Dog.bg Форуми : От къде да си взема Френски Булдог?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

От къде да си взема Френски Булдог?

#81 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 25 December 2012 - 11:48 AM

Демек ще си го плодите ''за здраве'' :zz_020:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#82 Потребителят е офлайн   ...GMFP... Икона

  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 23-September 12
  • Gender:Male
  • Location:Френски булдог...

Публикувано: 30 May 2013 - 01:36 PM

...
User's Signature

Пипо... :)

#83 Потребителят е офлайн   ...GMFP... Икона

  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 23-September 12
  • Gender:Male
  • Location:Френски булдог...

Публикувано: 30 May 2013 - 01:36 PM

Както ви се казва - прочетете правилата.
Мод.
User's Signature

Пипо... :)

#84 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 30 May 2013 - 01:47 PM

Прочетете си правилата!
За пореден път ще Ви бъде премахната обявата!
Тук се толерира само чистопородно развъждане на кучета с легитимни документи!
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#85 Потребителят е офлайн   Iv0 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 31-December 13

Публикувано: 31 December 2013 - 02:27 PM

Здравейте!

Преди известно време исках много да си взема (и все още бих искал) Английски Булдог, но стигнах до извода, че няма да е дотам удачна порода за мен поради ред фактори. Та, след доста проучвания и отделено време в тази насока, реших, че Френският булдог ще бъде добър избор за първи домашен любимец.

Сега остава въпроса - от къде да си взема Френски булдог? Всеки казва, че най-лошото, което мога да направя е да си взема куче от зоомагазин. Също тези рандом обяви в сайтове от рода на Продавалник не били добро място, от което да си взема куче? Най-добрият вариант изглежда е да се вземе от официален развъдник на породата, но уловката тук е, че в развъдници дават, когато има бебета. А аз не искам да взема бебе, защото не съм сигурен, че ще мога да отделя нужното внимание, от което едно бебе куче би имало нужда. Така че бих предпочел да взема Френски булдог на поне 4-5-6 месеца с основната цел да е минал 'бебешкия период', а също и характерът да се проявил вече и да имам горе-долу представа какво да очаквам от кученцето, разбира се, от стопани, които са се грижили добре за него.

Друго, което ме притеснява, е какво трябва да гледам при взимането на куче освен породата? Знам, че трябва да има паспорт, ваксини, чип и т.н.? Как да съм сигурен, че този, който ми продава кученцето, няма да ме излъже в нещо (тъй като никога досега не съм имал куче, както казах)? Кои са най-подходящите места, на които да търся кученце? Не бих желал да търся в приюти за кучета. Също след като се вземе кученце трябва ли да се заведе на ветеринар за някакви прегледи?

Всеки отговор на някои от въпросите по-горе, също всяко нещо, което сметнете за важно да се знае, относно породата би било полезно.

Благодаря Ви с пожелания за много весело посрещане на Новата година в компанията на любими хора!

#86 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 02 January 2014 - 12:08 PM

На първия ви въпрос , куче независимо от каква порода (щом държите на порода) се взима от официален развъдник ,дали у нас или от чужбина вече вие избирате.Има много развъдници сьответно и избор.
В развъдниците кученцата се дават минимум на 2,5 месеца с поне 2 направени ваксини , нужните обезпаразитявания , чип и необходимите документи.Много често точно в развъдниците ще откриете по големи кученца 5-6 месечни и нагоре. Но да отбележим , че това пак са бебета и пак ще имат нужда от пълното ви внимание.Незнам доколко намалява това внимание и след годинка :md_064: ,май се увеличава нуждата им от внимание , защото френския булдог е силно прилепчива порода :db_046: Друг е въпроса че ако нямате време за бебе-кученце , ще вие трудно и с по-голямо куче.Най голяма промяна в характера може да настъпи след пубертета (т.е. след 8-9 месечна възраст и нагоре )

Цитат

Друго, което ме притеснява, е какво трябва да гледам при взимането на куче освен породата? Знам, че трябва да има паспорт, ваксини, чип и т.н.? Как да съм сигурен, че този, който ми продава кученцето, няма да ме излъже в нещо (тъй като никога досега не съм имал куче, както казах)?

Да гледате за порода на няколко месечно кученце -гледате документите и родителите на кученцето, а може и прародители!
Да не ви излъжат ?!- търсете развъдници регистрирани в БРФК ,FCI ,с репутация ,контактувайте с развъдчиците ,разпитвайте ги ,обикновено се подписват и договори при покупка. Успех :ba_025:
User's Signature

Качена снимка

#87 Потребителят е офлайн   Бискит Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 138
  • Регистрация: 24-June 13
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 02 January 2014 - 12:23 PM

Привет, моето скромно мнение е, че щом нямате време за бебе куче, то времето няма да ви стига и за по-голямо такова. 5,6,7 месеца изобщо не е подходяща възраст за вземане на куче. Казвам го от личен опит. Взех моя дивак на 8 и се започна големия цирк. То си свикнало с предишните стопани, смяна на дом, хора-ГОЛЯМ СТРЕС!!! Освен това, вече има изградени навиции и до някъде характер, които в повечето случаи никак не съвпадат с вашите представи и порядки в дома. Например, моето куче беше научено да спи на леглото при човека си, гушкайки се като бебе. Е, първите дни ни беше доста приятно, признавам си, но после...като ти окупира леглото и няма къде да легнеш, никак не е приятно. А повярвай, никак не е лесно да се превъзпита куче! И аз се радвах, че е по-голям и си мислех, че сме прескочили ,бебешкия" период на дъвкане и гризане на всичко, което му попадне, ноооо, нищо подобно. Той започна да гризе всичко на 10 месеца! Първите 3,4 месеца с него у дома бяха същински кошмар. Лаене, виене когато остане сам /предишните му хора никога не го бяха оставяли сам/ . И така щастливото събитие ,,Взехме си куче" се превърна в не дотам приятно съжителство с новия член на семейството. Бяхме дори на косъм да го махнем, защото опитахме всичко, а ефект нямаше. Сега /след 6 месеца у дома/ нещата започнаха да си идват на мястото, но само ние си знаем с цената на какво! Затова добре премислете всичко, четете, разпитвайте и най-важното- НЕ БЪРЗАЙТЕ! Защото това куче ще бъде ваш спътник в живота поне 10 години (дай-боже и повече) ! Дано съм била полезна, успех!
П.П Ако си вземете кученце от легитимен развъдник, няма нужда да гледате за неща, които така или иначе не разбирате! Родословието, което би трябвало да получите, ще ви гарантира, че кучето е представител точно на тази порода, за която го купувате и не е носител на никакви генетично наследени заболявания.

#88 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 02 January 2014 - 12:54 PM

Много правилно , едно 7-8 месечно куче отнема повече врееме от бебе. :mg_062:

Показване на мнениетоБискит, в 02 January 2014 - 12:23 PM, написа:

Родословието, което би трябвало да получите, ще ви гарантира, че кучето е представител точно на тази порода, за която го купувате и не е носител на никакви генетично наследени заболявания.

И Нека бъдем точни , родословието не може да гарантира ,че дадено куче не е носител на генетични заболявания , за сьжаление. Генетичните заболявания са толкова много и толкова разнообразни , че все още няма начин да се определи за всички! тях дали едно куче е носител (особено за носителство когато говорим) За малка част от всички съществуващи има генетични тестове които показват дали едно куче е засегното , носител или чисто.
Родословието гарантира произход- да го наречем -акт за раждане.
User's Signature

Качена снимка

#89 Потребителят е офлайн   Бискит Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 138
  • Регистрация: 24-June 13
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 02 January 2014 - 01:43 PM

Приемам забележката :) Просто грешен изказ! И все пак, вероятноста родословно куче да е болно от нещо е доста по-малка от колкото не родословно такова. След всичко, което съм изчела от както имам куче, знам едно- следващото ми куче (дано да е след мноооооого време) задължително ще бъде от развъдник! Предполагам, че тогава няма да си задавам въпроси от рода, дали и колко още ще расте, защо му израстна нетипична за породата косина на място, където не би трябвало да има и още куп други, за които сега не се сещам! Хубав ден от мен!

#90 Потребителят е офлайн   Iv0 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 31-December 13

Публикувано: 02 January 2014 - 07:10 PM

Благодаря за отговорите!

Да, идеята да не е бебе, е да се избегне гризане на всичко и т.н., доколкото е възможно, но явно смяната на обстановката ще доведе до такива неща.

Познат ми предложи малко френско булдоче (2-3 месеца) за около 300-350лв. Виждал съм преди майката на кучето - добре изглеждаща и здрава е, за бащата не знам. Предполагам и че ще са гледани в добри условия. Какво мислите за взимане на куче по този начин и тази цена не е ли прекалено ниска?

Разгледах обяви в интернет и т.н., но рядко виждам нещо, на което да мога да се доверя. Най-често попадах на обяви от този сайт: http://www.dogkennelbg.com Моля, погледнете тази обява http://www.dogkennel...uemart&Itemid=1 - Снимките на кучетата са фалшиви - в гугъл съм ги виждал тези снимки от другаде. Дори снимката на колата (която уж е на 'развъдника') е снимка на някаква кола, с добавени надписи върху нея на Paint(?!) по най-некъдърния възможен начин. Такова нехайство е подигравка с потенциалните клиенти от 'пръв поглед', представям си какво е отношението с кучетата и дали това, което е обещано, е поне 50% истинско... После видях темата за тозй сайт и тук и се убедих за какво иде реч...

Ще разгледам и българските развъдници, които са дадени в темата във форума, макар че в повечето май нямаше кученца за продажба.

#91 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 02 January 2014 - 07:51 PM

Дог кенел е бившата борса анимал продаваща болни и след това умиращи животни.Има много теми тук във форума на опарени от този търгаш :md_064:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#92 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 02 January 2014 - 08:33 PM

Показване на мнениетоIv0, в 02 January 2014 - 07:10 PM, написа:


Познат ми предложи малко френско булдоче (2-3 месеца) за около 300-350лв. Виждал съм преди майката на кучето - добре изглеждаща и здрава е, за бащата не знам. Предполагам и че ще са гледани в добри условия. Какво мислите за взимане на куче по този начин и тази цена не е ли прекалено ниска?


Този начин на взимане е същото като обявите в сайтовете ( ако става дума за нерегламентирано развъждане ) -неясни родители и наследственост,характер , темперамент и т.н.- някой има куче приличащо на породата и решава да си го развъди поради неясни причини и го пуска на подобно куче .Получава се следващо поколение породоподобни кученца.А вие играете на лотария и не дьржите чак толкова да е определена порода.
По цената ,не се определя едно куче колко е породисто.

Цитат

Да, идеята да не е бебе, е да се избегне гризане на всичко и т.н., доколкото е възможно, но явно смяната на обстановката ще доведе до такива неща.

Гризането на мебели може да започне и след 7 мия месец и по късно.
User's Signature

Качена снимка

#93 Потребителят е офлайн   DCPetrov Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 18-January 14

Публикувано: 18 January 2014 - 12:19 PM

Здравейте. Аз също търся да си закупя Французин. Предпочитам да бъде пясачен, но и тези с друга окраска не са забранени. Въпроса ми е по колко пари вървят в развъдниците (горе -долу) Питам защото 500лв. са ми много за куче, но да правя компромис и да си взема някое за 300 лв. и то да се окаже болничко,различно и т.н. не искам. Не че пак няма да е обичано-животинка е, но все пак. Искам да знам как вървят цените за да мога да си направя сметката. Много искаме една въшка до нас( :dog: ) :) И моля ви кажете ми кои развъдници са най-надежни. Мерси

#94 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 20 January 2014 - 01:04 PM

Цената може да е различна в зависимост от кученцата , развъдника , кръвните линии и т.н. Свързвате се с развъдници и питате .
Прочетете Тук
Темите ще бъдат слети .
Edit: След сливането на двете теми !
Началото на темата ТУК
User's Signature

Качена снимка

  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни