Dog.bg Форуми : Как се справяте през лятото?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Как се справяте през лятото?

#1 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 11 February 2014 - 04:21 PM

Интересува ме дългогодишните собственици на тази порода кучета как се справят с горещините през лятото.
На моята и е топло дори в момента, когато навън е 5-10 градуса, представям си като стане 30-40. Чудя се дали да я вкарам вътре през лятото на климатик, вие какво предприемате по време на горещините?

#2 Потребителят е офлайн   Annie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 73
  • Регистрация: 05-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Перник

Публикувано: 11 February 2014 - 05:59 PM

Моят е вътре. Винаги има на разположение чиста водичка в големи дози. Когато сме на село през горещите часове е вътре на хладно и като излиза го мокря (ако е все още слънчево). По принцип лятото излизахме чак като започне да се скрива слънцето и за макс 10 мин. през жегите, защото още беше малък и му трябваха по-чести разходки. В интерес на истината той самият веднага вършеше задачите и се прибираше.
Може би ако е пусната в двора ще си намира къде да стои на сянка, особено ако има дървета. Не я затваряй в заграждението ако го напича. Сложи й достатъчно съдове с вода да се мокри и тъй :smile:
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 11 February 2014 - 09:31 PM

Показване на мнениетоAnnie, в 11 February 2014 - 03:59 PM, написа:

Моят е вътре. Винаги има на разположение чиста водичка в големи дози. Когато сме на село през горещите часове е вътре на хладно и като излиза го мокря (ако е все още слънчево).


С мокренето, когато е горещо и пече слънце, трябва да се внимава много - по принцип е противопоказно да се мокри цялото куче, трябва да се навлажнява само корема и слабините, вътрешната част на бедрата, където няма пряк контакт със слънцето. Другото Ани го е написала много правилно, те самите кучета когато е горещо се крият по цял ден по сенките, сами се пазят
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#4 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 12 February 2014 - 02:55 PM

Аха, еми то по принцип там където я затваряме си е сянка, въпреки че често е пусната да си се разхожда из двора.

#5 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 13 February 2014 - 08:10 AM

Лятото вътре на климатик, разходки в 5-6 часа сутринта и вечер кратка след 7-8. Освен това купувам детски басейн, от тези с твърдата стена, около 15 лева. В началото я беше страх да влиза, след това сама си носеше топките и ги изтърваше вътре. Някои плуват, но повече й харесват тези, които потъват, защото си потапя главата да ги вади. Проблемът е, че за 2 седмици зеленясва и трябва да се мие басейнчето, коеот не е особено лесно, но не знам препарат, който може да се добави и да е безопасен, защото всички пият вода от басейна,

#6 Потребителят е офлайн   Annie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 73
  • Регистрация: 05-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Перник

Публикувано: 13 February 2014 - 10:53 AM

Вечерната разходка може да бъде и дълга, стига да не е докато още напича. Нашата е винаги повече от час. Започва по време на залеза и се прибираме по тъмно. Хубавото е, че има горичка та е по прохладно. Носим си и вода. Това е в случай, че и вие имате проблеми със ставането преди 6 :ab_041: и разбира се в случай, че кучо слуша и не ви е страх, че може да го изгубите на тъмно.
А иначе толкова се чудех тези басейни откъде се взимат. Като видях My link и размера и цената им се отказах миналото лято, че и без това купувахме какви ли не пособи. От детски магазин ли го взе ?
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 13 February 2014 - 12:42 PM

мнг зависи, къде живеете. Ние сме от София и сме в по-централен район, където е топло с поне 2-3 градуса в сравнение с по-отдалечните квартали. Когато е мнг топло, визирам температури над 28 градуса, разходките са след 8.30-9.00 вечерта и понякога са за 15-20мин, да се изходи. Той самият драпа да се прибира. Можете да си правите проверка, като стъпите на асфалат боси, как ви се отразява :)
За тичане и прочие дума не може да става. Случвало ми се е лятото на 2012г. когато беше мнг горещо, да го извеждам по потник и да усещам, как кожата ми ври, представете си за него. Всъшност не знма дали някои от вас са забелязали, но когато не са напечени от слънцето, но е горещо и им пипнете козина, се усеща една хладнинка. Това е фукнцията на косъма, който все пак донякъде изолира от жегата

Мога да дам повече подробности за излагането на планинско слънце....имахме един преход, пак 2012, началото на септември, когато уж трябваше да е по-хладно, в Централен Балкан, само по билото, без местенца за сянка и без реки или езера... беше най-трудния му преход според мен и в двете посоки. Тогава за първи път видях езика му червен и наистина си помислих, че ще получи някой удар. За съжаление бяхме по средата на прехода :(. Той самият лягаше под всяко по-високо храстче и не искаше да ходи. Милият, мнг го изтормозихме. Носехме по 2л вода на човек и той ни изпи всичката вода.
След тази случка като планувам преходите, винаги се съобразявам да сме в гора или ако сме изложени на открито, поне да има вода наблизо, по-възможност река или езеро.
Всъшност кучетата не лягат, докато са на преходи (това е един вид работа за тях), дори да спрем за почивка, те се въртят, душат, обикалят. Започнат ли да лягат, приемайте, че им е мнг топлоооо
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 13 February 2014 - 02:19 PM

Вечер при нас е доста топло - ако през деня е около 30, към 7-8 часа вечерта е не по-малко от 25-26. Сутрин е доста по-хладно и доста по-приятно за разходка. Даже човек да не обича да става, след като направи една 'гореща' разходка, започва да му се иска да става :) Пъки вечер кучетата не искат да се разхождат, обикновено запецваме на ъгъла и се връщаме, а сутрин са доста по-щастливи.

А басейнът е за деца, от този вид:
Качена снимка

Има ги в два размера, малкият е към 15 лева, големият е малко над 20, разликата е във височината, ако не се лъжа, но не е чак толкова голяма, все пак е за деца. Иначе съм виждала подобен в магазин за кучета, май е същия като в линка, на същата космическа цена - по-добре всяка година да купувам от 15 лева :)

#9 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 13 February 2014 - 03:16 PM

Ами не знам дали ще мога да я вкарам вътре ми при мен, защото имам 2 котки, които си гледам в стаята. :D
А те доста ги е страх от кучето, особено едната.
А относно басейна, ние имаме подобен малък, но надуваем и тя ще го спука. Този щом е 15 лв. може да взема един, но тя едва ли ще иска да влиза в него.
Вече 2 пъти я къпах и не и хареса особено. Не знам кое не и хареса, дали самото къпане или водата. :D

А иначе, абсурд да стана в 7 за разходка. Имайки в предвид, че съм нощна птица и лягам дооста късно 3-4 през нощта, шанса да стана толкова рано е нулев.
Сега ставам около 11 с 300 зора и 5 аларми, само заради Хера, за да я изкарам да се изходи и да я нахраня.

#10 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 13 February 2014 - 04:01 PM

Ние проблемът с котките го решихме, като беше малка, но може да им направиш някакви скришни места на високо, където да се чувстват спокойни и да им оставиш храна и вода там.

Ники в началото също не искаше да влиза. Първо напълних басейна наполовина и започнахме с една топка (топките са й любими), която плуваше - слагах я точно под носа й, така че да може да я вземе. След това я побутвах по-навътре, докато най-накрая беше достатъчно навътре, че трябваше да влезе да я вземе - доста се двоуми първият път. След това вече нямаше излизане - всички играчки бяха в басейна. Поглеждаш през прозореца и виждаш как си потопила главата в басейна и гони топката на дъното :ab_041: Влизането в басейна не е като къпането. На Ники също не и харесва да я къпя, обаче като го обърна на игра, вече е друга работа.

#11 Потребителят е офлайн   JameBUYv Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 24-December 18
  • Location:124543
  • Interests:Nightclubs, dancing
  • Skype:

Публикувано: 05 January 2019 - 10:52 PM

Здравейте колеги,понеже не намерих такава тема исках да попитам.Какви методи на охлаждане ползвате през лятото.Къде слагате ферментатора,и после къде отлежават бирите ,ако правя ейл и го сложа на 20градуса да отлежава по добре ли е или в хладилника да ги мушкам и тн.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни