Dog.bg Форуми : Малко питбулче да се срахува от големи кучета

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Малко питбулче да се срахува от големи кучета Нормално ли е малко питбулче да се страхува от по големи кучета.

#1 Потребителят е офлайн   gogata44 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 14-January 14

Публикувано: 18 January 2014 - 07:18 PM

Здравейте! Имам си питбул на почти три месеца. Един път като го извеждах на вън срешнах един човек със тригодишен питбул, та той ми предложи да пусна моето куче да си пойгае със неговото, като ми каза че не е агресивно. Найстина неговият пит не беше агресивен, но моето като се прилижи по голямото куче се страхуваше и бягаше. Искам да ви питам нормално ли е това като се има впредвид че питовете нямат страх от нищо. До сега не съм имал пит и нямам опит с тях. Взех си го заради това че са атлетични кучета, а аз съм човек спортист и същевременно стова обожавам природата, така че кучето през свободното ми време ще бъде постоянно с мен и навсякъде.

#2 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 18 January 2014 - 07:52 PM

питът е куче, кучето е животно, животните са живи същества и като такива могат да изпитват всякакви емоции, вкл. страх. Такова нещо като безстрашно куче на почти 3 месеца няма. Нормално е кучето да се страхува, с времето, като започне да събира впечатления, минава :)

#3 Потребителят е офлайн   gogata44 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 14-January 14

Публикувано: 18 January 2014 - 08:27 PM

Показване на мнениетоElenaA, в 18 January 2014 - 07:52 PM, написа:

питът е куче, кучето е животно, животните са живи същества и като такива могат да изпитват всякакви емоции, вкл. страх. Такова нещо като безстрашно куче на почти 3 месеца няма. Нормално е кучето да се страхува, с времето, като започне да събира впечатления, минава :)

Кажи ми вярно ли че докато питбула е малък не трябва да се позволява на чужди хора да го галят и да си играят с него. Така ми каза една позната собственичка на питбул. Тя каза че е позволявала това докато неиното куче е било малко и така вече като пораснало било гальовно със всички.

#4 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 18 January 2014 - 08:44 PM

Напротив трябва да го галят за да имаш едно добре социализирано куче :ba_025:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   gogata44 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 14-January 14

Публикувано: 18 January 2014 - 09:01 PM

Да но когато остане само в нас и няма никой ако някой ни обере вместо да защити дома то ще се радва на обирджийте. Другото което си мисля е че, например майка ми когато го разхожда и някой и посегне или се опита да я ограби както и се е случвало няколко пъти то няма да реагира.

#6 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 18 January 2014 - 09:20 PM

вземи си сот :md_064:
Ти какво всъщност искаш от кучето?
Да спортуваш с него или куче-нинджа?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   gogata44 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 14-January 14

Публикувано: 18 January 2014 - 09:52 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 18 January 2014 - 09:20 PM, написа:

вземи си сот :md_064:
Ти какво всъщност искаш от кучето?
Да спортуваш с него или куче-нинджа?

Искам да е защитава членовете на семеиството ми както и дома ми от недоброжелателни хора. Това за спорта го казах защото аз самия спортувам и по този начин и кучето ще спортува с мен. За СОТ няма да коментирам защото не реагират толкова бързо и докато дойдат крадците са офейкали, знам го от мои познати които са патили.

#8 Потребителят е офлайн   tricky Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 10-November 13

Публикувано: 19 January 2014 - 04:07 PM

Показване на мнениетоgogata44, в 18 January 2014 - 09:01 PM, написа:

Да но когато остане само в нас и няма никой ако някой ни обере вместо да защити дома то ще се радва на обирджийте. Другото което си мисля е че, например майка ми когато го разхожда и някой и посегне или се опита да я ограби както и се е случвало няколко пъти то няма да реагира.


Куче не може да ви опази от обирджии с друго, освен да вдигне шум, което за тях е притеснителното всъщност, а това го прави всяко куче - и добричкото и най-мъничкото и най-голямото и страшното куче алармира, когато чужди хора посещават територията на семейството му. Ако искате някой да БРАНИ домът ви от крадци със сила, то само човек охранител(да, СОТ) може да свърши тая работа - вкъщи и дракон да имате, ако някой е решил да влезе и да ви обере, това за което трябва да се притеснявате е живота на дракона си - всяко животно е беззащитно пред добре подготвения човек с ясни намерения.

Кажете ми, моля, Вие ако сте дърпач на чанти от беззащитни дами, от всички на улицата баш тая със пибула на каишка ли ще опитате да ограбите? Може би ще я питате предварително хапе ли кучето?...самия факт, че жената води питбул е достатъчен за всеки джебчия да не рискува изобщо, но ако има проблем с такива нападения там където живеете, е добре поне един спрей за самозащита да и купите на жената - все пак тя няма все с кучето да излиза.. Запомнете едно много много много важно нещо - куче се учи на агресия за 1 час, че и по-малко. Куче се социализира с търпение и най-вече - куче се учи да прекратява агресията си по команда много много трудно. Точно за това, преди изобщо да се работи по въпроса с личната охрана, едно работно куче трябва да е 100% социализирано и 100% подчинено на водача, за да е сигурно, че във всеки един момент водача с една команда, може да прекрати агресията и да върне кучето в спокойно състояние. Несоциализираното куче взима решението за агресия само, а не по команда от водача си, а тогава не се знае какво ще има насреща - приятел, съсед. случаен минувач..ДЕТЕ и тогава кво прайм???!!!

#9 Потребителят е офлайн   gogata44 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 14-January 14

Публикувано: 19 January 2014 - 08:35 PM

Показване на мнениетоtricky, в 19 January 2014 - 04:07 PM, написа:

Показване на мнениетоgogata44, в 18 January 2014 - 09:01 PM, написа:

Да но когато остане само в нас и няма никой ако някой ни обере вместо да защити дома то ще се радва на обирджийте. Другото което си мисля е че, например майка ми когато го разхожда и някой и посегне или се опита да я ограби както и се е случвало няколко пъти то няма да реагира.


Куче не може да ви опази от обирджии с друго, освен да вдигне шум, което за тях е притеснителното всъщност, а това го прави всяко куче - и добричкото и най-мъничкото и най-голямото и страшното куче алармира, когато чужди хора посещават територията на семейството му. Ако искате някой да БРАНИ домът ви от крадци със сила, то само човек охранител(да, СОТ) може да свърши тая работа - вкъщи и дракон да имате, ако някой е решил да влезе и да ви обере, това за което трябва да се притеснявате е живота на дракона си - всяко животно е беззащитно пред добре подготвения човек с ясни намерения.

Кажете ми, моля, Вие ако сте дърпач на чанти от беззащитни дами, от всички на улицата баш тая със пибула на каишка ли ще опитате да ограбите? Може би ще я питате предварително хапе ли кучето?...самия факт, че жената води питбул е достатъчен за всеки джебчия да не рискува изобщо, но ако има проблем с такива нападения там където живеете, е добре поне един спрей за самозащита да и купите на жената - все пак тя няма все с кучето да излиза.. Запомнете едно много много много важно нещо - куче се учи на агресия за 1 час, че и по-малко. Куче се социализира с търпение и най-вече - куче се учи да прекратява агресията си по команда много много трудно. Точно за това, преди изобщо да се работи по въпроса с личната охрана, едно работно куче трябва да е 100% социализирано и 100% подчинено на водача, за да е сигурно, че във всеки един момент водача с една команда, може да прекрати агресията и да върне кучето в спокойно състояние. Несоциализираното куче взима решението за агресия само, а не по команда от водача си, а тогава не се знае какво ще има насреща - приятел, съсед. случаен минувач..ДЕТЕ и тогава кво прайм???!!!

Да прав сте за всичко казано и аз не споря за това, но все пак кучето трябва да защити стопанина си във такива ситуации. Знам че трябва обучение и аз се старая поне за елементарните команди да го науча. Четох във един форум - една жена пишеше че неиният питбул не го е обучавала и тя пишеше, че ако се яриближи някой непознат кучето и започвало да ръмжи да се държи неспокойно. Със питбула човек трябва да бъде много търпелив и последователен за да го научи на каквото и да било. Аз въпреки че кучето ми няма и три месеца го извеждам всеки ден и гледам да го събирам със други кучета за да няма агресия като порасне към себеподобни.

#10 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 19 January 2014 - 08:39 PM

Е, ти какво искаш? 3 месечно пале да скача на всичко?
Като порасне ще му дойде смелостта.
Имам един приятел с една хъска. Помня я преди беше доста страхлива и бягаше от всичко. Като стана на годинка изведнъж в характера и нещо се промени и е готова да се бие и с ротвайлер 3-пъти по едър от нея.

#11 Потребителят е офлайн   gogata44 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 14-January 14

Публикувано: 19 January 2014 - 08:41 PM

Показване на мнениетоPr07o7yp3, в 19 January 2014 - 08:39 PM, написа:

Е, ти какво искаш? 3 месечно пале да скача на всичко?
Като порасне ще му дойде смелостта.
Имам един приятел с една хъска. Помня я преди беше доста страхлива и бягаше от всичко. Като стана на годинка изведнъж в характера и нещо се промени и е готова да се бие и с ротвайлер 3-пъти по едър от нея.

Аз само питам тъи като нямам опит със питбулите.

#12 Потребителят е офлайн   gogata44 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 14-January 14

Публикувано: 19 January 2014 - 09:14 PM

Незнам как да кача снимка за да го видите.

#13 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 19 January 2014 - 09:38 PM

Натискаш на бутона "Нов отговор" и там ще видиш менюто за прикачване на файлове.

#14 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 19 January 2014 - 10:45 PM

Би било редно преди да вземеш куче от дадена порода да се информираш за нея.Ако го беше направил щеше да знаеш,че питовете са едни от най неподходящите пазачи.Ако разчиташ на кучето да те пази наистина си сбъркал породата,друг е въпроса,че вероятността да си взел питоподобно е 99%,т.е. нямаш идея и представа какво ще излезе от животното.В крайна сметка,обичай си го,защитавай ти него, а не то тебе,научи го на ред и дисциплина,социализирай го и не си мисли за простотии.
Златни правила за собствениците на питбул

* Трябва да държите питбула си в безопасно ограден двор или колиба, защитен от дразнещи го деца, случайни животни, и потенциални крадци на кучета
* Трябва да обучите питбула си на послушание – обученият питбул е щастлив питбул (а също и с обучен питбул се живее по-лесно!)
* Трябва всекидневно да предоставяте на своя питбул възможности за упражнение
* Трябва да социализирате правилно своя питбул към широко разнообразие от хора, места и животни
* Трябва да държите своя питбул под контрол във всички случаи, независимо дали е на повод или в обезопасено срещу бягство ограждение.
* Трябва да приемете факта, че питбулът е естествено агресивен към други животни и да не се заблуждавате, че няма да се сбие!

Най-важните причини да НЕ си взимате питбул

Нямате достатъчно време да се посветите на социализацията му от кученце
* Търсите куче с внушителен вид, за да подсилвате егото си
* Само гледката на куче с високо ниво на енергия Ви уморява
* Искате „Пухчо“ да бъде добър приятел с всички останали кученца в града
* Не искате куче, което да се разбира с хората по-добре от Вас
* Нямате намерение да издигате висока ограда или да изградите стабилна голяма колиба за безопасност, когато кучето е навън
* Обучение в послушание? Какво е това?
* Искате куче, което да гледате навън
* Искате куче-пазач или „attack dog“


П.П. Що темата е в АСТ? :ud_009:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#15 Потребителят е офлайн   gogata44 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 14-January 14

Публикувано: 20 January 2014 - 01:48 PM

Показване на мнениетоkoniarska, в 19 January 2014 - 10:45 PM, написа:

Би било редно преди да вземеш куче от дадена порода да се информираш за нея.Ако го беше направил щеше да знаеш,че питовете са едни от най неподходящите пазачи.Ако разчиташ на кучето да те пази наистина си сбъркал породата,друг е въпроса,че вероятността да си взел питоподобно е 99%,т.е. нямаш идея и представа какво ще излезе от животното.В крайна сметка,обичай си го,защитавай ти него, а не то тебе,научи го на ред и дисциплина,социализирай го и не си мисли за простотии.
Златни правила за собствениците на питбул

* Трябва да държите питбула си в безопасно ограден двор или колиба, защитен от дразнещи го деца, случайни животни, и потенциални крадци на кучета
* Трябва да обучите питбула си на послушание – обученият питбул е щастлив питбул (а също и с обучен питбул се живее по-лесно!)
* Трябва всекидневно да предоставяте на своя питбул възможности за упражнение
* Трябва да социализирате правилно своя питбул към широко разнообразие от хора, места и животни
* Трябва да държите своя питбул под контрол във всички случаи, независимо дали е на повод или в обезопасено срещу бягство ограждение.
* Трябва да приемете факта, че питбулът е естествено агресивен към други животни и да не се заблуждавате, че няма да се сбие!

Най-важните причини да НЕ си взимате питбул

Нямате достатъчно време да се посветите на социализацията му от кученце
* Търсите куче с внушителен вид, за да подсилвате егото си
* Само гледката на куче с високо ниво на енергия Ви уморява
* Искате „Пухчо“ да бъде добър приятел с всички останали кученца в града
* Не искате куче, което да се разбира с хората по-добре от Вас
* Нямате намерение да издигате висока ограда или да изградите стабилна голяма колиба за безопасност, когато кучето е навън
* Обучение в послушание? Какво е това?
* Искате куче, което да гледате навън
* Искате куче-пазач или „attack dog“


П.П. Що темата е в АСТ? :ud_009:

Благодаря ти за съветите най искернно. Аз харесвам тези кучета и затова си взех такова. Смятам че всеки един притежател на питбул със опит със тези кучета когато за пръв път си е взел такова куче също не е имал опит. Човек трябва да се сблъска със дадено нещо за да може да реши проблемите относно него.

#16 Потребителят е офлайн   gogata44 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 14-January 14

Публикувано: 20 January 2014 - 02:06 PM

Това е моето куче. На три месеца ще стане на 23.01 2014 г.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#17 Потребителят е офлайн   zzverche Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 247
  • Регистрация: 10-August 07
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 21 January 2014 - 09:48 PM

Ако искаш куче пазач, което да ти пази дома НЕ си взимай питбул, помисли за друга порода , но не тази!
User's Signature

My link

#18 Потребителят е офлайн   gogata44 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 14-January 14

Публикувано: 22 January 2014 - 08:57 PM

Показване на мнениетоzzverche, в 21 January 2014 - 09:48 PM, написа:

Ако искаш куче пазач, което да ти пази дома НЕ си взимай питбул, помисли за друга порода , но не тази!

Е аз вече си взех.

#19 Потребителят е офлайн   Malvina_3 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 26-February 14

Публикувано: 26 February 2014 - 07:16 PM

Аз също имам пит на почти 8 месеца моята също много се радва на хората даже понякога се дразня на това,когато се разминавам с хората по улицата тя почва да им се радва все едно ги познава.Не мисля че е най добрия вариант тази порода за куче пазач :)

#20 Потребителят е офлайн   Fi_Re Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 311
  • Регистрация: 03-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 26 February 2014 - 09:38 PM

Питбулът по природа e агресивен към себеподобни (така е селектиран), но не и към хора. Питбулът не е пазач, а приятел, спортист с много енергия и този, който ще те обича повече, отколкото родителите ти дори. Това е питбулът. Защо искате д а е друг?
User's Signature

Много хора казват, че обичат кучето си, а само му се любуват отстрани. Да обичаш е отговорност, която не тежи. Да обичаш кучето си значи да му осигуриш нормален живот, достатъчно любов и време и да си готов да поемеш цялата любов, с която ще ти отвърне, а тя е безкрайна. Аз обичам моето куче, а вие?

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни