Dog.bg Форуми : Не се доверявайте на Централната Ветеринарна Клиника!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (9 Страници) +
  • « Първа
  • 7
  • 8
  • 9
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Не се доверявайте на Централната Ветеринарна Клиника! там работят неетични и некомпетентни хора

#161 Потребителят е офлайн   imarudina Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 10-September 10

Публикувано: 24 February 2016 - 01:39 AM

Ще споделя и малко от своя опит.

#162 Потребителят е офлайн   imarudina Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 10-September 10

Публикувано: 24 February 2016 - 01:39 AM

Показване на мнениетоarolins, в 14 October 2015 - 09:19 AM, написа:

Темата я направих за да споделя горчивия си опит. Ако аз бях прочела подобна тема може би щях да направя по-добър избор.

Съболезнования за загубата ви - любимото ми куче ми умря в ръцете преди години и мога да си представя поне малко какво чувствате. Обвиненията ви към ЦВК обаче са много сериозни. Най-малкото би трябвало да предоставите документи - както сте обещали преди години, което аз поне не виждам в темата, макар да я изчетох цялата.

Относно ЦВК - моята котка ги посещава от години. Преди ходех във квартални ветеринарни клиники. Но те не работят през уикенда, нито нощем. Нито имат под ръка апаратурата, която има ЦВК, или екип съвещаващи се доктори, които заедно да преценят какво да ми правят и какво лечение да препоръчат. Имат и доктори, специализирали в определени случаи - не е вярно, че поеме ли те един си все с него. Първият доктор ме пренасочи към свой колега именно като специалист в областта. Кварталните клиники нямат и стационар в случай, че животното има нужда от лекарско наблюдение в идните часове/дни. Да, прегледите нощем са скъпи, но имате избор да чакате до сутринта.

Когато поставиха тежка потенциална диагноза и предложиха скъпо изследване, аз обясних, че ще помисля. Взех си котката вкъщи, никой нищо не ме е натискал или заплашвал. Напротив - казаха ми да си помисля, че решението е мое и ми бяха обяснени и двете алтернативи. След което посетих двама други доктори - един, който преди години я беше оперирал, и един, който ми бе похвален от близък човек. И двамата след преглед на котката и след разглеждане на изследванията (които си бях платила и съответно изисках като разпечатки, дискове и т.н. от ЦВК) потвърдиха опасенията на лекуващия доктор в ЦВК и препоръчаха или да я прибера вкъщи и да си я гледам така, или да направя предложеното скъпо изследване. Защото и според тях това бе единственото, което съвременната ветеринарна медицина може да предложи в този случай.

Когато е хоспитализирана там ходя на свиждане, винаги ме посрещат любезно, обясняват ми състоянието й, водят ме в стационара при нея. Веднъж при опит да я погаля, ужасена заби нокти в единия от докторите - нямаше агресия, човекът спокойно и бавно, говорейки нежно, откачи ръката си от ноктите. Аз не бих запазила такова самообладание на негово място! Грижата беше отлична - вкъщи аз не успявах да увладея състоянието й. Получавам информация винаги, когато искам в рамките на обявеното време. Когато предстои изследване или нещо по-сериозно като манипулация винаги искам пълна информация какво ще правят - има ли упойки и т.н. и винаги изяснявам, че се притеснявам от това да не навредя на състоянието. Съответно получавам и детайлни обяснения. Никога не са ми отказали обяснения и информация, макар самата аз да се притснявам, че им отнемам доста време, а и имат и други пациенти. Вече няколко от лекарите там ме познават, показват интерес към състоянието на моята котка дори когато в момента не съм при тях на посещение. Което за мен категорично е проява на човечност и професионализъм, както и отрича конвейрното третиране.

Надявам се наистина искрено вярвате в обвиненията си. Защото темата ви може да убие животни, които няма да получат помощта на клиника като ЦВК! Самата аз не бях посещавала клиниката известно време - имунизациите правя до нас. И преди да запиша час попаднах точно на тази тема. Бях ужасена! Но .... реших да не й се доверя. И мисля, че постъпих правилно. От всяка клиника има доволни и недоволни. За съжаление подозирам, че и самата аз ако загубя любимеца си бих насочила гнева си също вероятно към лекарите - те са най-лесната мишена, защото са близко и осезаеми за разлика от старостта на животното, природата, съдбата, болестите и т.н.

Ще допълня, че кученцето на мой колега беше изяло камара боклуци и след поставяне на диагнозата бе пратено от своя квартален ветеринар именно в ЦВК за операция. А вечерите съм виждала не един пациент на друга клиника, придружаван от медицинско лице, да идва на изследвания там.

#163 Потребителят е офлайн   дървояд Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 15-June 16

Публикувано: 15 June 2016 - 02:48 PM

Минавам само да потвърдя, че моето впечатление от ЦВъК е абсолютно същото като на повечето писали в темата, отвратително. На фона на общо взето нисичкото нивце на ветеринарната медицина в София, ЦВъК представлява дълбока септична яма. Това заведение е схема за точене на пари от хора, които гледат животно за украшение, понеже отива на десена на седалките на скъпия таралясник и на отчаяни хора, защото изпечени мошеници могат да изкарат доста пари и от двете категории. Скрупули в ЦВъК няма.

По-конкретно, макар че ще спестя някои подробности:

Преди известно време заведох за преглед животно в сравнително тежко състояние, по съвет на кварталния ветеринар. За съжаление, аз бях първия клиент, насочен към ЦВъК от него, по причина на това, че "имали оборудване". Е, първо, оборудването им не беше на висота, щото ме пратиха другаде, където имаше оборудване, каквото нямат и второ, какво като го имат, като не са квалифицирани да го ползват.

Едва ли не още на входа на клиниката ми предложиха операция и продавачът-консултант с титла "д-р" ми каза дори цената, още преди да постави диагноза. След като живо се поинтересувах от какво точно ще се оперира животното, продавачът-консултант смени темата и троснато ми каза, че ще ми каже подробности след прегледа. Аха.

Прегледът също беше изумителен, аз такова чудо не бях виждал във ветеринарна болница. "Докторът" го беше страх дори да се приближи до пациента, да не говорим да го прегледа. Той толкова грубо изманипулира животното, че то, въпреки, че е хрисимо и търпеливо и никога не е било агресивно в болница, се изнерви почти веднага.

Подобно поведение показва или минимален опит с животни от този вид (което обаче не пречи на администраторите да пращат животни към тоя некадърен чешит), или политика, която е специално изработена да бутнат собственика към значително по-скъпия и тежък за животното преглед с упойка. Предполагам, в действителност е по много и от двете.

След общо около минута и половина отчаяни опити да събере кураж, господинът (плешив младеж с валчеста глава и хоби "гмуркане") реши, че без упойка няма да може да извърши преглед. Ставаше дума за проблем с неврологични симптоми, за преглед на които упойката не е точно най-доброто решение. Предложено ми беше заедно с прегледа под упойка да направя и рентгенова снимка и други изследвания. Направихме рентген, на който "откриха" нещо неопределено и, понеже аз настоявах за диагноза, ми отказаха такава без по-нататъшно и още по-скъпо изследване. Сметката за прегледа към този момент, разбира се, беше над 100 лева, практически за нищо, а животното - сериозно травмирано.

Трима външни специалисти, които след това гледаха данните от снимката и последващото изследване, не откриха нищо ненормално, още по-малко нещо, което да изисква спешната оперативна намеса, към която д-р Продавач Разбирачев ме подбутваше недвусмислено.

Въпросният продавач-консултант, в чиято биография на сайта на ЦВъК се твърди, че е "специалист" по област, свързана с операцията всъщност е бил на един тридневен семинар по темата преди години. Смятайте колко е "специалист" и защо не е учудващо, че не може да постави диагноза.

След като стана ясно, че няма да се съглася на операция без диагноза, нито да ме хързулнат по пътеката "оставете го за няколко дни да видим какво му е", бях, както вече казах, пратен във външна клиника за допълнително, скъпо изследване.

С удивление разбрах, че въпреки, че външната клиника издава становища за техните изследвания, от ЦВъК са им разпоредили изрично да не издават такива на пациенти, изпратени при тях от ЦВъК.

Вероятно има защо ЦВъК да не обича второ мнение.

След като изрично помолих все пак да ми дадат становище, то се оказа обратно на гадаенето на "експерта" от ЦВъК, вкл. в частта за нужда от бърза операция.

Отношението към пациентите и стопаните в клиниката е непрофесионално. Кифлите на рецепцията се държат грубо, за копия от изследвания и т.н. трябва да се настоява неколкократно, повикаха ми такси, без да кажат на бакшиша, че съм с животно, бяха оставили кучето в локва пикня на пода след упойката, изобщо, след като веднъж е платено, клиниката не се интересува нито от пациента, нито от стопанина до следащото посещение.

Естествено, втори път няма да стъпя там, дори това да е последната ветеринарна клиника в България.

Стойте далече от тази банда шарлатани и печалбари.

#164 Потребителят е офлайн   Чорни Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 12-January 17

Публикувано: 13 January 2017 - 07:47 AM

Показване на мнениетоHighWay, в 15 January 2014 - 08:23 PM, написа:

Много съжалявам за вашето кученце. Знам какво Ви е защото ние още го изпитваме с пълна сила макар да мина почти месец.
Вече са заедно и ни чакат надявам се.
За съжаление положението което описвате не е само в ЦВК
Не е дори само в България
Мога да ви уверя че здравеопазването от доста време се превръща в бизнес и печалбарство/търговия/
Ние живеем извън България и срещнахме подобно отношение от местния факултет по ветеринарна медицина.
Препоръчаха ни скъпи изследвания като Ядрено Магнитен Резонанс /1500 евро/ и др за диагноза която можеше да се разчете само по кръвна картина , ЕКГ , и симптоми които дадохме.
Имат необходимата техника , но нямат необходимия персонал. Очевидно тази техника трябваше да се изплаща.
И щяхме да направим тези изследвания , но скъпото ни кученце не успя да издържи това време , изненадващо и за нас и за лекарите. Те знаят че хората не се скъпят за любимите си същества което прави пациентите прекалено уязвими за печалбарски фирми.
Извинявам се за сравнението но мисля че е точно - така както погребалните фирми знаят че в такъв момент хората не са склонни за пазарлъци и хората са удавени в мъката си , така и печалбарите четат в очите ви вашата загриженост , притеснение и страх , и се опитват да извлекат лична изгода.
За това бих посъветвал хората търсещи медицинска помощ да не се доверяват на лъскави клиники , скъпо оборудване, медийни личности които търсят профит от страданието на любимите ни същества.
Потърсете име, специалист Не е задължително този специалист да е в София , да има лъскав кабинет , да има титли , да се показва по телевизията в защита на животните. Точно обратното .
Истинския лекар е посветен на професията , и едва ли има време за медийни изяви , или борба с мобилните оператори. Има "лекари" които биха се заинтересували от вашия казус само когато това може да доведе до медийна изява или популярност, съответно до самореклама която ще му напълни кабинета. Ролята на този форум е именно да диференцираме истината от фалша и да си помагаме взаимно с мнения и препоръки , личен опит.
Нещо като естествения подбор на Дарвин но с наша помощ. Едва тогава ще се научат че те съществуват /и имат възможности да се бият с мобилните оператори/ благодарение на нас - приятелите на животните


#165 Потребителят е офлайн   Чорни Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 12-January 17

Публикувано: 13 January 2017 - 07:52 AM

Не си водете животните в Централната ветеринална клиника- София. Опасно за живота им. Пазете си любимците. Аз моето не го опазих...
Мъката от загубата на любимеца е едно, а безсилието че си доверил живота му на "грешните" меко казано лекари е нещо, което ще те яде винаги. Чувстваш се съчустник в некадърността им.

#166 Потребителят е офлайн   AleksJak Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 24-July 17

Публикувано: 24 July 2017 - 11:19 PM

Hi, after our dog got very sick and doctors in macedonia couldnt help him here we decided to take the dog to sofia in central veterinary clinic. They made lung biopsy in 30 min we got result that is very rear cancer , however (although i dont know how you can make so fast biopsy ) we diditn get any written document of what they saw on the x rays and the ultrasound we just know what they told u there they said that they see some mas in lungs but the abdomen is clear the spleen is ok annd the liver also. they asked us if we want to send another test in greece for the biopsy and we agreed and they told us that the results will be in 2 weeks and that they will ask if we can get them sooner in 10 days. So we got the reuslts exactly after 14 days although we saw that the pdf document with the result was created 11 days before, which is weird why then we didint received the result earlier.( We had a biopsy of the mass in private clinic in skopje for humans where they said is just infection in the chest.) Also what was very weird is that in this result form greek biopsy it said that the dog had enlarged spleen and paralysis on the hind legs- dog can run as i write this and they said with witnesses that spleen and liver is fine, doctors georgiev and yaglika told us that the dog has only 1 month to live and there is nothing that can be done but all this with the results and the fact that they didint gave us any written diagnosis of anything makes us wonder. So does anybody have experience with biopsy there?

#167 Потребителят е офлайн   arolins Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 30-September 13

Публикувано: 25 July 2019 - 04:18 PM

И така 6 години по - късно не съм променила нито на милиметър своето мнение за Централна Ветеринарна Клиника, София.

Напротив, сравнението с други доктори и други клиники ме кара да се сещам колко ужасяваща е ЦВК.

Има нещо дълбоко сбъркано в тяхната система - ненужна рецепция, смехотворни мини кабинетчета и ужасяващото чувство, че те качват на бездушен. механичен конвейр.

Друго - пълна липса на съгласуваност и на предаване на информация.

Централна Ветеринарна Клиника, София, вие наистина сте най-лошата възможна клиника, която ми се е налагало да посещавам.

Наскоро ми се случи да лекувам животинче ( коте ) в друга клиника в България от която съм очарована, просто всичко там е истинско, себеотрицателни доктори, които правят чудеса и неизбежно правя сравнение.

Слава Богу, че има и истински лекари в България.

И си мисля, ЦВК, това което най-много ви липсва е любов, любов към животните.

А това което най-много ви пречи е алчност.

Толкова.

  • (9 Страници) +
  • « Първа
  • 7
  • 8
  • 9
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни