Dog.bg Форуми : Не се доверявайте на Централната Ветеринарна Клиника!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Не се доверявайте на Централната Ветеринарна Клиника! там работят неетични и некомпетентни хора

#1 Потребителят е офлайн   arolins Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 30-September 13

Публикувано: 15 January 2014 - 03:23 PM

Започвам тази тема, защото бих искала да споделя това, което се случи с мен, моето куче и моето семейство.
Септември открих тумор на моето куче, заведох го веднага на лекар и писах тук за съвет - направих тема тук, която също можете да прочетете - темата е Кучето ми има образование на млечната жлеза.
Не съм писала по-късно, защото нито имах сили, нито имах време да го направя.Ще разберете защо.
След като открих тумора на моето куче го заведох в Централната Ветеринарна Клиника и там почнаха "лечение".
Централната ветеринарна клиника е близо до дома ни и донякъде ме спечели с доброто си оборудване.
Пиша лечение в кавички не случайно и вие ще разберете от това което ми се случи що за лечение беше това.
В действителност се оказа , че кучето ми е в последен терминален стадий и това си е личало още от първия ехограф и са се виждали разсейки в черния дроб и далака.
Това обаче бе скрито от нас и ни бе казано , че има надежда, че кучето ни може да бъде излекувано и може да живее още 2-3 години, ако бъде оперирано и ако му бъде проведено цялотnо лечение.
Ние с мъжа ми обичаме кучето си, хора. Живяхме с него цели 15 години и не искахме да го предадем, още повече че ни казаха, че има надежда.
Започнахa се вливания на антибиотици, системи, водехме кучето два пъти дневно в клиниката, това бе обяснено като подготовка за операцията, операцията, която трябваше да спаси нашето куче и да му даде още 2-3 години живот. Това ни бе непрекъснато повтаряно от доктор Мирослав Генов - ако проведеме лечението кучето ни може би ще живее. Операцията, която се предвиждаше беше кастрация, махане на тумора и махане на цялата редица млечни жлези. След операцията ни посъветваха да пратим тумора на изследване, за предварителна биопсия никой не отвори въпрос, даже ни бе казано, че не бива да се прави биопсия, защото това щяло да влоши състоянието на кучето.Това ни го каза Генов.
Когато държат живота на любимото ти същество в ръце...
Ежедневно плащахме по 60-100 лв за изследвания и манипулации, а самата операция струваше 875 лв.
Искахме само едно да помогнем на кучето си.
Мислехме, че има надежда.
Операцията бе направена от Аглика Гюдорова Йорданова. След операцията състоянието на нашето куче изключително рязко се влоши. Загуби апетит, спря да се храни, и най-лошото на гърба му се появи ужасна огромна рана, която както се разбра е от електрическия нож и от неговите електроди.
Тази рана почна да мъчи ужасно кучето ни. Предписаха ни болкоуспокояващи, които да му даваме, купища антибиотици.
Непрекъснато му правеха изследвания и му надупчиха всички крака.Надупчиха му и гърба.Защото му слагаха системи.
В резултат на което кучето ни все повече и повече се влошаваше.
Казаха ни и че изследванията на кучето ни са толкова лоши, че се налага кръвопреливане, то струваше 300 лв, общо за лечението на кучето ми платихме над 3000 лв.
Кучето ни се влошаваше, страдаше, раната му на гърба, направена от електрическия нож и неговия електрод при операцията, ставаше все по-ужасна. Знам, че такива рани могат да предизвикат сепсис. Питах хирурзи и те ми казаха, че такива рани са много опасни и се лекуват също с операция и с присаждане на кожа.
Не мога да кажа обаче, че раната бе лекувана - тя бе дълбока рана, а ни посъветваха да я пръскаме с билки.?!
И така, понеже състоянието до което докараха кучето ни почна да прави неблагоприятно впечетление на другите клиенти, почнаха да ни подготвят за истината.
Казаха ни , че кучето ни има разсейки - а те са го знаели това още от самото начало.
И дойде денят в който лекарката събра смелост и каза - единственото, което можем да направим е евтаназия.Кучето ни умря само няколко часа по-късно пред очите ни от полиорганна недостатъчност.

През цялото време към нас се държаха нагло и безчовечно, чакахме по цели часове някой да ни даде информация за кучето ни, когато веднъж се опитах да влезна в манипулационната заварих страшна гледка - кучето ми хвърлено на пода и мокро, а около него повръщат котки и разни други животни като игуани.

Хора, не ходете в тази клиника - там всичко е само за пари. Не спазват никаква елементарна човешка етика. Няма никаква чистота уви. Ще ви ограбят до шушка, ще ви обидят и наругаят и ще направят всичко възможно да убият кучето ви или поне да му съкратят живота, а също и вашия.
Накрая ще ви кажат , че не бива да страдате , защото кучетата не са хора. Това бяха думите на доктор Лулчева. Тя ни успокои накрая като каза, че не бива да страдаме, защото кучетата не били хора.
Не мога да ви опиша как се чувстваме с мъжа ми след всичко , което преживяхме.
Направо сме болни и опустошени.
Съпругът ми почна да вдига високо кръвно и да му става лошо, а на мен ми е също много зле, боли ме всичко.
Не вярвам някога да се доверя на лекар.

Сега си прочетох темата и се коря, че не потърсихме и други лекари, и че се доверихме на тази Брутална Машина За Пари - Централната Ветеринарна Клиника.

Ужасно ми е мъчно за кучето ми и за болките, които то изживя. Лъгаха ни до последно.
Когато спря да се храни ни казваха, че било временно и че апетитът щял да се върне.
Даваха ни надежда, само и само за да ни измъкнат пари.
Не вярвах, че може да има такова нещо, да ви кажа, все си мислех, че има и лоши хора, но че има чак толкова лоши хора не съм мислила.
Изопачаваха истината , даваха ни празни надежди и на практика не ни оставиха да се сбогуваме с кучето си и не го оставиха то да си отиде спокойно.
Трябваше да ни кажат истината - а тя беше следната - злокачествен рак в последен стадий.
Не е трябвало да мъчат кучето ни с операции и други ужаси.
Не съм мислила, че лекари могат да паднат чак дотам.

#2 Потребителят е офлайн   buttinsky Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 29-December 13

Публикувано: 15 January 2014 - 04:19 PM

Ужасно съжалявам за това, което сте преживели. Много мъчно ми стана...

#3 Потребителят е офлайн   HighWay Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 264
  • Регистрация: 07-February 09
  • Gender:Male

Публикувано: 15 January 2014 - 08:23 PM

Много съжалявам за вашето кученце. Знам какво Ви е защото ние още го изпитваме с пълна сила макар да мина почти месец.
Вече са заедно и ни чакат надявам се.
За съжаление положението което описвате не е само в ЦВК
Не е дори само в България
Мога да ви уверя че здравеопазването от доста време се превръща в бизнес и печалбарство/търговия/
Ние живеем извън България и срещнахме подобно отношение от местния факултет по ветеринарна медицина.
Препоръчаха ни скъпи изследвания като Ядрено Магнитен Резонанс /1500 евро/ и др за диагноза която можеше да се разчете само по кръвна картина , ЕКГ , и симптоми които дадохме.
Имат необходимата техника , но нямат необходимия персонал. Очевидно тази техника трябваше да се изплаща.
И щяхме да направим тези изследвания , но скъпото ни кученце не успя да издържи това време , изненадващо и за нас и за лекарите. Те знаят че хората не се скъпят за любимите си същества което прави пациентите прекалено уязвими за печалбарски фирми.
Извинявам се за сравнението но мисля че е точно - така както погребалните фирми знаят че в такъв момент хората не са склонни за пазарлъци и хората са удавени в мъката си , така и печалбарите четат в очите ви вашата загриженост , притеснение и страх , и се опитват да извлекат лична изгода.
За това бих посъветвал хората търсещи медицинска помощ да не се доверяват на лъскави клиники , скъпо оборудване, медийни личности които търсят профит от страданието на любимите ни същества.
Потърсете име, специалист Не е задължително този специалист да е в София , да има лъскав кабинет , да има титли , да се показва по телевизията в защита на животните. Точно обратното .
Истинския лекар е посветен на професията , и едва ли има време за медийни изяви , или борба с мобилните оператори. Има "лекари" които биха се заинтересували от вашия казус само когато това може да доведе до медийна изява или популярност, съответно до самореклама която ще му напълни кабинета. Ролята на този форум е именно да диференцираме истината от фалша и да си помагаме взаимно с мнения и препоръки , личен опит.
Нещо като естествения подбор на Дарвин но с наша помощ. Едва тогава ще се научат че те съществуват /и имат възможности да се бият с мобилните оператори/ благодарение на нас - приятелите на животните
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   tut Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 100
  • Регистрация: 10-January 14

Публикувано: 16 January 2014 - 08:03 PM

Съжалявам за кучето!Дори и след още 5 год. когато те сполети такава беда не може да се прежали такъв другар.Лошото е,че и за хората е дори по-лоша ситуацията в такива моменти.Казването на истината каквато и да е тя не трябва да се спестява.Редно е да се споделят със стопаните какво е състоянието в момента и какво би могло да се получи и те да си преценят искат ли да се борят със заболяването или не и какви са рисковете.За съжаление нашите приятели заболяват и от много лоши,понякога нелечими заболявания,но често ако попаднем на подходящото място и време можем да им дадем още живот.Така или иначе тумор не се лекува само с медикаменти и ако беше лечимо хора нямаше да си отиват млади.
Не съм съгласен само с това че можем да получим квалифицирана услуга в малък кабинет при тежко състояние на кучето.За това е нужно не само опит и знания а доста апаратура и екипна работа когате времето те притиска.За по-леки неща в някои случаи може да получите и по-добра помощ,но ако примерно е с влошено състояние и е нужно да се направи нещо специфично не може да очакваме чудеса от кварталния лекар който примерно ще използва инжективна рискова упойка.Вярвам ,че ще ме подкрепите в това без да омаловажавам нещастието на авторката на темата.

#5 Потребителят е офлайн   HighWay Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 264
  • Регистрация: 07-February 09
  • Gender:Male

Публикувано: 17 January 2014 - 12:50 PM

Показване на мнениетоtut, в 16 January 2014 - 06:03 PM, написа:

да се направи нещо специфично не може да очакваме чудеса от кварталния лекар който примерно ще използва инжективна рискова упойка.Вярвам ,че ще ме подкрепите в това без да омаловажавам нещастието на авторката на темата.

Няма как да го подкрепя

В по големите клиники се работи "на парче" идва пациент след пациент , времето , умората на лекуващия лекар си казва думата.
Лекарят е затрупан с леки и тежки случаи които трябва да бъдат анализирани. Дори и лекарят да е съвестен и компетентен той няма физическата възможност да отдели необходимото време за всеки отделен случай
А някои от случаите искат много повече за анализ от нормираното количество пациенти които трябва да прегледат.
И в тези случаи лекарят предлага стандартни и типични /по учебник/ диагнози и лечения които не винаги са правилни.
Така се случи и с нас наредени на опашката в клиниката на Ветеринарния факултет /между другото с модерно оборудване/
Че и се цупят като им кажеш че искаш да се консултираш с друг специалист. Опитаха се да ни откажат изследване на урина защото ... нямало нужда от това. Истината е че изследването е прекалено евтино.Дори и изследването да не е необходимо от тяхна гледна точка можеха да го направят за наше успокоение, а и едно изследване в повече едва ли е излишно
Не знам дали е уместно да кажа че навремето диабет се е установявал с вкусване на урина . Колко от лекарите биха го направили сега

За това моя съвет продължава да е същия - търсете име, а не клиника. Името на клиниката не е от значение щом в нея работят /не работят/ специалисти и печалбата им е на първо място

Да, понякога кварталния прави чудеса, докато в модерната клиника могат и да ви съсипят

1995 година. Имах пинчер на име Шон, среден размер на 5 год. Нямаше вет клиники като сегашните.
Кученцето нямаше никакви ваксини.
Та за няколко дни кученцето се влоши много престана да яде, да пие вода, очите му се напълниха с гной , на едното му око се появи язвичка която започна да прогресира. Общо състояние много тежко. Престана да става на крака и да се движи.Давах му вода със спринцовка.
Притеснението ми бе огромно , питах и разпитвах. Посъветваха ме да го заведа в едно селце при един възрастен ветеринар / човекът почина 2-3 год след това / . Вет-а се занимаваше с коне, прасенца , кокошки и др домашни животни.
Прегледа кученцето, не му бе правено изследване на кръв урина и др.
Каза че най вероятно това е гана, и изхода може да е много тежък, но ако искам можем да опитаме с лечение.Да не се надявам много на лечението.
Разбира се съгласих се да се боря. Какво друго ми оставаше.
Започнахме с поставянето на инжекции всеки ден . Едната от тях миришеше ужасно.Така и не научих какви са
Носих всеки ден кученцето на ръце по 6-7 км /нямах автомобил/ за инжекции. След няколко дни имаше видимо подобрение. Започна да се храни и да става. След около 10 дни се оправи. Язвичката на окото му изчезна. Не знам дали продължи да вижда с това око.
Кученцето живя още 6 год след този случай.
Не знам дали това е било Гана, нямаше тестове още , и какво значение има щом кученце бе спасено. Какво от това че човекът нямаше никаква апаратура , ехограф, рентген, ЯМР , а цялото му оборудване бе в кафява кожена чанта


Ние отиваме в клиниките защото искаме животинката ни да бъде спасена. Не знаем как, и не разбираме. Разчитаме на тази хора и се доверяваме. Но дали част от тях имат същото отношение и към нас ?

Изводите оставям на вас
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   arolins Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 30-September 13

Публикувано: 22 January 2014 - 01:33 AM

Благодаря за съчувствието ви.

Все още не мога да дойда на себе си от преживяното в тази клиника и от ужасната среща с това нецивилизовано и грубо отношение към домашните любимци.

С най-лошо впечетление останах от Мирослав Генов - това не е лекар, това е позор, истински мошеник, гледаше ни в очите и ни лъжеше. На такъв човек трябва да бъде забранено да работи като лекар.

В тази клиника има много лошата практика, като отидеш спешно те насочват, рецепционистките, към лекар и след това вече не може да го смениш.
И не можеш да се измъкнеш дори и да не го харесаш. Те се въртят на смени, предават си случаите, така както беше при нас , но никой от другите лекари не взима отношение след като техен колега е поел случая, това според мен е много порочна практика, която води , а може би просто цели само печалба.
Другите лекари явно не искат да влизат в конфликт с колегата си дори и да не са съгласни с методите му и въобще ви качват на една зловеща въртележка, която се движи само с алчност.
Никакъв професионализъм, никаква компетентност, никаква човещина - всички ви разказват сладко-сладко как кучето ви ще се оправи ...
И изведнъж ви казват, че то всъщност умира.
След което то умира само след два часа, пред очите ви , в мъки и вие не можете въобще да разберете какво става.


Освен това в тази клиника водят документацията си по някакъв неясен начин.
На едно от изследванията Мирослав Генов беше въвел като вид животно за нашето куче - котка.
Съответно и референтните граници бяха за котка.
На друго изследване беше написал, че кучето ни е мъжко, а то беше женско.
Имам тези изследвания все още в себе си.Мога да ги сканирам и да ги пусна. И може би трябва да го направя, за да предпазя други хора от това, което ние преживяхме.

Може би му е било все едно, куче ли е , котка ли е, мъжко ли е, женско ли е, нали се плаща това е най-важното.
Не мога да си представя каква е тази клиника в която лекар може да бърка куче с котка, и мъжкия пол с женски.




Бягайте от Мирослав Генов, това е убиец и нагъл мръсник, хора. И въобще Централната Ветеринарна Клиника е една лъжа.

Може би кучето ми си имаше още дни, които можеше да изживее спокойно и достойно.
Вместо това те го срязаха от единия до другия края на корема , направиха му огромен шев, направиха му ужасно жестока рана на гърба от електрода на електрическия нож, която го болеше непрекъснато , надупчиха го цялото.

Защо тези лекари причиниха тези болки на моето куче?Заради пари?!

Да бяха казали да им дариме сумата, но да не правят такива неща на кучето ми.

Много ни е трудно да преживеем и да асимилираме случилото се.
Живяхме с кучето ни 15 години, то беше част от нашето семейство,обичахме го като човек.

Непрекъснато се връщаме назад и непрекъснато мислиме за случилото се.

#7 Потребителят е офлайн   д-р Коджабашев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 630
  • Регистрация: 19-April 06

Публикувано: 22 January 2014 - 10:51 AM

Примера с пинчера Шон е неуместен.
1995 година имаше ваксини. Поставянете на миризливи инжекции без диагноза не бива да е критерий за професионализъм. От какво се е оправило кученцето така и не е ясно.

#8 Потребителят е офлайн   HighWay Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 264
  • Регистрация: 07-February 09
  • Gender:Male

Публикувано: 22 January 2014 - 10:53 AM

Здравейте Arolins

Аз нямам отношения със споменатата клиника и не мога да изкажа конкретно мнение
Но мога да кажа много неща по принцип.

Много съжалявам за загубата ви. Знам какво изпитвате, и разбирам вашата непримиримост.Изпитваме го в момента.
Те милите живеят много кратко , но динамично.Ние не винаги успяваме да бъдем винаги с тях , и се обвиняваме за всяка пропусната минута която ни е лишила от тяхната близост и любов.Често "забравяме" че са вече старички и ще дойде момента на раздяла. Човек никога не е готов за това.
Често науката и медицината не са в състояние да направят нещо и за нашите приятели и за нас самите.
Тази неизбежност ни хвърля в паника и чувство на безсилие и ни кара да си задаваме въпроси "ако" "защо"
Момента винаги идва , той е неизбежен.

Но тук идва ролята на хората около нас, нас самите , в частност лекарите.
Един истински лекар не трябва да се крие зад рецепционистите или колективната безотговорност.
В един лекар трябва да има две основни качества - специалист и човек.Само специалист или само човек - не е характеристика за лекар.
Когато вече може да помогне като специалист ще се опита да помогне като човек.

В съвременните клиники се обръща повече внимание на процедурите които генерират приходи. И понеже живеем в комерсиален свят , и свят където алчността стана водещ фактор все по малко се обръща внимание на чувствата и емоциите на самите пациенти.
Отделно за самите лекари съществува практика да не се обвързват емоционално с пациентите си. Това "убива" и тях , защото някои от тях са преди всичко и хора.
Но това не оправдава немарливост, некомпетентност , безотговорност.Не репционистите са се грижили за вашия любимец.
Всеки лекуващ лекар трябва да е в състояние да се срещне очи в очи с пациента си и да обясни на разбираем език.
Ако не знае - да каже - не знам. Потърсете друг специалист.Но навреме.
Но много от тях няма да го направят защото състоянието на кученцето може да бъде натоварено с ненужни процедури които да донесат нужните приходи.
Това за съжаление вече се случва и при животните и при хората.
Това е комерсиален принцип идващ "отвъд океана" базиран на "непрекъснат икономически растеж" /колко дълга дума за "алчност"/ и е в основата на съвременния тип капитализъм който пак ние си избрахме.
Тук живота вече няма стойност. Нямат стойност и емоциите. На заден план са качества като чистото човешко общуване и разбиране.
Тук вече няма значение нивото на лекарската компетентност на лекуващия , а чисто търговските умения.
Този процес върви и в България от известно време и никой не е в състояние да го спре освен нас - пациентите
В наша власт е да прекъснем нишката на "непрекъснатия икономически растеж" и да поставим на мястото си всеки според неговия принос и лично отношение.
Т.е или са компетентни и са хора с нас - или престават да съществуват.Точка
В една голяма клиника е много трудно да се установи кой всъщност е истинския човек в нея.

Ние пациентите водени от стереотипа с които ни заливат реклами , филми правим грешката да допускаме /също както отвъд океана/ че едно нещо колкото е по голямо и по лъскаво - толкова е по хубаво. Това е огромна грешка.

С това не твърдя че всички големи клиники са лоши.Напротив. Просто нямаме пълната информация понякога

Тук идва и нашата отговорност. Ние сами избираме клиниката /специалиста/ на който да се доверим.
Било заради липса на достатъчно информация , или сме били подведени често не можем да изберем по доброто и правилното.
И тук идва ролята на информационните системи в частност форума където ТРЯБВА да споделяме всички мнения и хубави и лоши което предпазва нас самите и любимите ни същества.

За това въпреки че нямам опит с ЦВК , както и че мнението на Arolins може да е субективно или емоционално , аз подкрепям споделянето на тази информация . Тя е публична , и цитираните лица могат да напишат своето мнение.Ако имат достойнство разбира се
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   HighWay Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 264
  • Регистрация: 07-February 09
  • Gender:Male

Публикувано: 22 January 2014 - 11:41 AM

Показване на мнениетод-р Коджабашев, в 22 January 2014 - 08:51 AM, написа:

Примера с пинчера Шон е неуместен.
1995 година имаше ваксини. Поставянете на миризливи инжекции без диагноза не бива да е критерий за професионализъм. От какво се е оправило кученцето така и не е ясно.


Здравейте д-р Коджабашев

Съгласен съм с Вас за това което пишете. Това не е критерий за професионализъм може би е е критерий за "чудо"
Понякога когато ваши колеги "вдигнат ръце" ние чакаме чудото. Не можете да ни упрекнете в това.
Ние, вашите пациенти не разбираме от медицина.За това идваме при вас , за съвет диагноза и лечение.
Но не само. Идваме и с голяма надежда всичко да е наред.
Ние се интересуваме от благоприятния изход от лечението , а метода за това сме го оставили във ваши ръце.

Никъде не твърдя че споменатия лекар е професионалист. Аз не мога да оценя това , тъй като моята специалност е друга
Но отидох там за помощ , и ми помогнаха.Дали с, може би, ненужните лекарства , или с надеждата която го носих всеки ден кученцето оцеля

Това е всичко което исках
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   violetkatana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 84
  • Регистрация: 23-September 13

Публикувано: 22 January 2014 - 02:39 PM

Сблъсквала съм се с такива "доктори" , които по подъл начин искат да изкарат пари от болката на човека, вместо да му помогнат.

#11 Потребителят е офлайн   tut Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 100
  • Регистрация: 10-January 14

Публикувано: 22 January 2014 - 08:55 PM

Съмнявам се,че ако на някой кажат че кучето му е нелечимо болно ,той ще го гледа как се мъчи без да се опита да му помогне....и пак ще се дават пари за лечение само че на някой друг.Или ще го евтаназирате...?Нещата много се преекспонират.Факт е че и кучетата се разболяват и хора умират.Човек трудно свиква с истината.

#12 Потребителят е офлайн   HighWay Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 264
  • Регистрация: 07-February 09
  • Gender:Male

Публикувано: 22 January 2014 - 11:10 PM

Показване на мнениетоtut, в 22 January 2014 - 06:55 PM, написа:

Съмнявам се,че ако на някой кажат че кучето му е нелечимо болно ,той ще го гледа как се мъчи без да се опита да му помогне....и пак ще се дават пари за лечение само че на някой друг.Или ще го евтаназирате...?Нещата много се преекспонират.Факт е че и кучетата се разболяват и хора умират.Човек трудно свиква с истината.


Прав(а) сте че нещата се преекспонират. И ключовата дума наистина е пари.Само че .. много от загрижените стопани на болните животни биха дали дори .. всичко което имат. Поне аз
И за да не бъда голословен ще изложа факти:
Кученцето ми бе изпаднало в кома. Поне имаше такива индикации. Слаб неравномерен сърдечен ритъм , забавено дишане , телесна температура 33 C. С тези "показатели" бе заведено в спешното отделение.Не искам да описвам притеснението което имах.
В очакване на някакви спешни мерки ми бе връчен лист - въпросник, като единия от въпросите бе - каква сума /лимит/ мога да си позволя да платя /отделя/ за лечение на кученцето !
Първия ми порив бе да впиша всичките си спестявания /не малка сума/ после си дадох сметка че така само ще ги изкуша да ми надпишат доста неща /правили са го и преди/. Опитах се да мисля /доколкото можех тогава/ за някаква реалистична сума покриваща повече неща.
Но в крайна сметка не се наложи да пиша нищо. Кученцето си отиде.
След време се замислих за това за да открия че за някои лекари /клиники/ аз съм ходещ портфейл.
Никой не ме пита за здравословната история на кученцето , симптоми и др, а каква сума мога да отделя преди да започнат някакво лечение.

tut, бих искал да ви помоля да не подценявате пациентите си. Това че хора и животни умират го знаят и децата.
И ако трябваше да мислим по този начин то всяка едно лечение би трябвало да е излишно. Така или иначе все един ден ще мрем.
Рано или късно, според думите ви - няма значение
За какво ни е и надежда. не ни трябва и истината
Ние единствено трябва да знаем колко да платим , а за това не се иска ни надежда ни истина, а само кеш.

Извинявам се . Това което написах определено не е за тази тема или ЦВК. Може би трябва да се направи цял нов раздел във форума.
С написаното не искам да обидя никого.Просто обичам нещата да се наричат с истинските им имена.
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 January 2014 - 10:35 AM

Показване на мнениетоtut, в 22 January 2014 - 08:55 PM, написа:

Съмнявам се,че ако на някой кажат че кучето му е нелечимо болно ,той ще го гледа как се мъчи без да се опита да му помогне....и пак ще се дават пари за лечение само че на някой друг.Или ще го евтаназирате...?Нещата много се преекспонират.Факт е че и кучетата се разболяват и хора умират.Човек трудно свиква с истината.


Да, трудно се свиква с мисълта, че ще загубиме наш близък човек или животно. Но тук не става въпрос за това.
Става въпрос за това, че е давана напразна надежда на хората, агитирали са ги да продължават "лечението" на кучето с мотива, че има надежда и кучето ще живее още и още...
Разбира се, че никой не може да даде гаранция и дори и най-рутинната манипулация крие понякога рискове. Въпросът е дали стопаните са били правилно и откровено информирани за състоянието на кучето? А може би лекарят не е разбрал, че кучето е смъртноболно??

Темата за евтаназия в такива случаи също като цяло е трудна и всеки сам решава за своето животно.
Предполагам, че никой стопанин не би искал животното му да страда и ако няма начин да му бъде помогнато, а то изпитва да кажем силни болки, може би много от хората биха се замислили и над варианта евтаназия.

В случая, описан от arolins, кучето е подложено на множество манипулации, които не само не са донесли облекчение на животното, а напротив.
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   dile Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 314
  • Регистрация: 07-July 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 January 2014 - 05:18 PM

Това за неправилно водената документация е напълно вярно. При нас, освен, че собственото ми име беше сбъркано, бяха написали, че котката НЕ е кастрирана, при положение, че Е кастрирана в "Анимо", т.е. - при тях.....

Друга странна практика - вземат животното за изследвания и манипулации без да допускат човека да влезе и да присъства. След това ти съобщават някаква сметка, без да си сигурен за какво плащаш и дали действително са направили тези изследвания.


А на д-р Георгиев, който си позволи, без да познава котката ми, да ми каже, че била на края на земния си път :eg_033: искам да му кажа, че котката ми е жива, скоро ще навърши 18 години, а последните изследвания показаха,че уреята е в норма!


arolins, съжалявам за кученцето Ви....

Това мнение е редактирано от dile: 23 January 2014 - 09:09 PM


#15 Потребителят е офлайн   bunito Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 24-January 14

Публикувано: 24 January 2014 - 11:15 AM

Централна ветеринарна клиника би трябвало да се преименува на ЦЕНТРАЛНА ВЕТЕРИНАРНА КАСАПНИЦА.Тази абривиатура би отговаряла много по-точно на това,което става там.Проблем със задното краче на нашето куче ме отведе при ветеринарите там.Кучето получи болки и нашия ветеринар ни посъветва да направим снимка.Предложи ни два варианта Стара Загора и София,като не ни посочи къде.Ние да решим.И така направихме най-голямата си грешка.Това,че беше до зоопарка и разполагаше със съвременна апаратура ни подведе да заведем кучето там.И се започна.След упойка и престой повече от час в приемната ни извикаха да ни съобщят,че кучето е в много тежко състояние.Спешно се нуждае от няколко последователни операции на задните и на предните крака.Показваха ни макети,дърпаха,разчекваха и опъваха краката на кучето,което беше в безпомощно състояние,за да ни убедят,че веднага трябва да му се направи операция на стойност -1000 лв,а следващите операции ще струват само 600 лв с отстъпка,без контролните прегледи ,рехабилитациите и т.н.При въпроса ми каква е гаранцията,че тези операции ще преминат успешно и ,че няма да възникнат нови проблеми,не можаха да отговорят.След като държаха кучето упоено повече от два часа и след като разбраха,че няма да платим за операция,ни друснаха една сметка от 300 лв. за преглед ,диагностика и един диск със снимки и ни изпратиха с думите:"Няма какво да направите,след 12 дена пак ще дойдете при нас,но тогава ще видим."Това ми прозвуча доста странно ,но и притеснително,защото в тези няколко часа,които кучето беше без наш контрол,какво ли може да му е направено? Заведохме едно нормално куче на снимка ,а получихме развалина.Продължаваме да си го гледаме,но това вече не е кучето,което имахме.Много съжалявам,че не го заведох за снимка в Стара Загора.Това,което видях за тези часове прекарани в тази клиника е ,че всяко второ куче беше диагностицирано за операция и се оперираше на конвейер.
Пиша с едничката цел да предпазя и други собственици на домашни любимци от тези ветеринари с американски дипломки от незнайни университетчета,защото СА НЕКАДЪРНИЦИ С ОГРОМНА ЛАКОМИЯ ЗА ПАРИ .
НЕ СИ ВОДЕТЕ ДОМАШНИТЕ ЛЮБИМЦИ В ЦЕНТРАЛНА ВЕТЕРИНАРНА КАСАПНИЦА!

#16 Потребителят е офлайн   bunito Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 24-January 14

Публикувано: 24 January 2014 - 11:25 AM

Има вече пусната тема,но считам,че колкото повече се пише за това,толкова по-малко домашни любимци ще пострадат.Централна ветеринарна клиника би трябвало да се преименува на ЦЕНТРАЛНА ВЕТЕРИНАРНА КАСАПНИЦА.Тази абривиатура би отговаряла много по-точно на това,което става там.Проблем със задното краче на нашето куче ме отведе при ветеринарите там.Кучето получи болки и нашия ветеринар ни посъветва да направим снимка.Предложи ни два варианта Стара Загора и София,като не ни посочи къде.Ние да решим.И така направихме най-голямата си грешка.Това,че беше до зоопарка и разполагаше със съвременна апаратура ни подведе да заведем кучето там.И се започна.След упойка и престой повече от час в приемната ни извикаха да ни съобщят,че кучето е в много тежко състояние.Спешно се нуждае от няколко последователни операции на задните и на предните крака.Показваха ни макети,дърпаха и опъваха краката на кучето,което беше в безпомощно състояние,за да ни убедят,че веднага трябва да му се направи операция на стойност -1000 лв,а следващите операции ще струват само 600 лв с отстъпка,без контролните прегледи ,рехабилитациите и т.н.При въпроса ми каква е гаранцията,че тези операции ще преминат успешно и ,че няма да възникнат нови проблеми,не можаха да отговорят.След като държаха кучето упоено повече от два часа и след като разбраха,че няма да платим за операция,ни друснаха една сметка от 300 лв. за преглед ,диагностика и един диск със снимки и ни изпратиха с думите:Няма какво да направите,след 12 дена пак ще дойдете при нас,но тогава ще видим.Това ми прозвуча доста странно ,но и притеснително,защото в тези няколко часа,които кучето беше без наш контрол,какво ли може да му е направено? Заведохме едно нормално куче на снимка ,а получихме развалина.Продължаваме да си го гледаме,но това вече не е кучето,което имахме.Сега вече след два месеца съм сигурна,че тези некадърници са виновни 100 % за състоянието на кучето ни.Много съжалявам,че не го заведохме за снимка в Стара Загора.Това,което видях за тези часове прекарани в тази клиника е ,че всяко второ куче беше диагностицирано за операция и се оперираше на конвейер.
Пиша с едничката цел да предпазя и други собственици на домашни любимци от тези ветеринари с американски дипломки от незнайни университетчета,защото СА НЕКАДЪРНИЦИ С ОГРОМНА ЛАКОМИЯ ЗА ПАРИ .
НЕ СИ ВОДЕТЕ ДОМАШНИТЕ ЛЮБИМЦИ В ЦЕНТРАЛНА ВЕТЕРИНАРНА КАСАПНИЦА!

#17 Потребителят е офлайн   д-р Коджабашев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 630
  • Регистрация: 19-April 06

Публикувано: 24 January 2014 - 12:35 PM

До колкото разбирам не ви харесват диагнозата и цената на прегледа.
За диагнозата може и да има и други мнения. Потърсете ги. Ако обаче друга диагноза не бъде поставена и обосновано защитена, не поставяйте под съмнение професионализма и дипломите на колегите.
За цените - може да искате обяснение а най-добре да бяха ви изяснили предварително колко ще ви струва. Просто приемате или не.

#18 Потребителят е офлайн   HighWay Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 264
  • Регистрация: 07-February 09
  • Gender:Male

Публикувано: 24 January 2014 - 02:32 PM

Показване на мнениетоbunito, в 24 January 2014 - 09:25 AM, написа:

.......... и се оперираше на конвейер.
Пиша с едничката цел да предпазя и други собственици на домашни любимци от тези ветеринари с американски дипломки от незнайни университетчета,защото ....... С ОГРОМНА ЛАКОМИЯ ЗА ПАРИ .
НЕ СИ ВОДЕТЕ ДОМАШНИТЕ ЛЮБИМЦИ В ЦЕНТРАЛНА ВЕТЕРИНАРНА КАСАПНИЦА!


С това трябваше да започнете. Останалото се подразбира.
И тук не става въпрос за качеството на образованието на тези с американските дипломи /аз не зная какво е то/ , а начина на мислене до което произтича от всеки един допир с тази "култура"
След 4 години работа в 2 големи американски фирми мога да потвърдя диагнозата алчност съпътстващо този модел на "здравеопазване" което се е превърнало в стока.Всяко едно действие и процедура в тези фирми има парична равностойност за клиента.
За това И е типично за този тип фирми да "товарят" клиентите си с ненужни неща генериращи приходи.
И същите тези клиники "утре" ще "изядат" малките но качествени клиники с добри специалисти в тях.И ще трябва да ходим само в търговски обекти!
Защото истинския специалист никога не работи "на конвейр" и той не може да се съревновава с хора чиято единствена цел е печелене на пари.
И какво от това че с тези пари те ще си купят скъпа техника , когато я няма човещината.
Всъщност тази скъпа техника понякога е прах в очите на пациентите които мислят че машината може да замени човешкия ум , и най вече професионализъм и опит

Разбира се всеки трябва да печели от знанията си и опита помагайки на нашите любимци , защото това е инвестиция /за други удоволствие от работата/ но нека това става с мярка и обосновано.
И ако позволите да споделя и аз опит от американския тип здравеопазване/търговия/ .
Преди 4 години кученцето ми имаше проблем със стомахче , повръщане , диария и реших да я заведа в една лъскава клиника.
Когато влязох видях окачени на стената американските дипломи на собственика на клиниката.
Изглеждаше впечатляващо, и не можах да осъзная веднага собствената си глупост.
Трябваше да оставя кученце за няколко часа и щяха да ми се обадят когато приключат . Това ме смути малко , но приех.
Когато ми се обадиха и отидох за нея се срещнах само с рецепционистите. И да имало лекар аз така и не го видях.
Диагнозата бе - няма и нищо освен съмнения за изменения на стените на стомахчето. Това на мен нищо не ми говори.
Следваше втората изненада - фактура на стойност 400 евро.
Фактурата бе изрядно съставена , и на цял лист бяха описани подробно всяка една процедура /много от тях излишни според друг лекар/ със съответната цена .Също така бе включена и цената за "хотел" макар че кученце бе там само 4 часа, и не аз съм искал да я оставям.
Какво същност се случи:
В тази клиника са си купили ендоскоп /няма лошо/ и сега бързат да го използват за да си върне парите използвайки го във всеки един случай.

Предполагам че в някои клиники се работи по същия начин. От нас остава само да разберем кои са и да се пазим от тях

Ето започнахме
User's Signature

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   д-р Коджабашев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 630
  • Регистрация: 19-April 06

Публикувано: 24 January 2014 - 02:45 PM

То стана една говорилня ама.......Проблема с ненужните или малкополезни или необяснимо скъпи изследвания наистина е огромен.

#20 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 25 January 2014 - 12:15 AM

Не съм съгласна със заглавието на темата - аз лично водя животни във ЦВК и имам определено позитивно мнение за ветеринарите, които работят с моите животни. Особено, последният ми, много тежък случай на парализирано коте. Лекарят е друг от тук посоченият. и мисля, че има значение. Не познавам Вашият случай и винаги мисля, че е добре да се чуят и двете страни. Това, което повече обаче, ме ужасява е, че в случаите, в които се предполага, че целта е събиране на едни пари, всъщност не се касае за пари, а за тотална некомпетентност :dh_188:

  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни