Dog.bg Форуми : Йели - скромен уличен герой

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Йели - скромен уличен герой СПЕШНО търся приемен дом

#1 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 February 2014 - 02:12 PM

Прикачена снимкаПрикачена снимка
Прикачена снимкаПрикачена снимка
Прикачена снимкаПрикачена снимка
Прикачена снимка

Йели е част от колония от близо 20 бездомни котки, за които се грижа от години. Храня всеки ден (със собствени средства, не получавам дарения или храна), кастрирам периодично ("добри хора" се грижат бройката на новоизхвърлените котки винаги да превишава бройката на тези, които успявам да махна от улицата ...), лекувам в случай на нужда. Йели е дете на подхвърлена домашна котка, която се появи в съседен двор. Докато една съседка, която се грижи за животните в този двор успее да се сприятели с котката и да я занесе за кастрация, тя ни сюрпризира с 5 котенца. Това се случи точно на прага на зимата на 2012 година. Положихме доста усилия да опазим мама и бебета от студовете и недобронамерени съседи и като по чудо всички мъничета оцеляха. След като поотраснаха мамчето беше кастрирано и задомено,както и 2-те по-красиви котета - дългокосмест оранжев лигльо и пастелна трицветка. За задомяването им се погрижи съседката, в чийто двор бяха родени. Наскоро със съжаление научих, че майката е паднала от висок етаж и е починала :dh_188:. Трите и момченца (Йели, един още по-червен и глезен юнак и един рижаво-бял разбойник) останаха да си живеят на двора. По-миналата седмица, когато започнаха студовете всички зачезнаха нанякъде и се появиха едва миналата седмица в четвъртък. Направи ми впечатление, че Йели ходи странно, но в този ден той не се доближи до мен, беше тъмно и не успях да видя какво му има. Едва в петък успях да видя, че е ранен. Залавянето му не беше особено трудно, той сам си влезе у нас :smile:. Е, малко се притесни като му отрязах достъпа до двора, но просто се покри под гардероба. Не е имало агресия, не е протестирал шумно, не се е спасявал панически. През нощта даже се беше завивал сам в едно легло и си беше изял всичката храна, която му оставих. От вчера е в Добро Хрумване на лечение. Раната е вероятно от ухапване и цялата му лапичка чак до подмишницата е надута. Започнаха го на антибиотици и обезболяващи. Вчера сметката му беше 32 лева. В дните само с антибиотици ще е 10, в дните, в които има и обезболяващи - 13 лева. Тук идва голямата ми душевна драма и дилема :dh_188:. Не мога да го държа безкрайно дълго в клиниката. За Севда, 6-те домашни котки, Мартин и Мира (за тях дори не съм пускала теми) дължа вече приблизително 2000 лева. Не мога и да го взема у нас, защото ми предстои дълго отсъствие от София. Не знам какво да правя с Йели през това време ... Вижда ми се ужасно да го върна обратно на улицата след като бъде излекуван (а и не зная точно колко ще трябва да е в клиниката). Той е доста кротко животинче и мисля, че след като му премине първоначалния стрес, ще се чувства чудесно в дом. Освен това периодично се надига ропот сред животномразците колко много били станали котките и как щели да ги изтровят. Имам нужда от помощ :uc_029: ! И финансово и с приемен дом. Въпреки, че положението ми с неплатени сметки никак не е розово, ще поема храната и тоалетната на Йели в приемния дом. Стига да се намери такъв, разбира се.

#2 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 February 2014 - 12:10 AM

Мило дневниче, вчера - 09.02.2014 - Йели беше по-добре. Кракът му се оправя и ако всичко е наред на 14-ти ще бъде ваксиниран. Погушкахме се набързо и трябваше да продължавам с другите котешки неделни задачки. Все така търся приемен дом докато успея да го подготвя за осиновяване.

Прикачена снимка Прикачена снимка

#3 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 11 February 2014 - 12:17 AM

Не може ли да остане на хотелче?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 February 2014 - 01:20 PM

Йели е избягал вчера от Добро Хрумване-Борово. Моля всеки, който ходи там да се оглежда за него. Той е кротък. В клиниката има хуманен капан и ако бъде установено мястото, където се крие лесно може да бъде заловен. За съжаление няма други отличителни белези освен оголения от раната преден ляв крак. Макар да не храня големи илюзии и надежди, моля ако някой го забележи веднага да се обади в клиниката.

#5 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 19 February 2014 - 07:44 PM

От два дни търсим Йели. За съжаление само аз успях да изляза вчера през деня, вечерта дойде още една жена да помогне, днес е по същия начин. Районът никак не е малък и по един човек хич не е достатъчно. Мечо Пух не е в България в момента и няма как да идва. Йели е забелязан вчера сутринта в затворен комплекс, близо до клиниката. Знам, че всички са много ангажирани, но съм сигурна, че той сам няма да се върне в клиниката. А без търсене, няма да стане. И не мога да повярвам, че никой не се отзовава.

#6 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 February 2014 - 08:03 PM

Aз съм в района и мога да го търся вечер когато е най-добре всъщност. Но и да го намеря едва ли ще се справя сама с хващането. Ако някой може да излезе тази вечер да потърсим, съм на линия.
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 February 2014 - 10:22 AM

Снощи с Анелия излязохме в района и търсихме до 23 часа. Само да кажа, че там има ужасно много места за криене. За следващите, които ще идат: точно в големия блок срещу комплекса, в който е видян има мазе с решетки, които са супер широки - едно място за криене. Има и трафопост, в който спокойно може да влезе котка. Но човек не, защото е с решетки. Може би решението е да се сложат наистина много много обяви в района, за да го види някой. Снощи казахме на двама, които разхождаха кучета. Тези с кучетата са с най-голям шанс да го видят.
Надявам се, че ще се намери.
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   Regina_K Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 16-February 14

Публикувано: 20 February 2014 - 11:23 AM

Аз живея на другия край на София, иначе бих дошла да помогна. Наистина обявите може да имат ефект. Хората живеещи в района обикновено следят какво става, особено по-възрастните :)

Ако случайно нямате техническа възможност мога да помогна да отпечатам обяви със снимка (как ще Ви ги предам обаче не знам тъй като съм далеч) но все пак се обадете ако имате нужда от отпечатване и ще измислим нещо.

Стискам палци да се намери котака!

#9 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 20 February 2014 - 11:41 AM

Разлепихме обяви още първия ден. Да, Дени ужасно много са местата за криене, за това трябва да се съберем повече хора. Довечера ще се включи още една жена и отново Диана.

#10 Потребителят е офлайн   ane_lia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 12-February 12

Публикувано: 20 February 2014 - 12:46 PM

Да ,видях една от обявите снощи .Но, наистина има толкова много места за криене,а той след като е страхлив надали ще откликне на мац пис пис,а и няма как да се влезе в мазетата.Хубаво би било да има повече обяви,за да ги видят колкото се може повече хора и евентуално да се обадят ,ако го видят случайно.И стискам палци довечера да се пресекат пътищата ви с Йели.
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 20 February 2014 - 10:50 PM

Преди час момичетата, които останаха тази вечер са видели Йели в същия район, в непосредствена близост до комплекса, кацнал на едно дърво, подгонен от куче. За съжаление е драснал, без да успеят да видят дори и посоката, уплашен от кучето и хората. Но категорично е той и е там. Ще имаме нужда от редуване с капана на мястото.

#12 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 March 2014 - 11:28 AM

Много благодаря на Zarq, Диана, ane_lia, deni_avr, grima, Кики, Тони, Радостина, Вени и Ели и на момичетата от Let's Adopt (дано не пропускам някой), които се включиха в търсенето, правенето и лепенето на обяви. За съжаление Йели все така продължава да е в неизвестност :dh_188:.

#13 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 May 2014 - 01:52 PM

През много емоции преминах, покрай Йели и събитията свързани с него, много безсънни нощи ми докара изчезването му. Но както винаги в живота, всяко зло е в крайна сметка за добро. Това приключение много ми помогна да отсея зърното от плявата и да оценя истински малкото хора, които въпреки безбройните си лични ангажименти всеки ден бяха до мен морално и физически и без които историята сигурно би имала много по-различен обрат. Няма да ви отегчавам с подробности, само ще кажа, че на 02.04 Йели най-сетне беше заловен и от близо месец е у нас. Вече е кастриран, реваксиниран, тестван повторно за FIV/FeLv, корона и гиардии. Лекуваме някои екстри от изчезването му, но се надявам, че в крайна сметка всичко ще се нареди по най-добрия за него начин.
Гери, Диди, Ели, БЛАГОДАРЯ ВИ :rc_036:! Колкото и пъти да го напиша и кажа пак няма да е достатъчно!

#14 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 January 2015 - 11:38 AM

След порядъчно дълго чакане и много обрати Йели е осиновен. Темата може да се мести.

Прикачена снимка

Още веднъж благодаря на хората, които ми помогнаха да го намерим и заловим :wub:. Без тяхната безценна помощ кой знае къде щеше да е сега Йели и какъв живот щеше да има.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни