Dog.bg Форуми : Агресията на ПИТоподобните кучета

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Агресията на ПИТоподобните кучета малко помощ за развенчаването на мита

#1 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 05 February 2014 - 11:19 AM

:)) Здравейте!
И аз спадам в графата на собтвеници на опасни кучета- имам си доберман. Най- ми е любимо да чуя как те са зли, растат им кости в мозъците и тн глупости.

От два дни колегата, с който пътувам за работа ми обяснява как питовете /имам предвид тук събирателно кучетата от този вид/ са безкрайно агресивни, неконтролируеми и само чакат удобен момент да убият стопанина си или детето му?!
Базирано на някаква статия в уикипедия, в която се съобщава, че в щатите за последните 10 години, били умряли не знам си колко човека от ухапване от пит.
Сега.. аз обяснявах, че е до възпитание, че е до нагласяне на доминирането вкъщи и всички тези неща, които аз и вие знаем, ама той не- те били други кучета, били безумно агресивни КЪМ ХОРА и най- вече деца, и това им било в природата, не можело да се подтисне или контролира успешно и тн простотии.
КАжете вие какво мислите, дайте линкове към теми и мнения, които обясняват най- добре нещата.
Ще съм много благодарна :)
Поздрави!
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

#2 Потребителят е офлайн   pinkdog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 140
  • Регистрация: 02-November 11

Публикувано: 05 February 2014 - 12:23 PM

Еми то всеки може да си говори каквото си иска принципно:)Има добри,има и лоши кучета и не само питове,а всякакви породи.Принципно съм срещала доста питоподбни по градинките и наистина 80% са агресивно,но не към хората,а към себеподобните си.Същото обаче важи и за другите голдъноподобни,особено хъскиподобните,пинчеороподобните и тнт.Та общо взето е много относително това,което питате.

#3 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 05 February 2014 - 01:35 PM

Не че искам нещо да кажа , но питовете са любвеобилни към хора , а към други кучета са много хапливи .
От добермани си ме е страх , и те са малко ...хапливи .

#4 Потребителят е офлайн   valson99 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 04-December 11

Публикувано: 05 February 2014 - 01:45 PM

Vsako ku4e si e strogo individualno bez zna4eni e porodata no nai vajnoto e vaspitanieto

#5 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 05 February 2014 - 02:18 PM

благодаря за смислените мнения!

за ВАСпитанието знаем... ще се радвам, ако се включат хора, занимаващи се конкретно с породата.
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

#6 Потребителят е офлайн   dimo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1045
  • Регистрация: 13-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Казанлък
  • Skype:

Публикувано: 05 February 2014 - 04:31 PM

Показване на мнениетоAnubisA, в 05 February 2014 - 11:19 AM, написа:


Базирано на някаква статия в уикипедия, в която се съобщава, че в щатите за последните 10 години, били умряли не знам си колко човека от ухапване от пит.



А ти защо не я погледна тази статия? :smile:

Ето ти малко числа :
- в щатите има около 85 милиона домашни кучета
- годишно в щатите има 4.7 милиона ухапвания от кучета
- около 800 000 от ухапаните търсят медицинска помощ

Ето ти малко статистика по години за общ брой смъртни случаи и разбивка по породи.

2010 36 Pit bull (15) (42%) Mixed breed dog (9) (25%) Rottweiler (4) (11%) 2011 33 Pit bull (14) (42%) Mixed breed dog (8) (24%) Rottweiler (4) (12%) 2012 34 Pit bull (13) (38%) Mixed breed dog (9) (26%) Rottweiler (3) (9%)

"Питовете" може и да водят тази черна класация, но общата бройка следва да се преценя на фона на огромната популация домашни кучета.
Питовете /стафовете не са агресивни кучета. Много по-често нападенията се извършват от породи, които уж са кротки или дребни. При дребните породи кучета трудно се достига до смъртен случай, но общата бройка на ухапаните от тях е много по-голяма.
User's Signature


Good blood doesn't lie !
Dimanovs Kennel

#7 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 05 February 2014 - 04:58 PM

Прочетох статията, но изобщо не я взех под внимание, имайки предвид първо колко огромна страна са щатите, съответно колко хиляди кучета са това, колко хиляди от хилядите са идиоти, които или насърчават нарочно агресията в кучето, или са некадърни да го възпитат.. за мен тая статия не е меродавна за характера и качествата на породата.
За съжаление някой като си навие на пръста, че нещо е по неговия начин, ходи му обяснявай...
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

#8 Потребителят е офлайн   Ev.Mink Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 161
  • Регистрация: 14-December 10
  • Gender:Female

Публикувано: 05 February 2014 - 05:48 PM

Показване на мнениетоvalson99, в 05 February 2014 - 01:45 PM, написа:

Vsako ku4e si e strogo individualno bez zna4eni e porodata no nai vajnoto e vaspitanieto


... за възпитанието и образованието на собственика става въпрос, нали?

И за селекцията при хората :re_037: Генетичен материал, какво да се прави, не може да се избяга от природата. Ако селекцията на човека-собственик е с високо качество, съответното куче няма да е опасно, независимо от породата.

Между поведението на кучето и човека винаги има връзка.

#9 Потребителят е офлайн   Митко 73 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 12-May 14

Публикувано: 12 May 2015 - 03:59 PM

Грешката, при несъответствие на поведението,между куче-човек,или между куче-куче/притежаващи стопани/, е винаги в човека. Селекция,развъждане, отглеждане,възпитание,ако някъде по веригата нещата са недогледани и объркани,проблемите се появяват. И причината за това е само и единствено в хората участващи някъде по тази верига.Няма значение, дали е породно, или безпородно,мъжко или женско. Някой автомобил виновен ли е , че е станала катастрофа? Не, виновни са хората участвали някъде от създаването му,до момента на произшествието. С кучето е същото /макар,че е живо същество/,то е създадено, и ръководено от човек,добре или зле, и резултатът е на лице!

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни