Dog.bg Форуми : Сизър Милан

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (10 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Сизър Милан Оцени темата: ***** 2 Гласове

#81 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 20 January 2014 - 02:37 PM

Ти също. И за това разбирам защо се дразни Елена - на поляните наистина се цитира СМ и се прилагат методите му, при това абсолютно без да се включва главния мозък на стопанина. Само че когато се говори за наградки и мотивация малцина хора го вдяват и отработват с месеци, а залагат на наказание и очакват най-често светкавични резултати. Аз това го наблюдавам от близо 6 години когато цъфнаха на ТВ-то първите му предавания. Така че моето мнение напълно съвпада с това на Елена.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#82 Потребителят е офлайн   Z. Peev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 11-June 13

Публикувано: 20 January 2014 - 03:56 PM

Изобщо не знам, защо се захванах с вас.

Единственото, което постигнах, е да ви вкарам в мантралния цикъл, в който се повтарят едни и същи преувеличени твърдения за насилие над животните и едностранчиво приемане на информацията - ако Сизър прави нещо което не ни харесва, значи това е "негов метод", ако прави нещо, което намираме за добро - това не е "негов метод", защото и баба го знае...
Срещам тотална неконсистентност в мненията ви и при това не става дума за опита ви като треньори или стопани, а става дума за елементарна логика.

Приятен ден! :)

#83 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 20 January 2014 - 04:05 PM

Бре занимавайте се с вашия СМ, кой не ви дава? Прав ви път и с него, и с книгите му, и с предаванията му, това са вашите кучета и ваш живот. И ваш избор.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#84 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 20 January 2014 - 04:11 PM

Съветвам те да хвърлиш око на закона за защита на животните. Ще видиш, че някой от методите му са квалифицирани като жестокост и забранени, а за останалите са спорни.

#85 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 20 January 2014 - 05:05 PM

Ne се обръщайте към З Пеев , той се отчая ,и отказа да кореспондира с вас . :dog::ab_041:

Пак да ви обясня , това е просто филм и не всичко е истина .
Направено е да е интересно за масовият зрител , и да е продаваемо предаването .
Ии добре ги сритва някои псета - те са си за бой . :af_089:

Аз съм Емилвр - говорещият с пекинези .

#86 Потребителят е офлайн   ivangog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 05-March 12
  • Gender:Male
  • Location:pleven
  • Interests:скулптора , кучета , колоездене ,

Публикувано: 20 January 2014 - 05:50 PM

Въпроса не е в методите му , идеята на темата беше СМ като явление . Исках да кажа че и той самия няма на идея какво прави с кучетата и до какви проблеми води това в последствие . Няма нужда пак да се впускаме в това кои методи са добри и кои не , въпроса е че твърде много хора му вярват а той самия си няма на идея за какво иде реч .
Като проблем с кучето в предаването се представя агресия основно в една или друга форма , а истинските проблеми далеч не са това . Сгъвате си кучето и готово , реших си проблема (то вече не скача по мен примерно) и после какво става в тази кучешка глава не ви ебе . Или голмата глупост инергийте , всички хора сме като излъчватели като връх Мургаш или връх Ботев . Стига бе , някой взима ли го насериозно това ?! Пародийте в тази продукция са много , въпроса е че вие скъпи колеги любители кинолози му вярвате .


Иван Иванов - говорещия с gore metal музиканти
User's Signature

Не трябва непременно да сте луд за да работите при нас , но все пак помага !

#87 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 20 January 2014 - 05:56 PM

ivangog
Не им се водИ по провокациите. Няма смисъл.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#88 Потребителят е офлайн   ivangog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 05-March 12
  • Gender:Male
  • Location:pleven
  • Interests:скулптора , кучета , колоездене ,

Публикувано: 20 January 2014 - 06:31 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 20 January 2014 - 05:56 PM, написа:

ivangog
Не им се водИ по провокациите. Няма смисъл.

Аз пуснах темата , вълнува ме . Не се чувствам провокиран .
User's Signature

Не трябва непременно да сте луд за да работите при нас , но все пак помага !

#89 Потребителят е офлайн   Ev.Mink Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 161
  • Регистрация: 14-December 10
  • Gender:Female

Публикувано: 20 January 2014 - 08:22 PM

Дайте възможност на хората да грешат и да се учат от грешките си. Нали така се учим и развиваме хората:) Всеки начинаещ и/или вървящ по пътя на развитието си в дадена област човек греши. Да си призная аз също бях много впечатлена от ефектното шоу и така показаните "резултати" при проблемни кучета и дори пробвах при моето напр. да го изненандвам с взнезапни сръчквания (лекички, не ме бийте) и шъткания нежелано поведение, конкретно качване върху другите кучета, приятелчета, с които си играеше на поляната всеки ден. Е, докато разбрах, че всъщност ме мързи и първо трябва да си поиграем/тренираме/заучим някои трикове, умения само двамата с кучето по време на разходка и след това да го наградя да потича свободно с другарчета, и то доброжелателни и социализирани и излишно да не го фрустирам и допускам да се доказва/играе и създавам излишни конфликти с несоциализирани и стресирани кучета. Просто осъзнах, че не съм създала достатъчно силна и интересна връзка с домашния си любимец и затова съм се възползвала от "бързия" и ефектен "урок" със сръчкването и шъткането на Сизар, който неминуемо ще доведе и доведе до някои критични ситуации, грешки на растежа. Какво да се очаква от начинаещ, непросветен стопанин, и то жена освен да прави грешки и да ги повтаря, докато загрее "реотана" й:)))

Вие също прибързвате със генерално обобщение, че енергията ни няма значение за емоционалното възприятие от кучето, предполагам защото сте млад човек. Кучетата различават кога сме спокойни, уравновесени или гневни, стресирани, дали сме силно развълнувани и различават по-силно отделяне на пот, адреналин, сърцебиене, съкращаване на мускулите ни, настръхване на кожата ни и т.н.. Освен това непрекъснато следят стопаните си и всяко микродвижение на тялото, гримаса на лицето, очите, повишаване на гласа ни, виковете ни при гняв, уплаха и т.н. Дори имаше научно изследване, че кучетата различават своите стопани по снимка и ги гледат право в очите, а върху снимките на непознати хора блуждаят по лицето и не си фиксират погледа върху очите им. Естествено, предпочитали да гледат по-дълго снимките на себеподобните си, кучета и кучки. Логично, нали? Неслучайно се обучават домашни кучета да помагат на болни хора, да предупреждават стопаните си, болни от диабет, епилепсия, откриват тумори, рак на белите дробове и т.н., защото се разчита че са силно чувствителни на промяната на състоянията ни, различават емоциите ни и са достатъчно лоялни и предани да ни помагат и угаждат, имат невробиологична дейност в края на краищата, подобна на нас. Знаете, когато сме спокойни и щастливи и кучетата идват при нас и лягат в караката ни, а когато викаме и крещим се оттеглят в някой ъгъл и лягат тихо-тихо, докато не се успокоим или пък, ако се карат двама и повече хора кучето веднага притичва и се опитва да ги раздели, понякога започва да скача и лае толкова силно, колкото и хората, докато не го чуят и забележат.

Лекарство на четири лапи.

„...В продължение на хилядолетия всякакви авторитети – от религията до изтъкнатите учени – повтарят едно и също: че хората са изключителни по природа и че те са най-умните същества в животинското царство,” казва д-р Артър Саниотис. „Науката обаче ни казва, че животните могат да имат когнитивни способности, които превъзхождат човешките.”


А що се отнася до вредата от "уроците" на Сизар Милан е, че популяризира невежеството и връща кинологията десетки години назад, като манипулира и заблуждава зрителите, че ползва така харесваните вече позитивни техники. Непрекъснато повтаря на думи на думи как нищо лошо, вредно и болезнено не причинява на проблемното куче, а прави точно обратното и/или направо създава последващи проблеми на съответното "опитно зайче", но зрителите няма как да проследят това в бъдеще. Той затова от опреден момент нататък заснемаше "доказателства, признания и благодарности" от самите стопани как постигнали успех и продължават да "сгъват" кучето си до откат, спазвайки неговите техники.

Сизар Милан и психологията на кучетата

Черен списък на методите на обюуване с кучето

Обучение и травми

Друг основен аргумент против съветите на това шоу е популяризирането на вече отхвърлената от науката теория за алфа-статуса и йерархията в глутницата.... и другата теория, че два различни биологични видове като хората и кучетата образуват глутница и оттук следва "гениалната" му идея да бъде водач на глутницата и всеки стопанин да го последва да бъде водач, доминант върху кучето си, за да контролира поведението им. Или съветва хората да са авторитарни с кучетата си вместо да печелят доверието им и оттук да станат уважавани, авторитети, мотиватори на кучетата си. Не дай се Боже да позволят кучетата им да взимат самостоятелни решения, това е абсолютно забранено по правилата на Сизар:)))

Интервю с Андерс Халгрен: История тренировки и психология на на кучетата, 2011 г.

Андерс Халгрен: Алфа синдром - лидерство или неоправдана жестокост.

Е ли кучето животно на глутницата?


Алфа-статус

#90 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 20 January 2014 - 09:03 PM

Ev. :ab_041: мн свежа мисъл .Поздравления .
Моят определено гледа телевизия и осмисля всичко , опитва се да ме манипулира :ab_041: но иаз него ...
Единствено не съм съгласен ,че -
Не подушва адреналинът сърцебиене ... и кожата .
Не съм съгласен и с отменянето на алфа статуса ,определено мястото на стопанинът е на масата , кучето под масата , и жената в кухнята :beer:

#91 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 20 January 2014 - 10:09 PM

Предлагам и на двете страни да признаят, че въпросния господин има лоши и добри методи. Някои от нещата му лежат на истината (по-стара и от него самия) истина, която той не може да отрече. От една страна е добре да се чуят от "новаците", но други негови методи лежат на заблуда и са погрешни. А "новаците" няма как да знаят кое, какво е.

Помните ли едно време, когато старите телевизори си развалиха картината, ги удряхме с юмрук отгоре, че да се оправят. Сега правим ли го това с плазмените, 3D телевизори? Не? Ми да, щото сме еволюирали, а и всичко покрай нас.
Същото е и с методите, които караха кучето да се страхува от теб. Страх не означава уважение и в никакъв случай не означава любов! Съответно корекцията с бутане, ръчкане, дърпане и тежести, не е възпитание, а страхопочитание.

Нека просто отсеем плюсовете и минусите на средствата за масова (манипулация) комуникация...
И без това на въпросното медийно произведение му се обърна твърде много внимание във този форум. Смятам, че Сизър не може да се намаже и на малкия пръст на много от опитните (треньори и кинолози) тук.

Нека не забравяме, че няма лоша реклама...
:rc_036:

П.П.: Последните постове ме озадъчиха изключително. Бих предпочела така да се дискутира темата. Още робувам на схващанията за алфата и глутницата. Като гледам и няма да се откажа от тях. Защото няма нищо абсолютно. Не може да се направи "копи-пейст" от вълк на куче. Ситуации много - обяснения, още повече.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#92 Потребителят е офлайн   Ev.Mink Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 161
  • Регистрация: 14-December 10
  • Gender:Female

Публикувано: 20 January 2014 - 10:30 PM

Емил от Враца :af_089: Жената? А, да, гола и боса до печката и да пържи нещо на кокал, вкууусно :oc_191: Натренирани сме българките, уф, наздраве :fd_094: :ie_146: :fd_094: Подушва и още как добичето, дори от другата стая, където се е проснало по средата на спалнята, напречно и долита с тихата стъпка :biggrin:

Ми, да, стопанинът на масата, а добичето под масата (след като ти е облизало чинията, докато си ходил да си вземеш бира от хладилника :ug_119: ) замисля пъклен план за Нов Световен ред и утре ще те изпрати на работа с "подлизурски" поглед, за да му заработиш котлет за вечеря . Кой кого доминира, м? Ти си алфата, но кучето се произнася ПОСЛЕДНО :rf_011: Жената ти управлява главата, а кучето - душата :) Моят домашен любимец е завършен такъв един "терорист" :ee_017: (всяка сутрин ме изпраща с очакване и само да не съм ги оправдала :) ) и хедонист - винаги се търкаля по гръб от кеф от първото си излизане на полянка сред хора и животни, когато срещне приятна компания, а хората ме питат какво означава това :ud_009:

#93 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 20 January 2014 - 10:37 PM

Сръчкай го в ребрата,набий му един шут и му шътни,ако не подейства го друсни с тока :ab_041: :ab_041: :ab_041:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#94 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 20 January 2014 - 11:17 PM

Адреналин не подушва !:eg_033:
Адреналинът не мирише , и процентното му вдигане в кръвта е хилядни от процента, стига с този адреналин . :eg_033:

Псето гледа погледът- очите гримасите и разбира десетина думи
,манипулира елементарно на ниво 5 годишно дете .

#95 Потребителят е офлайн   ivangog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 05-March 12
  • Gender:Male
  • Location:pleven
  • Interests:скулптора , кучета , колоездене ,

Публикувано: 21 January 2014 - 06:51 AM

Показване на мнениетоEv.Mink, в 20 January 2014 - 08:22 PM, написа:

Дайте възможност на хората да грешат и да се учат от грешките си. Нали така се учим и развиваме хората:) Всеки начинаещ и/или вървящ по пътя на развитието си в дадена област човек греши. Да си призная аз също бях много впечатлена от ефектното шоу и така показаните "резултати" при проблемни кучета и дори пробвах при моето напр. да го изненандвам с взнезапни сръчквания (лекички, не ме бийте) и шъткания нежелано поведение, конкретно качване върху другите кучета, приятелчета, с които си играеше на поляната всеки ден. Е, докато разбрах, че всъщност ме мързи и първо трябва да си поиграем/тренираме/заучим някои трикове, умения само двамата с кучето по време на разходка и след това да го наградя да потича свободно с другарчета, и то доброжелателни и социализирани и излишно да не го фрустирам и допускам да се доказва/играе и създавам излишни конфликти с несоциализирани и стресирани кучета. Просто осъзнах, че не съм създала достатъчно силна и интересна връзка с домашния си любимец и затова съм се възползвала от "бързия" и ефектен "урок" със сръчкването и шъткането на Сизар, който неминуемо ще доведе и доведе до някои критични ситуации, грешки на растежа. Какво да се очаква от начинаещ, непросветен стопанин, и то жена освен да прави грешки и да ги повтаря, докато загрее "реотана" й:)))

Вие също прибързвате със генерално обобщение, че енергията ни няма значение за емоционалното възприятие от кучето, предполагам защото сте млад човек. Кучетата различават кога сме спокойни, уравновесени или гневни, стресирани, дали сме силно развълнувани и различават по-силно отделяне на пот, адреналин, сърцебиене, съкращаване на мускулите ни, настръхване на кожата ни и т.н.. Освен това непрекъснато следят стопаните си и всяко микродвижение на тялото, гримаса на лицето, очите, повишаване на гласа ни, виковете ни при гняв, уплаха и т.н. Дори имаше научно изследване, че кучетата различават своите стопани по снимка и ги гледат право в очите, а върху снимките на непознати хора блуждаят по лицето и не си фиксират погледа върху очите им. Естествено, предпочитали да гледат по-дълго снимките на себеподобните си, кучета и кучки. Логично, нали? Неслучайно се обучават домашни кучета да помагат на болни хора, да предупреждават стопаните си, болни от диабет, епилепсия, откриват тумори, рак на белите дробове и т.н., защото се разчита че са силно чувствителни на промяната на състоянията ни, различават емоциите ни и са достатъчно лоялни и предани да ни помагат и угаждат, имат невробиологична дейност в края на краищата, подобна на нас. Знаете, когато сме спокойни и щастливи и кучетата идват при нас и лягат в караката ни, а когато викаме и крещим се оттеглят в някой ъгъл и лягат тихо-тихо, докато не се успокоим или пък, ако се карат двама и повече хора кучето веднага притичва и се опитва да ги раздели, понякога започва да скача и лае толкова силно, колкото и хората, докато не го чуят и забележат.

Лекарство на четири лапи.

„...В продължение на хилядолетия всякакви авторитети – от религията до изтъкнатите учени – повтарят едно и също: че хората са изключителни по природа и че те са най-умните същества в животинското царство,” казва д-р Артър Саниотис. „Науката обаче ни казва, че животните могат да имат когнитивни способности, които превъзхождат човешките.”


А що се отнася до вредата от "уроците" на Сизар Милан е, че популяризира невежеството и връща кинологията десетки години назад, като манипулира и заблуждава зрителите, че ползва така харесваните вече позитивни техники. Непрекъснато повтаря на думи на думи как нищо лошо, вредно и болезнено не причинява на проблемното куче, а прави точно обратното и/или направо създава последващи проблеми на съответното "опитно зайче", но зрителите няма как да проследят това в бъдеще. Той затова от опреден момент нататък заснемаше "доказателства, признания и благодарности" от самите стопани как постигнали успех и продължават да "сгъват" кучето си до откат, спазвайки неговите техники.

Сизар Милан и психологията на кучетата

Черен списък на методите на обюуване с кучето

Обучение и травми

Друг основен аргумент против съветите на това шоу е популяризирането на вече отхвърлената от науката теория за алфа-статуса и йерархията в глутницата.... и другата теория, че два различни биологични видове като хората и кучетата образуват глутница и оттук следва "гениалната" му идея да бъде водач на глутницата и всеки стопанин да го последва да бъде водач, доминант върху кучето си, за да контролира поведението им. Или съветва хората да са авторитарни с кучетата си вместо да печелят доверието им и оттук да станат уважавани, авторитети, мотиватори на кучетата си. Не дай се Боже да позволят кучетата им да взимат самостоятелни решения, това е абсолютно забранено по правилата на Сизар:)))

Интервю с Андерс Халгрен: История тренировки и психология на на кучетата, 2011 г.

Андерс Халгрен: Алфа синдром - лидерство или неоправдана жестокост.

Е ли кучето животно на глутницата?


Алфа-статус

Това не е телеизионна игра че да се учим от грешките си а кучешки живот . Ако културата е по висока и грешките няма да са толкова фрапиращи . Те за това четем тези форуми , за да се учим и повишаваме културата си . Не зная защо като начинаещ кучкар преди 2 години , започвайки да гледам първото си куче усещах че нещо в това предаване не е на ред .
User's Signature

Не трябва непременно да сте луд за да работите при нас , но все пак помага !

#96 Потребителят е офлайн   ivangog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 05-March 12
  • Gender:Male
  • Location:pleven
  • Interests:скулптора , кучета , колоездене ,

Публикувано: 21 January 2014 - 06:56 AM

Показване на мнениетоemilvr, в 20 January 2014 - 09:03 PM, написа:

Ev. :ab_041: мн свежа мисъл .Поздравления .
Моят определено гледа телевизия и осмисля всичко , опитва се да ме манипулира :ab_041: но иаз него ...
Единствено не съм съгласен ,че -
Не подушва адреналинът сърцебиене ... и кожата .
Не съм съгласен и с отменянето на алфа статуса ,определено мястото на стопанинът е на масата , кучето под масата , и жената в кухнята :beer:

Чуват 5 пъти по силно от нас да не са и 10 , всъщност всички сетива са им по изострени освен зрението , чуват , чуват и сърцето и неща който и не подозираме
За второто няма смисъл да спорим , явно този ред мн ти харесва и не искаш да го бъркаш с мислене. .
User's Signature

Не трябва непременно да сте луд за да работите при нас , но все пак помага !

#97 Потребителят е офлайн   ivangog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 05-March 12
  • Gender:Male
  • Location:pleven
  • Interests:скулптора , кучета , колоездене ,

Публикувано: 21 January 2014 - 07:06 AM

Показване на мнениетоMiSs KiSs, в 20 January 2014 - 10:09 PM, написа:

Предлагам и на двете страни да признаят, че въпросния господин има лоши и добри методи. Някои от нещата му лежат на истината (по-стара и от него самия) истина, която той не може да отрече. От една страна е добре да се чуят от "новаците", но други негови методи лежат на заблуда и са погрешни. А "новаците" няма как да знаят кое, какво е.

Помните ли едно време, когато старите телевизори си развалиха картината, ги удряхме с юмрук отгоре, че да се оправят. Сега правим ли го това с плазмените, 3D телевизори? Не? Ми да, щото сме еволюирали, а и всичко покрай нас.
Същото е и с методите, които караха кучето да се страхува от теб. Страх не означава уважение и в никакъв случай не означава любов! Съответно корекцията с бутане, ръчкане, дърпане и тежести, не е възпитание, а страхопочитание.

Нека просто отсеем плюсовете и минусите на средствата за масова (манипулация) комуникация...
И без това на въпросното медийно произведение му се обърна твърде много внимание във този форум. Смятам, че Сизър не може да се намаже и на малкия пръст на много от опитните (треньори и кинолози) тук.

Нека не забравяме, че няма лоша реклама...
:rc_036:

П.П.: Последните постове ме озадъчиха изключително. Бих предпочела така да се дискутира темата. Още робувам на схващанията за алфата и глутницата. Като гледам и няма да се откажа от тях. Защото няма нищо абсолютно. Не може да се направи "копи-пейст" от вълк на куче. Ситуации много - обяснения, още повече.

Пак за методи говорим , защо? Не отричам методи в темата , а един кучешки фризьор който е взел име на вече починал истински треньор , и изкарва сума пари от нзнанието на хората . Проблема не е в това че изкарва пари , проблема е в това че обърква стопаните . Разсъждава мн грешно и хората който го гледат разсъждавайки така объркват кученцата си . Резултата е че в парковете заради горе споменатите , кученцата с потенциал се объркват и те. Става така че заради един измамник културата у нас и не само спада мноооого . Вредата не е само върху едно или две кучета на последвали го стопани , вредата е за всички .
User's Signature

Не трябва непременно да сте луд за да работите при нас , но все пак помага !

#98 Потребителят е офлайн   buttinsky Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 29-December 13

Публикувано: 21 January 2014 - 08:32 AM

Виждам, че опъването на повода се счита за неправилно. Обаче моля Ви, кажете ми какво да направя, когато кучето ми бясно ме дърпа към друго куче, с което иска да си играе, а другото куче и стопанинът му видимо не желаят да си играят " с нас"?
Като й кажа да седне, не ме слуша. Тя в тези моменти изобщо оглушава за всичко останало и единствената й цел е да отиде при другото кученце.

Или как да я отуча да не яде акита без да я дърпам и да й шъткам? Само с "Не" не винаги има ефект.

#99 Потребителят е офлайн   ivangog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 05-March 12
  • Gender:Male
  • Location:pleven
  • Interests:скулптора , кучета , колоездене ,

Публикувано: 21 January 2014 - 09:32 AM

Показване на мнениетоbuttinsky, в 21 January 2014 - 08:32 AM, написа:

Виждам, че опъването на повода се счита за неправилно. Обаче моля Ви, кажете ми какво да направя, когато кучето ми бясно ме дърпа към друго куче, с което иска да си играе, а другото куче и стопанинът му видимо не желаят да си играят " с нас"?
Като й кажа да седне, не ме слуша. Тя в тези моменти изобщо оглушава за всичко останало и единствената й цел е да отиде при другото кученце.

Или как да я отуча да не яде акита без да я дърпам и да й шъткам? Само с "Не" не винаги има ефект.

махни кучето от там не е трудно
за второто успяваш ли с не и шъткане и дърпане или пак иска да си ги яде
ако не губи интерес значи не работи нали
User's Signature

Не трябва непременно да сте луд за да работите при нас , но все пак помага !

#100 Потребителят е офлайн   buttinsky Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 29-December 13

Публикувано: 21 January 2014 - 09:40 AM

Няма как да я махна без да я издърпам.Мъжът ми вчера направо я понесе на ръце, за да я откъсне от едно самоедче, с което си бяха играли преди това. Ама той пък и стопанина на самоедчето, вместо да си го хване и той, само стоеше и гледаше.
За яденето на разни неща от земята, понякога помага шъткането, друг път - не.

На мен от методите, които използва Сизър донякъде ми помага побутването на кучето за отвличане на вниманието.

  • (10 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни