Dog.bg Форуми : Не се доверявайте на Централната Ветеринарна Клиника!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Не се доверявайте на Централната Ветеринарна Клиника! там работят неетични и некомпетентни хора

#41 Потребителят е офлайн   HighWay Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 264
  • Регистрация: 07-February 09
  • Gender:Male

Публикувано: 23 February 2014 - 07:48 PM

Показване на мнениетоowl, в 23 February 2014 - 04:39 PM, написа:

Highway, всъщност ти вече превръщаш темата в чат.

За да не ти пробутват покрай мишка и лаптоп, както се изразяваш ти, е редно да се поиска второ, трето, ако трябва и четвърто мнение. Ако някой човек се разболее, отиде на лекар, лекарят му каже, че трябва да му направят операция, сложна и скъпа, той няма ли да отиде и другаде за второ мнение? Ще отиде, със сигурност.

Пишеш колкото да има нещо да се пише, постове без особен смисъл. Повечето постове по-горе изразяват конкретно мнение по темата ,, а твоите са си чист спам. Нямаш конкретно мнение по конкретния проблем? Тогава? Постът ти в отговор на Asensi_85 беше абсолютно излишен и с нищо не кореспондира, допълва или развива темата! Моля, мисли преди да пишеш.




Много думи - малко смисъл
Конкретните ми мнения са в страница 1 - Цък
Съгласен съм , отговорът ми към този потребител беше абсолютно безсмислен.
Както и това мнение.
Пишете по темата моля. Нито искам нито мога да отговарям на всеки един не разбрал и не дочел
И спрете да търсите "нещо особено" в неща които не разбирате.Понякога нещата са толкова простички че стават невъзможни за разбиране


Благодаря
User's Signature

Качена снимка

#42 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 23 February 2014 - 08:08 PM

И все пак, за да разсее съмненията, може ли авторката на темата да пусне изследванията и документите от ЦКВ, както обеща? Иначе наистина не виждам с какво допринасяме към общността. Особено с излишни нападки. Благодаря.

#43 Потребителят е офлайн   Regina_K Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 16-February 14

Публикувано: 24 February 2014 - 10:41 AM

Показване на мнениетоasensi_85, в 22 February 2014 - 11:49 PM, написа:

Ами извинявайте, но никой лекар няма да лекува ей така.


оо, като нищо! На мен лично са ми предлагали операция и манипулации, които не са били необходими, за да източат здравната каса - а да не говорим за животни където отговорността е доста по-малка (кой ще тръгне да ги съди за животно?). Ако вярвате че лекарите не "лекуват" ей така независимо дали има обективна нужда или не, само за да вземат пари, сте много много заблудена, или защитавате заради лични интереси. На всеки запознат човек му е ясно че трябва да внимава при "предложения за лечение" и да иска второ, трето и ако трябва четвърто мнение. Но за съжаление не всеки е запознат и се случва да повярва в "бялата престилка".

Аз й вярвам на авторката защото съм преминала през подобни неща плюс това имам приятелка, на която ветеринари са й предложили "нова свръх модерна терапия" за 'излекуване" на туморите на котката й, която имаше разсейки и умираше. Това е област от която най-вече се смучат пари, и във ветеринарната и в човешката медицина. Ако не го знаете това....научете го.

#44 Потребителят е офлайн   arolins Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 30-September 13

Публикувано: 24 February 2014 - 12:25 PM

Показване на мнениетоAngua13, в 21 February 2014 - 04:11 PM, написа:

Благодаря за темата! Много е важна за моето момче и за мен! Той има сериозни проблеми със сърцето и дисплазията, въпреки, че е купен от развъдник към клуба на породата. Смята се, че тези проблеми са наследствени.
Търсейки някакво решение, няколко пъти ни предлагат да поситим въпросната клиника. Там бил най-добрия кардолог в България. До сега не бях взела решение, но, след тази тема никаго няма да им поверя момчето си.
По стечение на обстоятелствата преди година попаднахме на ветеринарен кабинет "Джаф и Мъри", близо до Красно село. Безкрайно благодарна съм им. И аз и дъщеря ми. Поддържащата терапия на моето куче донесе резултат и днес даже ме попитаха във Фейсбук, как е още жив. Да, жив е благодарение на прекрасните лекарки там.
Май прозвуча като реклама, а не е.
Аз не съм лекар, не знаех какво му е на момчето, защо се задъхва и не може да качи 7 стълби. Защо като мине 50 метра и ляга на земята....
С тяхна помощ се справихме без пункции, без излишни лекарства и манипулации.
Елементарния съвет - не бива да качва килограми- и една поддържаща терапия му позволяват дори да тича по малко, а на мен да спя без да се будя от всяка промяна в дишането му!
Искеренно ви съчувствам за загубата! Дъщеря ми има куче на почти 14 години и на мен ми се свива сърцето, като си помисля ............ Но и дъщеря ми казва, че би предпочела кучето, с което живее неразделно от 16 годишна , да си отиде достойно, без някой да я измъчва. Без болка и страдание. Тогава, може би загубана се понася по-леко. Може би.........


Много ви благодаря за съчувствието и за подкрепата.Това означава много за мен.

Много хубаво сте направили, че не сте се доверили на Централната Ветеринарна Клиника и на нейния кардиолог Ранко Георгиев.
Тьй като кучето ми беше доста зле явно, нещо, което на нас не ни бе казано, ние се сблъскахме и с него, защото освен кардиолог той е и нещо като управител на тази клиника.
Ранко Георгиев направи ултразвук на нашето куче още в началото и предполагам е видял много ясно, че има разсейки и че става дума за терминален стадий, а не за неизняснена ситуация, както на нас ни се обясняваше с цел да се съгласим на какви ли не изследвания, включително и за лаймска болест, и на операция.
Операция - прекалено голяма - махане на тумора, кастрация и махане на всички млечни жлези, операция, която съкрати живота на нашето куче и му предизвика много болки и невероятни страдания - истината е, че кучето ми си отиде давейки се в кръв пред очите ми, да , то повръщаше кръв и аз нямах как да му помогна, никой и за това не ми обясни нищо, бързаха да го изпишат, само и само да се махнем, за да не почине кучето ни в клиниката явно - едва два часа преди да почине лекарката Аглика Гюдорова ни заяви , че то умира.
А само часове преди това, същя ден, в 11 часа тя твърдеше, че кучето е добре и че раната му на гърба, причинена от изгаряне от електрически скалпел при операцията, се подобрява.
Госпожо или госпожице Гюдорова, предполагам четете тук, вие много добре знаете, че това беше така.
Не ви ли беше неудобно да ни лъжете, само и само за да маскирате поведението на колегата ви Мирослав Генов?
Гарван гарвану око не вади - защо не напишете това отгоре на вашата клиника за да е ясно всичко.

Така, че това показва нивото на морал на клиниката, а по-точно пълната му липса..

Пазя абсолютно всички документи и всички изследвания, а и понеже плащах през банка с мастер карта, банката ми съответно има всички преводи, кога и колко и на кой съм извършвала плащания - общо плащането ми е над 3000 лв.

Ще говоря с адвокат и ще се консултирам за този случай, времето минава , но мисълта за неоправданите страдания на които бе подложено нашето куче не ме оставя на спокойствие.
Ние гледахме нашето куче 15 години, обичахме я като наше дете.

Тя беше най-доброто , предано и прекрасно куче.
Заслужаваше да си отиде спокойно, а не в такива мъки.
Не можеме да простиме на хората , които и причиниха страдания.
Не можеме да оправдаеме тази зловеща и брутална алчност.
Съгласихме се на всички процедури , защото ми бе обяснено , многократно, от Мирослав Генов, че само така кучето ни ще живее още една или две години.
Неговата настойчивост бе агресивна в убеждаването ни за операция - докато се чудехме и колебаехме , той многократно ни се обади по телефона да ни обясни да не отлагаме, а да започваме веднага лечение, защото само така кучето ни ще живее още една или две години.
А в противен случай го убиваме...
Никой не ни каза, че става дума за злокачествен рак , до последно ни заблуждаваха че туморът е може би доброкачествено образование.
Казаха ни, че не може да се направи пункция и да се види какъв е тумора, а че след операцията трябва всичко да бъде изпратено в Германия, спешно с DHL, защото от резултата зависи какво лечение ще бъде приложено - да, съгласихме се и на това.
Да, съгласихме се и на това - туморът бе изпратен в Германия , спешно, с DHL и там му бе направено изследване.
Искахме нашето куче да оздравее и да живее и не жалехме спестяванията си, както не бихме ги жалили за всеки друг член на нашето семейство.
Внушиха ни, че има надежда и ние повярвахме.
Съпругът ми си взе отпуск - само и само кучето ни да оздравее, мислеhме, че това е тежък етап през които нашето куче ще мине с наша помощ и с тази на докторите и дадохме всичко от себе си и времето си, и усилията си, и парите си.
Много е гадно да разбереш, че са те лъгали, че буквално са се гаврили с нас и с нашите усилия само за пари.

Пак казвам - да бяха казали, щяхме да им дарим тези 3000 лв., но да не ни бяха подлагали на такива мъки .


Виждам, че са се появили и хора, които се опитват да ме нападат и ме питат защо не съм писала преди кучето ми да се разболее, не съм писала, защото кучето ми не е имало проблеми- беше си живо, здраво, обичано и щастливо и не съм се ровила в интернет да чета за болести и доктори,
а иначе аз не се притеснявам ни най-малко да покажа коя съм и да поустна и снимката си и името си и фамилията си.
Както и тези на мъжа ми.

Да се притесняват хората, които ни причиниха това.



Отново благодаря на всички, които ме подкрепят и на лични, и тук.

#45 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 24 February 2014 - 04:10 PM

Arolins, никой не ви напада, аз нападки не съм видяла. Напротив сигурна съм, че няма човек тук, който да не ви съчувства за загубата на вашия любимец.

Това, което са ви казвали в ЦВК и диагнозата, която са поставили е много сериозно нещо, вие консултирахте ли се с други лекари от други клиники преди да предприемете тези сложни операции? Какво беше тяхното мнение?


User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#46 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 24 February 2014 - 08:47 PM

Показване на мнениетоarolins, в 22 January 2014 - 01:33 AM, написа:

Имам тези изследвания все още в себе си.Мога да ги сканирам и да ги пусна. И може би трябва да го направя, за да предпазя други хора от това, което ние преживяхме.



Моля не се заблуждавайте, че нападам някого, нито защитавам нечий интерес, нито съм момиче... Все пак с риск да се повторя, бихте ли приложили въпросните документи? Ако ги сканирате и прикачите аз ще съм първия, който ще признае темата. А относно д-р Георгиев бих казал, че за мен е топ специалист и единственият лекар на Балканите, който е извършил успешно поставяне на пейсмейкър. Това са факти и моля не ме изкарвайте пристрастен. Нямам лични отношения с нито един от лекарите в ЦКВ.

#47 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 24 February 2014 - 10:28 PM

Показване на мнениетоowl, в 24 February 2014 - 03:10 PM, написа:

Arolins, никой не ви напада, аз нападки не съм видяла. Напротив сигурна съм, че няма човек тук, който да не ви съчувства за загубата на вашия любимец.

Това, което са ви казвали в ЦВК и диагнозата, която са поставили е много сериозно нещо, вие консултирахте ли се с други лекари от други клиники преди да предприемете тези сложни операции? Какво беше тяхното мнение?

И защо да предприема нови консултации при положение ,че е имало диагноза и е дадено лечение ? Трябва ли клиентите на ветеринарни клиники след всяка поставена диагноза да тичат за нови изследвания на друго място ? Стопаните са направили каквото им е казано.При така стекли се обстоятелства виновните са други.И аз подкрепям мнението ,че в такива ситуации човек трябва да си търси правата. Дори и нищо да не постигне остава мисълта ,че си се борил до края.
Жалко за мъките както на кучето така и на стопаните.
Каква ли е позицията на клиниката,ясно е че новината за темата във форума е достигнала до тях....
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#48 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 24 February 2014 - 11:17 PM

Иска се второ мнение, защото различен лекар може да препоръча различно лечение, някой с препарати, друг хирургично, трети може да каже, че няма смисъл от леччение- при сложни случаи даже се случва мненията на различните лекари да са съвсем различни. Не е да нямаш доверие на лекаря, веднъж влязъл в кабинета му няма как да не му вярваш, а да погледнеш на случая и от друг ъгъл, ако това е възможно. Защо обяснявам това? Нима не сте попадали на сложни случаи в които дори лекарите понякога се съмняват кой от двата пътя да поемат, че даже търсят консултация и от свои колеги за да са сигурни?
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#49 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 24 February 2014 - 11:57 PM

Съжалявам,не съм съгласна.. Второ,трето и пето мнение се търси ако не може да се постави диагноза,ако дадено лечение няма ефект ( в случая не е имало време да се предприеме каквото и да е) ,ако ти се струва ,че не се обръща достатъчно внимание на пациента...До колкото разбирам на кучето са направени доста изследвания,поставена е диагноза ,оказан е психологичен натиск за вземане на бързо решение за правенето на животоспасяваща операция.Комбинирано с голяма и добре оборудвана клиника последното което се сещаш е да търсиш второ мнение. След това е било вече късно...
Парадокса идва от това,че когато ти кажат ,че няма шанс -да,търсиш начин,питаш ,разпитваш,пишеш писма до чужди клиники,постваш изследвания където се сетиш ,за да получиш мнение и за 1% шанс .Но когато те уверяват ,че с една операция ще дадат още година две живот на съществото ,което си гледал 12/13 години нямаш и не искаш да имаш причина да се съмняваш.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#50 Потребителят е офлайн   Regina_K Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 16-February 14

Публикувано: 25 February 2014 - 08:32 AM

Показване на мнениетоdesi79, в 24 February 2014 - 10:28 PM, написа:


И защо да предприема нови консултации при положение ,че е имало диагноза и е дадено лечение ? Трябва ли клиентите на ветеринарни клиники след всяка поставена диагноза да тичат за нови изследвания на друго място ? Стопаните са направили каквото им е казано.При така стекли се обстоятелства виновните са други.


Изглежда че трябва. Самите ветеринари ни докараха до там. Целта не е да знаем кой е виновен, а да се спаси животното, тоест да се предотврати нещо страшно чрез искане на второ мнение, затова за мен второто мнение е изключително важно във всички по сериозни случаи. Една диагноза нищо не значи за мен - нагледах се на грешни диагнози и неефективни лечения върху самата себе си, като ме мъчиха в продължение на месеци без резултат. Проблема е че сме настроени "лекарят е казал, значи е така" и му вярваме. Не. На лекаря вече не може да се вярва така. Вече няма само "лекари", вече има всякакви - печалбари, некадърници, недоучили. Наистина се налага да сме нащрек. Това че вината е била на лекарите, нима ще ни донесе успокоение?

Аз лично ако се касае за по сериозен проблем на животните ми, 100% ще тичам за второ и трето мнение и накрая ще си преценя. Но дори и тогава при тези мнения не се знае дали ще са обективни, защото пак има риск да попаднем на некадърници.

#51 Потребителят е офлайн   HighWay Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 264
  • Регистрация: 07-February 09
  • Gender:Male

Публикувано: 25 February 2014 - 10:07 AM

Показване на мнениетоRegina_K, в 24 February 2014 - 08:41 AM, написа:

Показване на мнениетоasensi_85, в 22 February 2014 - 11:49 PM, написа:

Ами извинявайте, но никой лекар няма да лекува ей така.


оо, като нищо! На мен лично са ми предлагали операция и манипулации, които не са били необходими, за да източат здравната каса - а да не говорим за животни където отговорността е доста по-малка (кой ще тръгне да ги съди за животно?). Ако вярвате че лекарите не "лекуват" ей така независимо дали има обективна нужда или не, само за да вземат пари, сте много много заблудена, или защитавате заради лични интереси. На всеки запознат човек му е ясно че трябва да внимава при "предложения за лечение" и да иска второ, трето и ако трябва четвърто мнение. Но за съжаление не всеки е запознат и се случва да повярва в "бялата престилка".

Аз й вярвам на авторката защото съм преминала през подобни неща плюс това имам приятелка, на която ветеринари са й предложили "нова свръх модерна терапия" за 'излекуване" на туморите на котката й, която имаше разсейки и умираше. Това е област от която най-вече се смучат пари, и във ветеринарната и в човешката медицина. Ако не го знаете това....научете го.


Именно , за това писах и аз в първите си постове
Ние се движим по американското "здравеопазване" макар че уж сме социална държава, а трябва да се придържаме към Канадското.Но са малко хората които го разбират това и съответно да го изискват и настояват.
Всеизвестно е че необразовани хора лесно се манипулират, а този вид "здравеопазване" от американски тип е доказало своята неефективност , още повече че и американците се опитват да го променят
Но за нас американския стил е подходящ защото позволява "да се вземат едни пари" само заради лъскавата фасада на търговския обект наричан за по кратко - клиника
Фасадата изисква поддръжка а тя е скъпа.
Докато един специалист има пациенти заради името си и опита си, то в такива случаи роля има само фасадата

Поздравления вашето мнение
User's Signature

Качена снимка

#52 Потребителят е офлайн   dios1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 191
  • Регистрация: 12-October 07

Публикувано: 25 February 2014 - 12:44 PM

Защо ми се струва че ЦВК ангажира и ,,роднините,, но това е друга бира.И понеже повече читател отколкото писател ще бъда кратък.Та за ЦВК макар че имам спомени когато бяха с друго име имам известни ,,съображения,, кауфландския принцип прилаган във ветеринарна клиника не ми се нрави.А това с тайния сговор на ,,конкуренцията,,беше сполучливо,но май не мина .Иначе за една снимка в ЦВК ми изредиха няколко упойки ,снимката стана без упойка но в друга клиника.Конвейрния принцип на работа на вет клиниките превърна ,,доверието,,в мръсна дума,личен опит.Не смятам че хората които са загубили любимеца си трябва да се оправдават, точно такива мнения за клиники трябва да са масови и трябва да са основното в такъв форум.Ако на клиниките не им отърва не четат.
Лично аз от доста време се стремя поне малко да съм ,,подготвен,,стремя се да събера инфо за съответния проблем от източници които не липсват в мрежата.Правя го защото дали някой от вас ще познае колко цифри е сумата за лечение на котка билна от FIP.Още не мога да се примиря дали си заслужаваше цялото това мъчение за животното и ако знаех повече за това заболяване никога нямаше да проведа това ,,ЛЕЧЕНИЕ,, Котето умря и въпреки това от клиниката ми се обадиха да отида и да доплатя защото пропуснали част от медикаментите в последните дни.Въпросът за това ,,лечение,, не ми даваше мира не заради парите а за мъките на котето,и в една английска много лъскава клиника с доста надути доктори ,по скоро лаборатория или фондация не помня точно която се занимава само с това заболяване при първия поглед който хвърлиха на иследванията ми казаха че това коте няма никакви шансове и не вярваха че е подържано живо толкова време.Казах че ще съм кратък но се вързах сори.Смятам че мненията за клиниките трябва да са основен раздел в този форум.

#53 Потребителят е офлайн   Муки Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 135
  • Регистрация: 20-August 12
  • Gender:Female
  • Location:sofia
  • Interests:Pets, Nature, History and ect.

Публикувано: 03 March 2014 - 04:31 PM

И кученцето, което прибрах пострада от лечението в ЦВК.
След 10 месечно лечение и да не казвам срещу каква сума, се оказа, че един му поставя диагноза, друг лекар се е подписал на рецептата, без да е погледнал кучето и му е предписал тройна доза кортизол. Трудно
ми е да говоря за професионализъм в тази клиника. Сега даже се съмнявам в диагнозата, която са поставили. А колкото до съветите да се допитваме до други ветеринари... Е допитах се, но увредените стави не мога да поправя. А и доста месеци трябва да поработя, за да събера средства, и да проверя дали наистина е болно от тази болест.
Така че , и моят съвет е - не водете кучетата си там.

#54 Потребителят е офлайн   Муки Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 135
  • Регистрация: 20-August 12
  • Gender:Female
  • Location:sofia
  • Interests:Pets, Nature, History and ect.

Публикувано: 03 March 2014 - 04:56 PM

Тук в темата се дават и съвети, като отидем въобще във ветеринарна клиника,как да се държим.
Е, попитах каква ще е сумата, за да разберат какво му е, и точно след половин час, когато отидох на касата да платя, беше нараснала двойно.
Знам, че пак ще има обяснения, че никога не се знае, и.т.н.
Но все пак е нужна някаква етика, да се обяснява повече на собственика на животното,

#55 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 11 March 2014 - 10:29 PM

Ужасена съм от това, което чета в темата. Много съжалявам за всички потърпевши, но още повече съжалявам тези "хора" които работят в тази клиника. Може би сред тях има и добри и съвестни хора, които притиснати от фирмени политики и философии не смеят да си отварят устата. Но по-добре да излезнат на улицата и да просят, от колкото да убиват за пари! не го разбирам това и никога не бих подкрепила подобна организация.

За кратко (1 година) и аз попаднах в машината за пари, наречена Ветиринарна медицина в България. Мотаеха ме, не ми даваха точна диагноза 9може би наистина нямаха) не ми даваха решения на прболема, не ми даваха проблем ,ноо надеждите им бяха безплатни. Видях как един добър доктор, който обича животните и хората, който е плакал с мен, когато загубих 2те си котки, в очите на който виждах състрадание и подкрепа, видях как парите го увлякоха и как стана един от тях..

Малко са докторите, които с риск да изгубят работата си ще кажат истината - такава, каквато може би никой не иска да я чуе, но трябва!

Надявам се живота да отсее истинските от фалшивите хора, надявам се да има по-малко пострадали от тези печалбари, надявам се, нашите домашни любимци да са на едно по-добро място и да ни простят за грешките и греховете, които волно или не сме допуснали спрямо тях! Обичаме ви, милички! Винаги ще ви помним! :dh_188:


User's Signature

Качена снимка

#56 Потребителят е офлайн   HighWay Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 264
  • Регистрация: 07-February 09
  • Gender:Male

Публикувано: 13 March 2014 - 09:29 PM

Показване на мнениетоanelia_888, в 11 March 2014 - 08:29 PM, написа:

Ужасена съм от това, което чета в темата. Много съжалявам за всички потърпевши, но още повече съжалявам тези "хора" които работят в тази клиника. Може би сред тях има и добри и съвестни хора, които притиснати от фирмени политики и философии не смеят да си отварят устата. Но по-добре да излезнат на улицата и да просят, от колкото да убиват за пари! не го разбирам това и никога не бих подкрепила подобна организация.

За кратко (1 година) и аз попаднах в машината за пари, наречена Ветиринарна медицина в България. Мотаеха ме, не ми даваха точна диагноза 9може би наистина нямаха) не ми даваха решения на проблема, не ми даваха проблем ,ноо надеждите им бяха безплатни. Видях как един добър доктор, който обича животните и хората, който е плакал с мен, когато загубих 2те си котки, в очите на който виждах състрадание и подкрепа, видях как парите го увлякоха и как стана един от тях..

Малко са докторите, които с риск да изгубят работата си ще кажат истината - такава, каквато може би никой не иска да я чуе, но трябва!

Надявам се живота да отсее истинските от фалшивите хора, надявам се да има по-малко пострадали от тези печалбари, надявам се, нашите домашни любимци да са на едно по-добро място и да ни простят за грешките и греховете, които волно или не сме допуснали спрямо тях! Обичаме ви, милички! Винаги ще ви помним! :dh_188:




Бих искал да Ви уверя че това далече не е само в България.
Дори мога да кажа че в България все още се намират добри специалисти чиито сърца са отворени за пациентите, а не само към парите.
Системата която ни натрапват в България, а и като цяло в Европа , се крепи на едно много характерно и типично за човек качество - алчност. И Ако това за ЦВК е вярно то жалко за добрите специалисти които работят там.
Здравеопазването мине ли на корпоративен модел не ни чака нищо добро.
Някой е решил че този модел работи , и го развива , но не си дава сметка че в дългосрочен план не го чака нищо добро .Системата разчита на незнанието на хората. Лекарите които работят там ги чака кариерата на "поточната линия" - без да могат да проявят.собственото си "АЗ" и собствения си интелект знания и способности.
От друга страна "поточния' модел здравеопазване би привлякъл само безскрупулни хора които за пари са готови на всякакви трикове.
Получава се един вид естествен подбор . Резултатът вероятно е налице , като от това страдат само пациентите ..
User's Signature

Качена снимка

#57 Потребителят е офлайн   D-r Stefanov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 24
  • Регистрация: 27-July 10
  • Gender:Male

Публикувано: 14 March 2014 - 11:24 AM

HighWay,Вие сте абсолютно прав.

#58 Потребителят е офлайн   arolins Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 30-September 13

Публикувано: 05 April 2014 - 07:49 AM

Да добавя, че и се обадиха от клиниката - явно са се разпознали.
Обади ми се Мирослав Генов.
НО не да се извини, а да ми се кара, че съм направила тази тема и съм писала срещу него.
И съм била недоволна.
Ами какво да правя - недоволна съм.
Постъпиха нечовешки и с кучето ни и с нас.
Срещу 3000 лв получихме жестокост.
Видяхме какво означава алчност.
Бях толкова изумена от това , че има нахалството да ми се обажда и да ми търси сметка защо съм публикувала тази тема.
Заплаши ме.
Просто не знам.

#59 Потребителят е офлайн   HighWay Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 264
  • Регистрация: 07-February 09
  • Gender:Male

Публикувано: 05 April 2014 - 08:25 AM

Показване на мнениетоarolins, в 05 April 2014 - 05:49 AM, написа:

Да добавя, че и се обадиха от клиниката - явно са се разпознали.
Обади ми се Мирослав Генов.
НО не да се извини, а да ми се кара, че съм направила тази тема и съм писала срещу него.
И съм била недоволна.
Ами какво да правя - недоволна съм.
Постъпиха нечовешки и с кучето ни и с нас.
Срещу 3000 лв получихме жестокост.
Видяхме какво означава алчност.
Бях толкова изумена от това , че има нахалството да ми се обажда и да ми търси сметка защо съм публикувала тази тема.
Заплаши ме.
Просто не знам.


Очевидно ви оказват натиск

И д-р Генов можеше да пише тук за да защити името си , да постави на разискване методите на лечение.
Очевидно не смее , и смелостта му се изчерпва да плаши пациентите си по телефона , с което се надява да продължи с бизнеса си по същия начин. Необезпокояван.
Струва ми се това е неадекватно отношение от Лекар , по скоро на "мутра" от недалечното минало
Но така е , там където се правят пари се страхуват и да не ги загубят.
Не съм лекар и не мога да оценя медицинските му знания, но от човешка гледна точка отношението му е недопустимо. Те няма да спрат , така че трябва да ги спрем ние , с нашите мнения и реакции

Не се поддавайте на натиска

Поздрави
User's Signature

Качена снимка

#60 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 05 April 2014 - 09:39 AM

Може ли да ми посочите с кой да разисква методите си на лечение ТУК в този форум! Разбирам, че има недоволни от лечението на даден колега, но само специалист поне с ниво над неговата квалификация може да каже дали е постъпил правилно или не. Не го защитавам или обвинявам, защото моята квалификация е като неговата, но съм ставал нееднократно свидетел как стопани изрично са искали да се направят всякакви процедури, а след това при негативен резултат са обвинявали лекарите за прекалена и излишна дейност. Има си начини за доказване на вина. Всичко останало е чиста клевета.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни