Dog.bg Форуми : Ново явление във форума?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Ново явление във форума? Обесърчаване на новите потребители

#21 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 03 February 2014 - 11:37 AM

HighWayм чета ви от известно време....
Голям сте философ, явно имате свободно време.
Явно се изживявате като защитник на онеправданите, ваша си работа.
Само дето ми омръзна да чета наставления от вас. Кой какъв бил и как трябвало да говори.
Това явление като Ралица го наблюдаваме в този форум вече десетилетие точно.
В света на комуникацията, в света на информацията тя не е прочела нищо за истински родословия, заплождане, раждане, какви бели прави като си запложда кучето, каква вреда може да нанесе на бъдещото й поколение, не е прочела какво да прави при раждането, не е направила всички тези неща ПРЕДИ да заплоди, защото ако беше щеше да знае елементарния отговор на въпроса, който зададе в темата си. И я мързи да вдигне телефона и да се обади на лекаря си. Иначе се тревожи за кучето си.. Но не я мързи да попише тука упреци към някой, който не й е отговорил.
Това го четем вече доста време. И на нас, потребители с много постове, ни е омръзнало от едно нещо - безотговорността на хората към кучетата им. И затова вече тези неща не можем да ги обясняваме спокойно, защото ако се разровите из темите на този 10 годишен форум ще се намерят отговори на всичките въпроси написани поне по 100 пъти, при това културно. Еми не издържаме повече на наглостта и безотговорността. Това е. Ставаме емоционални когато ни обвинят, че разбираш ли ние сме виновни, че тя жената е безотговорна.
Пък вие си ги защитавайте такива, само защото някой не й е отговорил културно.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#22 Потребителят е офлайн   HighWay Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 264
  • Регистрация: 07-February 09
  • Gender:Male

Публикувано: 03 February 2014 - 11:54 AM

Показване на мнениетоsamotnata, в 03 February 2014 - 09:37 AM, написа:

HighWayм чета ви от известно време....
Голям сте философ, явно имате свободно време.
Явно се изживявате като защитник на онеправданите, ваша си работа.
Само дето ми омръзна да чета наставления от вас. Кой какъв бил и как трябвало да говори.
Това явление като Ралица го наблюдаваме в този форум вече десетилетие точно.
В света на комуникацията, в света на информацията тя не е прочела нищо за истински родословия, заплождане, раждане, какви бели прави като си запложда кучето, каква вреда може да нанесе на бъдещото й поколение, не е прочела какво да прави при раждането, не е направила всички тези неща ПРЕДИ да заплоди, защото ако беше щеше да знае елементарния отговор на въпроса, който зададе в темата си. И я мързи да вдигне телефона и да се обади на лекаря си. Иначе се тревожи за кучето си.. Но не я мързи да попише тука упреци към някой, който не й е отговорил.
Това го четем вече доста време. И на нас, потребители с много постове, ни е омръзнало от едно нещо - безотговорността на хората към кучетата им. И затова вече тези неща не можем да ги обясняваме спокойно, защото ако се разровите из темите на този 10 годишен форум ще се намерят отговори на всичките въпроси написани поне по 100 пъти, при това културно. Еми не издържаме повече на наглостта и безотговорността. Това е. Ставаме емоционални когато ни обвинят, че разбираш ли ние сме виновни, че тя жената е безотговорна.
Пък вие си ги защитавайте такива, само защото някой не й е отговорил културно.


Още един загрижен и опитващ да анализира лично пространство като "свободно време" , дали съм философ, дали съм защитник или не , и все "качества" присъщи на Биг Брадър индивида който винаги гледа в чинийката на другите.
Доколкото разбирам с това се занимавате от десетилетие

Има простичко решение за Вас - Просто не ме четете, а когато решите да отговорите не се опитвайте да анализирате собственото ми "аз"
темата не е за това

Благодаря Ви
User's Signature

Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 03 February 2014 - 11:57 AM

А вие що четете тогава чужди теми и се месите?М? Че и обвинявате в разни неща!
Що вие да имате право да определяте, пък ние не?
Някак си стандартите ви станаха двойни.
Аз и темата съм коментирала, но явно моята личност ви е по-интересна за отговор, отколкото собствената ви тема.
Което не ви прави по-различен от тези, които критикувате.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#24 Потребителят е офлайн   HighWay Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 264
  • Регистрация: 07-February 09
  • Gender:Male

Публикувано: 03 February 2014 - 12:09 PM

Показване на мнениетоsamotnata, в 03 February 2014 - 09:57 AM, написа:

А вие що четете тогава чужди теми и се месите?М? Че и обвинявате в разни неща!
Що вие да имате право да определяте, пък ние не?
Някак си стандартите ви станаха двойни.
Аз и темата съм коментирала, но явно моята личност ви е по-интересна за отговор, отколкото собствената ви тема.
Което не ви прави по-различен от тези, които критикувате.


Не искам да ви разочаровам като кажа че аз "личност" не виждам.Може би и за това смея да си призная че не съм чел нито една ваша тема или просто не съм ви забелязал
Моля да ме извините, не съм искал да ви обидя с това.
Ако считате че ще бъдете по удовлетворена следващия път мога да ви уверя че няма нито да чета нито да отговарям на вашите теми
-----

Отново искам да помоля пишещите да се придържат към темата.
Както и очаквах тук се появиха тези които за които именно говорех в началото , и то без да ги именувам.Те сами се представят което им прави чест.
Откриват себе си в описанието , а това е доста показателно че темата която пуснах определено има смисъл

Поздрави
User's Signature

Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 03 February 2014 - 12:13 PM

Ох, да, чувствам се много засегната, особено от правописа ви.
И какъв е смисъла на темата, щом толкова смисъл се е появил?
Пак казвам, писах по темата, но не коментирате тази част от поста ми. Явно или не ви допада или нямате какво да кажете по нея, но по другата част можете да разтягате локуми, никому ненужни.
Чудя се какво изобщо правите в този форум, след като нито пускате теми свързани с животните, а само с хората, нито отговаряте с някакъв съвет по темите, а пак само хората коментирате? Дали не сте объркали мястото?
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#26 Потребителят е офлайн   resursna Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 29-September 13
  • Gender:Male

Публикувано: 03 February 2014 - 12:57 PM

Относно горните постове ,да хората са свързани ,защото те се грижат за животните.Малко ли са темите тук за проблеми с кучета ,поведение и т.н ,които са отново и само заради хора?

#27 Потребителят е офлайн   HighWay Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 264
  • Регистрация: 07-February 09
  • Gender:Male

Публикувано: 03 February 2014 - 03:07 PM

Показване на мнениетоresursna, в 03 February 2014 - 10:57 AM, написа:

Относно горните постове ,да хората са свързани ,защото те се грижат за животните.Малко ли са темите тук за проблеми с кучета ,поведение и т.н ,които са отново и само заради хора?


Напълно съм съгласен с това
Отношението човек - живо същество (всъщност и ние сме такива, аз лично не слагам граница) е двупосочна , и рефлектира осезателно.
За това никога не казвам "кучето/котето" защото това е само общо име на вид който не е определящ в отношенията ,но е доста показателен за нивото и границата която поставяме между нас и животните.

А по темата :
Един определен вид наричащ себе си "човек" (това пак си е само дума често без стойност) бил засегнат.
Засегнат от това че подсъзнателно и първично че някой е открил всъщност причината за поведението им.
И не само , а и е поставено на показ.
Някой е намерил причинно-следствена връзка на един мит за интелигентност , значимост , собствено мнение и прочие илюзии съпътстващи живота на на всеки който държи да поддържа фалшивия си имидж на всяка цена , по всяко време и най вече с много постинги определено на чужд гръб.
Напълно излишно, но усилието се уважава.
Напълно разбирам индивидите които поради липса на компетентност , собствена позиция , и дори въображение са склонни да напишат тема или отговор където единствено се занимават с проблемите на пишещите , а не със собствените си такива.
Напълно разбирам поучителния , назидателния тон на индивидите които всъщност не говорят по темата , а имат една единствена причина - да покажат колко са несъгласни , и пак на всяка цена и всички средства.
При тези индивиди причина винаги ще се намери ако не е в контекста, ще е в нещо което били прочели преди това, търсят противоречия и осъдителни причини, а ако не намерят такива не им остава нищо друго освен да се захванат със собственото ваше "аз".
Дори тази тема показва това, докато форума е пълен с подобни примери в допълнение.
За да има диалог бих искал да ми посочите темата /мнение в което аз съм обсъждал , назидавал някого заради персонални качества, обсъждал кой на кого дал/взел да съм наричал някого философ глупав или умен ?
Такива определения не бих си позволил дори да познавам персонално човека, а изглежда че за някои от вас това е ежедневие.
Но вие можете да си го позволите спрямо мен. Позволявам ви.
Не се обиждам никога от предположения , догадки , неумели опити за дисекция на собственото ми "аз" защото опита ви се опира вашия светоглед който може да няма нищо общо с моя.
Молбата ми е да не го правите с всеки който наивно е попитал нещо , дори грешно, защото зад ника може да е всеки. Може да е дете което е притеснено за животинката си , а това дете не би разбрало желанието ви да се доказвате или иронията без която не можете.
Детето няма да разбере какво е порода защото обичта му към животните не се определя от това.Все още.


Благодаря на хората които в лични съобщения ме подкрепят , и ме съветват да"не давам храна" на форумните призраци" защото растат и се размножават.
Нямам лично отношение към никого , и се опитвам безпристрастно да намеря причината за този Форумен феномен

Поздрави
User's Signature

Качена снимка

#28 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 04 February 2014 - 11:04 AM

:ud_009: не мога да вдяна как ако някой пусне тема "Помощ кучето ми умира", а аз му кажа "Заведи го на ветеринар" това е упрек.... как ги разбирате така тези неща не знам.

Понякога човек просто трябва да игнорира емоциите и да се опита да разбере думите на другите, вместо да влага в тях чувства като обида, упрек и т.н., които много често не са вложени в написването им.

И разбирам, че на някои места няма ветеринар, в наше село няма, пътувам до града с кучетата, налагало ми се е да го правя всеки ден в продължение на 2-3 седмици. В момента пак ми се налага, но колата е счупена и трябва да моля някой да ни закара или да си наема кола за няколко дни, защото има 4-5 санта лед и няма как да я закарам в сервиз. Когато има желание, човек ще намери начин и лекуването по интернет е най-мечешката услуга, която може да направиш на любимеца си и честно - предпочитам да изкарам някой тъп идиот и да го накарам да си заведе животното на ветеринар, отколкото да слагам мили думи да не го обидя.

#29 Потребителят е офлайн   HighWay Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 264
  • Регистрация: 07-February 09
  • Gender:Male

Публикувано: 04 February 2014 - 11:27 AM

Показване на мнениетоElenaA, в 04 February 2014 - 09:04 AM, написа:

:ud_009: не мога да вдяна как ако някой пусне тема "Помощ кучето ми умира", а аз му кажа "Заведи го на ветеринар" това е упрек.... как ги разбирате така тези неща не знам.

Понякога човек просто трябва да игнорира емоциите и да се опита да разбере думите на другите, вместо да влага в тях чувства като обида, упрек и т.н., които много често не са вложени в написването им.

И разбирам, че на някои места няма ветеринар, в наше село няма, пътувам до града с кучетата, налагало ми се е да го правя всеки ден в продължение на 2-3 седмици. В момента пак ми се налага, но колата е счупена и трябва да моля някой да ни закара или да си наема кола за няколко дни, защото има 4-5 санта лед и няма как да я закарам в сервиз. Когато има желание, човек ще намери начин и лекуването по интернет е най-мечешката услуга, която може да направиш на любимеца си и честно - предпочитам да изкарам някой тъп идиот и да го накарам да си заведе животното на ветеринар, отколкото да слагам мили думи да не го обидя.


Съгласен съм. "Вдяването" наистина не е проблем за подценяване в този форум.
При тема със заглавие "Помощ кучето ми умира" означава че нещата са критични
И точно в такива теми е желателно да се избягват излишни коментари и най вече от типа "заведи го на ветеринар"
Това не е бабешка седянка пред блока.
Един линк с "първа помощ при кучето" би бил в пъти по полезен.
Вероятно тези които го пишат подсъзнателно считат че пишещия темата е идиот.
Не е нужно да описвате как бихте постъпили вие защото всеки човек , начините с които разполага са съвсем различни понякога.
От друга страна воденето до ветеринар може да не реши проблема дори да го задълбочи.
Не във всяко "село" има добър ветеринар, а в критичен случай всяко мнение би било важно.

Учудвам се на себе си защо съм тръгнал да обяснявам толкова елементарни неща които биха били достъпни само след 10 секунди мислене.
Мислене ... май това ще се окаже "ключа за бараката'" ...
User's Signature

Качена снимка

#30 Потребителят е офлайн   marin4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 30-May 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 February 2014 - 12:10 PM

HighWay, следя темата, но не смея да напиша нещо, защото знам какво ще се случи... тук се забелязва синдрома на стадното мислене. Поздравявам Ви за добрия тон, който запазвате, за търпението, с което обяснявате и за интелигентността, която няма как да не проличи в мненията Ви. Но се боя, че това е загуба на време...Както виждате тук се толерира друг изказ и вместо хората да се замислят върху написаното от Вас, се бълват много безсмислени словоизлияния, изпълнени с лични квалификации и обиди, които само показват липсата на теза и нивото на пишещия... Но искрено се радвам, че все още в този форум се срещат потребители като Вас!

#31 Потребителят е офлайн   HighWay Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 264
  • Регистрация: 07-February 09
  • Gender:Male

Публикувано: 04 February 2014 - 01:10 PM

Показване на мнениетоmarin4eto, в 04 February 2014 - 10:10 AM, написа:

HighWay, следя темата, но не смея да напиша нещо, защото знам какво ще се случи... тук се забелязва синдрома на стадното мислене. Поздравявам Ви за добрия тон, който запазвате, за търпението, с което обяснявате и за интелигентността, която няма как да не проличи в мненията Ви. Но се боя, че това е загуба на време...Както виждате тук се толерира друг изказ и вместо хората да се замислят върху написаното от Вас, се бълват много безсмислени словоизлияния, изпълнени с лични квалификации и обиди, които само показват липсата на теза и нивото на пишещия... Но искрено се радвам, че все още в този форум се срещат потребители като Вас!


Здравейте

Благодаря за подкрепата.
Всъщност получавам много лични съобщения които в определена степен повтарят написаното и от вас
Това е радостно защото означава че има хора които не са безразлични към явлението.
Защо мислите че аз пиша за тях ? Напротив , аз пиша за другата част от хора които са склонни да прочетат и да помислят.
С тях не се опитвам да говоря защото винаги повтарят едно и също , а това за мен е безинтересно.
Някой отговаря, но мотивите които чета са свързани с оглед само на собствените си разбирания. Като че ли им липсва възможността да погледнат през очите на другия.

Аз не твърдя че съм 100 % прав. Не мога да избегна и субективизма си, но най вече не мога да спра нетърпимостта си към постинги тип "чат" и теми в които се пише колкото да има нещо написано.
Не мисля и че "борбата" ми е съвсем безсмислена.
Това че те се канят да изместят добрия тон , да превърнат форума в клюкарница не означава че трябва да се примирим или да им позволим.
Опита ми с животни показва че след толкова опити дори животинка /не че ги подценявам/ би разбрала "че не трябва да се ака тук".
Те дори казват "извинявай" с поглед и държание.
Струва ми се че за последния месец, и темите които съм чел тази дума не присъства. Дано да греша

Поздрави
User's Signature

Качена снимка

#32 Потребителят е офлайн   pinkdog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 140
  • Регистрация: 02-November 11

Публикувано: 04 February 2014 - 01:24 PM

Извинявам се,че се меся в спора ви предварително.Принципно ползвам форума главно за четене каквото ме интересува,но ми се е случвало често да срещна безсмислени нападки от съфорумници.Случва се някой да се направи на много знаещ и интересен,ама това явно ни е заложено в гена.Тук в темата малко се отклонихте в конкретен случай в раздел"Ветеринарен кабинет",където съм съгласна,че няма как да бъде посрещнато радушно междусъседското развъждане.В много от случаите обидените са именно такива хора,които действат срещу правилата и които не си дават сметка за грешките си,нито пък желаят да направят опит да ги разберат.По тази причина и доста от пишещите са вече изнервени,защото е нормално да ти писне да обясняваш едно и също на хора,които се занимават с печалбарство на гърба на непородистите си кучета.Та мисълта ми е че понякога си го заслужават новаците.Това не значи обаче,че трябва да се нарушава добрия тон :rc_036:

#33 Потребителят е офлайн   totschica Икона

  • groomer
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1289
  • Регистрация: 12-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Груминг на пудели, афганки, " космати" териери ( скоч, фокс, ердейл, " уести" ... )и др.

Публикувано: 04 February 2014 - 01:51 PM

Показване на мнениетоpinkdog, в 04 February 2014 - 11:24 AM, написа:

Извинявам се,че се меся в спора ви предварително.Принципно ползвам форума главно за четене каквото ме интересува,но ми се е случвало често да срещна безсмислени нападки от съфорумници.Случва се някой да се направи на много знаещ и интересен,ама това явно ни е заложено в гена.Тук в темата малко се отклонихте в конкретен случай в раздел"Ветеринарен кабинет",където съм съгласна,че няма как да бъде посрещнато радушно междусъседското развъждане.В много от случаите обидените са именно такива хора,които действат срещу правилата и които не си дават сметка за грешките си,нито пък желаят да направят опит да ги разберат.По тази причина и доста от пишещите са вече изнервени,защото е нормално да ти писне да обясняваш едно и също на хора,които се занимават с печалбарство на гърба на непородистите си кучета.Та мисълта ми е че понякога си го заслужават новаците.Това не значи обаче,че трябва да се нарушава добрия тон :rc_036:


:ba_025:

Съгласна съм, че често бива нарушаван добрият тон! Не трябва да е така! Но напълно разбирам хората, които го правят! Всички знаем причината за ужаса по улиците ни: Междусъседското развъждане! И когато се появи поредният въпрос , свързан с поредното такова развъждане, реакцията на потребителите, 80% от които се борят за разрешаване на проблема с бездомните кучета, е нормална! Не казвам правилна, а нормална, защото това е капката, която вече прелива!
HighWay, пишете много хубаво! Ако това не Ви е професия, трябва да се замислите- отдава Ви се! Но не намирам смисъл в темата Ви.
Поздрави!

#34 Потребителят е офлайн   resursna Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 29-September 13
  • Gender:Male

Публикувано: 04 February 2014 - 02:44 PM

Смисъл има. Жалко е ,че вместо да се позачетат какво пишат ,няколко дами да ги наречем ,се наостриха повече .А положението по улиците и такова заради първото пуснато от хората куче .В нас е проблемът - хората .И съжалявам ,ама не можеш да се биеш в гърдите какви кучета имаш с еди си какви родословия ,а да пишеш

#35 Потребителят е офлайн   resursna Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 29-September 13
  • Gender:Male

Публикувано: 04 February 2014 - 02:45 PM

с такъв тон .Какъвто стопанина -такова и кучето .

#36 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 04 February 2014 - 03:08 PM

а аз да попитам какъв е проблема с междусъседското развъждане?? според законите в нашата мила родина,това не е забранено..ама видите ли според ФЦИ не се допуска..писал съм го 1000 пъти-правилата на ФЦИ касаят само и единствено лицата членуващи в нея,оттам кой какво прави ,не е на магарето работа ,както се казва в една поговорка...да,ясно е че много хора се изживяват като радетели за чистопородно развъждане,като развъдчици и "кинолози" ,факт е че повечето от тях са "интернет плъхове" които по някаква причина са се сдобили с едно клубно куче и оттам започва фанатизма...
лошо е че форумът от "форум за любители на кучета" се превърна във "форум за собствениците на клубни кучета" а всички несподелящи идеологията на ФЦИ биват отритнати..
но така е за съжаление...поздрави и успех на заелите се с непосилната задача да имат не-клубни кучета...
п.п. само за да си спестя коментарите-не ме интересува комерсиалното развъждане вече,нито клубно нито извънклубно ,нито междусъседско-просто изказвам мнение на база положението в родната "кинология"..
но е факт че незнаещите или инакомислещите биват смачквани ,освен ако не са собственици на КЛУБНО куче..ако пусна тема "купих си куче от пазара и има дисплазия " ще ме разчекнат ,но ако пусна " купих куче от развъдник и има дисплазия" коментарите ще бъдат сърцераздирателно съчуствени,придружени с предложения за помощ и кво ли още не....

#37 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 04 February 2014 - 03:21 PM

Навар, объркахте се нещо.
Тук изобщо, ама изобщо не става дума за клубно развъждане и защитаване на родословните кучета заради FCI или други клубове.
Тук става дума за две неща - за ситуацията на свръхпопуляция на домашни кучета, предлагани за продажба кучета, бездомни кучета и кучета предлагани за осиновяване. И на второ, но не по важност място, за здравето на поколението на развъжданото куче. Когато се вземат предвид тези две неща на човек който се сблъсква всекидневно с тези два проблема му се повдига от плодящи без грам мисъл в главата. Що плоди? Никой не знае! Ма да се плоди.
Изобщо не набърквайте FCI и проблема си с клубовете, понеже нямат нищо, ама нищо общо.
Разбирам да имахме дефицит на кучета, някак си да подминем... ама в тая държава с тези проблеми.... извинявайте!
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#38 Потребителят е офлайн   HighWay Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 264
  • Регистрация: 07-February 09
  • Gender:Male

Публикувано: 04 February 2014 - 05:00 PM

Здравейте


Темата която пуснах въобще не е за развъждане на кучета
В темите които има нарушаване на добрия тон , подчертана липса на уважение към събеседниците , упреци , ирония , че понякога и подигравателен тон са няколко и то само във "Ветеринарен" .
Не съм чел 90 % от останалите теми поради липса на интерес към породите като цяло и др.
За мен животинката не е пералня , кухненски робот, за да държа на марка. мощност , вместимост и др.
И само да вметна че не разбирам хората които искат да имат "марково" животно при положение че България е пълна с бездомничета.
Моето предположение за това е че някой от тях не взимат животното за да дарят /получат любов, а да бъде разкарвано и парадирно с неговата порода.Т.е животното има представителна функция която трябва да подчертае измислени качества на стопанина си, докато самото животно остава в "сянка". Тъжно !
Смятам че с това изчерпах темата за породи и развъждане.

Направих си труда да погледна колко от лекарите обявили се на страницата на дог.бг все още са с нас и ни помагат. Оказа се че не е повече от 20 %.
Не мога да знам мотивите на останалите които не са влизали от доста време , но ако смея да предположа една от причините може да е именно лошия език, неразбирането, и не на последно място излишния спам.
Ако аз се откажа да пиша това няма да повлияе на форума, но ако те спрат да пишат и помагат може спокойно да прекръстим форума на
продавамкучета.бг
Те го правят доброволно , за сметка на личното си време , а от нас се иска малко уважение и разбиране.
В по старите теми срещам подобно явление :
"Здравейте , за първи път влизам в този форум и бих искал да попитам за ..."
След няколко "умни" коментара този потребител си остава с 1 (словом едно) мнение и повече никога не влиза.
А в същото време тези с "умните" мнения си остават и продължават да навъртат брояча на пуснатите си теми от 1 2 и 3 хиляди мнения
Ако имам време ще се опитам да направя статистика колкото тези многословните потребители всъщност наистина са помогнали на някого.

И за допълня темата за "помощ кученцето ми умира " искам да добавя че правилния човек не казва очевидното "отиди на лекар" , а пита "къде си, и мога ли да помогна с нещо". Примерно с транспорт.За финансова помощ въобще не смея да си помисля познавайки фиктивната заинтересованост на някои от хората.

Каквото и да приказвате друго, което не е свързано с реална помощ, ще е продължение на темата "наливане от пусто в празно"

Поздрави
User's Signature

Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 04 February 2014 - 05:00 PM

Показване на мнениетоnavar, в 04 February 2014 - 03:08 PM, написа:

а аз да попитам какъв е проблема с междусъседското развъждане??

Е, как какъв? Крадат им клиентите. Дреме им за бездомните на тях, всичко опира до това, че един рот в продавалника е 200 лв, в развъдника е 800.
И нормално е клиента да предпочете от продавалника. Само, че ако ги нямаше тези междусъседски развъждания, нямаше да има кучета в продавалника и всички щяха да си купуват от развъдници и тогава те щяха да са щастливи.
Ето това е, и голяма част от хората тук против междусъседско развъждане реално си имат развъдник. И аз да бях и аз щях да се дразня.

#40 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 04 February 2014 - 05:10 PM

Показване на мнениетоPr07o7yp3, в 04 February 2014 - 06:00 PM, написа:

реално си имат развъдник.

Посочи! Кои са тези, дето реално си имат развъдник. Предлагам да започнеш от раздела Без дом и потребителите там, те са най-честите противници на междусъседското развъждане. Да видим дали не си в грешка.
За здраве явно няма нужда да споменавам, явно не те интересува здравето, а цената на едно куче.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни