Dog.bg Форуми : Хранене на куче с проблеми със здравето

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Хранене на куче с проблеми със здравето Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   Angua13 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 30-October 10

Публикувано: 03 February 2014 - 05:58 PM

Здравете! Имам куче с проблеми със сърцето и тазобедрена дисплазия. Има ли с кого да се посъветвам относно храненето му?

#2 Потребителят е офлайн   Angua13 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 30-October 10

Публикувано: 03 February 2014 - 09:33 PM

Хора, помогнете малко! Тук има толкова много хора, никой ли не е имал същия проблем? Момчето ми е гладно, а аз нищо не мога да направя!!! До сега ми беще лесно - сварявам или ориз, или макарони, или царевично брашно, слагам зеленчуците сурови, консервата, малко препечен хляб, който той много обича, и - готово! Но се оказва, че не бива да се дава консерва, че зеленчуците не се усвояват с сурово състояние, че ............ и как да го храня? Гранули, дори предварително накиснати не трябва да яде..... отделно витамини не мога да му давам......... А момчето е гладно. И на мен ми се къса сърцето, когато си изяде яденето за минута и обръща паницата си за още...........

#3 Потребителят е офлайн   resursna Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 29-September 13
  • Gender:Male

Публикувано: 03 February 2014 - 09:38 PM

овесени ядки от фините,сварено яйце и извара за това се сещам аз ,но трябва да попитате лекаря според мен ,това е закуската на моето куче .Тук някъде виж раздел хранене,има и рецепти .

#4 Потребителят е офлайн   Angua13 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 30-October 10

Публикувано: 03 February 2014 - 09:43 PM

Моля за извинение, че не уточних породата - става дума за нюф, на 4 години. В момента е 70 кигограма, а трябва да свали 10, за да може да диша и да не прави кризи на дисплазията, като преди седмица. Беше ужасно......... А овесени ядки му давам, и яйце също, но между храненията, за да притъпя малко глада....

#5 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 04 February 2014 - 09:49 AM

Купете на кучето качествени гранули за наднормено тегло и стриктно спазвайте таблицата. Така ще сте сигурни, че давате колкото трябва и резултата няма да закъснее.
С готвеното не знаете точно колко калории давате на кучето и така може да не свали нужните килограми.

Другия вариант е да купите гранули за чувствителни стави, там има хем ниски калории, хем добавки за ставите.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#6 Потребителят е офлайн   marin4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 30-May 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 February 2014 - 12:24 PM

Специално на моето куче, което има лакетна дисплазия и шипове по гръбначния стълб + предразположеност към напълняване, много добре й се отразява Нутрам. Веднага сваля излишните килограми и бих казала, че се чувства добре. Но това разбира се е строго индивидуално. Съветвам Ви да купите специална храна, предназначена за кучета със ставни проблеми и проблеми с подвижността. Там има по-високо съдържание на хондро-протектори и е съобразена с проблема. След спирането на Бомазил, давам АртроВет-добавка за стави. Колаген на таблетки също е хубаво да се дава.

#7 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 04 February 2014 - 02:09 PM

Посъветвайте се най-добре със вет,коя храна е най-добре да се дава на вашето куче и неговите проблеми.
Вариант за кучета със сърдечни проблеми:
http://www.vetmedsdi...CFTCWtAod9GgABQ
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни