Dog.bg Форуми : Моля за съвет :)

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Моля за съвет :)

#1 Потребителят е офлайн   loraa. Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 30-December 12

Публикувано: 08 January 2014 - 02:08 PM

Здравейте ! Моята любима ,Айра , вече порастна и вкъщи почваме да се замисляме за поколение.. И тук идват куп въпроси ..на които се надявам точно тук (защото сте много по компетентни от мен на тази тема ,предполагам..) да намеря полезни съвети.. Айра вече се разгони за първи път , пролетта очакваме и втория ... таа въпроса ми е : Кога е най-добре за кучето ? , след първото ,второто ,третото? знам ли.. Подпитах тук ,там .. все различни отговори.. може би няма значение? :) Другият ми въпрос е ,че Айра се мисли за Айро :D Скача на гърба на какви ли не кучета , а пък е дама де! :D Ta Норммално ли е ?.. или да се притеснявам.. Ето я и нея :) Извинявам се предварително за въпросите ,защото предполагам някой може да са елементарни , но наистина ми е важно да се образовам на тази тема :) Поздрави :)

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 08 January 2014 - 02:53 PM

Най-добре за кучето да не го заплождате въобще. Не го мъчете с бремености и раждане, ако го обичате.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#3 Потребителят е офлайн   violetkatana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 84
  • Регистрация: 23-September 13

Публикувано: 08 January 2014 - 03:21 PM

това не е мъчение, природата си знае работата, щом човек е отговорен и се е погрижил за бебетата

#4 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 08 January 2014 - 03:23 PM

Каква природа? Кучката ще е заплождана за да имат стопаните поколение, не мъчете животното. Гледайте си го и го обичайте, но не го тормозЕте с бремености и раждане, каква природа ви прихваща? Вие знаете ли в живата природа кои женски как раждат? Не се оправдавайте с природата, оставете кучката на мира. Природата няма нищо общо с амбициите на стопаните.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#5 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 January 2014 - 03:35 PM

Качването върху други кучета е поведенчески проблем, освен ако няма силно изразено обръщане на полов диморфизъм /тип самци при кучките и обратното/. Ако е в поведението - поправимо е, стига да знаете как и в кой момент да се намесите. Разровете из темите. Писано е на доста места за тези неща как да се справи човек.
Друг е въпросът защо искате да си имате поколение? Защото вие искате, защото смятате, че така се прави, или с комерсиална цел?
То е ясно, че ако сте го решили, никой не може да ви спре, но се запознайте какво ви предстои след това и каква хамалогия е отглеждането на кутрета, а после намирането на дом и отговорни стопани. Това е най-тежката част. Малко по-надолу има цял под-форум "Без дом". Хвърлете едно око колко много кучета си търсят дом, някои от тях чакат с години, а доста от тях са породисти.
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#6 Потребителят е офлайн   loraa. Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 30-December 12

Публикувано: 08 January 2014 - 03:45 PM

Не, не сме го решили окончателно , напротив.. Просто се замислихме, пък и ми казаха ,че е добре веднъж да е раждало кучето (незнам до колко е вярно) и от там и този интерес.. та затова ми е интересно ... вярно или не ..никога няма да направя нещо,което ще навреди на кучето ми.. :)) Поздрави :)))

#7 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 08 January 2014 - 03:55 PM

loraa.
Не, не е вярно. Кучета не раждат за здраве, точно както и жените. Напротив, вредно е за здравето на една женска всяка бременост и раждане. Не я плодете и не я мъчете щом я обичате. Моля ви най-човешки за доброто на здравето й, за доброто на бъдещите малки иза доброто на нещастните стопани на тези малки. Естествено че никой не може да ви го забрани, но легендата че е добре да роди веднъж за здраве е само легенда. Последствия за самата кучица ще са в пъти по-тежки, отколкото измислената полза. Не правете тази глупост, моля ви. Много наследствени болести се предават на цялото кучило, а няма толкова отговорни стопани за хъски, които да са търпеливи и отговорни.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#8 Потребителят е офлайн   loraa. Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 30-December 12

Публикувано: 08 January 2014 - 04:04 PM

Ясно , благодаря :)

#9 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 08 January 2014 - 04:11 PM

Показване на мнениетоloraa., в 08 January 2014 - 02:04 PM, написа:

Ясно , благодаря :)

Оставете животното на мира, обичайте и му се радвайте. Не го заплождайте в никакъв случай. Това е моя съвет)))))
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#10 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 08 January 2014 - 04:27 PM

Аз бих Ви препоръчала кастрация.
Така се намалява риска от много болести-рак на млечните жлези,пиометра и др.
Риска да я изпуснете случайно и да забременее или да бъде открадната за да я плодят.
Уви започна да се случва доста често да изчезват породисти кучета,особено женски.Ползват ги като ферми за кученца.
Доста ядове ще си спестите и с разходките навън когато е разгонена,пазенето от други мъжки,цапането вкъщи и тн.
Послушайте хората тук и не плодете уж ''за здраве'' не мога да разбера 21 век сме ,а хората още вярват на митове и легенди.
Погледнете в приют Богров и фейсбуук страниците са препълнени с хъскита и хъскиподобни.
Вие ще намерите стопани на кученцата,но какво ще се се случи от тук на сетне с тях???
Как според Вас толкова хъскита остават без дом?
Бъдете отговорен стопанин-не заплождайте!
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   loraa. Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 30-December 12

Публикувано: 08 January 2014 - 04:33 PM

Aз не се смятам за безотговорен стопанин. Именно затова питам тук , ако вярвах на митовете и легендите хич нямаше да се допитвам до Вас.. Благодаря Ви много за съветите ,доста понаучих, благодаря :))

#12 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 08 January 2014 - 04:36 PM

:ba_025:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 08 January 2014 - 07:02 PM

Виж сега, тъй като си нов потребител в този форум ще ти кажа как стоят нещата тук.
Ако силно желаеш кучето ти да роди, намерила си стопани на кученцата няма лошо да я пуснеш, разбира се след като навърши поне година и половина - две.

Значи в този форум някои от посещаващите го са доста вманиачени на тема оплождане. Според тях ако кучето няма документи с родословие и всякакви подобни глупости, то НЕ става за оплождане, защото виждаш ли ще развалиш породата.
Аз пък за разлика от тях не се влияя от тези хартийки и за това ако намеря мъжки на моята маламутка най-вероятно ще я пусна като порасне. :)

#14 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 08 January 2014 - 07:12 PM

В България би било перфектно поне за няколко години да не се запложда нито едно куче, нито с родословие, нито без.

#15 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 January 2014 - 07:54 PM

Показване на мнениетоPr07o7yp3, в 08 January 2014 - 07:02 PM, написа:

Виж сега, тъй като си нов потребител в този форум ще ти кажа как стоят нещата тук.
Ако силно желаеш кучето ти да роди, намерила си стопани на кученцата няма лошо да я пуснеш, разбира се след като навърши поне година и половина - две.

Значи в този форум някои от посещаващите го са доста вманиачени на тема оплождане. Според тях ако кучето няма документи с родословие и всякакви подобни глупости, то НЕ става за оплождане, защото виждаш ли ще развалиш породата.
Аз пък за разлика от тях не се влияя от тези хартийки и за това ако намеря мъжки на моята маламутка най-вероятно ще я пусна като порасне. :)

Миличко, знаеш ли какви големи, ама наистина големи кинолози от този форум се отказаха да развъждат породисти от сой кучета и то от любов към самите кучетата .... и не само от любов към тяхната порода, а изобщо като цяло към самия вид? Няма да споменавам имената им, те се знаят от повечето за кои говоря, но ти миличко, на последната дупка на кавала, едва ли си забелязало тези неща, така че недей ни в клин, ни в ръкав да даваш мнение и ръсиш недълновидносттттттт ......
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#16 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 08 January 2014 - 09:22 PM

Не знам на колко години си и слабо ме вълнува, но миличко ще викаш на децата си.
Ще пиша каквото си пожелая. Това е моето мнение и ще го защитавам. На много хора от този форум им е пределно ясно защо въпросните госпожи съветват авторката на темата да не пуска кучето си да забременее, а било най-добре да го кастрират, разбира се за негово "добро".

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 08 January 2014 - 04:27 PM, написа:

Уви започна да се случва доста често да изчезват породисти кучета,особено женски.Ползват ги като ферми за кученца.

Извинявай, но били ми посочила по какъв начин крадците биха разбрали дали кучето е кастрирано или не по време на кражбата? Или те като го откраднат и разберат в последствие, че е кастрирано ще и го върнат?
Моля ви се, и при вас жените има доста болести, но не се кастрирате, нали?

#17 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 08 January 2014 - 09:30 PM

Виж са мамин сладък.
Кучето в момента на кражбата няма да го разберат дали е или не е кастрирано.
Но моето го върнаха след като разбраха,че е .Свалиха ми я от колата кучката за 10 мин.
Не сравнявай кучетата с хора,защото кучетата са си кучета.
Айде със здраве!
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 08 January 2014 - 09:51 PM

Това, че твоето куче са го върнали не значи, че и нейното биха го върнали в следствие на кражба. Имала си късмет. Не желая да споря с вас.

До loraa.
Не забравяй, че кастрирайки кучето си ѝ отнемаш възможността за наследство до края на живота и. Кастрацията е необратима. И един ден, когато кучето Ви остарее и пожелаете да си оставите нейно наследниче, това нещо ще е напълно невъзможно ако е кастрирана.
Аз лично не бих причинил подобно нещо на Хера (моето куче) нито на никое от бъдещите ми такива (ако имам разбира се :) ). За кастрация на котки съм по-съгласен. Едната моя котка е кастрирана и адски трудно взех това решение.
И нещо леко извън темата.
Твоята Айра прилича досущ на хъскито на един приятел, с който редовно разкарваме заедно кучетата си. Все едно гледам едно и също куче, а най-интересното е, че и неговото се казва Айра. Да не би да става въпрос за един и същи собственик, а аз да не знам. :D
Той също обмисля да я пусне на мъжки, тъй като неговата стана на годинка и малко и както вашата и неговата вече беше веднъж разгонена. :)

#19 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 08 January 2014 - 10:34 PM

http://forum.dog.bg/...1&#entry1125058
Ето тема за кастрацията.
Има и други във форума.

Там достатъчно е спорено-''за'' или ''против'',който има глава на раменете чете и преценя.Не смятам и тук да става арена кой за,кой против.
Харесва ми как мислиш искам да я заплодя за да си имам наследник :ab_041:
А с останалите 8-10 наследника какво се случва?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 08 January 2014 - 11:30 PM

Продавам/подарявам? Що, проблем?

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни