Dog.bg Форуми : "Сини" булдоци.. какви са? от къде са?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

"Сини" булдоци.. какви са? от къде са? нестандартни цветове при френския булдог

#21 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 05 February 2014 - 08:43 AM

Не съм "Цвети" , но може да те ориентира относно някой от въпросите ти следващия линк :tb_195: .Позицията на Английския клуб
http://www.frenchbul...yer-beware.html
В техния стандарт тези цветове са отбелязани като силно нежелани.Отново се говори за етика при селекционерите.
User's Signature

Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 05 February 2014 - 10:12 AM

Показване на мнениетоVesela_5, в 04 February 2014 - 11:13 PM, написа:

Показване на мнениетоChiita, в 03 February 2014 - 09:50 AM, написа:

http://www.miniature...b/available.htm
(обърнете внимание на цените :ab_041: )


Купувам ги! Отивам да ипотекирам къщата! :ab_041:

Накой от коментарите във фейса относно цените бяха ,че може да е търговски трик :ab_041: , та 7 хил. да ти се сторят малко на фона на 35 -продадено :beer:
User's Signature

Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 05 February 2014 - 03:35 PM

Показване на мнениетоVesela_5, в 05 February 2014 - 12:13 AM, написа:

Показване на мнениетоChiita, в 03 February 2014 - 09:50 AM, написа:

http://www.miniature...b/available.htm
(обърнете внимание на цените :ab_041: )


Купувам ги! Отивам да ипотекирам къщата! :ab_041:


на мен не ми отваря сайта.. какви са цените, обявени там?






User's Signature

Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   valentinovalent Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 01-April 08
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 26 April 2016 - 01:17 AM

здравейте,
в този форум съм нов защото френския ми булдог не ми е на сърце както 2-те ми догота но на жена ми и на децата ми са им много на сърце. и така моята френска е родословие бяла е на цвят и взе че роди за втори път сиво, което няма да продам защото е уникално красиво, първото също не го продадох въпреки че ми предложиха 1500е
второто е толкова светло сиво че дори леко лилавее. Ако някой им се съмнява в красотата да заповяда да ги види на живо . Живея в София тел ми е 0882101099

#25 Потребителят е офлайн   lubavenkova Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 02-February 16

Публикувано: 29 October 2016 - 05:28 PM

Има една мадама от Пловдив, която продава такива кучета във фейсбук под името Niki Dogs, даже освен сиви имаше в един момент и едно в цвят Мерле, но не мисля, че са с родословие и въпреки това вървят на доста високи цени,

#26 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 15 November 2016 - 02:10 PM

Не е в Пловдив и определено не са родословни ,няма как да бъдат.
А, щом някой иска да дава много пари за кученце ,което според стандарта на породата се води "породен брак ", си е негова работа и има една елементарна думичка за такива хора :ab_041:
А между другото тъй като никой не е застрахован от това да му се родят подобни кученца в някой момент (имам в предвид кученца не отговарящи на стандарта на породата с различни дискфалифициращи недостатъци напр. като забранени цветове , сини очи , крипторхизъм ,заешка устна и различни др. малформации) ) просто отговорните и етични развъдници търсят на такива кученца добри домове и се предлагат на символична цена с договор за кастрация ,за да не се затвърждават подобни нежелани признаци в породата .
User's Signature

Качена снимка

#27 Потребителят е офлайн   Holly Hoffman Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 18-November 16
  • Gender:Female

Публикувано: 18 November 2016 - 06:26 PM

Питах скоро въпросната Niki dogs за кученца, предложи ми едно черно-бяло мъниче (бяло на черни петна) за 600лв без родословие. За родословно ми каза че имало от Унгария за по 1200-1400 евро. Не съм експерт но много ми се видя.

#28 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 02 January 2017 - 07:36 PM

Показване на мнениетоHolly Hoffman, в 18 November 2016 - 07:26 PM, написа:

Питах скоро въпросната Niki dogs за кученца, предложи ми едно черно-бяло мъниче (бяло на черни петна) за 600лв без родословие. За родословно ми каза че имало от Унгария за по 1200-1400 евро. Не съм експерт но много ми се видя.

Много е да. Да дадеш 600 лв за безпородно куче си е абсолютна глупост и пълен абсурд, а да искаш пари за такова куче е безобразие! За родословно куче 1200-1400 евро си е нормална сума за тази порода, има и мнооого, ама много по-скъпи. Това да имаш породисто куче от тази порода, не е за всеки, но има безброй други породи, при които за 600 лв може да се купи прилично родословно кученце :)



User's Signature

Качена снимка

#29 Потребителят е офлайн   Атлас Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 03-January 17

Публикувано: 03 January 2017 - 12:35 PM

О, това вероятно е същата Niki dogs kennel, която запложда единственото си женско синьо куче във фертилна възраст по 2 пъти в годината. Не я срам. :zz_020: Но разбира се, парите са на първо място. А, въпросните, уж, брак кученца в нормални развъдници се продават по 3000лв..., сегашните по 4000. Това си е жива експлоатация на майката, а и не се крие. Не, че на някой му прави впечатление.

За справка, съвсем скоро взехме кученце с не особено впечатляващо родословие, също от Унгария за 1200е. В Сърбия ни предлагаха и за по 2000 - 2500е, но отглеждането на подобен екземпляр е прекалено ангажиращо.
Ужасявам се какви експлоататори са се навъдили из България, представяйки се уж за развъдник ,или просто развъждащи кучета с очевидни здравословни и екстериорни проблеми.

#30 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 07 March 2017 - 12:50 AM

Показване на мнениетоАтлас, в 03 January 2017 - 01:35 PM, написа:

О, това вероятно е същата Niki dogs kennel, която запложда единственото си женско синьо куче във фертилна възраст по 2 пъти в годината. Не я срам. :zz_020: Но разбира се, парите са на първо място. А, въпросните, уж, брак кученца в нормални развъдници се продават по 3000лв..., сегашните по 4000. Това си е жива експлоатация на майката, а и не се крие. Не, че на някой му прави впечатление.

За справка, съвсем скоро взехме кученце с не особено впечатляващо родословие, също от Унгария за 1200е. В Сърбия ни предлагаха и за по 2000 - 2500е, но отглеждането на подобен екземпляр е прекалено ангажиращо.
Ужасявам се какви експлоататори са се навъдили из България, представяйки се уж за развъдник ,или просто развъждащи кучета с очевидни здравословни и екстериорни проблеми.


Прави му, прави му. На все повече хора им прави впечатление и все повече хора се усетиха, че ""породисто" куче без родословие" е като "емигрант без паспорт" - никой не го знае какъв е, от къде е, от какво е болен и т.н. Надявам се, повече хора да се интересуват и дори да са се подмамили да си купят такова куче, да не продължават тази порочна практика и да не развъждат тези кучета. Обичта си е обич и тя няма нищо общо с парите. А във тези ферми аз любов не виждам!
User's Signature

Качена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни