Dog.bg Форуми : Ново явление във форума?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Ново явление във форума? Обесърчаване на новите потребители

#1 Потребителят е офлайн   HighWay Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 264
  • Регистрация: 07-February 09
  • Gender:Male

Публикувано: 01 February 2014 - 06:22 PM

Здравейте

Извинявам се ако греша и явлението всъщност не е ново ,но лично аз го забелязах от 2-3 седмици когато започнах да чета по активно.
През годините съм влизал с различна по периоди активност но струва ми се не съм срещал това в размер който се наблюдава напоследък.
Мнението ми се основава само на 1-2 раздела във форума които чета и за това бих искал да споделите мнението си дали и в други е така.

Проявата на явлението се състои най вече в това да се обезсърчават , понякога индиректно или директно обиждат потребители, обвиняват се в компетентност или желание за излишна компетентност и др.
Давам си сметка че в някои среди думите "четене" , "книга" , добро "възпитание" вече са "мръсни думи" или хората са загрубели до толкова че въобще не си дават сметка какво точно правят и казват.

Учудващото с случая че явлението идва от потребители с няколко хиляди постинга, доколкото новаците като че ли са по склонни на уважение към присъстващите.
По мое мнение хора с няколко хиляди постинги по скоро пишат отколкото четат , иначе не би им стигнало времето. Да не говорим че дори и след няколко хиляди постигна правят правописни и стилистични грешки с които би следвало да са приключили още в 5-ти клас.
Нещо повече . От последните ми наблюдения в раздел "Ветеринарен Кабинет" /нямам наблюдение на другите/ е налице определена "враждебност" към хората които поради незнание или липса на опит понякога задават наивни или объркани въпроси. Или просто са притеснени.
Такива хора биват "наритани" или обезсърчавани,обвинявани.
Поначало в раздел "Ветеринарен Кабинет" би трябвало да пишат предимно специалистите , но те за съжаление трудно се включват вече от "спам" или от потребители които заради това че няма какво да кажат започват да обсъждат пишещите.
Очевидно "Биг Брадър" манталитета , или принципа "всичко на показ" живее в някои от потребителите тук.
Опитвах на няколко пъти да ги помоля или да разясня че поведението и речника им не е в подкрепа на добрия тон , но в отговор на това получавам само оправдания и нападки.
Разбирам че това са хора за които думата "извинявай" има историческа стойност или анахронизъм, но тук във форума все още има хора които държат на добрите отношения и разбирателство.
За съжаление реакцията която предизвиква този опит имаше негативен ефект предполагам най вече заради това че те не разбират стила или написаното. Изглежда съчетанието от думи "Бих искал да ви помоля .. " няма никакъв смисъл за тези индивиди.
Става ясно че те нямат опит в употребата на съчетанието или никога не са присъствали когото е употребявано.
Минава ми като идея възможността да не би масовото писане /писане на всяка цена/ не е някакъв опит за трупане на брой постинги заради някакво /неразбрано за мен/ форумно съревнование.Би могло.
Принципа "отговор на всяка цена" та дори и този отговор да съдържа само думи явно носи удовлетворение , както и желанието за доминиране над нещастния "новобранец" едва с <10 поста до сега.
Ясно е че "глупави" въпроси и постинги са допустими само за потребители с над 1к постинги/авторитет/ , докато ново регистриралите се трябва да мълчат тихо в ъгъла и да търпят ровене в личната им същност и притеснения.
Това уважаеми потребители е отвратително.
Dog.bg е хубав форум и с традиции . Вече съдържа много полезни неща които дори само като архив имат голяма стойност.
С подобно отношение към потребителите /на принципа на естествения подбор/ един ден тук ще останат само посредствени индивиди , хора които с усилия пишат на родния си език , и прочие конформисти от които няма да можем да научим нищо ново или интересно.
Само логически свързани думи без смисъл в тях.
Това ли желаете ?

Поздрави
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   resursna Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 29-September 13
  • Gender:Male

Публикувано: 01 February 2014 - 07:05 PM

Здравейте, поздравления за темата .Забелязала съм злобни коментари и словесни нападки също ,чета в този форум по доста от темите .Дог.бг ми е изключително ценен съветник, осинових куче от улицата през август,а никога не съм имала такова .Според мен си губят времето в нападки,но то е част от общата култура .Изключително доволна съм от раздел Хранене ,където има страхотни здравословни рецепти .Благодаря!

#3 Потребителят е офлайн   ralica_love Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 83
  • Регистрация: 06-May 06
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 01 February 2014 - 10:38 PM

Е аз бях една от тези "смляните" през божественото им сито на "знаещи" и наистина съм на път да се откажа от форума, макар че съм регистрирана от 2006г. По една или дуга причина съм използвала форума, наистина има много информация и ми бе много полезен, но съм адски афектирана от случката. Въпроса ми беше в прослувутия раздел "Ветеринарен кабинет". В отчаянието си дни след пускането на темата си, тя беше без отговори и написах съобщение в което зададох простия въпрос" е толкова ли няма кой да ми отговори и никой ли не е попадал в тази ситуация" и изведнъж предизвиках водопад от отговори, които не просто не бяха свързани с темата, а по скоро имаха за цел да ми дадат една характеристика на личността, от хора които изобщо не ме познават. Човек пита, защото не знае. Няма такъв роден човек научен, който да е запознат с всичко. Не е срамно да не знаеш и да попиташ, това тябва да дава сигнал, че искаш да се научиш, имаш желанието, трябва ти само средство и това средство беше този хубав форум, но вече, някак си това средство го обезличиха или правят някакъв опит за обезличаване.
И какви са тези коментари в последно време, които съдържат само " +1" или някаква емо-иконка. Какво означава това?Какво мнение, какво послание носи с него, какво точно се опитваш да кажеш с него?Чудих се много и стигнах до 2 варианта
1вариант:
отчиташ +1 пост в калкулатора на постовете
вариант2:
тъй като това не е фейсбук и няма как да лайкнеш пишеш тази велика глупост, защото неможеш да формулираш 2 думи и да ги свържеш в просто изречение.

За правописа нищо няма да кажа. Доколкото имам познания няма човек, който да пише абсолютно правилно. Може да се допусне грешка, къде неволно, къде нарочно. Както се казва, позволено е. Ама всеки втори да ти се извъжда толкова големия филолог, за това че ти е открил грешка. Вече съм убедена, че ако някой напише " Ще се самообия, не издържам" Отдолу поне първите 10 коментара ще са свързани с това как не може да пише и колко е неук, отколкото да му кажат да не го прави.

#4 Потребителят е офлайн   HighWay Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 264
  • Регистрация: 07-February 09
  • Gender:Male

Публикувано: 01 February 2014 - 11:47 PM

Показване на мнениетоralica_love, в 01 February 2014 - 08:38 PM, написа:

За правописа нищо няма да кажа. Доколкото имам познания няма човек, който да пише абсолютно правилно. Може да се допусне грешка, къде неволно, къде нарочно. Както се казва, позволено е. Ама всеки втори да ти се извъжда толкова големия филолог, за това че ти е открил грешка. Вече съм убедена, че ако някой напише " Ще се самообия, не издържам" Отдолу поне първите 10 коментара ще са свързани с това как не може да пише и колко е неук, отколкото да му кажат да не го прави.


Не е въпроса в правописа и грешките . Разбира се всеки ги прави
Въпросът бе в това че се държат поучително , понякога нагло , а дори един правопис не владеят като хората , дори като последна възможност да имат това като основание за държанието си.
Извинявам се ако съм го написал неточно , и се разбира като упрек . Не е. Просто констатация.
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 02 February 2014 - 04:46 PM

Тъй като много добре се усещам, че аз съм един от въпросните "злобни" потребители с над хиляда поста, ще си позволя отново злобно да подхвърля, че

Цитат

Dog.bg е хубав форум и с традиции
а една от традициите е именно насърчаването на чистопородното развъждане на кучета (справка Клубните форуми) и борбата с "Междусъседското развъждане на породоподобни кучета" (справка раздела Без Дом). В случая потребител на форума беше размножил кучето си по междусъседски принцип и какво очаква? Браво? Насърчаване и помощ? Напротив. Има ужасно много теми от сорта: Каква порода е кучето ми? Кажете ми питбул ли е кучето ми? Кучето ми е микс между лабрадор и немска овчарка, налита на хора, помогнете! Изоставено куче. Мопс с демодекоза, изоставен .... и тем подобни.
Форума е за взаимопомощ, това е така, но форума е и за образоване на хората, на бъдещите "развъдчици", които не знаят що е то окситоцин и каква роля има той.. Заставам за всяка една от думите си, дори и да ме нарочите за "злобна" и "неучтива".

Уважаема ralica_love, погледнете само колко обяви за пинчери има в примерно този сайт: http://prodavalnik.c...%B5%D1%80%D0%B8
Пинчери от 100 до 300лв и по договаряне. 5 страници с обяви за "пинчери" и вие имате желание да се наредите до тях? Виждали ли сте изобщо истински пинчер, какъвто е описан в стандарта на породата?
И за да бъда максимално ясна, това е единствения развъдник за мини пинчер в България - http://www.trenertg....asic/?df=734415 Вашите кучета доближават ли се до тази визия?

#6 Потребителят е офлайн   Angua13 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 30-October 10

Публикувано: 02 February 2014 - 05:16 PM

Здравейте! Днес чета с интерес всичко, което се пише тук, особено за развъдници, клубове и кучета "шоу клас". Аз би трябвало да имам точно такова, но не съм убедена, че куче с наследствен сърдечен проблем и дисплазия е такъв клас. Както и да е. Прави ми впечатление друго. Нетърпимостта към чуждо мнение. Някак, може би, стръвно, защитаване на собствената кауза. Не в този случай, но някъде се стига и до доста циничен език. Защо? И, дали наистина " в спора се ражда истината"? А иначе фактите са си факти - има кучета, които са породисти, има и мелези. Но и едните и другите са кучета, такива, каквито ги обичаме. Стандарта дава визията на отделните породи, но не и характера. Останалото е бизнес, и то за много пари. В останалото е и моето любимо момче........

#7 Потребителят е офлайн   resursna Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 29-September 13
  • Gender:Male

Публикувано: 02 February 2014 - 05:29 PM

Vesela 5 Ралица не е развъдчик на пинчери и смятам ,че не се изживява като такава.Жалко ,че хора с такъв груб език притежават куче.Би трябвало да са по -добри .Като й е дошло до главата,жената търси някакво съдействие .Толкова!

#8 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 02 February 2014 - 05:57 PM

Аз съм другия зъл потребител.
Раждането на кучето не и е дошло до главата ей тъй като гръм от ясно небе.
Най-малкото човек трябва да се поинтересува какво го очаква щом е решил да запложда кучето си.
Никой не я обвинява,че пита и че търси съвет,а че се цупи и сърди що никой не бил и отговарял,как така тя 2 дена чакала някой да й отговори какво да прави вместо да го закара на лекар,да звънне в някоя клиника да попита и така.
Това е дразнещото,както Вас Ви дразни,че ние се строскаме на такива въпроси.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   HighWay Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 264
  • Регистрация: 07-February 09
  • Gender:Male

Публикувано: 02 February 2014 - 06:10 PM

Показване на мнениетоresursna, в 02 February 2014 - 03:29 PM, написа:

Vesela 5 Ралица не е развъдчик на пинчери и смятам ,че не се изживява като такава.Жалко ,че хора с такъв груб език притежават куче.Би трябвало да са по -добри .Като й е дошло до главата,жената търси някакво съдействие .Толкова!



Аз бих го перифразирал това по следния начин :
"Жалко че не е успяла(успял) да научи нищо добро от кученцето си"
Тези невероятни приятели могат да ни научат на много положителни качества. Породата не мисля че има нещо общо.
Тук не визирам Vesela_5 , а говоря по принцип.

А по темата
Аз не следя кой колко поста има. Но като че ли долавям в тези с многото постинги някаква нервност.
Или нервността е следствие на многото постинги - не мога да преценя
Но определено долавям манталитет на някои от потребителите да "надничат по ключови дупки" респ. търсене на нещо лично за която да се захванат.Нещо скрито зад ника и написаното.
Лично аз го наричам "клюкарски манталитет" и е характерно за индивиди на които липсват интереси или интересни занимания.
За култура не искам да говоря защото доколкото знам библиотеките в България още не са забранени или направени на кръчми.
Така че нямат оправдания
Исках да "извадя" темата извън "Ветеринарен Кабинет" защото там не е място за форумно тролене , и прочие място на индивиди които пишат много, но не четат малко.
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 02 February 2014 - 11:29 PM

Показване на мнениетоresursna, в 02 February 2014 - 03:29 PM, написа:

Vesela 5 Ралица не е развъдчик на пинчери и смятам ,че не се изживява като такава.Жалко ,че хора с такъв груб език притежават куче.Би трябвало да са по -добри .Като й е дошло до главата,жената търси някакво съдействие .Толкова!


Боже, колко сте наивни, не била жената развъдчик на пинчери?! Не се изживявала като такава. Тя сама обясни за 5те скачки, че кучетата не се били заклещили, не била сигурна за бремеността и после изведнъж кучето започнало да ражда! Ей така от само себе си! "Като й е дошло на главата"... това изобщо няма да го коментирам. Заплождането на кучето й е било планирано, осъществено, кучето дори е родило само, оправило се е както може. Евала поне, че го е завела на ветеринар за 2 инжекции (окситоцин, но тя дори не беше сигурна какви са). Съдействие за какво търси? Че тя е свършила цялата работа - избиране на мъжко куче, заплождане, износване на бременност, раждане, посещение на ветеринарен лекар след раждането.. То не остана. Освен да й обясним как се храни бременно куче, как се отбиват кученца и т.н. или най-добре е да й обясним как се намират нови собственици на малките кученца. Явно това е единственото, което й е ясно.

#11 Потребителят е офлайн   HighWay Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 264
  • Регистрация: 07-February 09
  • Gender:Male

Публикувано: 03 February 2014 - 12:14 AM

Показване на мнениетоVesela_5, в 02 February 2014 - 09:29 PM, написа:

Показване на мнениетоresursna, в 02 February 2014 - 03:29 PM, написа:

Vesela 5 Ралица не е развъдчик на пинчери и смятам ,че не се изживява като такава.Жалко ,че хора с такъв груб език притежават куче.Би трябвало да са по -добри .Като й е дошло до главата,жената търси някакво съдействие .Толкова!


..... Освен да й обясним как се храни бременно куче, как се отбиват кученца и т.н. или най-добре е да й обясним как се намират нови собственици на малките кученца. Явно това е единственото, което й е ясно.


Защо не. Обяснете. Има хора които не знаят и написаното от вас ще бъде полезно.
Изписахте толкова много букви че до сега можеше да го обясните.
На това старите баби казват "наливане от пусто в празно, а по форумите го наричат - спам или офтопик
Започна да ми се изяснява как има потребители с хиляди теми тук ...
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   Ev.Mink Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 161
  • Регистрация: 14-December 10
  • Gender:Female

Публикувано: 03 February 2014 - 02:38 AM

Добро утро!

Добре, да коментираме явлението. До колкото разбирам са обидени по-незнаещите, че по-информирани и по-образовани хора са по-припряни в изказа, дори си позволяват лични квалификации и да отправят критика към мнението на някои съфорумци. Мисля, че в този форум съм получила много информация и знание от по-опитните, за което съм благодарна. По много въпроси съм имала грешно мнение, но четейки критично и мислейки самокритично, си променям мнението. По много теми не съм била съгласна и/или съм имала критично мнение, но съобразявайки се с правилата на форума съм се въздържала, до колкото е възможно. Имала съм и толеранс от модератори на допуснати нарушения на някои от правилата, за които не са ме санкционирали. И това важи по лични наблюдения, както за мен, така и за други. В името на запазване на добрия тон в дългосрочен план. И доколкото може да се избегне субективния фактор. Понахокаме се, поскараме се, пък се прегърнем, наздравица и.. хайде отначало. Балкански синдром!

А вие прочетохте ли правилата на този форум, с които всички сме се съгласили по време на регистрация да спазваме? Изрично се повтаря от години в десетки теми, че в този форум не се толерира нечистопородното развъждане. Съгласни, несъгласни, това е законът тук. Мисля, че е неетично да отидем някъде на гости и грубо да нарушим правилника за вътрешния ред.

По конкретната тема, поставена във ветеринарния форум, бих задала въпроса дали е морално, етично, отговорно и здравословно да се размножават домашните любимци? Размножаваме, а не развъждаме. Правите ли разлика? В Територията от свръхпопулация. Защото това става ясно от цитат от темата, че рамножаването не е едно единствено, а много пъти, само за пинчерката е първи път. Засега. А по-нататък? Кометирайте явлението с размножаването, не личността, моля.

Цитат

... на кучето е първо раждане, аз съм израждала и съм отглеждала малки и друг път. за пръв път попадам в тази ситуация да не излезе плацента. ...


Воала, да запретнем всички дружно ръце, да работим за свръхпопулацията ли предлагате? За това ли е взаимопомощта в този форум? Това прилича на запитване на някой трафикант на търговия с бебета, който дава ултиматуми в медицински хуманен форум да му направят консултация, защото израждал сам бременната, за да спести от раждане и консултация в лицензиран мед. кабинет и квалифициран персонал. И много се тревожил какво ще стане с утробата под наем, бременната, дали ще оживее и дали отново ще е на разположение да му ражда бебета за в бъдеще, които да продава и да припечелва. Или пък, ако кучетата не ги възприемате като хора, да ги сравним с някаква стока, напр. автомобили. Вие лично ще си купите ли, ще ползвате ли автомобил от някой самозванец-производител, който няма лиценз, няма контролирано производство и т.н.? Или пък лекарство и лечение? Ще отидете ли при самозванец - знахар без диплома, без опит и знания да ви лекува или ще търсите регламентирано и квалифицирано мед. лице? Защото купувайки си кучета от такъв род размножавания, се търпят рискове, както от всяка нерегламетирана и неквалифицирана услуга на свободния пазар. Ще толерирате ли нерегламентирани и неквалифицирани предоставени стоки и услуги на пазара? Размножителна или развъждаща "стока"? Е, така се появяват мутанти и на улицата "боклука", за които много хора тук от години се опитват да излекуват, приютят, задомят. И погледнах и вие сте май един от тях, от задомилите бездомниче, за съжаление, вече в един по-добър свят, а толерирате обратното. Просто погледнете и от другата страна, моля!

Защо ralica_love е размножила своето домашно куче? От любов към кучинката или просто да припечели някой и друг лев, ползвайки утробата на кучинката? И Вие това го защитавате и толерирате?!

Незнанието и липсата на опит не е оправдание за безотговорно поведение. Да, размножаването на тази Територия е законно, но не е морално, етично, отговорно, здравословно.

Сега, като оставим ветеринарната тема, и нека да коментираме за куклите-парцалките, обдени-обиждащи... Дори и да знаем правописа на родния си език, ако имаме функционална неграмотност (неразбирането на прочетен текст е огромен проблем на образователната ни система!) се стараем да се самообразоваме, да се научим да мислим логично, а не се караме, дразним и възмущаваме на хората, които знаят повече от нас. Нали? Най-малкото е невъзпитано да не сме им благодарни, че се опитват да ни образоват по някоя тема, дори и припряно и не на момента, защото са изумени от грубото нарушаване на обявените за всички правила. Просто, като нация е добре да спрем да толерираме по-незнаещите, открито нарушавайки правилата и законите, защото били по-кресливи, по-възмутени и по-чувствителни на критиките. И да уважаваме по-знаещите и можещите, по-опитните от нас. Такива личности могат да ни изтеглят от блатото във всяка една сфера. Критиката е шанс да си поправим грешките. Дайте малко по-смирено, че да не прогоним и няколкото по-компетентни от нас в този форум. Много опитни хора вече напуснаха или не влизат и интересните теми силно редуцираха.

Поздрави!

#13 Потребителят е офлайн   ralica_love Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 83
  • Регистрация: 06-May 06
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 03 February 2014 - 03:00 AM

Незнам защо всички си изкараха някакви мнения за мен, които незнам откъде и незнам кой им го е казал. Скъпи съфорумци обяснявам специално за вас какъв човек съм.
Педагог по професия и призвание. НЕ ТЪРГУВАМ С КУЧЕТА. КУЧЕ Е СЪМ ПРОДАВАЛА В ЖИВОТА СИ И НЯМА ДА ПРОДАМ. В живота си не съм продала нито едно кутре от кучилата си. Да ми е чиста съвеста ще си призная, че едно семейство от благодарност ми остави за едно от кученцата от предното котило 50 лева. Кучетата ми се подаряват, като хората, които ги получават имат така да кажа "специални потребости". В медицината е известен факта, че близостта със животите намалява кризите и по-лесното излизане от депресии на такива хора. Кажете родителите на такива хора, които дават целите си заплати за лекарства и доктори на дали някога ще могат да отделят сумата за класно куче с родословие. Досега в цялата си практика не срещах човек, който да е подарил такова куче. Колкото до кучетата в изолатори, много пъти сме ходили в търсене и подбор, но и хората които са посещавали заят, че едрите и стари кучета преобладават и е много трудо да намериш малко куче, което ще остане малко, за да обучеш.
Колкото до женската, която роди в момента. Търсена е специално с точно определени качествени характеристики. Може да и се проследи продословието назад, както и на мъжкия, който заплоди. Всеки би казал, че пичерите са агресиви породи не стават за контакти с болни, пък камо ли деца. Мога да ви кажа едо- е не познавате кучето ми. Едно куче си има характера, но и то бива обучавано. Кучето е купено, както казах такива кучета не се подаряват. Колкото за породата и колко отговаря- оцеката и беше доста висока и често ми задават въпроса, защо не я карам по изложби и защо подяволите подарявам , а е продавам. Отговора е един- това е просто кауза и кауза не за мен, кауза за еди деца.
Обвинявате ме, че съм си оставила кучето да ражда само. Вие там ли бяхте, че да го видите. Това куче спи до мен в леглото ми. Това куче е поне хиляда пъти по социално от вас. Без проблем мога да я оставя и с малко дете ( сега да не започнете да ме обвинявате за това каква съм и що съм да оставям малко дете с куче. Мого добре знам рисковете) За ваша иформация, скъпи съфорумци, кучето ми започна да ражда в моето легло до мен, взех я и я преесох на ръце, до мястото определено за раждане и бях с нея от началото , до самия му край. Аз бях тази, която прерязваше пъпната връв. Ако не бях там последното кучеце нямаше да се роди живо. Не мисля , че е редно да давате мнения за събития на които не сте присъствали.
Много съжалявам, ако някой си е помислил, че държа груб език и някакъв груб тон. Далеч не съм търсила спор, кавга или някаква сезация. Бях наистиа отчаяна и търсих помощ от някъде. Чела съм адски много и знаех какви могат да са последствията от задържана плацента и всички усложнения и от това ме беше най-много страх да не се случи нещо от всичко това, което съм чувала. Само където отзвука от темата беше каква съм аз, какво съм си мислела като съм ги заплодила, едва не ме пратихте на курорт да си почина по време на раждането след като аз бях неотлъчно до нея и треперих с нейните болки, неща които изобщо нямаха нищо общо със случващото се. Съжалявам ако някой се е почусвтвал обиден или ощипан по някакъв начин, но се поставете и на моето място да виждаш, че с кучето ти става нещо което не си виждал преди, чел си какво може да стане, всичко това ти се обърква в главата, започват се едни страшни сценарии, ветеринарят ти пък по чудо когато ти трябва най-много се оказва в друг град с изключен телефон. Е при тази ситуация изключително малко хора биха запазили самообладание. Нито се оправдавам, нито нещо друго, не се чувствам виновна, че се притеснявам за живота на едно от най-скъпите си същества.

За всички подръжници на класните кучила ще ви разкажа случка с мой познат, развъдчик на "класни кучила". Има куче, наистина класно, с родословие, награди и тн. Порода и откъде е няма да кажа, защото много хора го познават. Една година докараха мъжки за заплождане от чужбина- нищо не стана. На другата година пак решиха да опитат и докараха друг мъжки, висок стандат, награди, родословия всичко. Платиха си, има ли две покривания- сиреч това за което са платили си е било изпълнено. Обаче нашия човек решава, че ще срещне кучето си и с друг представител на породата на негов познат, но мъжки без документи, без потекло, без нищо. Както се изказа моя познат " да няма пак парите да му идат на вятъра". Родиха се кучетата и досущ всички до едно приличаха на кварталното куче Кольо (беше с много по-светъл). Е почти на всички ни стана ясно, че за малко пак парите им да идат на вятъра ама си "спасиха" положението с друг мъжки. На кутретата естествено си бяха изкарани документи, беше си платено за тях със цената на двете скачания на чужденеца и бяха продадени на висока цена и хората си получиха кучетата, но дали бяха "истински" ..... айде между нас да си остане. Не мога да се ангажирам с мнение колко от хората занимаващи се с това " развъждане" го правят това, за "да не си загубят парите" , но доколкото познавам нашия български манталтет няма да е изолиран случай. Имам мои познати-развъдчици, които се занимават с това и го правят единствено с цел пари. На кучета, които е позволено едно поколение, те изкарват поколения, докогато кучката може да ражда. Чувала съм случаи за разпадане на плод. Това е границата при която заплождат. И да техните обяви са именно там в "продавалник", за класни кучета. Чакат кучила , за да вземат куче и после го съсипват с раждания, защото е класно- това редно ли е според вас. Защо не надигате глас срещу това. Досега не съм видяла една такава тема. И много съжалявам, че ме принизявате с тези хора и още по ще съжалявам ако и вие сте един от тях и се криете зад потеклото на кучето си само и само да го малтретирате физически с раждания. Надявам се някой ден да се надигне глас срещу тези хора и тази порочна практика да бъде посечена в името на тези прекрсни същества.

И последно ако някой реши да направи кучило, да изроди, изгледа , обучи, социализира, ваксинира, чипира, обзпаразити цялото кучило, да го подари и после като се появи проблем той да води кучето на ветеринар и да плаща, включително ако недай си боже се стигне до боница, да вземат кутрето вкъщи, защото няма да има кой да се грижи за него аз обещавам да съдействам за намиране на хора в нужда. Обяснявам това е само за малки породи(не мини, просто малки, защото често децата, младежите са много помощни средства, които са в стаите им, няма много място и няма много средства за изхранването им, така че тези разходи трябва да бъдат сведени до минимум). Говорим за много социални кучета, поддаващи се на минимални команди, хигиенни навици, силно социални, не агресивни, търпими.Ако имате въпроси питайте ще ви отговоря.

#14 Потребителят е офлайн   ralica_love Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 83
  • Регистрация: 06-May 06
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 03 February 2014 - 03:22 AM

Като толкова ме обвинявате в пазърлък с животни изкарайте ми една обява, докарайте ми един човек, който да каже" да купих куче от тази жена, на еди си каква цена". Ако бях такъв човек щях ли да чакам 4 години, че аз щях да започна много по-рано от това. Докарвам си доходи от друго място (за ваше съжаление и дрога не продавам , пък не съм и мадам) За друго раждане съм пръсъствала на друго мое куче. И тя е раждала веднъж, вече е на 12 години и няма как да роди. Тази моя красавица, това ще и е само едно раждане. МНого ми е интересно откъде познават всички кучето ми. Откъде пък му прочетоха документите, пък решиха че са фалшиви. Откъде пък всички ме припознаха, рабраха тука че въртя вноса и търговията с животни. Колкото до правилата. Естествено , че съм ги чела. Затова се регистрирах тук, именно заради тях и предполагах, че и другите са ги чели, а не веднага да ми лепнат етикет, че не почитам породата. И двете кучета са ми пинчерки и всеки знае, че куче можеш да си купиш и от чужбина. Обяснявам как става най-лесно- копуваш от чужбина, решаваш да се върнеш, минаваш си спокойно през границата, но като се върнеш не му оправяш документите, решаваш че няма да се заминаваш с изложби и тем подобни. В горния пост съм описала с какво точно се занимавам. Не съм кучкарка и не съм си вкарала кучето в клуб, нито съм се регистрирала като развъдчик, защото нямам намерение да изпълнявам подобна дейност. Писала съм за целта на заплождането, макар, че според мен това няма никакво значение. На мъжкия също може да бъде проследено росдословието ,но с едната уговорка, тези кучета НЯМА да излезнат на пазара. Тях ги чака обучение и вече семействата при които ще са са ясни и са чакани, само където ще отнеме време, докъто стане време да отидат до новите си домове. Родословия няма да изкарвам, няма да са им нужни за функцията, която ще изпълняват. По нататък винаги съдействам за кастрация.
Съжалявам, че за пореден път се убеждавам ,че ако някой тука от форумите не те е виждал някъде по изложби или някъде другаде, или пък да те познава, край веднага ти лепват етикета. Някой със сигурност ме е виждал, но не ме познава, тъй като не участвам.


П.С. : Предходното ми мнение е писано преди да бъде побликуван поста на потребител Ev.Mink . Явно сме на доближаващи се мнения за пазарлъците с животни и много зсъжалявам, че ме обвинявате в нещо което не съм направила и няма да направя. Повтарям пак за всички, на които не им се чете всичко което съм писала: дрога, жени и кучета не продавам

#15 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 03 February 2014 - 07:54 AM

Здравейте,

макар че темата вече се е развила, ще се изкажа :db_046:
Според мен потребителите с многоцифрени постове са прави. Когато човек желае да направи нещо, без значение дали иска да си вземе куче или да обучи вече взето, би трябвало да си размърда малко задника и мозъка, и да попрочете тук там за какво иде реч, а не да влиза и директно да пуска пост от рода на: Моето куче на 50 дни е агресивно, напада ме и иска да ми отхапе ръката. Помощ! Все пак не живеем в ерата на библиотеките и чичко Гугъл знае доста неща, просто някой трябва да седне и да потърси. Тоив анаправих и аз като реших да си взима куче и точно за 30 минути се отказах да взимам такова от зоомагазин или борса и реших да си осиновя. Какъв е проблемът и другите да го направят - да потърсят първо информация и след това да питат???

Колкото за междусъседското развъждане - абсолютно против без значение дали е за печалба или за подаряване! Това развъждане трябва да се регламентира - който иска да развъжда междусъседски - регистрация в общината, плащане на данък за развъждане, плащане на данъци върху взетите пари от кученцата и големи глоби, ако не го направи. Тази точка няма да я коментирам - мисля, че всеки може да види резултата от такова развъждане по улиците, в кашончета, казани и т.н. Така че подкрепям с две ръце абсолютния бан на този форум към такива потребители.

За ветеринарния кабинет - още една точка без коментар - абе вие по интернет ли се лекувате или ходите на лекар??? Вместо някой да вика: Помощ, кучето ми умира! Да вземе да го заведе на ветеринар. Ако въпросът е маловажен, не мисля, че ветеринарният лекар ще откаже да даде консултация, ако го питат дори по телефона.

Толкоз

#16 Потребителят е офлайн   Ev.Mink Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 161
  • Регистрация: 14-December 10
  • Gender:Female

Публикувано: 03 February 2014 - 09:45 AM

Ralica_love, разбирам и се извинявам, че отново ви афектирам и сте влезнали в обяснителен режим. Умна жена сте. Всяка инициатива с благородна или материална цел (кога ще се разбере, че бизнес не е мръсна дума?!) е за админириране, стига да не застрашаваме живота и здравето на невинни хора/животинки и да не създаваме проблем на обществото. Нали знаете, по пътя на благородните цели са извършени най-големите безчинства и престъпления. Затова "играем" по правилата и регистрираме официално дейността си (с идеални или материални цели), за да има кой да ни върне на правия път, ако някъде се отклоним или сгрешим. Ако не ни харесват правилата, се опитваме да ги променим с убедителни активни действия и аргументи, но е ужасно трудно, признавам. А за официално регистрираните дейности (развъдници), които нарушават правилата и не ги санкционират, не им отнемат лиценза е виновна неработещата съдебна система и мнозинството хора, затварящи си очите, за което всички трябва да се опитаме да активираме. Оставка! (Хайде, отново наруших правилата на този форум, правейки политически коментар, за което търпя санкция, извинете!).

ЕленаА, напълно подкрепям Вашето мнение!

Поздрави на всички!

#17 Потребителят е офлайн   LilTed Икона

  • Играчът е мъж, макар да е малко момиче...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1534
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 03 February 2014 - 10:22 AM

Я, стига, бе! (За втори път тази сутрин,след поредните "интересни постове" в този офрум) :ud_009:

ralica_love, Вие последно педагог ли сте,зооинженер ли сте,етолог ли сте? Рядко срещана наглост е да се постави питане и после да се тръшка питащият защо не му се отговаря. Задължени ли са да го правят или какво?
Въпросът за лошото държание е направо смехотворен. Когато има възможност да се набави необходимата информация преди патардията, тъжно и лаишко е да се търси тя след свършения факт и "забатачването". Просто няма смисъл.
ralica_love, и 3-километров пост да напишете с обяснения и вадене на кирливи ризи на трети лица, файда никаква. Търси ли сте определен характер,кучката Ви била уникална по характер,развъждали сте за кучета-терапевти.А Вие като педагог трябва да сте наясно, че характер, способности и качества се градят в зависимост от обкръжаваща среда. Поправете ме,ако бъркам.


Прочетете отново много добре първия пост на Ev.Mink и особено частта за знаещите и неуките.

Цитат

Просто, като нация е добре да спрем да толерираме по-незнаещите, открито нарушавайки правилата и законите, защото били по-кресливи, по-възмутени и по-чувствителни на критиките. И да уважаваме по-знаещите и можещите, по-опитните от нас. Такива личности могат да ни изтеглят от блатото във всяка една сфера. Критиката е шанс да си поправим грешките.


Не сте ли съгласна с това? Вярвам,че ще възразите,ако аз Ви се меся в преподаването или "съпровождам" работата Ви с лаишки коментари и критики, просто защото и аз съм била в училище и знам горе-долу как работи системата.

:rc_036:
User's Signature

В памет на убитото момче Ангел от с. Катуница
Обявяваме Траур !!! НИЩО НЕ Е ЗАБРАВЕНО, НИЩО НЕ Е ПРОСТЕНО!!! ........... Почивай в мир!


"Модераторите са готини пичове" Lauta

#18 Потребителят е офлайн   HighWay Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 264
  • Регистрация: 07-February 09
  • Gender:Male

Публикувано: 03 February 2014 - 10:25 AM

Показване на мнениетоElenaA, в 03 February 2014 - 05:54 AM, написа:

Здравейте,

За ветеринарния кабинет - още една точка без коментар - абе вие по интернет ли се лекувате или ходите на лекар??? Вместо някой да вика: Помощ, кучето ми умира! Да вземе да го заведе на ветеринар. Ако въпросът е маловажен, не мисля, че ветеринарният лекар ще откаже да даде консултация, ако го питат дори по телефона.

Толкоз


Здравейте

Тук няма как да се съглася с вас , макар че и аз постъпих по този начин.
Направих общо три прегледа както му е реда в клиника. Не съм писал тема по този въпрос, а очевидно трябваше
В резултат на прегледите получих основно 2 различни диагнози като Нито една от тях обаче не се оказа вярна.
Започнахме лечение на един проблем , а 4 дни по късно кученцето почина от нещо съвсем друго, и неочаквано за всички вкл и за лекарите.
Аз дори не знаех че кученцето ми умира защото никой не каза че има някаква опасност
И сега разбирам че симптомите и всички изследвания трябваше да бъдат публични , така и аз щях да имам повече мнения и възможности.
Така че искам да ви помоля да не налагате мнението си на останалите по този начин , най малко не е коректно , да не говорим че е безотговорно.
Всеки се опитва да направи най доброто за приятеля си и вие не сте човека който да казва как трябва да стане това.
Ако го правите -правете го само за себе си
Ако аз го бях направил тогава, сега можеше всичко да е наред.

Бих искал да напомня на пишещите че започнатата тема не е "развъждане на кученца", а безсмислените и обидни постинги към участниците във форума.
За по "умните" във форума" бих искал да кажа че качеството ви очевидно не е в достатъчно "количество" зз да се въздържите от лични квалификации , и анализ на една човешка същност от която си нямате и "грам" представа. Умния човек не го прави дори и когато има представа.
Иначе ще си продължите да си мислите че сте умни, но на гърба на потребителите тук.
Точно това се опитвам да избегна пускайки тази тема

Поздрави
User's Signature

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 03 February 2014 - 10:44 AM

HighWay: Oт кога да кажеш мнението си е равносилно да го налагаш?

Да не би изследванията да са били засекретени, което ви е спряло да поискате второ мнение? Не познавам нито един сериозен ветеринарен лекар, който би поставил диагноза онлайн.

А бихте ли дефинирали 'обидни' - в интернет много неща могат да бъдта приети като обидни, но всъщност изобщо не са.

#20 Потребителят е офлайн   HighWay Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 264
  • Регистрация: 07-February 09
  • Gender:Male

Публикувано: 03 February 2014 - 11:26 AM

Показване на мнениетоElenaA, в 03 February 2014 - 08:44 AM, написа:

HighWay: Oт кога да кажеш мнението си е равносилно да го налагаш?

Да не би изследванията да са били засекретени, което ви е спряло да поискате второ мнение? Не познавам нито един сериозен ветеринарен лекар, който би поставил диагноза онлайн.

А бихте ли дефинирали 'обидни' - в интернет много неща могат да бъдта приети като обидни, но всъщност изобщо не са.


Здравейте

Очевидно не четете това което сама пишете :
"За ветеринарния кабинет - още една точка без коментар - абе вие по интернет ли се лекувате или ходите на лекар??? Вместо някой да вика: Помощ, кучето ми умира! Да вземе да го заведе на ветеринар"

Така написано - Това е упрек. Уж без коментар , а коментар има . Че и вербални въпроси целящи да подчертаят субективната ви правота.
По този начин вие възпирате хората от Интернет консултации ! Имате право да го кажете , но мисля че не е морално.

Ако четете така както и пишете щяхте да знаете че има хора отдалечени от места където няма вет. лекар.
Има хора които на работа не получават бакшиши , и са затруднени да изплащат скъпата техника на някои ветс както и много други съображения.
щяхте да знаете какво е притеснение за любимо същество /всъщност това не се научава с четене,писане/ а се нарича човещина и загриженост
За някои хора загубата на животно се измерва в пари , за други това няма цена
Нямате право да поставяте силата,начина и степента на загриженост на всеки участник тук с оглед на собствените си разбирания
ако го правите не го правете с тон който не търпи възражения, а най веч с разбиране. Такова у вас не откривам.
Не задавайте въпроси чиито отговор не ви интересува.Познавам този вербален стил , но при мен не работи.
Мога да напиша още много , но не бих искал да отнемам възможността на родителите ви да ви възпитават според вижданията си.
Ако имате животинка при вас просто погледнете в очите и . И тогава се върнете да напишете тема която ще е смислена и интересна за участниците във форума

Благодаря Ви
User's Signature

Качена снимка

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни