Dog.bg Форуми : Сизър Милан

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (10 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Сизър Милан Оцени темата: ***** 2 Гласове

#61 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 19 January 2014 - 06:06 PM

1. За мен това да изриташ кучето с токата на обувката си в корема или да го ръгаш в ребрата е бой. Само не казвайте, че го прави лекичко. Представете си, че вие сте се отпуснали, стресирани сте и от някъде се показва някой мачо два пъти по-едър от вас и ви удря в корема с бухалка или си забива пръстите си в ребрата ви. След това застава със заплашителна поза над вас и започне да ви шътка. Не ми излизайте с номера, че кучето не е човек. Да, не е човек, но анатомично и физиологично е равностойно на човека и това да го риташ и ръгаш е съпоставимо. А той може да не го казва, но самият факт, че го показва, означава, че го предава на другите хора.
2. Ти си приказвай за себе си, аз приказвам за мене си. На мен НИЩо не ми помогна от методите му да се справя с патологията на моето куче. НИЩИЧКО. Пиша го с главни букви, за да го подчертая. В края на краищата се оказа, че ако ще и като египетска царица да се нося, кучето го е страх и не вдява, че се вживявам в ролята на царица. Ако кучето ми нямаше такава патология в поведението си, вероятно методите му щяха да проработят, но кел файда, имам познати, които си ползват собствени методи - тогава за къв чеп ми е да давам пари за книгите му??? Нали уж се вживява в голямата работа?

Освен това искам дебело да подчертая това, което казах и по-рано. Аз никъде не твърдя, че този метод не работи. Напротив, като ошамариш няколко пъти кучето си, като го дърпаш, ръгаш, блъскаш и му показваш кой е по-силния, кучето определено ще вдене за какво иде реч. Това, което твърдя, е че начинът, по който това е показано в предаванията му, както и написано в книгите ми, не работи. И най-кофти в цялата ситуация е, че ако не можеш да се справиш, значи не си никакъв водач, нямаш нужната енергия и вината си е твоя. Т.е. - ако за теб великият му метод не работи, значи ти си тъпака.

#62 Потребителят е офлайн   DI.KA.SA Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 08-January 14

Публикувано: 19 January 2014 - 06:11 PM

Показване на мнениетоsazo, в 19 January 2014 - 01:09 PM, написа:

Ами като неще доброволно да се каче на пътеката се примиряваш,стягаш си гъза с извинение и удължаваш разходките.Не мога да разбера откъде тоя зор да се карат кучета да ходят по пътеки.Като иска кучето ОК,ама като неще не бива насила.DI.KA.SA,а ти беше ли с кучетата на пътеката,пробва ли да пуснеш за момент пътеката и да спреш после,да изчакаш малко и пак.


Прав сте,на мен лично разходките с кучетата са ми любимата част от деня.Въпроса не беше мързел а поради проблеми с коляното трябваше да сложа шина за 2 седмици,съпруга ми можеше да поеме само вечерните разходки така че решихме да пробваме пътеката.Нямаха никакъв проблем да се качат когато е спряна но когато я пускахме веднага се отдалечаваха.Пробвахме съпруга ми качен на пътеката с кучето да държи повода а аз срещу тях с наградки и възклицаня -браво на момчето и т.н
Както и да е,разбрахме че не им харесва и само завързани насила за пътеката ще вървят и се отказахме,ангажирах 2 прятелки да поемат дневните разходки и така си решихме проблема.

#63 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 19 January 2014 - 08:28 PM

Елена изказването ти звучи малко от типа моето куче яде еди каква си марка храна и не му се отрази добре-храната е боклук.Та това,че при теб нещо не е сработило не означава ,че няма да сработи при друг.
Още нещо обучението на всяко едно куче е индивидуален процес-при едни работи едно,при други друго.
Да уточня не се заяждам :beer:
:ae_085:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#64 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 19 January 2014 - 08:46 PM

Моето куче го респектирам само с поглед .
Имам лоши очи:ud_009:

#65 Потребителят е офлайн   Z. Peev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 11-June 13

Публикувано: 20 January 2014 - 12:25 AM

Показване на мнениетоElenaA, в 19 January 2014 - 06:06 PM, написа:

1. За мен това да изриташ кучето с токата на обувката си в корема или да го ръгаш в ребрата е бой. Само не казвайте, че го прави лекичко. Представете си, че вие сте се отпуснали, стресирани сте и от някъде се показва някой мачо два пъти по-едър от вас и ви удря в корема с бухалка или си забива пръстите си в ребрата ви. След това застава със заплашителна поза над вас и започне да ви шътка. Не ми излизайте с номера, че кучето не е човек. Да, не е човек, но анатомично и физиологично е равностойно на човека и това да го риташ и ръгаш е съпоставимо. А той може да не го казва, но самият факт, че го показва, означава, че го предава на другите хора.
2. Ти си приказвай за себе си, аз приказвам за мене си. На мен НИЩо не ми помогна от методите му да се справя с патологията на моето куче. НИЩИЧКО. Пиша го с главни букви, за да го подчертая. В края на краищата се оказа, че ако ще и като египетска царица да се нося, кучето го е страх и не вдява, че се вживявам в ролята на царица. Ако кучето ми нямаше такава патология в поведението си, вероятно методите му щяха да проработят, но кел файда, имам познати, които си ползват собствени методи - тогава за къв чеп ми е да давам пари за книгите му??? Нали уж се вживява в голямата работа?

Освен това искам дебело да подчертая това, което казах и по-рано. Аз никъде не твърдя, че този метод не работи. Напротив, като ошамариш няколко пъти кучето си, като го дърпаш, ръгаш, блъскаш и му показваш кой е по-силния, кучето определено ще вдене за какво иде реч. Това, което твърдя, е че начинът, по който това е показано в предаванията му, както и написано в книгите ми, не работи. И най-кофти в цялата ситуация е, че ако не можеш да се справиш, значи не си никакъв водач, нямаш нужната енергия и вината си е твоя. Т.е. - ако за теб великият му метод не работи, значи ти си тъпака.


Ти продължавай да се истерьосваш, пък чакай кучето ти да се успокои :).
А ходенето на повод не е ли и това мъчение за животното? Ако сме тръгнали да сравняваме кучето и неговото светоусещане с това на хората, то нека стигнем и по-далеч - нека няма поводи, няма хигиенни навици и т.н. Никакви ограничения. Несериозно е това. Разбирам, че много обичаш животните, но това е мерене с двоен аршин. Точно с този номер ще ти изляза- кучето не е човек. То се хапе с другите кучета на игра, то се цапа в локвите, дори чат-пат изяжда някое ак*. И не, честно, не виждам проблем да го сръчкам в ребрата ако проявява поведение, което може да е опасно за него или за някого другиго. И не, за мен това не е бой. Примерът, който даваш е извън разумния контекст. Взели си хората, да речем шпиц или мопсче, горкото куче на 25 градуса лятото изнемогва, не може да се натича без да прегрее, ама не - това не е мъчение за животното :).


Цитат

Освен това искам дебело да подчертая това, което казах и по-рано. Аз никъде не твърдя, че този метод не работи.

Ок, отново - ти непрестанно говориш за бой и насилие над животните. Ок, разбрахме ти позицията относно "този метод". А какво ще кажеш за различните други методи, които Сизър предлага - тези основани на поощряването с наградки и прочее? Или и тях не одобряваш, защото някой някъде ти е надул главата с цитати от Библията на Сизър или не си се замисляла за тях, защото си афектирана от изключително насилственото му поведение като цяло?

Цитат

Това, което твърдя, е че начинът, по който това е показано в предаванията му, както и написано в книгите ми, не работи.

...при теб.

Цитат

И най-кофти в цялата ситуация е, че ако не можеш да се справиш, значи не си никакъв водач, нямаш нужната енергия и вината си е твоя. Т.е. - ако за теб великият му метод не работи, значи ти си тъпака

Ти така ли го разбираш? Според мен не си тъпак, а трябва да търсиш друго решение.

Присъединявам се към мнението на Shibumi_Girl.

#66 Потребителят е офлайн   ivangog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 05-March 12
  • Gender:Male
  • Location:pleven
  • Interests:скулптора , кучета , колоездене ,

Публикувано: 20 January 2014 - 06:54 AM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 19 January 2014 - 08:28 PM, написа:

Елена изказването ти звучи малко от типа моето куче яде еди каква си марка храна и не му се отрази добре-храната е боклук.Та това,че при теб нещо не е сработило не означава ,че няма да сработи при друг.
Още нещо обучението на всяко едно куче е индивидуален процес-при едни работи едно,при други друго.
Да уточня не се заяждам :beer:
:ae_085:

Точно това е въпроса , методите не работят и не решават поведенческите проблеми . Много добре звучи правиш както него и нещата изглеждат точно като по телевизията и си казваш работи . А след време заради тези методи възникват двойно повече поведенчески прблеми .
User's Signature

Не трябва непременно да сте луд за да работите при нас , но все пак помага !

#67 Потребителят е офлайн   ivangog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 05-March 12
  • Gender:Male
  • Location:pleven
  • Interests:скулптора , кучета , колоездене ,

Публикувано: 20 January 2014 - 06:58 AM

Показване на мнениетоZ. Peev, в 20 January 2014 - 12:25 AM, написа:

Показване на мнениетоElenaA, в 19 January 2014 - 06:06 PM, написа:

1. За мен това да изриташ кучето с токата на обувката си в корема или да го ръгаш в ребрата е бой. Само не казвайте, че го прави лекичко. Представете си, че вие сте се отпуснали, стресирани сте и от някъде се показва някой мачо два пъти по-едър от вас и ви удря в корема с бухалка или си забива пръстите си в ребрата ви. След това застава със заплашителна поза над вас и започне да ви шътка. Не ми излизайте с номера, че кучето не е човек. Да, не е човек, но анатомично и физиологично е равностойно на човека и това да го риташ и ръгаш е съпоставимо. А той може да не го казва, но самият факт, че го показва, означава, че го предава на другите хора.
2. Ти си приказвай за себе си, аз приказвам за мене си. На мен НИЩо не ми помогна от методите му да се справя с патологията на моето куче. НИЩИЧКО. Пиша го с главни букви, за да го подчертая. В края на краищата се оказа, че ако ще и като египетска царица да се нося, кучето го е страх и не вдява, че се вживявам в ролята на царица. Ако кучето ми нямаше такава патология в поведението си, вероятно методите му щяха да проработят, но кел файда, имам познати, които си ползват собствени методи - тогава за къв чеп ми е да давам пари за книгите му??? Нали уж се вживява в голямата работа?

Освен това искам дебело да подчертая това, което казах и по-рано. Аз никъде не твърдя, че този метод не работи. Напротив, като ошамариш няколко пъти кучето си, като го дърпаш, ръгаш, блъскаш и му показваш кой е по-силния, кучето определено ще вдене за какво иде реч. Това, което твърдя, е че начинът, по който това е показано в предаванията му, както и написано в книгите ми, не работи. И най-кофти в цялата ситуация е, че ако не можеш да се справиш, значи не си никакъв водач, нямаш нужната енергия и вината си е твоя. Т.е. - ако за теб великият му метод не работи, значи ти си тъпака.


Ти продължавай да се истерьосваш, пък чакай кучето ти да се успокои :).
А ходенето на повод не е ли и това мъчение за животното? Ако сме тръгнали да сравняваме кучето и неговото светоусещане с това на хората, то нека стигнем и по-далеч - нека няма поводи, няма хигиенни навици и т.н. Никакви ограничения. Несериозно е това. Разбирам, че много обичаш животните, но това е мерене с двоен аршин. Точно с този номер ще ти изляза- кучето не е човек. То се хапе с другите кучета на игра, то се цапа в локвите, дори чат-пат изяжда някое ак*. И не, честно, не виждам проблем да го сръчкам в ребрата ако проявява поведение, което може да е опасно за него или за някого другиго. И не, за мен това не е бой. Примерът, който даваш е извън разумния контекст. Взели си хората, да речем шпиц или мопсче, горкото куче на 25 градуса лятото изнемогва, не може да се натича без да прегрее, ама не - това не е мъчение за животното :).


Цитат

Освен това искам дебело да подчертая това, което казах и по-рано. Аз никъде не твърдя, че този метод не работи.

Ок, отново - ти непрестанно говориш за бой и насилие над животните. Ок, разбрахме ти позицията относно "този метод". А какво ще кажеш за различните други методи, които Сизър предлага - тези основани на поощряването с наградки и прочее? Или и тях не одобряваш, защото някой някъде ти е надул главата с цитати от Библията на Сизър или не си се замисляла за тях, защото си афектирана от изключително насилственото му поведение като цяло?

Цитат

Това, което твърдя, е че начинът, по който това е показано в предаванията му, както и написано в книгите ми, не работи.

...при теб.

Цитат

И най-кофти в цялата ситуация е, че ако не можеш да се справиш, значи не си никакъв водач, нямаш нужната енергия и вината си е твоя. Т.е. - ако за теб великият му метод не работи, значи ти си тъпака

Ти така ли го разбираш? Според мен не си тъпак, а трябва да търсиш друго решение.

Присъединявам се към мнението на Shibumi_Girl.

Какво значи Пеев че работят ? И не забравяй друго , че кучето като вид само е дошло при човека и може да свиква с наши навици . Въпроса е как ще му покажем какво се иска от него , с "чукване в ребрата " или естествени методи до който новата кинология е достигнала .
User's Signature

Не трябва непременно да сте луд за да работите при нас , но все пак помага !

#68 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 20 January 2014 - 07:31 AM

Няма да се изказвам с фермани, защото явно няма смисъл, но ще ви разочаровам, но част от използваните от него методи са забранени от закона, така че не ми говорете как не бил жесток с животните. А този факт е достатъчен за мен да отхвърля методите му и искрено съжалявам, че изгубих един ценен месец и обърках животното си и себе си, вместо да го използва за по-добри и по-работещи техники. Ето тук има един доста добър анализ, който ме светна доста добре за какво точно иде реч (на английски език). http://talentedanima...-dog-whisperer/

Успех на всички с техниките му. :ba_025:

#69 Потребителят е офлайн   Z. Peev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 11-June 13

Публикувано: 20 January 2014 - 08:52 AM

Показване на мнениетоivangog, в 20 January 2014 - 06:58 AM, написа:

Какво значи Пеев че работят ? И не забравяй друго , че кучето като вид само е дошло при човека и може да свиква с наши навици . Въпроса е как ще му покажем какво се иска от него , с "чукване в ребрата " или естествени методи до който новата кинология е достигнала .


Означава, например, че човекът казва - осигурете на кучето си достатъчно физическа активност и ще се обучава по-лесно. За мен това е потвърден факт и е напълно приложимо при мен и моето куче.
Казва още, че за кучето трябва да има ясно поставени правила, които да следва. Това също е трудно да се отрече.
Казва да не поощряваш кучето си, когато проявява нежелано поведение. Казва на хората да бъдат търпеливи, настойчиви и спокойни. Кое от тези неща не е ок, обяснете ми, моля...
И т.н. и т.н.
Може да ви се виждат близки до ума и е така, но, както се каза, тук не всички сме професори или разбирачи и аз, дори да ги усещам тези неща подсъзнателно, имам нужда да ми бъдат казани. Не мисля, че е редно да се лишават и други хора от този шанс, смао защото изпитваме някакво неудовлетворение, че при кучето ни нещо не е ОК.

Елена, наистина няма смисъл да продължавам разговора си с теб, ти просто не желаеш да разгледаш нещата от моята гледна точка. Само ще си позволя да те посъветвам да не обвиняваш един ТВ водещ за своите грешки или несгоди с кучето. Явно не си последвала най-първия съвет от всеки епизод - не пробвайте техниките, които виждате, без да се консултирате със специалист :). В някои случай този съвет е най-ценен, явно.

Аз съм убеден, че няма система на обучение, която да е подходяща за всички обекти, към които се прилага. Индивидуалният подход е най-важното нещо, но в много случай не е приложим - например, ако имаш работа с десетки кучета. Можеш да се опитваш и да дадеш всичко от себе си, но е трудно и почти неприложимо да изготвиш индивидуална програма за всяко куче. Това има общо и с обучението на хората. И ако някой не се вписва в наложената схема, то това може да не е, защото си тъп или правиш нещо тотално погрешно, а защото просто има някоя спънка, която трябва да се реши индивидуално.

#70 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 20 January 2014 - 10:15 AM

Z. Peev - не е необходимо да му гледаш предаването, нито да му купиш книгите, за да стигнеш до извода, че трябва да разхождаш кучето си, за да има мир вкъщи.

Е, аз пробвах други техники, които проработиха и без да съм се консултирала със специалист. Явно не съм чак такъв идиот, какъвто ме изкарва великото предаване на Сизър.

нека да не забравяме, че той претендира да рехабилитира всякакви кучета, особено тежки случаи, така че неща като "за твоето куче може да е неприложимо" е само поредното извинение. Изобщо - всичко са извинения - от това да не пробваш сам, щото може и да не се получи, до това, че глей ся, не работи за твоето куче. Но иначе претенциите - до небесата.

#71 Потребителят е офлайн   Z. Peev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 11-June 13

Публикувано: 20 January 2014 - 10:43 AM

Продължаваш да ме озадачаваш с личното отношение, което демонстрираш и в някакъв смисъл очакваш. Все едно Сизър Милан е тръгнал да се обяснява и "извинява" на Елена от Варна, защо методите му не проработили при нейното куче... Абсурдно е. Все едно аз да държа сметка на Ути Бъчваров, защо моята мусака не е като неговата...

Цитат

не е необходимо да му гледаш предаването, нито да му купиш книгите, за да стигнеш до извода, че трябва да разхождаш кучето си, за да има мир вкъщи.

Отново не си разбрала. Аз си купих книгата му, защото обичам да чета за неща, които харесвам и се опитвам да осмисля от различни гледни точки. Те важните неща в живота са елементарни, но въпреки това много хора не им обръщат внимание ;).

#72 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 20 January 2014 - 11:33 AM

Z. Peev

Цитат

А ходенето на повод не е ли и това мъчение за животното?

Повода е необходим докато не се стигне до мястото където можете да откопчаете кучето - поляна, парк с разрешени алеи за разходки, заградени големи "клетки".
Задачата на стопанина да научи кучето да върви на повод спокойно, по аналогия с малки деца, които родителите водят за ръка до детска площадка - ако детето е бито и тормозено, то подава ръчичка с нежелание и от страх пред наказание, ако детето е гледано с любов и има доверие на родителите си, то хваща възрастните по собствена инициатива за ръка, с желание. По същия начин и с кучета - при правилно изградени отношения животното се радва като види оборудване за разходка (стига то да не му причинява болка и да е правилно подбрано спрямо индивидуално конкретно куче), кучето самостоятелно подава муцуната за слагане на нашийник или намордник, подава лапички да му сложат нагръдник. Защото асоциира оборудването с разходка. Има кучета които дори носят повода на стопанина си - айде да излизаме.

Цитат

А какво ще кажеш за различните други методи, които Сизър предлага - тези основани на поощряването с наградки и прочее?

Това не са негови методи. Те са стари като света. Награди с лакомства, намиране на мотивация и индивидуално поощрение, както и положително подкрепление не са измислени от него, хората използват това от хилядолетия, в това няма нито нещо ново, нито нещо новаторско. Всеки стопанин на поляната с кучето което го слуша, идва по команда с желание и което - най-важното! - стопанин възпитал сам (с помощ на инструктор или напълно самостоятелно), сам - а не да го е давал за месец-два някъде, може в пъти по-подробно от СМ да ви обясни как е постигнал това.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#73 Потребителят е офлайн   Z. Peev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 11-June 13

Публикувано: 20 January 2014 - 11:54 AM

Показване на мнениетоFuria_S, в 20 January 2014 - 11:33 AM, написа:

Това не са негови методи. Те са стари като света.


Да, за това ставаше дума, не съм и твърдял друго. Навсякъде назад под "методите на Сизър" нямам предвид, че той ги е измислил или въвел, а че ги използва или препоръчва. Мислех, че беше ясно.

Затова ми стана и странно абсолютното отрицание на "методите на Сизър" и обявяването им за неефективни и жестоки, макар, че много от тях са именно преповторени стари истини.

Или искате да кажете, че "методите на Сизър" са само онези, които не харесвате, а всички останали не са "методите на Сизър", защото не ги е измислил той? Защото от изказванията на Елена малко така се получава.

#74 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 20 January 2014 - 12:01 PM

Някои от тях - като сритване с петата в хълбока - само у него срещам. И аз съм против транслиране на тази глупост. Защото намиране на правилна мотивация ще свърши в пъти повече работа. Поради простата причина че животното ще асоциира стопанина със Старши приятел, който е по-умен, по-хитър, по-интересен, винаги има в ръкава си някакъв забавен трик, като играчка, ново занимание или игра. Съседската кучица е бясна апортировчица, не й е нужен никой и нищо освен стопанина и пръчка или празно шише от минерална вода. Ето я и мотивация, не е нужно да я риташ в хълбока - достатъчно е да й покажеш пръчка или шишето и тя няма да се отлепи от теб. Ако й омръзне - може да се измисли обучение по флай-бол или фризби. Единствено за което внимава стопанина е да не я събира с други кучета-апортировчици да не се сбият за пръчката. За това го разхожда с моя пес и други безразлични към носене на предмети кучета, за да няма конфликти. Ето го, елементарно е. И не е нужен нито душач, нито нашийник с шипове, нито шъткане - намиране на мотивацията върши в пъти по-добра работа.

ПС: И също така смятам че когато пишеш в книгата си или говориш в ТВ предаването си за стари от хилядолетия похвати като за свои собствени, смесвайки ги с жестоки свои "новаторски" такива - това е елементарна измама и само причинява пълна каша в главите на новобранците.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#75 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 20 January 2014 - 12:47 PM

Z. Peev
Не желая извинения, нито парите си, не че очаквам да ги получа. Проблемът е в това, че той е с големи претенции, но когато нещата опрат до провал, то вината никога не е в него. Даже извинение си е измислил - нямаш нужната енергия и капацитет да си водач. А това да не му се пробват техниките, е да се застрахова срещу евентуални съдебни спорове, тъй че не се брои.

Ето два подобни случая, подходът към кой повече ти допада? Този обучиш кучето си с награда, очевидно без стрес за животното и човека, или да го ръгаш и блъскаш, като очевидно стресът е и за двете страни:

http://vbox7.com/play:1cfe4c65
http://www.youtube.c...h?v=r-pfvq5CFD4

#76 Потребителят е офлайн   Z. Peev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 11-June 13

Публикувано: 20 January 2014 - 12:59 PM

Цитат

Някои от тях - като сритване с петата в хълбока - само у него срещам.

Ама наистина ли? Или имаш предвид точно конкретно с пета, а не с някоя друга част на крака или с някакъв предмет?
Съжалявам, аз не виждам проблем в определени ситуации да си сръчкаш кучето с ръка, да го притиснеш към земята или да го бутнеш с крак или коляно. Това не е бой и определено не мисля, че е пенкилер за всяка ситуация или нещо подобно, а някаква крайна мярка. И най-вече, когато не се прави със злоба или в пристъп на ярост, не виждам с какво може да навреди на кучето.

Цитат

Съседската кучица е бясна апортировчица, не й е нужен никой и нищо освен стопанина и пръчка или празно шише от минерална вода. Ето я и мотивация, не е нужно да я риташ в хълбока - достатъчно е да й покажеш пръчка или шишето и тя няма да се отлепи от теб. Ако й омръзне - може да се измисли обучение по флай-бол или фризби.


Значи със Сийзър сте на едно мнение по този въпрос, тъй като той описва в общи линии същото при определени ситуации - играта като стимул и награда.

Цитат

А това да не му се пробват техниките, е да се застрахова срещу евентуални съдебни спорове, тъй че не се брои.

Да, точно така. Съдебни спорове, недоволни форумци и прочее :). Но най-вече съдебни спорове, защото надали се интересува от недоволни форумци. Приемам забележката.

#77 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 20 January 2014 - 01:03 PM

Как може да съм на едно мнение с Сизърчо, като мотивация е известна още преди той да се е появил изобщо по екраните? Това дори малките деца го знаехме отпреди над 30 години. Това че той омешал в една каша де що е чул-недочул е проблем на публиката пред ТВ-то. Но не и негова зласлуга.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#78 Потребителят е офлайн   Z. Peev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 11-June 13

Публикувано: 20 January 2014 - 01:27 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 20 January 2014 - 01:03 PM, написа:

Как може да съм на едно мнение с Сизърчо, като мотивация е известна още преди той да се е появил изобщо по екраните? Това дори малките деца го знаехме отпреди над 30 години. Това че той омешал в една каша де що е чул-недочул е проблем на публиката пред ТВ-то. Но не и негова зласлуга.


Ами ето така : Ти казваш "Това е ОК". И той казва "Това е ОК". Значи сте на едно мнение.

Кой, кога и как е изказал или популяризирал твърдението - това е съвсем отделен въпрос.

#79 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 20 January 2014 - 01:35 PM

Само че това не е негова метода, разбери. И разтръсване зад врата е в пъти по-разбираемо за кучето отколкото удряне с петата или двата пръста в ребрата, защото когато кучета изясняват отношениета помежду си понякога е достатъчно по-старото куче само да сложи на холката на младока муцуната си и да изръмжи, но няма да го ритне, сори.

Изобщо - това са ваши кучета и ваша работа, съсипвайте ги както искате с ритане, шъткане, бесене на душач - после нали последствията ще са за вас и за кучето ви.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#80 Потребителят е офлайн   Z. Peev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 11-June 13

Публикувано: 20 January 2014 - 02:32 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 20 January 2014 - 01:35 PM, написа:

Само че това не е негова метода, разбери.


Изобщо не четеш, какво ти се пише.

  • (10 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни