Dog.bg Форуми : Apso, върнах се :-)

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Apso, върнах се :-) добре заварени :-) питайте, отговарям. Оцени темата: -----

#21 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 10 March 2014 - 06:48 PM

Благодаря страшно много за отговорите на всички ви! Ясно ми бе още от самото начало, че няма да има конкретен отговор на въпроса ми и че подобна онлайна консултация е невъзможна. Както написах по-горе очаквах просто някакви насоки относно времето и мястото на самата среща.

Колкото до въпросите, които съм изброила - те са тук от форума и по-точно от темата "Агресия, доминантно поведение" - не съм си ги изсмукала от пръстите.




"Това не е доминантност, а е елементарна невъзпитаност и липса на работа с кучето." - този пост няма да го коментирам. Аз съм учител и възпитавам деца, не кучета. За липса на работа с кучето пък и дума не може да става! това че явно не знам технологията, не значи че не се опитвам и че не работя с кучето си!

"И с какво ли е попречило на anelia_888 влизането на кучето преди нея?" С нищо не ми е попречило, напротив. Когато кучето излезне от апартамента - застава на площадката, сяда и не тръгва без мен при никакви обстоятелства, дори и мъжа ми да го вика. Ние също имаме ритуали при излизане, качване в кола, а такси, качване и слизане по стълбите (защото сме на 5тия етаж и той е без повод) - проблем нямам, даже напротив! Дадох го за пример защото го имаше в темата.

MiSs KiSs - надявам се наистина да няма проблем, но ми се искаше именно този страх у новото кученце да не се насади.




Благодаря на всички за отговорите! :re_037: :rc_036:


User's Signature

Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 10 March 2014 - 07:05 PM

Като педагог, трябва да разбирате че децата и кучета са два различни биологични вида, съответно и реагират по различен начин на една и съща реакция. И трябва ви треньор, който ще обучава вас наживо, а вие под ръководството му ще обучавате кучето ви.
Успех!
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#23 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 10 March 2014 - 07:18 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 10 March 2014 - 08:05 PM, написа:

Като педагог, трябва да разбирате че децата и кучета са два различни биологични вида, съответно и реагират по различен начин на една и съща реакция. И трябва ви треньор, който ще обучава вас наживо, а вие под ръководството му ще обучавате кучето ви.
Успех!


Точно това имах предвид, че не съм на ясно как точно да преодолея проблема с другите кучета. Относно треньора съм на 100% съгласна и само да се пооправи времето ще се обадя на Галя да ни посъветва малко :beer:
User's Signature

Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 10 March 2014 - 08:18 PM

Добра вечер:-)
Е, това заслужава гледане http://www.superstar...th-cat-and-man/
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#25 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 10 March 2014 - 08:25 PM

Показване на мнениетоanelia_888, в 10 March 2014 - 05:18 PM, написа:

Показване на мнениетоFuria_S, в 10 March 2014 - 08:05 PM, написа:

Като педагог, трябва да разбирате че децата и кучета са два различни биологични вида, съответно и реагират по различен начин на една и съща реакция. И трябва ви треньор, който ще обучава вас наживо, а вие под ръководството му ще обучавате кучето ви.
Успех!


Точно това имах предвид, че не съм на ясно как точно да преодолея проблема с другите кучета. Относно треньора съм на 100% съгласна и само да се пооправи времето ще се обадя на Галя да ни посъветва малко :beer:

Тя ще ви посъветва, Ако е същата Галя, за която си мисля, ама ще е хубаво да изпълнявате и съветите й, че при нас на поляната веднага се личеше кой от стопаните е работил през седмицата с кучето, а кой е мързелувал на сутрешни-вечерни разходки, само изчаквайки докато се изака животното. Отношението между стопанин-куче си личи от хеликоптер.
90% работа е върху стопанина. Надявам се че ще положите нужните усилия на практика. Успех)) Ако е тази Галя, за която мисля, тя ще ви помогне, и не трябва да чакате топлото време.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#26 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 10 March 2014 - 08:50 PM

Добра вечер, още веднъж :-)
Към Анелия 888,
След като Вие написали по-вече за вашето куче - поне става по разбираемо какъвие проблем.
Благодаря на всички отговорили преди мен - вие сте страхотни :-)
Фурия - ти си права, тук няма доминантност, а едно неуверено куче. Случвасе много често.
Как се лекува: кучето трябва да има връзка с ви, да придобие уверост че има човек да себе, да се научи как да комуникира с други кучета ( социализация) .
Начинът на обучение при малки деца и кучета еднаков. Методиките са едни и същите. Разликата е в "на какво учим" и "кого"..( говоря за актуални, съвремени методики, не от время на Карл Маркс)
http://kucheto.ucoz....mam_problem/0-6
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#27 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 10 March 2014 - 09:41 PM

Показване на мнениетоApso, в 10 March 2014 - 09:50 PM, написа:

Добра вечер, още веднъж :-)
Към Анелия 888,
След като Вие написали по-вече за вашето куче - поне става по разбираемо какъвие проблем.
Благодаря на всички отговорили преди мен - вие сте страхотни :-)
Фурия - ти си права, тук няма доминантност, а едно неуверено куче. Случвасе много често.
Как се лекува: кучето трябва да има връзка с ви, да придобие уверост че има човек да себе, да се научи как да комуникира с други кучета ( социализация) .
Начинът на обучение при малки деца и кучета еднаков. Методиките са едни и същите. Разликата е в "на какво учим" и "кого"..( говоря за актуални, съвремени методики, не от время на Карл Маркс)
http://kucheto.ucoz....mam_problem/0-6


Благодаря! Сайта е много интересен и полезен :beer: Надявам се да се справя! :rc_036:
User's Signature

Качена снимка

#28 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 10 March 2014 - 09:53 PM

anelia_888
Обучение на кучето практически 99% бачкане на стопанина. Освен ако не говорим за завършени психопати, които и най-добър треньор не може да ги озапти.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#29 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 11 March 2014 - 09:11 PM

Здравейте! Исках само да споделя с вас, че постовете, коментарите ви и всичко което изчетох през отминалите дни, ме амбицираха и днес заведох звяра в клетката заедно с две бигълчета. Неусетно в клетката влизаха все нови и нови кучета, които още от вратата бяха посрещани с лай, но с леки корекции от моя страна се мина без никакви инциденти. Като изключим един лек спор с един прекрасен френски мастиф, който ако беше решил щеше да ступа господинчото за 0 време. Качвам клипче от днес, което е снимано на края на играта, когато всички бяха уморени, освен малкия пъргав Джак Ръсел териер :ab_041:




https://www.facebook...679209142121943


User's Signature

Качена снимка

#30 Потребителят е офлайн   Marinka7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 26-May 13
  • Gender:Female

Публикувано: 11 March 2014 - 11:29 PM

Показване на мнениетоanelia_888, в 11 March 2014 - 09:11 PM, написа:

Здравейте! Исках само да споделя с вас, че постовете, коментарите ви и всичко което изчетох през отминалите дни, ме амбицираха и днес заведох звяра в клетката заедно с две бигълчета. Неусетно в клетката влизаха все нови и нови кучета, които още от вратата бяха посрещани с лай, но с леки корекции от моя страна се мина без никакви инциденти. Като изключим един лек спор с един прекрасен френски мастиф, който ако беше решил щеше да ступа господинчото за 0 време. Качвам клипче от днес, което е снимано на края на играта, когато всички бяха уморени, освен малкия пъргав Джак Ръсел териер :ab_041:




https://www.facebook...679209142121943



Съдържанието в момента не е достъпно.


Страницата, която желаете да отворите, не може да бъде показана веднага. Тя може да е временно недостъпна, връзката към нея да е вече невалидна, или вие може би нямате право да разгледате тази страница. :be_107:

#31 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 25 March 2014 - 03:21 PM

Имам проблем с скайп. Моят GSM 0888489639
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни