Dog.bg Форуми : Сизър Милан

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (10 Страници) +
  • « Първа
  • 8
  • 9
  • 10
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Сизър Милан Оцени темата: ***** 2 Гласове

#181 Потребителят е офлайн   Nicholay Atanassov Икона

  • Senior Lecturer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2057
  • Регистрация: 16-April 05
  • Gender:Male
  • Location:BULGARIA

Публикувано: 07 May 2015 - 05:59 PM

Показване на мнениетоemilvr, в 07 May 2015 - 04:25 PM, написа:

Горното не се отнася за Вас естествено , и за повечето от форума ,
сериозно интересуващи се от възпитание на кучета .


Моите интереси и публикации са предимно в сферата на социалното поведение на кучето.

Аз не се интересувам от "възпитание" на кучето, а от причините, които предизвикват конкретни промени в поведението на кучето.

За останалите не зная. Нито колко са сериозни, нито колко компетентни. Някои показват, че са. Други, че не са.
User's Signature

"Давай наставления само на този, който търси знания,
осъзнавайки своето невежество."


Качена снимка


#182 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 08 May 2015 - 12:40 PM

Показване на мнениетоemilvr, в 07 May 2015 - 04:25 PM, написа:

Показване на мнениетоNicholay Atanassov, в 07 May 2015 - 08:32 AM, написа:

Показване на мнениетоemilvr, в 05 May 2015 - 02:20 PM, написа:

Принципно не-харесващите Сийзър нямат чувство за естетика ,или върховно НЕразбират от кучета .
Понякога и двете .
Има и елемент на завист - те никога няма да имат и 1/1000 от аудиторията на нашият любимец - Сийзър .

Шибуми гърл пък най- малко има право да не го одобрява, тя нито е на годините нито на образованието на Сийзър ,а и на мен Качена снимка.


Ако говорим за образование, Сизър е фризьор на кучета. Без академично образование!


Горното не се отнася за Вас естествено , и за повечето от форума ,
сериозно интересуващи се от възпитание на кучета .
Горното ми мнение е силно - гротесктно хиперболизирано , което е основен похват при създаването на някои видове хумор .
Целта на поста е сваляне и регулиране на напрежението което се създава при събирането на повече от трима българи на едно място .

Аве Сийзър. Качена снимка


Да имаш вярното чувство за хумор, не е като да я здереш и после да си фърлиш сополя връз нея...зиг хайл!
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#183 Потребителят е офлайн   kJLaMep Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 17-December 14
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 09 May 2015 - 05:45 PM

само не разбрах в темата.

Повечето идиоти,защо все намесват нацията НИ ,а не се замислят те самите какви са?

Че Българите са идиоти и ,че кучетата на Българите са ебахти песовете,защото Българите са ПРОСТ народ

Е да ама вие това като го повтаряте,нали трябва да се сетите да вкл. и себе си,понеже вие също сте Българи?

И само да казват по форуми и по хора,че не си бият кучетата,а всеки втори да го смила от бой вкъщи.

Да не забравим,че колкото и опит да имате,колкото и кучета да имате.. Защо вземате куче при положение,че то е живо същество и се нуждае от внимание и любов.. А не от шутове в муцуната за дето не било изпълнило командата.

Защо просто не дадете кучето на някой които наистина иска такова,щом ще го биете?

Само да добавя,че кучето е отражението на стопанина в грозното огледало на съвестта.

#184 Потребителят е офлайн   n1k3r Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 29-April 15
  • Gender:Male

Публикувано: 16 May 2015 - 09:05 PM

Здравейте момчета и момичета. 2 дена четох тази тема всеки 1 коментар. Та казвате не на побоя над куче ? ОК съгласен съм, НО понякога се налагат шамари. Нямам никакъв опит с кучета и сега има кутре на 2 месеца почти. Еми ще ви кажа, че след като съм го шамарил ЛЕКО ме слуша от към команда и т.н А когато приятелката ми му каже команда вън не я изпълнява. А ако аз му кажа вън и излиза на терасата без да повтарям. Е а сега кой каде бърка и ми кажете дали пък при мен не помага това шамарене ?

#185 Потребителят е офлайн   atliax Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 07-March 15
  • Gender:Male
  • Interests:Dog Training, Canine Behaviour.

Публикувано: 16 May 2015 - 10:20 PM

Показване на мнениетоn1k3r, в 16 May 2015 - 09:05 PM, написа:

Здравейте момчета и момичета. 2 дена четох тази тема всеки 1 коментар. Та казвате не на побоя над куче ? ОК съгласен съм, НО понякога се налагат шамари. Нямам никакъв опит с кучета и сега има кутре на 2 месеца почти. Еми ще ви кажа, че след като съм го шамарил ЛЕКО ме слуша от към команда и т.н А когато приятелката ми му каже команда вън не я изпълнява. А ако аз му кажа вън и излиза на терасата без да повтарям. Е а сега кой каде бърка и ми кажете дали пък при мен не помага това шамарене ?

Мисля че това може да ви е полезно http://www.ted.com/t...ing?language=bg :)

#186 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 17 May 2015 - 09:29 PM

На 2 месеца и се пошляпвате..... та то е бебе ако нямате нерви защо сте го взели?! Да гледаш куче далеч не е толкова лесно колкото ви исгледжа.. от страх повечето кучета изпълняват, но тук не се цели изпълнение от страх а изпълнение с желание, с разбиране и със съгласяване. Например кучетата, които помагат на инвалиди.. ако ги пошляпваха те нямаше да правят всичко махайки с опашка и при първа възможност щяха да се скатават.
Какво предпочитате да кажете на кучето си да излезе на терасата и то да наведе глава да свие опашка и да излезе пропъдено и подплашено от тона ви ИЛИ да излезе спокойно и с махаща опашка?
Да, и двете кучета ще стоят и ще чакат да бъдат пуснати но разликата е, че едното куче ще чака уверено защото ще знае, че ще бъде пуснато, а другото ще чака виновно и няма да знае кога ще бъде пуснато обратно. Проблемите се увеличават и след това при позволяване да се влезе отново в къщи кученцето което е било смъмрено ще подивява от кеф с което най вероятно ще си спечели още шамарчета без да знае защо.. А другото куче ще влезне спокойно и уравновесено.
Кучетата разбират от говорене ако му се лигавите на среща естествено, че няма да ви вземе на сериозно, но това далеч не означава, че трябва да му крещите и да го пердашите. Просто трябва:
1- Да научите кученцето на определената команда (например "на вън") Това става с лакомства и под формата на игра като се тренира по 2 или 3 пъти на ден за не повече от 10 -15 мин на ден. Като винаги се прекратява обучението с правилно изпълнена команда и преди кученцето да се отегчи.
2- Когато кучето знае командата и я разбира просто трябва да сте уверени при използването й, и да не позволявате кучето да не я изпълни след като сте я казали.
По лесно е със шамарите но те носят проблеми за които повечето остават слепи и в края на нещата се питат " ЗАЩО НА МЕН.. ВСИЧКО НАПРАВИХ". Мога много да пиша и вие можете много да се интересувате има толкова книги и въобще имаш ли желание има и начин. Всичко опира до там, че на повечето хора не им се занимава или просто нямат нужното ниво за да го проумеят. :rc_036:
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#187 Потребителят е офлайн   n1k3r Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 29-April 15
  • Gender:Male

Публикувано: 27 May 2015 - 12:40 PM

estrella

Сега моето шамарене на кутрето не значи, че на всеки 1 час или всеки ден го шамаря. Нито значи, че го удрям силно и то просто когато ми скимне на мен. Шамаренето за мен е 1 леко по-тупване придружено с малка караница при условие, че е сгафило някъде. След като му се скарам и го потупам по муцуната застава мирно и мисля, че разбира за какво съм се скарал. И пак да повторя, моето шамарене потупване и кой как иска да го каже не значи, че си засилвам ръката. Вече 1 месец така го възпитавам, но до ден днешен нито ме избягва нито се крие нещо от мен нито нищо. Както се радва на мен така и на приятелката ми. Не виждам да има страх в него даже обратното. Знае, че като му кажа нещо трябва да се изпълни. Има команди на които сега го уча и се справя доста добре за сега. НО когато му повторя след 15 20 мин, командата се запъва .. след като го бутна или мръдна за да изпълни точната команда се сеща и изпълнява. Ето в такива случай не го докосвам, защото то още не знае какво се иска от него. НО когато знае 1 команда на изус и не я изпълни до 3-а път след като му я повторя следва 1 леко потупване по нослето и се сеща много бързо. И много добре знам, че ако го бия баш в смисъла на думата с ритници и т.н знам после какво следва. Следва 1 ден да ме изяде с парцалите. Това го знам от 1 бивш колега който спукваше питбула си от бой... е ама накрая този колега се озова в болница разкъсан. Сега вече си направете извод от бой до бой какво е значението и кои как го ползва и защо.

#188 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 27 May 2015 - 03:32 PM

Wyw всяка социална формация има само едно място за лидер, всичко друго избива на демокрация .

Да си признаем то е най- сладкото място( в хола пред телевизора) и в моя случай съм го заел аз.:af_089:
Жената е подчинена ,тъй като съм жертвал най- скъпото - свободата си заради нея , съответно мястото и
е в кухнята ... и там има, но по- малък телевизор .
Кучето има статус на мой роб тъй като съм дал пари за него , той- пекинезът е купен(но нерегистриран) , аз работя за него , и той трябва да изпълнява .
Между другото щом почна да расте и се осъзнава пекинезът се опита да стане лидер , като ако не му изпълниш желание почва да наказва като хапе и заплашва .
Никакви команди ( докато по силов път не му показах) не го интересуваха, на всяко хапане съм го плескал през устата , и колкото по- силно хапе по- силно го плескам , така се отучи да ме хапе .
Сега хапе само жена ми , и дъщерята , за последната го насърчавам даже , понеже тя садистично го измъчва и той има право да се защити .
Така ,че аз съм за възпитанието чрез поощрения и лек бой когато се налага .
Има някаква връзка м/у методите на Сийзър Милан и Макаренко, и мисля че в това е гениалноста на Сизър .

#189 Потребителят е офлайн   n1k3r Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 29-April 15
  • Gender:Male

Публикувано: 28 May 2015 - 05:10 AM

И аз съм ЗА лекия бой и по точно шамарчета по муцуната. Мойта лигла взе да разбира по този начин кое е правилно и кое не. Е не винаги разбира от 1-а път като сега в момвнта. Карам я да седи на терасата и като прекрачи прага и се карам. Е веднага почва да ме ръмжи и лай.... Та за методите на Сизър човека не от 2 3г. се занимава с кучета и им знае слабите места и знае как да им спре вредните навици.

#190 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 28 May 2015 - 09:05 AM

Показване на мнениетоn1k3r, в 28 May 2015 - 05:10 AM, написа:

И аз съм ЗА лекия бой и по точно шамарчета по муцуната. Мойта лигла взе да разбира по този начин кое е правилно и кое не. Е не винаги разбира от 1-а път като сега в момвнта. Карам я да седи на терасата и като прекрачи прага и се карам. Е веднага почва да ме ръмжи и лай.... Та за методите на Сизър човека не от 2 3г. се занимава с кучета и им знае слабите места и знае как да им спре вредните навици.


СМ е бил един от милионите ромо-мексиканци, които са си изкарвали прехраната с миене на чинии.

Това означава ли, че е майстор порцеланаджия или експерт по производство на миещи препарати?


Разнасял е пица и е продавал сладолед.

Това означава ли, че е специалист - пицайоло или е майстор - сладоледаджия?

Разхождал е кучетата на по-заможните хора от квартала.

Това прави ли го експерт дресьор, че и разбирач най-велик по кучешките теми?


И на трите простички въпроса, простичкият отговор е "НЕ"


User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#191 Потребителят е офлайн   shaolin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 03-July 15

Публикувано: 20 July 2015 - 04:57 PM

Показване на мнениетоemilvr, в 27 May 2015 - 03:32 PM, написа:

Wyw всяка социална формация има само едно място за лидер, всичко друго избива на демокрация .

Да си признаем то е най- сладкото място( в хола пред телевизора) и в моя случай съм го заел аз.:af_089:
Жената е подчинена ,тъй като съм жертвал най- скъпото - свободата си заради нея , съответно мястото и
е в кухнята ... и там има, но по- малък телевизор .
Кучето има статус на мой роб тъй като съм дал пари за него , той- пекинезът е купен(но нерегистриран) , аз работя за него , и той трябва да изпълнява .
Между другото щом почна да расте и се осъзнава пекинезът се опита да стане лидер , като ако не му изпълниш желание почва да наказва като хапе и заплашва .
Никакви команди ( докато по силов път не му показах) не го интересуваха, на всяко хапане съм го плескал през устата , и колкото по- силно хапе по- силно го плескам , така се отучи да ме хапе .
Сега хапе само жена ми , и дъщерята , за последната го насърчавам даже , понеже тя садистично го измъчва и той има право да се защити .
Така ,че аз съм за възпитанието чрез поощрения и лек бой когато се налага .
Има някаква връзка м/у методите на Сийзър Милан и Макаренко, и мисля че в това е гениалноста на Сизър .

Не , че се заяждам, но преди време си разменихме малко реплики, относно питбулите,а сега попаднах на тази тема, та не се сдържах. Обяснихте колко грозни и агресивни кучета били питбулите, и че приличат на стопаните си.
Та казвате, че вашият "красив" пекенез, хапе цялото ви семейство и с бой сте го отучили, да не хапе поне вас!!! Само да ви кажа, че моят пит, който и да е от моето семейство, може да му бръкне в устата, докато яде и да му извади залъка.
Интересно а??? Колко са лоши питбулите!!!

#192 Потребителят е офлайн   tai Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 24-February 12
  • Gender:Female

Публикувано: 20 July 2015 - 07:23 PM

shaolin, а за emilvr ли иде реч, той се шегува, не се притеснявайте :)

#193 Потребителят е офлайн   shaolin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 03-July 15

Публикувано: 20 July 2015 - 08:58 PM

Показване на мнениетоtai, в 20 July 2015 - 07:23 PM, написа:

shaolin, а за emilvr ли иде реч, той се шегува, не се притеснявайте :)

Не останах с това впечатление. Виж темата "Писна ми от журналисти-професори"

#194 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 20 July 2015 - 09:39 PM

Шегувам се , иронизирам многото преобладаващи и некомпетентни мнения за питбулите .

Истинското ми мнение за тях е ,че са много благи кученца .Aцки, ...aцки обичам да ги мачкам и им се радвам , когато може .

Няма лоши кучета- има малоумни стопани .

Каквото и да пиша няма значение , аз не съм фактор за никое мнение или събитие ,което ме прави безотговорен :af_089:
Повечето хора се вземат прекалено на сериозно ,и аз не съм от тях .


https://www.youtube....h?v=As5jVDJ4krk

Болестите ,смъртта и мизерията на мен ми дишат във врата , и нямам време за сериозни мнения . :beer:
Аве Сийзър !

#195 Потребителят е офлайн   shaolin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 03-July 15

Публикувано: 21 July 2015 - 05:34 AM

Показване на мнениетоemilvr, в 20 July 2015 - 09:39 PM, написа:

Шегувам се , иронизирам многото преобладаващи и некомпетентни мнения за питбулите .

Истинското ми мнение за тях е ,че са много благи кученца .Aцки, ...aцки обичам да ги мачкам и им се радвам , когато може .

Няма лоши кучета- има малоумни стопани .

Каквото и да пиша няма значение , аз не съм фактор за никое мнение или събитие ,което ме прави безотговорен :af_089:
Повечето хора се вземат прекалено на сериозно ,и аз не съм от тях .


https://www.youtube....h?v=As5jVDJ4krk

Болестите ,смъртта и мизерията на мен ми дишат във врата , и нямам време за сериозни мнения . :beer:
Аве Сийзър !

Е, извинявам се тогава. Явно грешно съм разбрал.

#196 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 21 July 2015 - 12:01 PM

Няма за какво да се извинявате , пиша като за себе си , и неразбираемо .:ab_041:

Трябва повече да уважавате себе си , и по- малко другите .

Това е моят " психоаналитичен " съвет към Вас .

#197 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 14 June 2017 - 09:11 PM

Като се има предвид компетенцията му , това не би трябвало да учудва никого ... И все пак ,в природата има равновесие .

https://mobile.faceb...82239275418299/
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#198 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 19 July 2017 - 08:59 PM

А събудете се вече , де ...
http://forum.dog.bg/...l&section=login
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

  • (10 Страници) +
  • « Първа
  • 8
  • 9
  • 10
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни