Dog.bg Форуми : Питане за смяна на козина?!?

Към съдържанието

 
 
 

БКК Китайски Шар-Пей


Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Питане за смяна на козина?!?

#1 Потребителят е офлайн   svesevo Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 30-December 13
  • Gender:Male
  • Location:Cyprus Limassol

Публикувано: 03 January 2014 - 09:09 PM

Здравейте,от няколко дни наблюдавам как на Барко(където и да е поседнал или полегнал) има доста косми....това смяна на козина ли е?!?Какво да направя...да си взема четка или?Четох тук малко във форума....само като е малък ли си сменя козината ли или всяка зима?Благодаря ви предварително!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   snezhinka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 367
  • Регистрация: 26-May 09
  • Gender:Female
  • Location:Прага

Публикувано: 05 January 2014 - 07:34 PM

Здравейте!
Относно смяната на козинка ...тя се сменя обикновенно 2 пъти в годината (есен и пролет) при нормално здраво зряло куче, но с тези промени на климата сякаш и животинките се сбъркват. Падането би трябвало да е на козинка по цялото тяло и да НЕ остават плешиви петна ( оплешивяването=проблем).
А Бари е малък...сигурно започва да сменя бебешкта козинката. :md_064:

При нас падането започна декември месец (странно, но сигурно им се струва, че идва пролет). Попитах и ветеринарите, и те казаха, че се забелязва промяна в линеето при много животни. А по принцип аз използвам четките на Фурминатор (при нас правят чудеса).
Прикачена снимка :mg_062:

Дано да съм била полезна :md_064:
User's Signature

Качена снимка
Precious Pei Kennel Bulgaria http://www.facebook....eciousPeiKennel

#3 Потребителят е офлайн   sweety_bonbon Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 98
  • Регистрация: 13-November 09

Публикувано: 06 January 2014 - 04:31 PM

Най- добре го реши, за да падне по-бързо козината. Ако не го правиш процесът ще се удължи като време, ще се мотат косми навсякъде и може животинката сама да почне да се чешка, за да си я сваля и да се нарани. При нас понякога се получават малки дупчици, но те бързо се запълват с нова козина. Първата смяна беше кошмарна :( Много козина опада и беше като нахапана от молец, но сега е доста по- нормално като процес. Наистина в последно време животните откачат покрай промените на времето...
Забелязвам, че и ние сега започваме да сменяме, но честно казано нз. какво- лятна със зимна или обратното :ud_009:
Аз ползвам гумена четка тип лапичка- евтин и мн ефективен вариант :md_064: А и веднъж я бях наранила с друг тип четка и сега
само гумена за принцесата...

#4 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 January 2014 - 03:34 PM

Кучетата непрекъснато и сменят козината в някаква степен, но обикновено е обилно и забележимо при по-голяма промяна във времето, примерно около три пъти годишно.

В такива случаи е най-добре да се решете интензивно всеки ден (по поне 10тина пълни четки :) ) и така по-бързо ще приключи драмата и няма да има толкова много косми навсякъде.

Фурминаторъ се използва за кучета с подкосъм и по принцип не е подходящ за шар-пей, защото реално реже част от козината.
Аз използвам четка с косъм и другата страна е с метални зъбчета (задължително тези с топченца на върха).
User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни