия с един сладък френчи
Поради дублиране на темите ,темата Ви се слива с тазиТърся.....
МОД


#53 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 17 October 2011 - 05:19 PM

Показване на мнениетоSparky_TabY, в 17 October 2011 - 11:40 AM, написа:

Здравейте,

Днес ми се обади мой познат, който има познати, който си подаряват кучето. Познатата стара история - взели са си куче, но заминават за чужбина, а кучето трябва да остане тук. Търсят се нови стопани. Грижовни, любящи с големи сърца. Кучето е френско булдоче ( не разбрах за родословие, но се съмнявам да има) на около 6 месеца. Черно/тигрово с бяло на гърдите. Има си всички ваксини, обезпаразитено.
Аз не съм го виждала, не познавам хората. Това е цялата информация, която имам и стига до мен не от първа ръка.
Ако има желаещи можем да го вземем при нас още довечера.
Градът е Пловдив.


за повече инфо потърси този потребител Sparky_TabY
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#54 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 17 October 2011 - 05:22 PM

Ами за съжаление такава е реалността. От борса си взимаш болно куче, родено в puppy mill, а от развъдник цените са винаги високи, защото кучетата са здрави, имат изследвания, потенциал и т.н.. Може да потърсиш куче в съседна Сърбия, където цените не са толкова надути. - http://www.emporiopa....com/links.html тук има линкове на много развъдници около България. Ето тук можеш да питаш, дали някой няма кучило в Сърбия - http://www.balkankin...28956&start=375
Не бързай, все ще изникне хубаво кученце. Но не купувай от зоомагазин или борса, защото така подкрепяш бизнеса с продажбата на нещастни създания..

#55 Потребителят е офлайн   JayCutler Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 28-August 11
  • Gender:Male

Публикувано: 17 October 2011 - 05:44 PM

Показване на мнениетоVesela_5, в 17 October 2011 - 05:22 PM, написа:

Ами за съжаление такава е реалността. От борса си взимаш болно куче, родено в puppy mill, а от развъдник цените са винаги високи, защото кучетата са здрави, имат изследвания, потенциал и т.н.. Може да потърсиш куче в съседна Сърбия, където цените не са толкова надути. - http://www.emporiopa....com/links.html тук има линкове на много развъдници около България. Ето тук можеш да питаш, дали някой няма кучило в Сърбия - http://www.balkankin...28956&start=375
Не бързай, все ще изникне хубаво кученце. Но не купувай от зоомагазин или борса, защото така подкрепяш бизнеса с продажбата на нещастни създания..


Нямам ни най-малка идея да подкрепям такива изродщини.Идва ми да товаря наред ами....после проблеми.
Как не ги е срам.Обаждам се и казвам искам да го видя да си го хвана да видя маника искаш ми 300лв примерно нормално е да го видя.Неможело така можело снимки да ми пратят...викам боже господи...какви хора как не ги е срам...
Както и да е...доста съм афектиран и пиша под влиянието на емоций.Еми няма да бързам, ще се свържа с момчето от форума, което ми препоръчахте.Само незнам какво точно да го питам.А преди малко ми се случи нещо невероятно отново.Званя на поредния номер и питам за обявата.Човека ме пита за коя обява става въпрос.Обеснявам му(от там личи че е адския прикупвач просто).След кратко малчание човека пита колко пари било написано на обявата обеснявам му че пише 300лв. и той казва "аааа обявата е неактивна" и затваря :Д :Д :Д....
Просто не е истина...Както е тръгнало до 2-3 години очаквам да направят аналог на кучетата.ком - бебетата.ком и да се почва да се прекупват бебета.То ... и ситуацията...

#56 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 17 October 2011 - 05:50 PM

Спри да звъниш на борси и прекупвачи, Не ставай балък. Един нормален развъдчик, който си обича кучетата, би те поканил у дома си да си избереш куче, да видиш майката, състоянието й, условията в които се гледат малките и би те затрупал с въпроси кой си, защо търсиш куче, какви условия за отглеждане предлагаш. Ще те насочи със съвети с какво да го храниш, кога и с какво да го обезпаразитяваш. Незнам на теб какъв ти е тавана за цена на куче, но моето мнение е че винаги е по-добре да се обърнеш към развъдник, който се занимава единствено с тази порода и с нищо друго, независимо че цената е по-висока. Но все пак цената е пропорционална на инвестираните средства за правилно полагане на грижи.

#57 Потребителят е офлайн   JayCutler Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 28-August 11
  • Gender:Male

Публикувано: 17 October 2011 - 06:04 PM

Показване на мнениетоVesela_5, в 17 October 2011 - 05:50 PM, написа:

Спри да звъниш на борси и прекупвачи, Не ставай балък. Един нормален развъдчик, който си обича кучетата, би те поканил у дома си да си избереш куче, да видиш майката, състоянието й, условията в които се гледат малките и би те затрупал с въпроси кой си, защо търсиш куче, какви условия за отглеждане предлагаш. Ще те насочи със съвети с какво да го храниш, кога и с какво да го обезпаразитяваш. Незнам на теб какъв ти е тавана за цена на куче, но моето мнение е че винаги е по-добре да се обърнеш към развъдник, който се занимава единствено с тази порода и с нищо друго, независимо че цената е по-висока. Но все пак цената е пропорционална на инвестираните средства за правилно полагане на грижи.


За жалост имам таван в момента.А и аз пак потчертавам искам френчи за мен и то най-вече заради момичето ми.Искам да си имаме вкъщи мъниче.Не си търся т.н. шоу клас...вече всички кучета се привърнаха в шоу клас и незнам си кво си....не го правя за снобарията.Ако не ме беше грабнала толкова много самата порода може би нямаше да се занимавам с всички тези глупости в момента.Както и да е....Ще послушам вас, по опитните.Вие сте със сериозен опит във форума и сте доста по наясно от мен как точно стоят нещата в милата ни държавица...Преди 5 години последно ми се наложи да си търся куче(американски булдог).Всичко стана за 2 дена.Просто сега е доста по различно според мен..просто немога да повярвам..
Бтв от много години се ровя из форума и мога да изкажа огромни адмирации към вас.Много полезна информация, много полезни дискусии, евала.Не съм набирал обаче смелост да пиша, пък и съм нямал както толкова да кажа :)

#58 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 17 October 2011 - 07:02 PM

Имай търпение и търси внимателно. Разпитвай, изисквай информация и ще си намериш кученце.

#59 Потребителят е офлайн   kara and cveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1314
  • Регистрация: 04-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 October 2011 - 07:17 PM

Здравей JayCutler, добре дошъл във форума :smile: Мисля, че никой от развъдниците в Бг не би ви поискал
1600 евро за кученце :wa_048:

#60 Потребителят е офлайн   JayCutler Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 28-August 11
  • Gender:Male

Публикувано: 17 October 2011 - 07:43 PM

Показване на мнениетоkara and cveti, в 17 October 2011 - 07:17 PM, написа:

Здравей JayCutler, добре дошъл във форума :smile: Мисля, че никой от развъдниците в Бг не би ви поискал
1600 евро за кученце :wa_048:

За съжеление е така.Развъдника се намира в раздел развъдници точно няколко теми по нагоре от моята.Няма да опоменавам имена за да не станат скандали, но имайте си едно на ум относно коректността на т.н. лицензирани развъдници...

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни