Dog.bg Форуми : Майка с 5 бебета в Западен парк

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Майка с 5 бебета в Западен парк София

#1 Потребителят е офлайн   carrie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 265
  • Регистрация: 25-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София, жк Люлин - до Западен парк

Публикувано: 15 February 2014 - 04:08 PM

От няколко дена е забелязана млада майка с 5 бебета, които са проходили току що. Явно е избрала една изоставена постройка (бившето горско стопанство) в парка за да ги роди. Добри хора са започнали да носят храна за майката, но тя била много страхлива. Утре ще се опитам да направя снимки. Не знам какво може да се направи за тях, освен да направя снимките и ако някой си хареса бебе. . .макар че из интернет пространството има толкова много търсещи дом... отчайващо.

#2 Потребителят е офлайн   carrie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 265
  • Регистрация: 25-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София, жк Люлин - до Западен парк

Публикувано: 16 February 2014 - 09:12 PM

Ето снимки. Едното бебе избяга, след като се приближих. Можете да му видите муцунката на последната снимка и след това гъзенцето му, как се провира в процепа на стената на първата снимка.
А майката избяга, още като се запътихме към развалината. Успях да видя, че прилича на лисиче - слабичка, рижо- кафява, не повече от 13кг.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#3 Потребителят е офлайн   carrie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 265
  • Регистрация: 25-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София, жк Люлин - до Западен парк

Публикувано: 23 February 2014 - 11:03 AM

Вчера се засякох в парка с една приятелка, която беше направила попара за бебоците. А те вече са 4... едното черно момиче е изчезнало. Беше най- швъкливо. Те все още сучат. Хапнаха си лакомо и от попарата. Майка им след тях я доизяде. Докато я наблюдавах, се чудех защо яде толкова продължително. Обикновено такова количество храна изчезва за секунди... И като си вдигна главичката - физиономийката й е изкривена на една страна... предполагам някой я е фраснал и й е счупил челюстта... Мислех си, че единственият начин да се хване и кастрира след време е докато яде там. Да се отстреля с упойка. Или в храната. Не знам кое е по- ефикасно. А бебетата за сега само там се мотат. 2 момиченца и 2 момченца са останали. Черният е мъжки. В главата прилича на ротвайлер. По веждите. И е с къса опашка - 2-3 см. А е и най- едър. А на едното кафевичко само на вратлето има липсваща козинка. Едно петко колкото 1 стотинка. Помислих си да не е краста, но приятелката ми каза, че крастата не започва от вратлето. Иначе са много дружелюбни. Играха си в краката ми и като се умориха, легнаха пак там. Търсят човеците и искат да са техни. И са на прекрасна възраст за осиновяване. Дебелички и пухкави. Но докога?!
Успях да снимам и майката. По- късно ще кача снимките.

#4 Потребителят е офлайн   carrie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 265
  • Регистрация: 25-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София, жк Люлин - до Западен парк

Публикувано: 24 February 2014 - 05:51 PM

Ето я майката.
А що се отнася до бебетата й - щастието им се усмихнало в неделя. Вече са на сигурно място. Обезпаразитени и лекувани. Тяхната спасителка ми каза, че са повърнали глисти дори. Затова са били толкова дебели.... а ние си мислихме, че ги прехранваме... А кожният проблем на едното бебе било гъбички. И така... те вече са в добри ръце. Остава майката...която вече не се вижда в района. Ние ще продължаваме да носим храна там и някой ден ще завардим да видим дали тя я изяжда или някой друг се възползва. И ако е тя, след месец - два, ще трябва да се приспи и кастрира. Иначе в края на лятото ще имаме нови бебоци за осиновяване... Дано да не напусне района!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#5 Потребителят е офлайн   carrie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 265
  • Регистрация: 25-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София, жк Люлин - до Западен парк

Публикувано: 24 February 2014 - 05:54 PM

Не знам защо не могат да се увеличават снимките... пускам една, за да видя дали ще излезе в голям формат... че имаче не се вижда от такова разстояние.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#6 Потребителят е офлайн   Ma-ti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1357
  • Регистрация: 13-September 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 24 February 2014 - 09:22 PM

От последния пост снимките могат да се увеличат. Предните наистина не стават.
Снимай бебетата едно по едно ако можеш.
Късмет на милото Мамче! Действително има някакъв проблем. Дали ще влезе за храна в голяма клетка? Може да ти дам голяма метална клетка, да я храниш винаги там при отворена врата и като свикне да влиза, един ден ще я затвориш вътре, като дръпнеш с въже от далеч вратата. С една друга дива мама, Уашита се получи. Но доста време трябва, не знам дали ще го имаш.
User's Signature

ВИПАССАНА
"Нашето дело може и да е капка в морето, но без нея морето ще намалее, пък било то и с една капка!" Майка Тереза

#7 Потребителят е офлайн   carrie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 265
  • Регистрация: 25-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София, жк Люлин - до Западен парк

Публикувано: 25 February 2014 - 05:34 PM

Преди малко се върнах от парка, майката беше там. Навърта се около мястото, където бяха бебетата й. Сипахме й гранули и едно пастетче. 5 минути се оглеждаше и не смееше да се доближи до храната. Почти се скрихме от погледа й и тогава влезе да яде.
Ма-ти, с клетката няма как да стане... ще изчезне още същия ден, щом е от метал...
За сега ще й носим всеки ден храна там, за да не отиде другаде. А колко време след раждане може да се кастрира?
Ще трябва и да заякне малко, че е доста хърбавичка. И после ще мислим кой, кога и как ще я приспи, за да я кастрираме. А и да се види челюстта й...

#8 Потребителят е офлайн   kai_tina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1199
  • Регистрация: 02-February 06
  • Gender:Female
  • Location:София. Долината на малините

Публикувано: 25 February 2014 - 06:33 PM

Само едно питане, защо не прибрахте и майката? Така ще е по-добре и за нея и за бебетата
User's Signature

"За величието на една нация, и моралния й прогрес може да се съди по отношението й към животните" - Махатма Ганди

http://forum.dog.bg/...0-%D1%82%D0%B8/

#9 Потребителят е офлайн   carrie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 265
  • Регистрация: 25-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София, жк Люлин - до Западен парк

Публикувано: 26 February 2014 - 01:15 AM

На това питане, мога да отговоря само, че явно човекът, който е прибрал бебетата и им е намерил осиновители, не е имал възможност да вземе и майката. Но при положение, че тя си стои в района, това едва ли има някакво значение - дали бебетата са там или не. Даже напротив... както изчезна едното, така можеше да се случи и с останалите. А сега те са лекувани и осиновяващи се. Или вече осиновени, не знам точно. Вече проблем е само майката. Няколко човека сме се разпределили, да я храним ежедневно, за да си остане там и да заякне. Оттам нататък не ми е много ясно какво ще стане. Дали ще се звъни на екото юни месец за кастрацията й или преди това ще се намерят неправителствени организации, които да ни съдействат за залавянето й. За това, ако ми дадете насоки как да процедираме... кого да търсим...

#10 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 26 February 2014 - 06:53 PM

До юни месец кучето отдавна може да е изчезнало и да роди другаде. Търсете помощ веднага за кастрация. Дори и да се махне, няма да има нови нещастници.
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   carrie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 265
  • Регистрация: 25-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София, жк Люлин - до Западен парк

Публикувано: 26 February 2014 - 11:26 PM

Да, dikari, трябва ни помощ... но от кого? кого да търсим?? на кого да се обадим??? За това беше последният ми пост... да ми дадете насоки с кого да се свържем, за да може да се хване кучето. Иначе за кастрацията й е лесно, поне тук в София... или в Банкя или в Лозенец или в Студентски град... не знам дали ARS кастрират в момента, поради преместването им. Предполагам че не, понеже им звъняхме да питаме дали ще ги приемат при тях и отговора беше, че няма място. За месец юни писах, понеже е крайният вариант и срок, за да се кастрира майката, преди да е родила отново. И тогава щяхме да търсим Екото, като краен вариант. Много ми се иска преди това някой друг да пише и да си предложи услугите т.е. да съдейства. Както го направи Ма-ти, като предложи клетката, но уви в този случай това не беше вариант.
Както и да е. Днес ми се обадиха, че са намерили вариант за залавянето й, което ще се проведе съвсем скоро, когато се синхронизират ловец - кастрация. Не знам подробности, но стискайте палци да може да се получи. Че е изключително страхлива и предпазлива. След "акцията" ще информирам, дали е била успешна. А до тогава, ще я храним на обичайното място.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни