Dog.bg Форуми : Не се доверявайте на Централната Ветеринарна Клиника!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (9 Страници) +
  • « Първа
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Не се доверявайте на Централната Ветеринарна Клиника! там работят неетични и некомпетентни хора

#141 Потребителят е офлайн   HighWay Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 264
  • Регистрация: 07-February 09
  • Gender:Male

Публикувано: 22 October 2014 - 01:05 PM

Показване на мнениетоowl, в 21 October 2014 - 01:16 PM, написа:

Показване на мнениетоHighWay, в 20 October 2014 - 10:15 PM, написа:

Но на място където умират животни , нещо повече - нашите домашни любимци - не мога да приема да се продават дрънкулки.



В коя клиника не умират животни? Кажете моля, та всички да отидем там?
НЯМА идеално място на тоя свят. Като не сте доволни от нещо кажете си и спрете да разтягате излишни локуми.
Разбрахме, че не сте доволни от ЦВК.
Но пък има много хора, които са.
Същото важи и за всички други клиники. Винаги има доволни и недоволни.
Какво толкова още имате да разисквате?!


Има хора на които трябва да се обяснява повече

>В коя клиника не умират животни? Кажете моля, та всички да отидем там?
- Ние се обръщаме към хората с позиция. Мнението на стадото които следват сляпо не ни интересува.

>НЯМА идеално място на тоя свят. Като не сте доволни от нещо кажете си и спрете да разтягате излишни локуми.
- точно това правим . Научете се да уважавате различното мнение.

>Разбрахме, че не сте доволни от ЦВК.
- Има хора които тепърва ще стават недоволни от ЦВК. Темата е актуална

>Но пък има много хора, които са.
- Направете си тема и пишете в нея

>Същото важи и за всички други клиники. Винаги има доволни и недоволни.
- Тук обсъждаме търговските обекти. Клиниките са нещо друго , и не са предмет на тази тема

>Какво толкова още имате да разисквате?!
- Истината
User's Signature

Качена снимка

#142 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 22 October 2014 - 01:34 PM

Не знам къде живеете,но бегъл поглед през Гугъл ми показва,че няма държава ,в която в клиниките или поне в повечето от тях да не се продават било храна,шампоани или аксесоари. Това няма нищо общо с професионализма на персонала.Попаднеш ли на невеж ,алчен или глупак в която и да е сфера бързо бягай и си търси правата.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#143 Потребителят е офлайн   HighWay Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 264
  • Регистрация: 07-February 09
  • Gender:Male

Публикувано: 22 October 2014 - 11:11 PM

Показване на мнениетоdesi79, в 22 October 2014 - 11:34 AM, написа:

Не знам къде живеете,но бегъл поглед през Гугъл ми показва,че няма държава ,в която в клиниките или поне в повечето от тях да не се продават било храна,шампоани или аксесоари. Това няма нищо общо с професионализма на персонала.Попаднеш ли на невеж ,алчен или глупак в която и да е сфера бързо бягай и си търси правата.


Обикновено вярвам на очите си и очевидно живея в държава в която няма.
Дали е регулирано със закон, или така са решили аз не мога да знам. Не съм се интересувал.
Но вие сте формално права. Ако човек е професионалист дори да има магазин това не му пречи да си е професионалист.
Друг е въпроса че ако той или тя са професионалисти няма да им остава време да се занимават с търговия и професионализма ще им е достатъчен за да изхранват семействата си с тази професия.

Тук вет клиники са подобни на стоматологичните кабинети в България
Има услуга/лечение , но не се продават протези, клещи, фото-химио полимери , коронки , нерв екстрактори и др, а обезболяващите са в аптеката.
Не продават обувки, палта, чорапи , и др.
какво лошо човек докато чака за зъболекар да си напазарува ...


Предполагам че в някои държави се продават , сещам се за Индия, защото съм виждал стоматологични услуги по улиците и много други небивалици.

Въпрос на държава , и какво ще позволим. Тук вече опираме до ценностна система, а това вече не зависи в коя държава живеем
User's Signature

Качена снимка

#144 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 22 October 2014 - 11:54 PM

И все пак коя е държавата ?
В Англия,Италия,Испания,САЩ,Германия,Япония ,Франция и доста други да не ги изброявам се продават стоки за домашни любимци.В Дания поне от снимките не,но за това пък предлагат грууминг услуги,обучение ,застрахователни услуги...и т.н.
До колко вет клиниките в БГ се издържат от продажби не съм много сигурна. Както в повечето страни потребителят е запознат с онлайн закупуване на храна и аксесоари,а и имайки в предвид цените им малко са хората купуващи храни от клиники.
Все пак за мен остава въпросът търси ли госпожата правата си ,ако всичко ,което написа е истина? Не може да няма комисия към Ветеринарната Колегия ,не може да няма място където да подаде оплакване към екипа,който е предписвал ненужни манипулации.
Или ако всичко е клевета ,търси ли клиниката правата си ,подадена ли е жалба за уронване на престиж и разпространение на невярна информация. Защото все пак обвиненията са доста сериозни,използваните епитети доста силни. Поне в страната,в която аз живея процедурите ,когато не си доволен хич не минават през форуми и фейсбук. И хвърлени така обвинения в интернет пространството могат да ти донесат сериозни неприятности и солени глоби.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#145 Потребителят е офлайн   arolins Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 30-September 13

Публикувано: 18 November 2014 - 06:17 PM

Реших отново да мина през тази тема, въпреки, че за мен е много болезнена, но

Преди една година на 18 ноември 2013
"докторката" пиша я в кавички, защото въобще не мога да нарека така
Аглика Гюдорова от ЦВК
събра сили да ни каже истината за резултата , пристигнал от Германия. Десет дена след ненужната операция.
Само ще кажа, че резултата не бе пристигнал на 18 , а поне пет дни преди това - пет дни през , които тя мълча и се прави на идиот.
и ни лъга.
Много ми е обидно за нея, защото и се доверих, тя трябваше да провери Генов, все пак тя е лекар, не аз.

Знаете ли , мина една година -и не ми е минало , ни най-малко.
Напротив все повече осъзнавам ужасяващата своя наивност и добронамереност, които станаха причина да бъдем така жестоко лъгани и които причиниха толкова страдание на моето куче, а също и на цялото ми семейство, защото изживяният стрес си каза думата.
Съпругът ми бе каран да слага системи и се научи най-добрият ми той, какво друго му оставаше.
Та той обожаваше нашето мило куче.
Е , след толкова слагане на системи и какви ли не ужаси, тичане до цвк посреднощ много ясно, че това му се отрази.
Ето за това съжалявам.

Но и ето за това не спирам да пиша.
С моята наивност и добранамереност, и доверчивост стигаща до глупост попаднах на алчни търговци , а не на доктори, и здравето на моите близки през тази една година бе сериозно разклатено.
След като се борих за живота на кучето ми, и близките ми ме подкрепиха и взеха всичко много присърце и с много усърдие ми помагаха, след това тяхното здраве се влоши.

Затова мислете много на кого се доверявате.

Разбрах, че и Аглика Гюдорова, която оперира нашето куче, въпреки че това бе напълно излишно и смъртоносно, е акционер в клиниката, тоест тя е един от 4-мата собственици на клиниката.
Значи е била пряко заинтересована да ни мами и лъже, парите са отивали директно в джоба и.
Това също го разбрах твърде късно.
Проверявайте си такива неща, излизат много солени накрая.

Още в началото на лечението говорих с лекарите да ни кажат истината и бях готова да направя ако ще дарение в пари само и само да липсва прекомерна финансова заинтересованост и алчност.
Уви, дори това не помогна.
Бяха безскрупулни, алчни и жестоки.

Пиша имената на хората, чието поведение не бе в етичните , професионалните и каквито щете норми.

Това са:
Мирослав Генов, отвратителен безскрупулен и алчен тип, на който трябва да му бъде забранено да практикува.Категорично.Това е бакалин от селски тип, а не лекар. Той ни лъга по безотговорен начин граничещ с мошеничество. Непрекъснато ни повтаряще кучето ще се оправи, ще почне да се храни, само да направим това, само да направим онова. И така до два часа преди кучето ми да почине.
Аглика Гюдорова, невероятно съжалявам, че и се доверих, лицемерна и манипулативна, а също и НЕКАДЪРНА, тя направи ужасна рана на гърба на моето куче от катода на електрическия нож с което явно ускори неговата смърт и му причини страшни болки и страдания.
А аз и се доверих.
Ранко Георгиев, странен неврозен тип с неврастенично и нестабилно поведение.Той се държеше толкова неадекватно на ситуацията, а би трябвало да не е така, че с поведението си ни причини толкова болка в морален аспект, че думи нямам.

Това е моето мнение. То е напълно откровено и искрено.
Ако мен някой ме бе предупредил, много мъка и много страдание щяха да ми бъдат спестени.

Да, ЦВК впечетлява на пръв поглед донякъде , но само донякъде с техника, това повлия и на моя избор.
Но всичко друго там е безнадеждно и дълбоко сбъркано и има много, много какво да се желае за да стане въобще клиника това търговско дружество, каквото е централната ветеринарна клиника.

Преди всичко и най-важен това е човешкият фактор.
Моето куче преди 15 години, когато го взех беше слабо, имаше херния, но за живота му и за това да живее цели 15 години абсолютно здраво ( ние сме ходили на доктор само за ваксини) тогава и първо се пребори доктор Емил Георгиев, председател на клуба на немския дог, който не разполагаше с такава техника, но бе ЧОВЕК.
Той изведе Чара от едно слабо кученце до едно яко, здраво, силно и стабилно куче с великолепно развит гръден кош и впечетляваща сила и фигура.
Само че той скачаше и от коледната си трапеза за да помогне на куче.

Това е моят съвет, търсете хората зад лекарските престилки.
Ако няма човек в лекарската престилка , техниката е тенекия, която дрънка.

прилагам снимки на моето куче преди операцията и на моето куче след операцията.
Прощавай, Чара, че бях толкова наивна и те оставих в ръцете на не когото трябва.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#146 Потребителят е офлайн   arolins Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 30-September 13

Публикувано: 18 November 2014 - 06:49 PM

Показване на мнениетоdesi79, в 22 October 2014 - 11:54 PM, написа:

И все пак коя е държавата ?
В Англия,Италия,Испания,САЩ,Германия,Япония ,Франция и доста други да не ги изброявам се продават стоки за домашни любимци.В Дания поне от снимките не,но за това пък предлагат грууминг услуги,обучение ,застрахователни услуги...и т.н.
До колко вет клиниките в БГ се издържат от продажби не съм много сигурна. Както в повечето страни потребителят е запознат с онлайн закупуване на храна и аксесоари,а и имайки в предвид цените им малко са хората купуващи храни от клиники.
Все пак за мен остава въпросът търси ли госпожата правата си ,ако всичко ,което написа е истина? Не може да няма комисия към Ветеринарната Колегия ,не може да няма място където да подаде оплакване към екипа,който е предписвал ненужни манипулации.
Или ако всичко е клевета ,търси ли клиниката правата си ,подадена ли е жалба за уронване на престиж и разпространение на невярна информация. Защото все пак обвиненията са доста сериозни,използваните епитети доста силни. Поне в страната,в която аз живея процедурите ,когато не си доволен хич не минават през форуми и фейсбук. И хвърлени така обвинения в интернет пространството могат да ти донесат сериозни неприятности и солени глоби.





Да не би да се заплашваме? Във всяка цивилизована държава екипа на клиниката щеше да се обади и да се извини.

Добре си знам правата и имам цялата документация, а и вече знам, че рак в последен стадий никога не се оперира, никога.

Кучето ми е било с рак в последен стадий, това е било заключението на лекарите в Германия. Това ни бе казано и от лекари от ЦВК, но чак след смъртта на моето куче.

Знам вече и колко е некадърно да направиш рана на гърба при операция.И че такава рана е много трудно лечима, и води до сепсис.
Говорих специално с доктори и за това.
Кучето ми е било със злокачествен тумор на млечната жлеза в последен стадий плюс злокачествен тумор на аналните жлези , цялото е имало разсейки, всичко това обаче не ни бе казано!!!!!
Лечение няма за такава ситуация, кучето ни просто трябваше да бъде оставено да си отиде спокойно от този свят.
Това го знаят всички доктори, и да се изнудват хората и да не им се казва истината в тази ситуация е скандално грозно.


А това със заключението на лекарите от Германия.Ние пратихме проби за изследване до Германия.
Този резултат ни бе показан много, много късно цели десет дни след операцията.

Не ни бе казана истината.
Бяха ни препоръчвани манипулации, които искаха активно наше съдействие - три пъти дневно инжекции, два пъти дневно системи.
Беше ни оказан натиск по телефона ( мисля че мтел ясно може да го показва, още повече че аз получавам такива справки).
Истината е , че когато разбрах за тумора, аз взех Чара и заминахме на морето, тъй като кучето ми обожаваше морето, заминах за да се сбогува, защото знаех, че най-вероятно това е сериозна болест и това е краят.
Но Мирослав Генов и там ни намери и ни звъня многократно и ни убеждаваше, че трябва да се борим, че има шанс, че може би не е рак, а е доброкачествен тумор и че трябва да бъде направена операция.
Голяма, сериозна операция.
Само че е било рак и той много добре го е знаел.
Защото резултатите от Германия са го показвали.

Това е. Бе ни препоръчана операция и ни бяха взети над 3000 лв.

Не ми е за парите, вече казах, бих ги дала и като дарение, но да не мъчат кучето ми.Чара се измъчи много.


ЦВК ми дължи компенсация, това е ясно на всички.

Няма такава компенсация в пари, която да компенсира стореното.

Искрено се надявам те да променят системата си, организацията си и такова нещо повече да не се случва.

Това ще бъде моята компенсация - никога повече да няма такива случаи с лъжи и издевателстване над пациентите.

Затова направих тази тема, затова пиша и затова и ще продължа да пиша.

#147 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 19 November 2014 - 11:47 AM

Госпожо,разбирам как,защо и колко сте афектирана. Въобще не Ви заплашвам ,няма за какво...Задавам нормални въпроси като например подала ли сте оплакване към Ветеринарна колегия или нещо подобно. Не използвам услугите на която и да е бг клиника просто защото не живея в Бг. Така че,не намеквайте възможни мои взаимоотношения с въпросният ветеринар.
Много съжалявам за страданията на кучето Ви. И за Вашите също. Имах куче в последен стадий на рак на костите. За наше щастие имах и добри ветеринари и моето момиче си отиде достойно.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#148 Потребителят е офлайн   arolins Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 30-September 13

Публикувано: 19 November 2014 - 12:46 PM

Аз обаче не случих на добри ветеринари, въпреки че отидох в уж най-добре оборудваната клиника в България.
Очаквах поне човешко отношение в рамките на добрите нрави.
Затова направих тази тема.
Бих искала повече хора да разберат какво се случи и да се предпазят.
След като от Централната Ветеринарна Клиника нямат достатъчно доблест за да поемат своята отговорност и да се извинят публично, ще продължа да споделям моите преживявания, които бяха предизвикани от лекарска недобросъвестност, безмерна алчност и бакалска безотговорност.

#149 Потребителят е офлайн   esenya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 30
  • Регистрация: 03-March 11
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Обичам да обичам

Публикувано: 16 December 2014 - 05:42 PM

Здравейте,
преди 4 години кастрирах котката ми в ЦВК, за щастие нямах проблем с нея и всичко беше наред. Единствено помня, че крайната сума (не я помня в цифри) беше високичка, но все пак и правиха изследвания преди това, остана при тях за през нощта и реших, че е нормално.
Всичко мина без проблеми, но и тя самата нямаше някакви заболявания.
Сега с напредване на възрастта (вече е на 12 години) се появи проблем с козинката - на опашката вчера забелязах, че има голо петанце, което показва, че ще ходим на доктор.
Мислех отново да отидем в ЦВК, но след прочетеното тук - ще се въздържа да я водя там за лечение.
Arolins много съжалявам за случилото се с вашето другарче, наистина е болезнено да загубим любимо същество, особенно по такъв брутален и жесток начин.
Била е едно прекрсано куче, не е заслужавала такъв ужасен карй. Съжалявам за загубата ви. :dh_188:
User's Signature

Качена снимка

#150 Потребителят е офлайн   arolins Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 30-September 13

Публикувано: 22 December 2014 - 01:03 AM

Показване на мнениетоesenya, в 16 December 2014 - 05:42 PM, написа:

Здравейте,
преди 4 години кастрирах котката ми в ЦВК, за щастие нямах проблем с нея и всичко беше наред. Единствено помня, че крайната сума (не я помня в цифри) беше високичка, но все пак и правиха изследвания преди това, остана при тях за през нощта и реших, че е нормално.
Всичко мина без проблеми, но и тя самата нямаше някакви заболявания.
Сега с напредване на възрастта (вече е на 12 години) се появи проблем с козинката - на опашката вчера забелязах, че има голо петанце, което показва, че ще ходим на доктор.
Мислех отново да отидем в ЦВК, но след прочетеното тук - ще се въздържа да я водя там за лечение.
Arolins много съжалявам за случилото се с вашето другарче, наистина е болезнено да загубим любимо същество, особенно по такъв брутален и жесток начин.
Била е едно прекрсано куче, не е заслужавала такъв ужасен карй. Съжалявам за загубата ви. :dh_188:



Благодаря ти за хубавите думи и за съчувствието, esenya.

Ужасни неща преживях в тази клиника и направо ми се разби сърцето. Никога не съм мислила, че кучкари могат да постъпят така към кучкари.
Изглежда не съм забелязала колко някои хора са станали лоши.

Мина година, но не ми е минало, всъщност никога няма да ми мине,
а и още се боря с последствията върху здравете на татко. Той много обичаше Чара и преживя всичко със сърцето си.

Чара бе прекрасно куче. Толкова вярно, предано , разбираше ни с поглед.

Как се случи всичко това, как попаднахме в лапите на тези жестоки хора и до днес не мога да разбера.

#151 Потребителят е офлайн   antilopa Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 10-November 12

Публикувано: 23 May 2015 - 08:59 PM

Показване на мнениетоarolins, в 15 January 2014 - 03:23 PM, написа:

Започвам тази тема, защото бих искала да споделя това, което се случи с мен, моето куче и моето семейство.
Септември открих тумор на моето куче, заведох го веднага на лекар и писах тук за съвет - направих тема тук, която също можете да прочетете - темата е Кучето ми има образование на млечната жлеза.
Не съм писала по-късно, защото нито имах сили, нито имах време да го направя.Ще разберете защо.
След като открих тумора на моето куче го заведох в Централната Ветеринарна Клиника и там почнаха "лечение".
Централната ветеринарна клиника е близо до дома ни и донякъде ме спечели с доброто си оборудване.
Пиша лечение в кавички не случайно и вие ще разберете от това което ми се случи що за лечение беше това.
В действителност се оказа , че кучето ми е в последен терминален стадий и това си е личало още от първия ехограф и са се виждали разсейки в черния дроб и далака.
Това обаче бе скрито от нас и ни бе казано , че има надежда, че кучето ни може да бъде излекувано и може да живее още 2-3 години, ако бъде оперирано и ако му бъде проведено цялотnо лечение.
Ние с мъжа ми обичаме кучето си, хора. Живяхме с него цели 15 години и не искахме да го предадем, още повече че ни казаха, че има надежда.
Започнахa се вливания на антибиотици, системи, водехме кучето два пъти дневно в клиниката, това бе обяснено като подготовка за операцията, операцията, която трябваше да спаси нашето куче и да му даде още 2-3 години живот. Това ни бе непрекъснато повтаряно от доктор Мирослав Генов - ако проведеме лечението кучето ни може би ще живее. Операцията, която се предвиждаше беше кастрация, махане на тумора и махане на цялата редица млечни жлези. След операцията ни посъветваха да пратим тумора на изследване, за предварителна биопсия никой не отвори въпрос, даже ни бе казано, че не бива да се прави биопсия, защото това щяло да влоши състоянието на кучето.Това ни го каза Генов.
Когато държат живота на любимото ти същество в ръце...
Ежедневно плащахме по 60-100 лв за изследвания и манипулации, а самата операция струваше 875 лв.
Искахме само едно да помогнем на кучето си.
Мислехме, че има надежда.
Операцията бе направена от Аглика Гюдорова Йорданова. След операцията състоянието на нашето куче изключително рязко се влоши. Загуби апетит, спря да се храни, и най-лошото на гърба му се появи ужасна огромна рана, която както се разбра е от електрическия нож и от неговите електроди.
Тази рана почна да мъчи ужасно кучето ни. Предписаха ни болкоуспокояващи, които да му даваме, купища антибиотици.
Непрекъснато му правеха изследвания и му надупчиха всички крака.Надупчиха му и гърба.Защото му слагаха системи.
В резултат на което кучето ни все повече и повече се влошаваше.
Казаха ни и че изследванията на кучето ни са толкова лоши, че се налага кръвопреливане, то струваше 300 лв, общо за лечението на кучето ми платихме над 3000 лв.
Кучето ни се влошаваше, страдаше, раната му на гърба, направена от електрическия нож и неговия електрод при операцията, ставаше все по-ужасна. Знам, че такива рани могат да предизвикат сепсис. Питах хирурзи и те ми казаха, че такива рани са много опасни и се лекуват също с операция и с присаждане на кожа.
Не мога да кажа обаче, че раната бе лекувана - тя бе дълбока рана, а ни посъветваха да я пръскаме с билки.?!
И така, понеже състоянието до което докараха кучето ни почна да прави неблагоприятно впечетление на другите клиенти, почнаха да ни подготвят за истината.
Казаха ни , че кучето ни има разсейки - а те са го знаели това още от самото начало.
И дойде денят в който лекарката събра смелост и каза - единственото, което можем да направим е евтаназия.Кучето ни умря само няколко часа по-късно пред очите ни от полиорганна недостатъчност.

През цялото време към нас се държаха нагло и безчовечно, чакахме по цели часове някой да ни даде информация за кучето ни, когато веднъж се опитах да влезна в манипулационната заварих страшна гледка - кучето ми хвърлено на пода и мокро, а около него повръщат котки и разни други животни като игуани.

Хора, не ходете в тази клиника - там всичко е само за пари. Не спазват никаква елементарна човешка етика. Няма никаква чистота уви. Ще ви ограбят до шушка, ще ви обидят и наругаят и ще направят всичко възможно да убият кучето ви или поне да му съкратят живота, а също и вашия.
Накрая ще ви кажат , че не бива да страдате , защото кучетата не са хора. Това бяха думите на доктор Лулчева. Тя ни успокои накрая като каза, че не бива да страдаме, защото кучетата не били хора.
Не мога да ви опиша как се чувстваме с мъжа ми след всичко , което преживяхме.
Направо сме болни и опустошени.
Съпругът ми почна да вдига високо кръвно и да му става лошо, а на мен ми е също много зле, боли ме всичко.
Не вярвам някога да се доверя на лекар.

Сега си прочетох темата и се коря, че не потърсихме и други лекари, и че се доверихме на тази Брутална Машина За Пари - Централната Ветеринарна Клиника.

Ужасно ми е мъчно за кучето ми и за болките, които то изживя. Лъгаха ни до последно.
Когато спря да се храни ни казваха, че било временно и че апетитът щял да се върне.
Даваха ни надежда, само и само за да ни измъкнат пари.
Не вярвах, че може да има такова нещо, да ви кажа, все си мислех, че има и лоши хора, но че има чак толкова лоши хора не съм мислила.
Изопачаваха истината , даваха ни празни надежди и на практика не ни оставиха да се сбогуваме с кучето си и не го оставиха то да си отиде спокойно.
Трябваше да ни кажат истината - а тя беше следната - злокачествен рак в последен стадий.
Не е трябвало да мъчат кучето ни с операции и други ужаси.
Не съм мислила, че лекари могат да паднат чак дотам.



Истински съжалявам, че не попаднах на тази тема по-рано!!!
Central Vet Clinic /Централна ветеринарна клиника/ е съзадена единствено за лесен и бърз начин на печелене на пари и то много пари! Убиват животните по най-безцеремонен начин под предтекст, че се грижат за тях! Назначават се напълно излишни, безкрайно много и мъчителни изследвания единствено с цел да се вземат колкото се може повече пари сега и веднага. Спекулира се с притеснението и тревогата на хората дошли да потърсят помощ за домашните си любимци! Пиша това от огромна тъга по убитото от тези 'лекари' любимо животно и за да предпазя други хора от същата грешка. От едно направление за ехографска снимка на сърце се стигна до поне 5 изследвания "за всеки случай" на стойност близо 600 лв. Разбира се, това е крайно недостатъчна сума за тази 'клиника' и затова задължително се препоръчва животното да остане там за наблюдение. Последното удоволствие е на скромната цена от близо 200 лв за една нощ престой!! Този "уникален шанс" включва 60лв за престой в клетка 50 /50 см,, кислород на стойност 60лв, болкоуспокояващи за останалата сума и шанса животното ви да лежи цялото мокро в собствената си урина! Страхотно! Разбира се лечение не се прилага, как иначе ще се държи животното там още дни, под предтекст, че не е ясно какво му е и са необходими още изследвания и по-дълъг престой там, заплащан естествено по гореспоменатата тарифа за ден.. Резултатът беше - мъртво живото, загинало по мъчителен и жесток начин, предадено прилично опаковано като колетна пратка. Всичко трябва да изглежда елегнанто и направено професионално. Никой не трябва да се плаши и притеснява, те са там, за да се погрижат за всичко. Труповете се изнасят от задния вход на клиниката, за да не се плашат новите жертви, които трябва да оставят поредната прилична сума там. Бих платила и по-голяма сума само и само да не бяхте 'лекували' животното ми!!!!
Така наречената д-р Шукерова може би може да направи поне едно единствено добро нещо в живота си и то е да се откаже от тази "работа". Тя не е никакъв лекар! Сложена е там, за да може мило и убедително да хваща новите жертви!

#152 Потребителят е офлайн   arolins Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 30-September 13

Публикувано: 20 June 2015 - 02:38 PM

За съжаление е така.
Невероятно съжалявам за загубата ви, антилопа, и ви съчувствам много.
След операцията намерих Чара мокра, те затова не позволяват да се влиза вътре, за да не видите как кучето ви е оставено да лежи в собственото му пико.

Но най-страшен, кошмарен беше денят на нейната смърт. Такава безчовечност не съм срещала в живота си и никога не мога да я забравя.
Закарахме Чара сутринта и към 15 часа Аглика Йорданова Гюдорова ( никога няма да я нарека доктор) ни извика за да ни каже, че до 24 часа нашето куче ще умре.
Аз бях толкова объркана, че в целия ужас успях да кажа съвсем несвързано - Но как така умира, аз я взех преди 15 години на 1 декември, а днес точно е 1 декември....
И тук Аглика Йорданова Гюдорова се разсмя. Разсмя се в лицето ми и в лицето на съпруга ми.

Да, така ни съобщи новината за близката смърт на нашето куче - през смях.

Никога няма да забравя това. Никога.
По-страшно нещо никога не ми се е случвало. Да ти казват, че кучето ти ще умре и да се смеят в лицето на мъжа ми и аз да гледам това.

Затова направих тази тема, за да бъдат други наивни хора, такива като мен, предупредени.

В тази клиника може би има хора и професионалисти, може би не всички там са като Мирослав Генов и като Аглика Гюдорова.

Аз съм видяла само добро от доктор Марин Бучков и от екипа му, така е, както и от Мая Златинова.Чувала съм и страхотни неща от приятели за доктор Златинов . Това не мога да го премълча - абсолютни човеци и професионалисти са.

Но не мога да премълча и ужасяващото отношение и липса на професионализъм на Мирослав Генов и Аглика Гюдорова.

#153 Потребителят е офлайн   British cat Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 04-October 15

Публикувано: 04 October 2015 - 10:50 PM

ОХХХХХХХ СТИГАААА, как не ви омръзна да плюете.Не знам защо ви четох и защо се регистрирах.Чета ви защото съм безкрайно притеснена за котето си ,което в момента е в Централна Ветеринарна клиника.Защо бе хора сте толкова зли ,неблагодарни и недоволни....ЗАЩО??? Защо вкарвате винаги злото да доминира. Лекарите в клиниката са невероятно добри ,мили ,отзивчиви и компетентно приемат тревогата ни. Чета ви защото съм притеснена и тревогата ми и вашите злословия ме карат да се съмнявам в тези прекрасни лекари,които правят всичко възможно да помогнат на домашните ни любимци. Защо по дяволите/с извинения/ никой не каза нещо добро,толкова ли сте зли и лоши,че да не намерите една добра дума за тези хора.
Пари, пари ,пари само това чета. Е как иначе да е безплатно ли? Това не е д-р Куин лечителката . Това са инвестиции,апаратура ,техника,обучение.....е да ,всичко щеше да е прекрасно ако е безплатно,но уви не е! Ако кученцето на arolinis беше оживяло щеше ли да напише хубави неща за екипа? Най вероятно не защото щеше да е щастлива прегръщайки го. Но то не е оживяло,за което безкрайно съжалявам. Защо някой трябва да е виновен непременно. А може би тя забравя да каже ,че е помолила докторката да направи всичко възможно да спаси кученцето. И когато е направено всичко възможно,но то не е задоволително ние всички плюем. АЗ СЪМ ПРОТИВ това и искам да кажа ,че в Централна Ветеринарна Клиника има хора с огромни сърца ,вярвам в тях.Вярвам в д-р Пейчиновски,вярвам в д-р Йорданова,че ще направят всичко възможно за котето ми. Но ако нещо се случи,нещо което не очаквам,няма да ги упреквам и да страдам за парите които ме дали или ще дадем. Много хора умират от тумори,малцина се спасяват,кого да обвиним??? Ние сякаш сме свикнали все някой да е виновен.
Просто ми се иска някой да напише и нещо хубаво,защото в тази клиника има денонощна опашка от хора и техните любимци. Ако бяха толкова некомпетентни или зли и нагли ,както ги описвате едва ли щеше да има толкова хора ,които да причинят зло на животинките си.
Вярвам в докторите и тяхната компетентност. Съжалявам за всички животинки ,които не са успели.
Тази клиника е най доброто място за нашите любимци!

#154 Потребителят е офлайн   tut Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 100
  • Регистрация: 10-January 14

Публикувано: 05 October 2015 - 10:34 PM

За съжаление хората и особено ние така сме устроени,че ако от 1001 доволни 1 напише благодарствено слово,то от 5 недоволни поне 3 ще напишат по-всички възможни медии колко лошо са постъпили с тях.А да ли е така и само така изглежда през техните очи...Дали всичко се лекува и с цената на какво...Ако домашния ни любимец е болен от тежко или нелечимо заболяване какво- да се опитаме да помогнем,да го гледаме как умира ,да го приспим...или се утешаваме че сме отишли при кварталния лекар който ни е казал че не се чувства добре защото аналната му жлеза била ''забрала'' а кучето има тумор в корема...ама това е друга работа,той е съпричастен,демек много хубаво ни говори че нищо му няма,ние сме доволни малко пари сме дали,а кучето кой го пита какво го чака като не може да си каже.Много ясно че диагностиката при животните е много по-трудна,правят се повече изследвания ,трудно се манипулира....и да това струва пари.В развитите страни към които ние се стремим гледат домашни любимци само хората които могат да си го позволят.Ако отидеш при лекаря и не можеш да си осигуриш лечението животното се конфискува и никой не те пита колко го обичаш.Тъжно,но факт и не всички лекари са финансови вампири както ги изкарвате,защото с 10лв. за преглед кога ще си купи ехограф за 20 или 60 000 лв. да види киста в бъбрека, или сърдечен порок,те да не са екстрасенси!

#155 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 07 October 2015 - 10:45 AM

Когато се направи добро, се помни добрината.
Когато се направи зло, се помни този, който го е направил.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#156 Потребителят е офлайн   arolins Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 30-September 13

Публикувано: 14 October 2015 - 09:19 AM

Когато се направи добро се помни и добрината и човека , направил тази добрина.

Когато се направи зло се помни и злината и човека, направил зло.

Това е.

Кучето ми не бе лекувано от заболяването, което е имало - и по - точно злокачествен тумор на аналните жлези, дал разсейки в млечна жлеза.

А бе оперирано и бе лекувано като болно от неясно какво образование, което може да е и доброкачествено, така ни бе казвано,, на млечна жлеза.

Тъй като то бе подложено на много изследвания не вярвам фактът, че е имало злокачествен тумор на анална жлеза, дал разсейки да е бил тайна за някой от докторите, които го преглеждаха. Единствено бе в тайна за нас.

Кучето ми намиращо се всъщност в последен стадий на заболяването, за което на нас отново не ни бе казано, бе подложено на тежка, продължителна, съпроводена с голяма кръвозагуба операция по време на която опериращата Аглика Йорданова му направи огромна рана на гърба от катода на електрическия нож. Тази рана така и не бе излекувана.

Да, има и добри лекари.
Но има и ужасни, безсъвестни лекари на които липсва всякакъв професионализъм.

И за едните, и за другите трябва да се знае, защото здравето е отоворност.
Болестта и " лечението" на моето куче нанесоха травми върху здравето на съпруга ми и върху здравето на баща ми.
Съпругът ми е един от най-уважаваните в професията си хора в България, и като абсолютен професионалист той вярва на професионалистите.
За съжаление обаче така се случи, че ние попаднахме на непрофесионалисти, спешното състояние на кучето ни, натиска от страна на Мирослав Генов ни принудиха да вземем едно твърде бързо решение, което не бе удачно и не успяхме да прецениме с какви точно хора си имаме работа..
Изключително голям стрес за нас бе алчното, непрофесионално и безчовечно отношение на Мирослав Генов и Аглика Йорданова.
До този момент бяхме и твърде наивни може би и вярвахме на лекарите.
ВЕЧЕ НЕ ВЯРВАМ.

Да, има и добри хора и добри лекари в ЦВК.
Срещнахме се и с тях.
Благодаря им и още веднъж ще напиша кои са те:
Мая Златинова и доктор Бучков и екипа му.
Това е. Чувала съм и прекрасни неща за доктор Златинов, принципно ние искахме той да оперира Чара, но ни бе отговорено от Генов, че бил в отпуск и бяхме насочени към Аглика Йорданова.
Доктор Гюдорова, аз ви се доверих и съжалявам, че ви се доверих. Очаквах по-грижовно, по-професионално и преди всичко по-отговорно отношение от вас.

Темата я направих за да споделя горчивия си опит. Ако аз бях прочела подобна тема може би щях да направя по-добър избор.

И още нещо:
Тук една потребителка призовава да се вярва безприкословно и едва ли не религиозно на докторите.

Моят съвет, обаче е - Не се доверявайте така лесно, а проучвайте внимателно. Бъдете скептични. Съмнявайте се. Правете внимателно изборите си.

#157 Потребителят е офлайн   slav90 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 02-November 15

Публикувано: 02 November 2015 - 02:31 PM

Първо искам да изкажа съболезнования на стопаните на които животинките са починали,но не мога да се съглася с нищо от написаното за ЦВК,първо имам 4 домашни любимеца,които ходят в гореспоменатата клиника и нямам дори една забележка от лекарите там,само и единствено от рецепционистките които гледат намръщено и са в кофти настроение всеки път като отида,относно цените там за мен лично са по ниски от кварталните шарлатани които уж взимат по малко но ти лекуват любимеца за 1 месец без да е сигурно дали лечението е правилно и какъв резултат ще има(Аз лично съм го изпитал с единият ми домашен любимец,което ме и отведе в ЦВК),отколкото същото лечение в клиниката което отнема ден или седмица(При мен котето ми се оправи за седмица с 1 посещение в клиниката след 2 месеца мъки при Кварталният ветринар),за операциите вече съм минал през 2 операции на любимците си там и нямам никакви забележки,лекарите там никога не са ме задължавали да правя каквото и да е било,единствено са ми давали варианти какво може да се направи,цените на манипулациите може да бъдат изискани преди направата им и ВСЕКИ клиент може предварително да се информира от крайната цена и дали има желанието да заплати съотвената сума.А относно оплюването на Доктор Мирослав Генов,това може би е един от най-добрите лекари в клиниката за мен лично,отношението му към всеки един от домашните ми любимци е много-повече от задоволително както и лечението им.Относно объркването на куче или котка,мъжко или женско...Вие в кой свят живеете бе хора,аз лично до сега не съм ходил и клиниката да не е била пълна с пациенти,особенно при горепосоченият доктор при последният ми час при него имаше няколко човека преди и след мен.А относно рискувете на операциите да ви припомня,че се запознавате с тях в бланката в която попълвате като съгласие за манипулацията.Така,че тази тема за мен е леко целенасочена против ЦВК,за хората които плуят клиниката мога да кажа само още,че тази клиника се пълни дори през ноща и че за разлика от всички други клиники в София държи на добрата си репутация,ако ви се свиди толко да давате пари за любимците си по-добре не си зимайте такива или ги подарете на някои,но факта че кварталния ветринар няма да ви земе парите на един път не означава,че зима по малко,даже излиза по скъп.ПРОСТА МАТЕМАТИКА.

#158 Потребителят е офлайн   slav90 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 02-November 15

Публикувано: 03 November 2015 - 07:34 AM

И искам да добавя,че точно заради този Български манталитет сме на това ниво,неблагодарно племе.Тези хора денонощно спасяват стотици домашни и бездомни любимци а вие ги плюете.Добре дошли в България.Гади ми се от хора като вас сериозно.

#159 Потребителят е офлайн   arolins Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 30-September 13

Публикувано: 20 November 2015 - 02:14 AM

Мирослав Генов, дотам ли стигнахте сам да се хвалите по форумите?
и да ругаете недоволните от вас ?

#160 Потребителят е офлайн   id12 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 21-December 15

Публикувано: 21 December 2015 - 11:57 AM

След като животно почине от подобни мотаници за пари няма ли как да си потърсим правата?
Сигурен съм че много хора, от цяла България са минали по този път, познато ми е до болка. Няма ли как да си търсим правата? Няма ли орган, контролиращ ветеринарната дейност? Защо въобще питам, убийци не влизат в затвора, а какви сме ние че да си търсим правата?!?

  • (9 Страници) +
  • « Първа
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни