Dog.bg Форуми : Отказва храна

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Отказва храна

#1 Потребителят е офлайн   Tedyy Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 18-December 13

Публикувано: 10 February 2014 - 11:32 AM

Здравейте, хъскито ми е на 3 месеца и до преди два дни беше страшно лаком, но сега отказва да яде корема му е хлътнал и много ме притеснява... има и разстройство. Вчера племенника ми го е разхождал и явно не го е видял и вчера повърна найлон. Заведох го на ветеринар, но само с напипване ми каза, че нищо му нямало...предписа витамини, но аз си оставам много притеснена, Много е жизнен играе, но коремчето постоянно му къркори. Какво ще ме посъветвате? Благодаря предварително!

#2 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 February 2014 - 12:04 PM

Наблюдавайте го ден-два как е и ако продължава да отказва храна, пак го заведете да го прегледа вет. специалист, но този път с ехограф. Кучето може да е лапнало нещо, което още да стои в тялото му, а може и да е настинало и разстройството да е оттам. Просто го следете тези дни. Отказа от храна не е толкова притеснителен, ако продължи за кратко. Кучетата умеят да се самоконтролират при стомашни неразположения. При разстройство много полезна е водата, в която е варен ориз /всъщност и самия ориз влияе благоприятно/, така че спокойно можете днес да давате само това.
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#3 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 11 February 2014 - 08:38 AM

От личен опит ви казвам - не е нормално лакомо куче, преди годинка, да отказва храна. Ние имахме такъв проблем, когато Джак беше на 6м. При нас се оказа язва, но 3 месеца ветовете ни казваха "нищо му няма", докато накрая не направи орхит, сепсис и беше много зле.
Потърсете мнение от друг ветеринар. Поискайте ехограф и кръвни изследвания, за да се види дали няма вътрешна инфекция.
Надявам се всичко да е наред, но не рискувайте да закъснеете. :ae_085:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#4 Потребителят е офлайн   Tedyy Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 18-December 13

Публикувано: 12 February 2014 - 11:06 AM

Благодаря ви, отидохме при друг ветеринар направи ехография , кръвни изследвания и каза, че всичко е наред, няма никакъв проблем. Малко, по малко апетита се възвръща и започва да добива старата си форма. Надявам се този проблем повече да не се появява. :ae_085:

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни