Dog.bg Форуми : Сизър Милан

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (10 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Сизър Милан Оцени темата: ***** 2 Гласове

#1 Потребителят е офлайн   ivangog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 05-March 12
  • Gender:Male
  • Location:pleven
  • Interests:скулптора , кучета , колоездене ,

Публикувано: 16 January 2014 - 08:13 AM

На всяка поляна с кучета някой го цитира и следва . Не се подвеждайте от кучета ТОЯ нищо не разбира освен да ги подстригва . http://www.youtube.c...h?v=nJyPPbZxyXw
User's Signature

Не трябва непременно да сте луд за да работите при нас , но все пак помага !

#2 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 16 January 2014 - 11:47 AM

:re_037: споделям. Методите му включват ритане и ръгане на животните. Пък нали уж трябва хуманно да ги възпитаваме и дори да не им повишаваме тон :ud_009:

#3 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 16 January 2014 - 12:44 PM

Това с хуманното възпитаване сте си го измислили вие. Нали, когато едно куче се доказва пред друго го прави с хапане и често се стига до бой? Или ще ми кажете, че те само се гледат?
Аз съм на мнение, че когато едно куче прекалява е нормално да го плеснеш, тъй като те най-вече от това разбират, нормално, животни са все пак.

#4 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 16 January 2014 - 12:57 PM

Моето наблюдение с първото ми куче е, че дори да пребиеш кучето от бой, единственото, което ще постигнеш, е кучето да започне да се страхува от теб, и да те заболи ръката, с която си го млял. Първото ми куче отнесе в началото доста шамари и след някъде 4-5 месеца установих, че боят не носи резултат, повече резултат донесе занимаването с кучето, ежедневно, не само игри и разходки, а и допълнителни занимания. Мога да кажа, че без много тренировки, кучето ми има доста добър набор от думи и изрази, които разбира перфектно.

На моето куче не е разрешено да се доказва пред други кучета. Водя го на повод и не му разрешавам подобни занимания. В скромния ми опит нямам наблюдения кучетата да се доказват с хапане и бой, ако са добре възпитани и социализирани, и извън тяхната територия.

А колкото до клипа горе, този проблем го реших по-доста по приятен и нестресиращ човека и кучето начин - не виждам причина да ръгам кучето във врата, да го ритам в корема и слабините, само за да докажа, че съм по-силна...

#5 Потребителят е офлайн   ivangog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 05-March 12
  • Gender:Male
  • Location:pleven
  • Interests:скулптора , кучета , колоездене ,

Публикувано: 16 January 2014 - 04:43 PM

Показване на мнениетоPr07o7yp3, в 16 January 2014 - 12:44 PM, написа:

Това с хуманното възпитаване сте си го измислили вие. Нали, когато едно куче се доказва пред друго го прави с хапане и често се стига до бой? Или ще ми кажете, че те само се гледат?
Аз съм на мнение, че когато едно куче прекалява е нормално да го плеснеш, тъй като те най-вече от това разбират, нормално, животни са все пак.

Иииии къде го прочете това човек , и къде го видя за псоледно ?!
User's Signature

Не трябва непременно да сте луд за да работите при нас , но все пак помага !

#6 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 16 January 2014 - 06:54 PM

ElenaA, кой говори за пребиване? Говоря за някое не силно шамарче, когато не слуша.

Ако искате вярвайте, имам един познат, който през целия си живот има кучета. Преди имаше НОК, който почина.
Сега има 2 ротвайлера.
Наскоро разбрах, че ги възпитава с бой, но е факт, че каже ли им нещо не повтаря.
Викне ли ги и на момента скачат и отиват при него, без значение какво са правели.

#7 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 16 January 2014 - 07:05 PM

И моите правят същото.Защо ли обаче не са яли бой за да ги накарам да идват при всяко повикване?
Интересно ще е да се види как се учи куче да идва с бой... :tb_195:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 16 January 2014 - 07:15 PM

И аз имам познат, който си възпитаваше овчарката с бой. Като викне, кучето се напикаваше и се скриваше. :eg_033:

#9 Потребителят е офлайн   parcheka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 388
  • Регистрация: 01-June 11
  • Gender:Male
  • Location:Варна
  • Interests:Чехословашки вълчак

Публикувано: 16 January 2014 - 08:05 PM

Абе,чак да кажете,че нищо не разбира ..... Факт е ,че дали той,дали някой от екипа му чува петела. Разбира се всичко е шоу, и няма как да вярваш на 100 % на всичко. Да влзезеш при злобно хапещо куче и да му чътнеш един път и то да седне да те гледа в очите какво ще му кажеш е леко не сериозно :af_089: Явно има работа зад кадър с част от кучетата.
НО има и голяма част истина в нещата които говори стига да го слушате задълбочено. Много неща от поведението на стопанина към кучето при разходка примерно са ценни.
Сръчкването го изкарахте егати и боя. Айде моля Ви се не ставайте по-ангели и от господните.......

#10 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 16 January 2014 - 08:16 PM

parcheka
Друже, дефинирай "сръчкване"? Кучета Сизър редовно пердаши с тока, обесва, използва душач и ги рита. ШОУ-то е свалено от Анимал планет и е прехвърлено на Нейшенъл Джеографик. Има много сигнали където го съдят недоволните стопани.

Какво толкова сте научили от този сладникакъв мексиканец? Иди на площадка и на поляна при реален треньор - ще научиш повече. И то без ритане, шутове, душачи, електро-нашийници...
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#11 Потребителят е офлайн   peternm Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 402
  • Регистрация: 24-January 09
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 16 January 2014 - 09:37 PM

:ab_041: :ab_041: :zz_220: :me_065: :ob_173:

#12 Потребителят е офлайн   parcheka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 388
  • Регистрация: 01-June 11
  • Gender:Male
  • Location:Варна
  • Interests:Чехословашки вълчак

Публикувано: 16 January 2014 - 10:44 PM

Не съм казал,че е най-великия. Все пак предаването по-скоро популярно понеже няма нищо научно в него. Нещата са показани като за масова публика. Разбира се,че работата с треньор е за предпочитане. То да се учиш от такова предаване е като да се учиш и от форум същата работа . Сега и някой от великите скрити треньоро-дресьори ще се появи и ще ми обясни колко съм тъп, ама нищо.... Аз като имам мнение не ме е еня кой какво ще каже.
Интересното е,че допреди година работата със Милан беше " Осанна" . След това излезе едно клипче с компилация как рита кучета и стана "Разпни го"
95 % от тези които проверяваха програмата кога ще го дават за да не изтърват нещо (понеже виждаха някаква работа наистина) сега в общ глас с другите сега да се възмущават. Овча работа и то не само в България.
Аз пак казвам,че не съм му адвокат :db_046: но знам че само Фурия ще ми даде смислен отговор защо??????? Всички други ще включат радио точката и като папагали казват едно и също.
Видяхте разговора от методите на "БОЙ" на Сизър мина на методите на Бай "МУЙ" дето за здрасти си пребивал кучето. Е това нямаше как да го подмина понеже имам някакво чувство за правота и реалност.
Фурия понеже и теоретично си подплатена, а и няма да се води спам понеже темата е за лицето и може би неговите методи,какво мислиш за неговото обяснение за "Червената зона" при кучето? Може и да я е откраднал от някого, но на мен ми хареса примерите и "Народното" обяснение.
Най-често обичам да я наблюдавам на кучешката поляна... и как малко хора я виждат. Наблюдавам я и при моите кучета. Явно,че все пак Мазния Мексиканец е успял нещо да ми обясни. Дори и да не е прав,аз не съм тръгнал да убеждавам някого в това. Просто за мен е вярно.

#13 Потребителят е офлайн   peternm Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 402
  • Регистрация: 24-January 09
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 16 January 2014 - 10:59 PM

Понеже ние българите сме вещи и специалисти, и сме много богати и разбиращи, и много си обичаме кучетата, и Сезар Милан сега ни е мазен мексиканец и цървул, шарлатанин и пр.
А замислихте ли се, че този човек е постигнал нещо, което тука да се насерем и 566 години да тичаме срещу него няма да постигнем. Как можете да омаловажавате труда, уменията и усилията и възможностите на човека. Ако е толкова насилник, мислите ли, че нямаше да е спрян от ефир а не да го държат 4-5 сезона?? Съдебните дела са на чисто икономическо-правна тематика, а не за поведението му и метода му на тренировка. От къде изникна това "мазен" като епитет!? Знаете ли, че един мексиканец струва, колкото 150 българи?? Така говорите за човека, като че ли на всичките ви дължи пари, или не си е плащал осигуровките на персонала.

Всеки един епизод се снима по 1месец, плюс/минус, в зависимост от необходимостта. Естествено, че не става от първия път, макар че има хора, които имат енигма, животните ги усещат и им реагират по друг начин, аз съм го виждал при 3-4ма души. Има разлика както кучетата възприемат себеподобните си по различен начин.

Пича обяснява много хубаво, правилно и е интелигентен и умен мъж.

Офтопик: Ей всичките станахте защитници на животните, а как възпитавате децата си, с планета пайнер, таблета, айфоня, детския канал, макдоналдса, псувните и обидите крясъци и скандали.

#14 Потребителят е офлайн   ivangog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 05-March 12
  • Gender:Male
  • Location:pleven
  • Interests:скулптора , кучета , колоездене ,

Публикувано: 17 January 2014 - 06:47 AM

Показване на мнениетоpeternm, в 16 January 2014 - 10:59 PM, написа:

Понеже ние българите сме вещи и специалисти, и сме много богати и разбиращи, и много си обичаме кучетата, и Сезар Милан сега ни е мазен мексиканец и цървул, шарлатанин и пр.
А замислихте ли се, че този човек е постигнал нещо, което тука да се насерем и 566 години да тичаме срещу него няма да постигнем. Как можете да омаловажавате труда, уменията и усилията и възможностите на човека. Ако е толкова насилник, мислите ли, че нямаше да е спрян от ефир а не да го държат 4-5 сезона?? Съдебните дела са на чисто икономическо-правна тематика, а не за поведението му и метода му на тренировка. От къде изникна това "мазен" като епитет!? Знаете ли, че един мексиканец струва, колкото 150 българи?? Така говорите за човека, като че ли на всичките ви дължи пари, или не си е плащал осигуровките на персонала.

Всеки един епизод се снима по 1месец, плюс/минус, в зависимост от необходимостта. Естествено, че не става от първия път, макар че има хора, които имат енигма, животните ги усещат и им реагират по друг начин, аз съм го виждал при 3-4ма души. Има разлика както кучетата възприемат себеподобните си по различен начин.

Пича обяснява много хубаво, правилно и е интелигентен и умен мъж.

Офтопик: Ей всичките станахте защитници на животните, а как възпитавате децата си, с планета пайнер, таблета, айфоня, детския канал, макдоналдса, псувните и обидите крясъци и скандали.

Петре много си бос браат !
Един мексиканец струвал колкото 150 българи , цената от черния пазар ли я свали ?!
Пуснах темата защото твърде много хора гледат предаването и му вярват .
http://vetmedicine.a...esar-millan.htm
Една от големите грешки на този форум е че е баннат Николай Атанасов , а на образи като теб се дава картбланш да пишат глупости .
User's Signature

Не трябва непременно да сте луд за да работите при нас , но все пак помага !

#15 Потребителят е офлайн   ivangog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 05-March 12
  • Gender:Male
  • Location:pleven
  • Interests:скулптора , кучета , колоездене ,

Публикувано: 17 January 2014 - 06:48 AM

За всички който казаха че мноу му разбира съм постнал едно клипче от youtube в първия коментар .
User's Signature

Не трябва непременно да сте луд за да работите при нас , но все пак помага !

#16 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 17 January 2014 - 07:18 AM

Аз като човек, който му е гледал предаването, и то не веднъж само, купил му е книгата и му е пробвал техниките, и след 1 месец установил, че полза НЯМА, техниките му НЕ работят и всичко е само шоу и популяризиране на приюта му, за да може да събира повече дарения (както и да си издържа прескъпата къща), моля всеки, който практически е постигнал успехи с неговия метод, да ги сподели, а не само да приказва как сме били завиждали, че бил постигнал нещо.

Това, че го държат 4-5 сезона значи, че предаването има рейтинг, а не че това, което се показва в него, е практически приложимо. Подобни предавания са обречени на успех, предвид това, че в САЩ броят на кучетата е повече от този на хората.

#17 Потребителят е офлайн   peternm Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 402
  • Регистрация: 24-January 09
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 17 January 2014 - 09:29 AM

Хахахаха..... да издържа скъпата си къща, значи нешънал заради това го държат. Ясно.

Факт, че квалифицирате човек, на базата на едно тв шоу, показва кой е босият. Не всичко е черно/бяло. Трябва да се чете между редовете. Нямаше да коментирам, но се подразних от квалификациите. Няма да коментирам и коментара за черната хроника , умишлено. Дори не съм се изказал, дали вярвам или не му вярвам. Това няма значение. Всеки избира сам за себе си. Ако за вас той не е постигнал нещо, за мен не е така. Аз уважавам труда и усилията на всеки, ако ще и копче да е произвел или направил. За комерсиализма не твърдя , че го няма. Но така с лека ръка да се драсне черта и дава квалификация тоя какъв е, що е. Смешно е, не е уважително и говори лошо. Повече няма да коментирам, че ще се ядосам само.

Примери, че съм прав не е нужно да давам, вижте в какво общество живеем, как съществуваме и ценностната ни система. Та ние нямаме общество. Иначе сме първи в квалификациите. :eb_068:

#18 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 17 January 2014 - 09:42 AM

peternm, не виждам някой да твърди, че не е постигнал нищо - напротив, има шоу за милиарди долари. От тази гледна точка е постигнал много, халал да са му парите, изработил си ги е. Тук обаче не се обсъждат тези му успехи, а до колко нещата са приложими. За мен те НЕ СА приложими, освен ако не си телепат или д-р Дулитъл. Когато претендираш, че си новатор с изцяло нов подход, който е безпогрешен, не пишеш книги, които се четат между редовете, нито правиш предавания, които не могат да бъдат разбрани еднозначно. Когато правиш това, това означава, че похватите ти не работят и едва ли не само просветените могат да ги разберат. А това вече напомня на секта.

За мен това е едно шоу и нищо повече. Навремето гледах ловеца на крокодили и се възхищавах, докато не пуснаха предаване за предаването. Всъщност се оказа, че той не е намирал ентусиазирано отровни змии, а те са му били пускани от автомобил, и работата зад кадър, вкл. грим, е била доста сериозна, за да се остави впечатление, че едва ли не той ходил с часове да намери една змия. Същото е и с Грилс за оцеляването - ще оцелееш на кукуво лято, ако го гледаш, защото и там работата зад кадър е много здрава. Просто всичко е шоу.

Не върви на един интелигентен човек да вярва 100% без да е пробвал.

И аз пак питам - ти какво намери в това шоу, което да ти е помогнало в преодоляването на сериозно отклонение в поведението?

Все пак хубавата част на шоуто е, че показва на хората колко важно е обучението на кучето и как може да ти се промени животът, ако кучето ти е обучено, и с право най-популярната реплика на Милан е да не се пробват техниките, а да се консултират хората с професионалист :)

#19 Потребителят е офлайн   iNfRaSoNiC Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 131
  • Регистрация: 21-November 13

Публикувано: 17 January 2014 - 12:32 PM

Тотално съм несъгласен с 99% от коментарите ви тук.
Ще ви кажа само, че сестра ми имаха немска овчарка, която имаше сериозни проблеми с доминация и превъзбуденост.
Водиха я при трима треньора в София и един в Пловдив - НИЩО.

След това заминаха да живеят в Америка. Решиха и заведоха кучето при Сийзър, оставиха го в центъра му и след 5 дена си взеха "НОВО" куче с напълно излекувани проблеми ( без следи от садо-мазохистични прояви)
Цялото удоволствие за 500 долара.

Основните на Сийзър за важни и дори само тях да спазваме ще постигнем резултат, с който сме доволни.
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 17 January 2014 - 01:04 PM

Темата доста загрубя...
Първо, не знам как за 5 дни става "ново" куче и то дори без стопаните да са там... Против съм "училищата" за кучета, в които стопаните не участват, защото са непродуктивни. А за по-малко от седмица да се "излекуват" нелечими проблеми... Искрено се надявам наистина да е така. Но дори хуманитарен психиятър и психолог не би могъл да постигне резултати за такъв период, а се предполага, че работи с хора...
Второ - единственото, което отчасти споделям със Сизърчо е "енергията". Т.е. че кучетата чудесно усещат емоциите и нагласите ни. Само, че не е 100% валидно, както казва той. Защото кучетата още по-чудесно усещат и кога блъфираме и кога и сами не си вярваме...
И последно - смятам, че методите на Миланчо са отживелица. Дори тук, във форума, ако се разрови човек, ще попадне на мнения на опитни треньори, съвпадащи с методите на Сизър. Да, но постовете им са от 2005г. Ако човек си направи труда да прочете новите постове, на същите тези опитни треньори и кинолози, ще си даде сметка, че те самите са на мнение, че знанията ни за кучетата са се обогатили с годините и методите за възпитание са станали много по-различни. Доста от тях вече смятат корекцията за погрешно обучение, а допреди 7г. те самите са я ползвали.
Човек се учи докато е жив. Нека не лежим на стара мода и остарели знания.

:rc_036:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

  • (10 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни