Dog.bg Форуми : Кучето ми лае много

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кучето ми лае много

#1 Потребителят е офлайн   kaleksandrova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 28-March 13
  • Gender:Female

Публикувано: 12 January 2014 - 09:22 PM

Здравейте.

Имам мъжко стандартно йорки на 9 месеца. Но имам голям проблем с него, не мога да го отуча да лае , а се налага защото , лае винаги когато излизам дори почна да проявява агресия хапе ми обувките и ръцете докато се опитвам да се обуя и ръмжи, ядосва се... ( и това е при всяко мое излизане или при излизане на някои от семейството.. )
Също така лае супер мн и ръмжи когато някой дойде в нас, направо в чудо се видяхме не можем да си поканим никой и не е да лае 5 10 минути и да спре, а има случаи по 3 часа не спира когато имаме гости... Пробвала съм всякакви варианти да му се карам, да го успокоявам с командата ТИХО...дори гледах филми за обучение на кучета по Discovery ...ефект никакъв... А попринцип е много любвеобилен, но само към хората който познава...
Отчаяна съм, защото много го обичам, но ако не се научи няма как да го задържа , просто не може да се живее така. Съседите вече знаят кога излизам и се прибирам, всеки път с неговият лай, а и никой не може да дойде в нас без кучето да вдигне целият вход... Майка ми има планове от пролетта да работи от вкъщи, като следователно ще е пречка постоянното му лаене, при идване на хора в нас...
МОЛЯ ВИ дайте ми съвет как да процедирам с него, имали ли сте същият проблем с вашите кучета ??
Като краен вариант се разрових в нета и искам да попитам някой има ли наблюдения върху този намордник, чувала съм за нашийници с ток, но не искам да го стресирам... а този е без ток http://www.ebay.co.u...=item33895300b8 пише че с него се дресира кучето и се ограничава лая....?
Искам да направя нещо докато е малък още, защото съм чувала, че като станат на 2 3 г трудно се променят...
Голям проблем ми е и дискомфорт на мен и на семейството ми, на съседите и на всеки който дойде в нас.. Помагайте... :ca_003:

#2 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 12 January 2014 - 10:11 PM

Вместо да си губите времето с разни тинтири-минтири нашийници,платете няколко консултации с опитен треньор да дойде на място да види за какво става дума и да Ви даде насоки върху какво да работите.
Хубаво е така щрак бутонче няма проблем,уви така не става.
Става с търпение и работа :md_064:
Успех :ba_025:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   kaleksandrova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 28-March 13
  • Gender:Female

Публикувано: 12 January 2014 - 11:12 PM

И този вариант съм обмисляла, но нямам информация за опитни треньори, който идват на място..предлагаха ми треньори при който си оставаш кучето за седмица, две да го обучи, а нямам желание да си оставам кучето при непознати макар и треньори, при положение че незнам с какви методи може да реши да го дресира, и няма как да им се доверя при това положение. :) Ако имате информация за треньор, който идва на място моля да ми напишите контактите му. :)

#4 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 12 January 2014 - 11:24 PM

От кой град сте?
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#5 Потребителят е офлайн   kaleksandrova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 28-March 13
  • Gender:Female

Публикувано: 12 January 2014 - 11:55 PM

от Варна съм

#6 Потребителят е офлайн   violetkatana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 84
  • Регистрация: 23-September 13

Публикувано: 14 January 2014 - 04:12 PM

Кучетата затова са кучета, защото лаят. Както и бебетата плачат. Трябва ли да запушим устата на бебето да не плаче.

#7 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 14 January 2014 - 04:14 PM

Когато обаче лаят неконтролируемо трябва.
Особено като трябва да се съобразяваш със съседи,които могат да ти стъжнят живота.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   kaleksandrova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 28-March 13
  • Gender:Female

Публикувано: 14 January 2014 - 05:53 PM

Естествено, че като лаят безпричинно и непрестанно, трябва да се научат, че това не е правилно и до колкото може да се контролира лаенето им... все пак това не е куче което живее в гората, а в апартамент между хора и трябва да си изгради някакви навици и поведение......
Коментара ви беше ненужен и неуместен violetkatana ...

#9 Потребителят е офлайн   violetkatana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 84
  • Регистрация: 23-September 13

Публикувано: 15 January 2014 - 10:03 AM

kaleksandrova , кажете моля тогава как да възпиташ кучето да не лае

#10 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 15 January 2014 - 11:12 AM

Тя ако знаеше жената нямаше да пита :ab_041:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   violetkatana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 84
  • Регистрация: 23-September 13

Публикувано: 16 January 2014 - 10:38 AM

Аз съм говорила с жена, която има развъдник и тя казва, че всяко куче е различно и имала едно, където много лаело и било трудно да му намери стопани. Тя който е развъдчик и не може да го възпита, та какво остава за нас, та затова казвам, че някои кучета си лаят повече и не може да се променят. Разбирасе с много възпитаване може да има подобрение като цяло. Ние като ходихме в един хотел ме предупредиха, че може с куче само ако не лае, защото и те имат куче, което много лае и не го водят никъде.

#12 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 21 January 2014 - 09:05 PM

Ако сте гледали Сизър, нормално е да няма ефект ;)

За излизането мога да предложа следното: слагате едни чехли до вратата, зареждате джобовете с лакомства и се въоръжавате всички да излизате и влизате. Избирате си една ключова дума, например Работа, Отивам на работа и започвате. Игнорирате кучето, обувате чехлите, казвате ключовата дума, излизате, чакате 1 минута, влизате, сядате някъде и като се успокои кучето му давате лакомство. Ако не лае като влезете, веднага давате лакомство. Ние така процедирахме, с малко изменения, защото при мен кучето скачаше по вратата, а не лаеше.

За гостите не знам, на мен не ми пречи моето, че лае по хората, даже е за предпочитане, като живееш на село, но мога да предположа следното. Събирате приятелите. правите една двойка от някой, който харесва, и някой, който не харесва. Влизат двамата, ако кучето се разлае, този, който не харесва, го игнорира, обръща му гръб или се скрива в някоя стая, докато този, който харесва, му обръща достатъчно внимание, за да забрави другия. В този случай така бих процедирала, евентуално бих изменила стратегията според кучето.

Успех, мога да си представя колко е кофти цялата ситуация :ba_025:

#13 Потребителят е офлайн   violetkatana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 84
  • Регистрация: 23-September 13

Публикувано: 17 April 2014 - 10:59 AM

Лола се е научила последните дни като стане време да си лягаме и започва един лай, нищо не я успокоява. Първата нощ я изхвърлих от стаята, тя много дълго драска по вратата, накрая ми дожаля и я пуснах. Втората пак така, ама тя лае и от другата стая, хората ще се сърдят. Третата опитахме с лакомство да я залъжем, ама не. Накрая като ми кипна и като я пернах по дупето, бързо се затича, легна си в леглото и звук не издава.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни