Dog.bg Форуми : Сизър Милан

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (10 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Сизър Милан Оцени темата: ***** 2 Гласове

#21 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 17 January 2014 - 01:38 PM

parcheka

Цитат

какво мислиш за неговото обяснение за "Червената зона" при кучето

Друже, бръкнах в търсачките и открих клиповете му за "червената зона" - е загуба на време, извинявай. Ужас, убих 44 минути в гледане на елементарни глупости, които всеки един стопанин ги знае абсолютно подсъзнателно.
Едното семейство натика 7 различни кучета в кухнята и не ги извежда, па после се чуди защо страхливо-агресивен пес хапе влизащи в кухнята хора. Ми разходки де? А и не може да събереш в една стая 7 кучета и да мислиш че така си решил проблема, без да ги извеждаш и без да се занимаваш с тях. А пък заявлението че човек ВИНАГИ на разходка върви ПРЕД кучето направо ме заби в земята. И защо, за Бога, той трябваше да кара странични служители да извеждат кучето и да го качват на бягаща пътека, когато грешката е в стопаните, които са събрали в кухнята - там е храната - 7 кучета и не ги извеждат и не ги социализират? Кви са тези простотии? Оставяш до манджата седем кучета, които не се извеждат освен в задния двор, а после искаш вътре да влизат странични хора, без да са ухапани??? Я пак?

Другото семейство страхливата си кучица след нападение на съседското куче почнаха да я извеждат с нашийник с шипове да не им бяга. А де го нагръдник? А де го игнориране на нежелателно поведение? Дойде Сизърчо и й сложи душач за да не бяга кучицата, и каза на стопанката да не се стяга и да води кучицата покрай къщата с ухапал нея пес спокойно, игнорирайки страха на животното. Голяяяяяяяяяяяяяяяяяяямооооооо откритие, няма що.

Трето семейство пък никого не пускат у тях и не откопчават повода никога, освен когато кучето спи, защото са го взели от пъпи-мил и всичките от неговото кучило са вече евтанизирани, защото е ген - и на консултация с бихейвиористите това им е било директно казано "Порочна наследственост, ген". Влиза той при откачило от ужас псе, което в паниката си само дето не скочи през прозореца - животното бе в такъв ужас че чак го съжалих нещастното четирикрако. И Сизърчо бодро говори за "създаване на новата енергия", бре ква нова енергия бре човек, запознай се с животното навън, в задното дворче на къщата, остави го да се успокои добичето, да те подуши, защо го притисна в ъгъла да му хванеш повода? "Скоро успях да хвана повода - а това е директна връзка". А животното се мята като риба на сухо и после заляга в ужас и се натиква в колибката. И после учи стопаните на обесване с повода. Животното залегна долу в шок, тия се хилят и викат колко забележителен напредък е било............

Ама, ще ме прощавате, те стопаните са за лек, не кучета. Както винаги впрочем... Не е луд който яде баницата. Само че не ми го обяснявайте с измислена "Червена зона". Глупост, алчност, разхайтеност, липса на дисциплина, липса на елементарно разбиране от потребностите на кучето, всичко друго, но не и измислена "Червената зона". Сори, друже.

Съжалявам че отново му гледах глупостите, чиста загуба на време. Жалко е за кучета, чиито стопани се водят по това шоу.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#22 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 17 January 2014 - 02:23 PM

Каква е тая ''червена зона'' обяснете ми и на мене :beer:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 17 January 2014 - 02:35 PM

ShiBumi_GirL
Сериал от епизодите на Сизър, нищо повече.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#24 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 17 January 2014 - 02:50 PM

Не знам аз гледах случайно част от един епизод как влачеше някакво куче не помня дог ли беше,мастиф ли по едни стълби нагоре-надолу щото не искало да се качва.Сурка го,влачи го и видиш ли на накрая се научи кучето.
Вместо бавно,полека и спокойно да го мотивира с награда или играчка :dry:
Никога не съм ми била фен,но донякъде разбирах нуждата от това подчертавам в някои случаи да използваш душач или да ритнеш леко кучето за да го концентрираш.
Отдавна вече не мисля,че това е правилно.Всичко се постига с мотивация.
Имах проблеми с гоненето на дивеч с малко помощ от Краси днес кучката ми закова от първото ''спри'' и не подгони стресналия се спящ в тревата заек,който хукна като луд да спасява кожата.Без душачи,без дърпанки-водя я с обикновен текстилен нашийник.
Писукащата топка в джоба ми и беше в пъти по интересна от заека.
Така,че методите които показва той може и да работят(стресирайки) кучето,тези с мотивацията изискват много време и търпение,но кучето ми е щастливо.
Преди твърдях,че няма лошо да ''боднеш'' кучето веднъж/дваж с ел.нашийник,защото съм виждала успешното му използване.
Кучката ми случайно се закачи на ел.ограда за крави и бикове.
Такъв стрес преживя,че не искаше да се разхожда 2-3 седмици,свита,наплашена.

Има много по-добри и ефикасни методи,които Сизър показва.
Всеки гледал го хуква да купува душач и още по зле ел.нашийник дето дори не знае как да го използва,ама щото е гледал и си мисли,че с натискането на едно копче и кучето става робот :zz_020:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 17 January 2014 - 02:55 PM

Показване на мнениетоivangog, в 17 January 2014 - 06:47 AM, написа:

Една от големите грешки на този форум е че е баннат Николай Атанасов , а на образи като теб се дава картбланш да пишат глупости .


Това може да бъде единствено благословия за форума.

Отсъствието на налудничаво влюбения в себе си запопен зоотехник води единствено до намаляване на общия фон на налудничавостта тук. И ако бяха по-малко подхранващите маниите му (разбирай такива като теб), нещата със сигурност щяха да са малко по нормални...Качена снимка

А що касае СМ, човекът просто е добър шоумен с избелени зъби ... 90% от премъдростите му са пълен въздух и евтин преразказ на постулати отпреди сто години ... доукрасени с техники от същите времеви измерения ... подлото "тайно" подритване в хулбоците, ходене с овчарска гега при разходка из центъра на града, душене, ръчкане с показалче, съчетано със страховито "ШЪТ!" и назидателен поглед, изпълнен с "господарска енергия" ... Качена снимка

Айде, наздраве, другари!Качена снимка
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#26 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 17 January 2014 - 03:05 PM

+1 :ba_025:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#27 Потребителят е офлайн   Ev.Mink Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 161
  • Регистрация: 14-December 10
  • Gender:Female

Публикувано: 17 January 2014 - 04:47 PM

От всеки може да се научи нещо полезно, дори как не се прави, но само след като се провери на практика:) Шоуто на Сизар Милан вдъхва увереност на нерешителните, че ще се справят с проблемите си при кучето, като да потърсят по-достоверни и доказани в практиката си източници , но и респект да не прекрачваме границата на самозабравили се "господари" на природата. Теорията му за доминантност и обща глутница между човека и кучетата все още много собственици и дори треньори по света и у нас не отхвърлят. И методите му на обучение и корекция с контрастен и прочие насилствени и технически (телетакт) методи - също са все още доста разпространени и "бързи" решения, препоръчвани от разни тренери и експерти. Всеки си има глава на ранменете, да си преценява според разум и ценностна система.

Не съм гледала и чела толкова обстойно Сизар Милан, но все пак научих от него, че глутниците от кучета не са опасни (или по-скоро рядко опасни) и са един добър балансьор за погрешно обучен домашен любимец, т.е. нетрадиционно решение за нашите човешки грешки. А улични кучета и глутници по нашите български улици ще има още мноооого години напред поради безхаберие, корупция, липса на организация и воля за решение на този проблем от страна на овластените органи и организации.

#28 Потребителят е офлайн   ivangog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 05-March 12
  • Gender:Male
  • Location:pleven
  • Interests:скулптора , кучета , колоездене ,

Публикувано: 17 January 2014 - 08:14 PM

Показване на мнениетоiNfRaSoNiC, в 17 January 2014 - 12:32 PM, написа:

Тотално съм несъгласен с 99% от коментарите ви тук.
Ще ви кажа само, че сестра ми имаха немска овчарка, която имаше сериозни проблеми с доминация и превъзбуденост.
Водиха я при трима треньора в София и един в Пловдив - НИЩО.

След това заминаха да живеят в Америка. Решиха и заведоха кучето при Сийзър, оставиха го в центъра му и след 5 дена си взеха "НОВО" куче с напълно излекувани проблеми ( без следи от садо-мазохистични прояви)
Цялото удоволствие за 500 долара.

Основните на Сийзър за важни и дори само тях да спазваме ще постигнем резултат, с който сме доволни.

оф стига с тази доминация начетох се
хора научете се най - после
User's Signature

Не трябва непременно да сте луд за да работите при нас , но все пак помага !

#29 Потребителят е офлайн   iNfRaSoNiC Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 131
  • Регистрация: 21-November 13

Публикувано: 17 January 2014 - 08:48 PM

Не можем всички да сме професори! В доминацията си има много логика!
Говоря от опит, който придобих чрез сестра ми.
User's Signature

Качена снимка

#30 Потребителят е офлайн   parcheka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 388
  • Регистрация: 01-June 11
  • Gender:Male
  • Location:Варна
  • Interests:Чехословашки вълчак

Публикувано: 17 January 2014 - 09:34 PM

Furia какви серии си гледала нямам и на представа. Не съм седнал да ги гледам целите сезони я .
Червената зона която имах предвид не е епизод,а понятието за ескалиране на напрежението в кучето което преминава в следваща форма - агресия или бягство, паника. Естествено че няма как да не полагаш усилия да си социализираш кучето и да се мъчиш да му променяш енергията. Това е тъпо.
Доста често съм гледам именно как той работи бавно,стъпка по стъпка. Оставя кучето леко да тръгне и после продължава движението без да го дърпа. Разбира се, сигурно има грешни методи,но съгласете се както писа някой по-горе ,че той показа нагледно на обикновенния човек НЕЩО.
Може на знаещите и можещите това да е тъпотия,простотия,отминали методи,глупости, Но той ги е показал на НЕЗНАЕЩИТЕ.
Вярно,че е комерсиално, но нямаше как да сме чували за него ако не беше..... а голяма част от света го познава :ba_025:

Надявам се,не минаваш границата на нападките по мой адрес въпреки,че сме на различно мнение :rc_036:

#31 Потребителят е офлайн   ivangog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 05-March 12
  • Gender:Male
  • Location:pleven
  • Interests:скулптора , кучета , колоездене ,

Публикувано: 17 January 2014 - 10:40 PM

Показване на мнениетоKOKO_ko, в 17 January 2014 - 02:55 PM, написа:

Показване на мнениетоivangog, в 17 January 2014 - 06:47 AM, написа:

Една от големите грешки на този форум е че е баннат Николай Атанасов , а на образи като теб се дава картбланш да пишат глупости .


Това може да бъде единствено благословия за форума.

Отсъствието на налудничаво влюбения в себе си запопен зоотехник води единствено до намаляване на общия фон на налудничавостта тук. И ако бяха по-малко подхранващите маниите му (разбирай такива като теб), нещата със сигурност щяха да са малко по нормални...Качена снимка

А що касае СМ, човекът просто е добър шоумен с избелени зъби ... 90% от премъдростите му са пълен въздух и евтин преразказ на постулати отпреди сто години ... доукрасени с техники от същите времеви измерения ... подлото "тайно" подритване в хулбоците, ходене с овчарска гега при разходка из центъра на града, душене, ръчкане с показалче, съчетано със страховито "ШЪТ!" и назидателен поглед, изпълнен с "господарска енергия" ... Качена снимка

Айде, наздраве, другари!Качена снимка

я пак .....?!!
да пишат такива като петърчо а такива като Николай да са с бан ?!!!

Показване на мнениетоpeternm, в 16 January 2014 - 10:59 PM, написа:

Понеже ние българите сме вещи и специалисти, и сме много богати и разбиращи, и
А замислихте ли се, че този човек е постигнал нещо, което тука да се насерем и 566 години да тичаме срещу него няма да постигнем.
Знаете ли, че един мексиканец струва, колкото 150 българи??


User's Signature

Не трябва непременно да сте луд за да работите при нас , но все пак помага !

#32 Потребителят е офлайн   ivangog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 05-March 12
  • Gender:Male
  • Location:pleven
  • Interests:скулптора , кучета , колоездене ,

Публикувано: 17 January 2014 - 10:58 PM

[quote name='iNfRaSoNiC' date='17 January 2014 - 08:48 PM' timestamp='1389984486' post='1130444']
Не можем всички да сме професори! В доминацията си има много логика!
Говоря от опит, който придобих чрез сестра ми.
[/quoteа
а аз от пра баба ми по бащина линия индиректно през роднини имам много житейски опит
User's Signature

Не трябва непременно да сте луд за да работите при нас , но все пак помага !

#33 Потребителят е офлайн   ivangog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 05-March 12
  • Gender:Male
  • Location:pleven
  • Interests:скулптора , кучета , колоездене ,

Публикувано: 17 January 2014 - 11:01 PM

Показване на мнениетоparcheka, в 17 January 2014 - 09:34 PM, написа:

Furia какви серии си гледала нямам и на представа. Не съм седнал да ги гледам целите сезони я .
Червената зона която имах предвид не е епизод,а понятието за ескалиране на напрежението в кучето което преминава в следваща форма - агресия или бягство, паника. Естествено че няма как да не полагаш усилия да си социализираш кучето и да се мъчиш да му променяш енергията. Това е тъпо.
Доста често съм гледам именно как той работи бавно,стъпка по стъпка. Оставя кучето леко да тръгне и после продължава движението без да го дърпа. Разбира се, сигурно има грешни методи,но съгласете се както писа някой по-горе ,че той показа нагледно на обикновенния човек НЕЩО.
Може на знаещите и можещите това да е тъпотия,простотия,отминали методи,глупости, Но той ги е показал на НЕЗНАЕЩИТЕ.
Вярно,че е комерсиално, но нямаше как да сме чували за него ако не беше..... а голяма част от света го познава :ba_025:

Надявам се,не минаваш границата на нападките по мой адрес въпреки,че сме на различно мнение :rc_036:

а това с инергийте е вярно
всичко зависи от вашето ЧИ и мантрата която ги излъчвате :0
User's Signature

Не трябва непременно да сте луд за да работите при нас , но все пак помага !

#34 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 18 January 2014 - 12:15 AM

parcheka

Цитат

Надявам се,не минаваш границата на нападките по мой адрес въпреки,че сме на различно мнение

Приятелю, разбира се че не те нападам, аз ти симпатизирам, но не споделям вижданията ти относно Сизърчо.Може ли?
В единия от епизодите той посъветва една женичка с дребно кученце да го рита в ребрата. Малоумна работа ша ва замолъ. Възпитание на кучето според него се организира с ритането в хълбок.А би могло да се реши и с мотивация и кликер.
Ситуацията бе следната: на разходка банда пит-подобни заедно с неговия Дади станаха на кълбо, естествено те се вкопчват един в друг, Сизър писука :"Ще има бой, дръжте кучета". Ми ще има бой, като събираш непознати мъжкари помежду си ще има търкал, и то как. Да, ще има трагедия. Ти трябва да си последен дебил,за да не го разбереш.


.........и вие тоз човек го имате за гуру?
Ми щом сте рекли....Ваша работа.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#35 Потребителят е офлайн   Z. Peev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 11-June 13

Публикувано: 18 January 2014 - 09:58 AM

Показване на мнениетоElenaA, в 17 January 2014 - 07:18 AM, написа:

Аз като човек, който му е гледал предаването, и то не веднъж само, купил му е книгата и му е пробвал техниките, и след 1 месец установил, че полза НЯМА, техниките му НЕ работят и всичко е само шоу и популяризиране на приюта му,


Е, аз като човек, който прочете една от книгите му и съм гледал не веднъж шоуто му, мога да твърдя, че при моето куче ефектът беше налице. Затова да се абсолютизира по този въпрос или да се оплюва работата на някого типично по балкански не е особено хубаво :).
Под ефект имам предвид съвсем елементарни неща, които за начинаещ като мен значат много - да успокоя кучето, да разбера как да го обучавам на прости команди, да му взимам храната от паничката без да ме изяде и т.н. :) Само с гледане не става, но ако има нещо, което да научих най-вече от този ми ти Сизър, е да прекарвам максимално време с кученцето, да поставям проблемите на масата и да им търся решение.


Ето това мнение ми хареса:

Цитат

От всеки може да се научи нещо полезно, дори как не се прави, но само след като се провери на практика:) Шоуто на Сизар Милан вдъхва увереност на нерешителните, че ще се справят с проблемите си при кучето, като да потърсят по-достоверни и доказани в практиката си източници , но и респект да не прекрачваме границата на самозабравили се "господари" на природата. Теорията му за доминантност и обща глутница между човека и кучетата все още много собственици и дори треньори по света и у нас не отхвърлят. И методите му на обучение и корекция с контрастен и прочие насилствени и технически (телетакт) методи - също са все още доста разпространени и "бързи" решения, препоръчвани от разни тренери и експерти. Всеки си има глава на ранменете, да си преценява според разум и ценностна система.


Не става дума да го превръщаме в светец този човек или да му принасяме дребни жертви преди всяка разходка, разбира се. Но да речем, че Сизър е публична фигура, която има някакъв си негов цялостен подход към нещата и всъщност може би затова успява. Много често, когато се опитваме да намерим решение на някой проблем, се втурачваме в него и изпускаме цялостната картина, а решението често е просто, но трябва да погледнем нещата от малко по-далече. Пълното отрицание е еквивалентно на безусловното приемане :-Р.

Понеже се спомена за душачите, например, преди време се колебаех, дали да прибегна до душач - необходимо ли е, как ще се почувства кучето, какво ще научи и т.н. Поразрових се тук, попрочетох, накрая слчуайно видях едни хора с лабрадорче, което бе снабдено с този уред за изтезание. Директно ги попитах, дали са се консултирали с някого по въпроса и те ми казаха, че са, дори конкретно името на училището и инструктора, който е препоръчал тази мярка в рамките на курса. Взехме душач и резултатът беше, че кученцето се научи да не дърпа, следователно не се мъчи. Комуникацията ни с него чрез повода се подобри. Това го посочвам само като пример, как нещо, което за едни хора е лошо, при други помага и се препоръчва както от "шоумена", така и от някои сравнително популярни лица в средите у нас. Колкото повече гледни точки, толкова по-добре :).

#36 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 18 January 2014 - 12:36 PM

А защо е нужно да използваме душач........а защото резултата с него е бърз и защото на никой не му се занимава да спира,да вика и да награждава кучето.Моето куче не отразява корекции с душач,ако искаш му скъсай врата с душача не.Друг треньор ми каза купи си строг нашийник за 2 седмици свикна да влачи като влак с него и накрая какво стана постигнах завидни успехи с проста техника,но пък времеемка за да достигне кучето само до извода,че при мен и около мен е хубавото,а не като ме влачи-това му действие не носи изгода.Отне ми няколко месеца работа и сега въпросната кучка я разхождам с прост кожен нашийник или душач на мъртва халка.Единствената причина заради,която на разходка кучето ми би носило душач е защото ми изглежда красиво с него.
:beer:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   buttinsky Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 29-December 13

Публикувано: 18 January 2014 - 01:08 PM

Ехх, точно се бях наканила да купя наскоро излязлата му книга, но май ще се задоволя с филмчетата на първо време.

#38 Потребителят е офлайн   Z. Peev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 11-June 13

Публикувано: 18 January 2014 - 01:12 PM

Е, моите съображения съвсем не са естетически и честно казано предпочитам да е с обикновен нашийник.
Но докато се научи уверено да върви, а това до колкото виждам няма да отнеме особено много време, не виждам пречка да бъде с душач. Не си мисли, че не съм отделил време с обикновен нашийник, лакомства и команди. Но да, нямаме цяла вечност и в случая съзнателно избрах метод, който дава относително бързи резултати, за да можем да се концентрираме повече върху други неща за доизкусуряване, например да не се разсейва от всяко боклуче или хартийка, докато се разхождаме, което всъщност е и основната причина да се дърпа настрани.
В някакъв смисъл фактът, че душачът е хлабав и се притяга при определени обстоятелства, създава предпоставка кучето да се усети доста преди да изпита дискомфорт, за разлика от обикновения нашийник, който стои по-статичен и по-прибран по врата. Аз така си го обяснявам, без особени претенции :). За строги нашийници изобщо не говорим.
Това е дълга тема всъщност и няма много общо със Сийзър.

#39 Потребителят е офлайн   sazo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 299
  • Регистрация: 19-May 13
  • Gender:Male
  • Location:Горна Оряховица
  • Interests:всичко свързано с кучета

Публикувано: 18 January 2014 - 01:28 PM

Всеки има право на избор.Истината е следната:с душача кучето не дърпа и стои близо до собственика си с цел да ИЗБЕГНЕ БОЛКА,ако реши да тегли.Това разбирасе е по-лесното средство за възпитание,защото собственика не полага усилия да изгради връзка с кучето,съответно и да се опита да вникне в проблема по задълбочено.Много хора като си вземат първото куче са с нагласата,че само механично могат да контактуват с него(бой и душач или пък ел.нашийник)Самоче в един момент кучето привиква с душача и си кара по старомо.Вече в една друга тема дискутирах за душачите и там казах човек ако няма връзка с кучето си и душач не го правя.Относно Сизар мисля,че предаването му е ориентирано точно към тази аудитория.По точно американците,да не забравяме,че САЩ са на първо място по евтанизирани кучета.А в предаванията му ,които съм гледал собствениците се държат направо неадекватно с кучетата си.По прост народ няма!!Съответно колкото и да му обясняваш за кучешкото поведение няма да те разбере,затова и вероятно сизар им показва по лесните начини лишени от умствено напрежение.В този ред на мисли вероятно причинява по малката злини от двете,другия вариянт е евтаназия.Доказано е,че българите сме по-интелигентни от американците така,че съветвам да не гледате предаванията на Сизар и да забравите предаванита които сте гледали.Тук във форума има много по-ценна информация.

#40 Потребителят е офлайн   Z. Peev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 11-June 13

Публикувано: 18 January 2014 - 01:47 PM

Да, горе-долу точно го формулира - за начинаещ е по-лесно с душач. Ако разполагах с години опит, какъвто сигурно имат някои от пишещите тук, може би и с поглед щях да мога да накарам кучето ми да не дърпа, но уви - не мога на този етап. И това ме изправя пред дилемата да намеря лесно решение на проблема, макар да е симптоматично, или да рискувам да не се справя по друг начин, при което кучето е възможно да придобие още неприятни навици или да си затвърди такива. Надявам се решението ми ще ми осигури необходимото време за доизграждане на връзката, за която говориш, без това да доведе до появата на нежелано поведение :).

Относно болката, която причинява душача, не съм си го слагал на врата, но не вярвам да е нещо по-неприятно от това, кучето да ме чака да го изведа, за да се изпикае, например, както и някои други ограничения, които съжителството на кучето с човека в градска среда търпи. При това, само ако дърпа. Ако не дърпа - няма неудобство. Ако дръпне силно и усети някакъв дискомфорт, то аз със сигурност съм изпитал нещо подобно, защото съм на другия край на повода и не желая кучето да драсне от правата линия. Когато го пусна да си тича, ок, да ходи, където пожелае и е допустимо.

За квалификациите относно интелектуалното ниво на различните нации може много да се говори и поспори и аз лично не приемам това като някакъв аргумент по темата.

  • (10 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни