Dog.bg Форуми : Помогнете! Болно кученце!!!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Помогнете! Болно кученце!!!

#1 Потребителят е офлайн   Ani I Sani Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 27-January 14

Публикувано: 27 January 2014 - 07:06 PM

Здравейте. Моля за помощ, много съм притеснена!
От три седмици имаме в къщи малка душица на 2,5 месеца. Забелязах, че когато се раздивее и разиграе започва да се дави, да кашля, да се напъва като че ли ще повръща. От начало по-рядко, сега всеки ден. Днес приятелят ми е водил на лекар, снимали са я на ренген и ветеринарят е казал че това е пролапс/колапс на трахеята и лечение нямало!!!!!! Цял следобед плача и рова в нета, така попаднах на този форум.
Моля ви, кажете ми това опасно ли е и наистина ли нищо не може да се направи???

#2 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 28 January 2014 - 06:16 PM

http://bulldog-fill.com/vet16.html
http://vetpharma.org/articles/64/718/
http://vetproff.ru/d...kovyh-porod.php

Лечение има. Пуснете си статиите през преводач, ако не ги разбирате на руски език.
Единственото, което зная е, че причината за състоянието на кучето ви е генетична.

#3 Потребителят е офлайн   Ev.Mink Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 161
  • Регистрация: 14-December 10
  • Gender:Female

Публикувано: 28 January 2014 - 08:54 PM

По интернет не е професионално и е невъзможно да се снеме коректна анамнеза и да се постави диагноза. Може, обаче, да се информираме за възможни предположения, които да се потвърдят или отхвърлят от професионален вет.

Кашлица при декоративните породи кучета.

Колапс на трахеята при кучето.

Пароксизмално дишане или "обратно кихане" при кучето.

И едно мнение по-долу, за разлика от популярните статии по-горе, на професионалист - ветеринарен доктор, при което става ясно, че етиологията на това заболяване (ако въобще се потвърди тази диагноза) все още не е ясна за специалистите - може да е генетична, хранителна , неврологична и инфламаторна (=възпалителна). Освен това за диагностициране на колапса на трахеята са нужни снимане на проекции при вдишване и при издишване от специален динамичен рентген. Има и други методи, флуороскопия и трахеоскопия, но със съответните рискове. Има 4 степени на колапс на трахеята и в зависимост от установените данни са и прогнозите, варират от напълно успешно медикаментозно или хирургическо лечение и само последният стадий е с лоша прогноза. Препоръчва се ползване на нагръдник, а не нашийник, редовна вентилация на помещението на отглеждане, избягване на свръхвъзбуда, пушенето на хората наоколо и поддържане на ненаднормено тегло на кученцето. Успех!

Колапс на трахеята.

#4 Потребителят е офлайн   Ani I Sani Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 27-January 14

Публикувано: 28 January 2014 - 09:58 PM

Благодаря много за информацията!

Гледах доста клипчета в нета, и това, за което говоря аз най-много прилича на това от клипчето :

http://www.youtube.c...h?v=-P4WsMCNiDw

прави и така, а когато е по-силен "пристъпа" ако мога така да го нарека, отваря уста и звука е по-силен, наподобяващ кашляне или напън за повръщане.

Лошото е, че финансово не сме подготвени за такъв проблем, но ще направим всичко възможно да го заведем при кадърен ветеринар.

#5 Потребителят е офлайн   Vaseva Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 02-September 12

Публикувано: 01 February 2014 - 11:10 AM

Здравей по това което си написала се вижда че си много притеснена.Моето куче имаше такъв проблем също когато беше на 3 месеца.В клиниката смятаха че се касае за Reverse Sneezing.при което аз реагирах точно като теб ,побърках се тотално.Това което правеше Тери представляваще като пристъп ,случваще се да не спим по цяла нощ ,и като играеше и почваше да го прави полудявах.Докато съседът не каза че и при тях кучето прави същото.Тогава се замислих че може да е от препарата с който миех подът.Обърни внимание!При мен проблемът се оказа препаратът и си взех моп на пара и био препарат когато мия с парцал.Дано да се оправи .Дано да съм ти полезна.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни