Dog.bg Форуми : Възпалено ухо на Шар Пей бебе вкъщи ???

Към съдържанието

 
 
 

БКК Китайски Шар-Пей


Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Възпалено ухо на Шар Пей + бебе вкъщи ???

#1 Потребителят е офлайн   egoppe Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 17-February 14

Публикувано: 17 February 2014 - 02:13 PM

Здравейте , имам нужда от съвети и помощ, по отношение на проблеми с Шар Пей!
Предстои ми да за заживея съвместно с приятеля ми ,в апартамента му в който живее с 9 годишната Дарси- Шар Пей ! Кучето има проблеми с едното ухо от доста години насам, и е НЕЛЕЧИМО! От ухото се носи остра миризма ,която лично аз усещам адски силно,защото съм страничен човек ! Проблема е ,че чакаме бебе ,което ще се роди през август! Притеснява ме съжителството с кучето и тази миризма ! Моля за съвети !!

#2 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 17 February 2014 - 03:06 PM

имате ЛС :smile:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#3 Потребителят е офлайн   Fi_Re Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 311
  • Регистрация: 03-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 17 February 2014 - 03:10 PM

Да позная ли? Според теб най-добре е кучето да се разкара - така ти е казала цялата рода и ти си съгласна с тях. Сега само търсиш повод мъжa ти да го махне и като няма такъв се хващаш за миризмата. Аз гледам детето си от самото му раждане с куче; на изписването мъжът дойде да ни вземе с кучето; един от първите "хора", които видя детето ми е кучето ни; първите месеци от живота си прекара в една стая с кучето и да не повярваш - нищо му няма. Но ако наистина миризмата ти е единственият проблем, бъди спокойна, свиква се и скоро няма да ти прави впечатление. Всичко останало са маниащини, в които днешните майки изпадат.
User's Signature

Много хора казват, че обичат кучето си, а само му се любуват отстрани. Да обичаш е отговорност, която не тежи. Да обичаш кучето си значи да му осигуриш нормален живот, достатъчно любов и време и да си готов да поемеш цялата любов, с която ще ти отвърне, а тя е безкрайна. Аз обичам моето куче, а вие?

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   404 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 22-November 13

Публикувано: 17 February 2014 - 03:34 PM

Отстреляйте мъжа си, да не се мъчи :me_065::ed_142::wb_052:

#5 Потребителят е офлайн   renshi Икона

  • Συγγνώμη! ;)
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1018
  • Регистрация: 22-February 07
  • Gender:Female
  • Location:Λάρισα, Greece

Публикувано: 17 February 2014 - 03:47 PM

Единственият проблем за мен е евентуалният здравословен такъв на кучето. Ушите трябва да се чистят редовно, а когато има съмнения за нещо повече - да се лекува. 2 бебета съм отгледала с шар пей и нищо им няма.
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   egoppe Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 17-February 14

Публикувано: 17 February 2014 - 06:58 PM

Показване на мнениетоFi_Re, в 17 February 2014 - 03:10 PM, написа:

Да позная ли? Според теб най-добре е кучето да се разкара - така ти е казала цялата рода и ти си съгласна с тях. Сега само търсиш повод мъжa ти да го махне и като няма такъв се хващаш за миризмата. Аз гледам детето си от самото му раждане с куче; на изписването мъжът дойде да ни вземе с кучето; един от първите "хора", които видя детето ми е кучето ни; първите месеци от живота си прекара в една стая с кучето и да не повярваш - нищо му няма. Но ако наистина миризмата ти е единственият проблем, бъди спокойна, свиква се и скоро няма да ти прави впечатление. Всичко останало са маниащини, в които днешните майки изпадат.

Благодаря за отговора !
Не намирам решението в това, кучето да се "разкара" както казахте :ae_085: Просто потърсих компетентно мнение от хора ,които познават добре породата! Кучето е на 9 години -обичано ,обгрижвано и уважавано като член на семейството ! Никога не бих поискала от мъжа си да стори нещо подобно! Ако евентуално криеше някакав риск съжителството с бебето ,щяхме да обмислим варианта да живеем на друго място примерно!
Малко ме нагруби острото Ви изказване ,тъй като съм отгледала един Боксер ,в момента имам Хъски което безумно много обичам и не смятам себе си за суров егоист ,който пренебрегва животните!
Поздрави! И.Б.

#7 Потребителят е офлайн   egoppe Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 17-February 14

Публикувано: 17 February 2014 - 07:03 PM

Показване на мнениетоrenshi, в 17 February 2014 - 03:47 PM, написа:

Единственият проблем за мен е евентуалният здравословен такъв на кучето. Ушите трябва да се чистят редовно, а когато има съмнения за нещо повече - да се лекува. 2 бебета съм отгледала с шар пей и нищо им няма.

Преди години кучето е получило вестибуларен синдром заради оток в ухото. От тогава се появила миризмата и изтичането на тъмен секрет. Ветеринарите препоръчват промивка с Епиотик , но ефекта е много малък!

#8 Потребителят е офлайн   egoppe Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 17-February 14

Публикувано: 17 February 2014 - 07:06 PM

Показване на мнението404, в 17 February 2014 - 03:34 PM, написа:

Отстреляйте мъжа си, да не се мъчи :me_065::ed_142::wb_052:

Това може би е мъжката солидарност ?! Моля за съвети ,а не сарказъм ! :md_064:

#9 Потребителят е офлайн   Fi_Re Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 311
  • Регистрация: 03-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 17 February 2014 - 07:15 PM

Показване на мнениетоegoppe, в 17 February 2014 - 04:58 PM, написа:

Благодаря за отговора !
Не намирам решението в това, кучето да се "разкара" както казахте :ae_085: Просто потърсих компетентно мнение от хора ,които познават добре породата! Кучето е на 9 години -обичано ,обгрижвано и уважавано като член на семейството ! Никога не бих поискала от мъжа си да стори нещо подобно! Ако евентуално криеше някакав риск съжителството с бебето ,щяхме да обмислим варианта да живеем на друго място примерно!
Малко ме нагруби острото Ви изказване ,тъй като съм отгледала един Боксер ,в момента имам Хъски което безумно много обичам и не смятам себе си за суров егоист ,който пренебрегва животните!
Поздрави! И.Б.

Щом така стоят нещата се извинявам за острия тон. Просто има много такива случаи и е много тъжно когато видиш, че някой се разделя с най-верния си приятел заради бабини деветини. Ако толкова те притеснява миризмата, може бебето и кучето да са в различни помещения. Успех!
User's Signature

Много хора казват, че обичат кучето си, а само му се любуват отстрани. Да обичаш е отговорност, която не тежи. Да обичаш кучето си значи да му осигуриш нормален живот, достатъчно любов и време и да си готов да поемеш цялата любов, с която ще ти отвърне, а тя е безкрайна. Аз обичам моето куче, а вие?

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   404 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 22-November 13

Публикувано: 17 February 2014 - 07:18 PM

Показване на мнениетоegoppe, в 17 February 2014 - 07:06 PM, написа:

Показване на мнението404, в 17 February 2014 - 03:34 PM, написа:

Отстреляйте мъжа си, да не се мъчи :me_065::ed_142::wb_052:

Това може би е мъжката солидарност ?! Моля за съвети ,а не сарказъм ! :md_064:


Това беше шега, разбира се, но...
във вашия първи пост споделяте, че имате проблем с миризмата, а не с проблема на горкото куче. Търсите съвет за кое? Как да се справите с миризмата, или да помогнете на кучето да оздравее?

Предположих, че е първтото (простете ако греша) и затова от мъжка солидарност ви предложих да отстреляте мъжа си, който вече толкова много години няма проблем с миризмата, от която явно ще се постараете да се лиши. Вие сама преценете къде е мъжката солидарност в случая :)

Стискам палци в крайна сметка всичко да се нареди прекрасно и да бъдете едно щастливо поне 4-5 членно семейство :rc_036:

#11 Потребителят е офлайн   egoppe Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 17-February 14

Публикувано: 17 February 2014 - 07:18 PM

Показване на мнениетоFi_Re, в 17 February 2014 - 07:15 PM, написа:

Показване на мнениетоegoppe, в 17 February 2014 - 04:58 PM, написа:

Благодаря за отговора !
Не намирам решението в това, кучето да се "разкара" както казахте :ae_085: Просто потърсих компетентно мнение от хора ,които познават добре породата! Кучето е на 9 години -обичано ,обгрижвано и уважавано като член на семейството ! Никога не бих поискала от мъжа си да стори нещо подобно! Ако евентуално криеше някакав риск съжителството с бебето ,щяхме да обмислим варианта да живеем на друго място примерно!
Малко ме нагруби острото Ви изказване ,тъй като съм отгледала един Боксер ,в момента имам Хъски което безумно много обичам и не смятам себе си за суров егоист ,който пренебрегва животните!
Поздрави! И.Б.

Щом така стоят нещата се извинявам за острия тон. Просто има много такива случаи и е много тъжно когато видиш, че някой се разделя с най-верния си приятел заради бабини деветини. Ако толкова те притеснява миризмата, може бебето и кучето да са в различни помещения. Успех!

Благодаря :re_037:

#12 Потребителят е офлайн   egoppe Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 17-February 14

Публикувано: 17 February 2014 - 07:32 PM

Показване на мнението404, в 17 February 2014 - 07:18 PM, написа:

Показване на мнениетоegoppe, в 17 February 2014 - 07:06 PM, написа:

Показване на мнението404, в 17 February 2014 - 03:34 PM, написа:

Отстреляйте мъжа си, да не се мъчи :me_065::ed_142::wb_052:

Това може би е мъжката солидарност ?! Моля за съвети ,а не сарказъм ! :md_064:


Това беше шега, разбира се, но...
във вашия първи пост споделяте, че имате проблем с миризмата, а не с проблема на горкото куче. Търсите съвет за кое? Как да се справите с миризмата, или да помогнете на кучето да оздравее?

Предположих, че е първтото (простете ако греша) и затова от мъжка солидарност ви предложих да отстреляте мъжа си, който вече толкова много години няма проблем с миризмата, от която явно ще се постараете да се лиши. Вие сама преценете къде е мъжката солидарност в случая :)

Стискам палци в крайна сметка всичко да се нареди прекрасно и да бъдете едно щастливо поне 4-5 членно семейство :rc_036:

Благодаря за пояснителната реч :)
...и все пак ,срещнах проблем и в двете отношения! Един път заради това ,че при срещи с кучето позивите ми за повръщане се утрояват заради миризмата от ухото ! И друг път заради отчаяните опити ,които прави мъжът ми с цел да му помогне, но за съжаление без особен резултат! Тревогата ме подтикна към това, да търся съвети от хора знаещи повече за породата!
Поздрави! И.Б.

#13 Потребителят е офлайн   Fi_Re Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 311
  • Регистрация: 03-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 17 February 2014 - 07:59 PM

Показване на мнениетоegoppe, в 17 February 2014 - 05:32 PM, написа:

Един път заради това ,че при срещи с кучето позивите ми за повръщане се утрояват заради миризмата от ухото !

Това е нещо съвсем нормално - в момента всяка миризма може да подразни, дори такaвa, която преди не е правилa впечатление. Особено ако си в първото тримесечие е така.
User's Signature

Много хора казват, че обичат кучето си, а само му се любуват отстрани. Да обичаш е отговорност, която не тежи. Да обичаш кучето си значи да му осигуриш нормален живот, достатъчно любов и време и да си готов да поемеш цялата любов, с която ще ти отвърне, а тя е безкрайна. Аз обичам моето куче, а вие?

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 17 February 2014 - 08:13 PM

Аз бих разкарал безкомпромисно кучето, то има действаща инфекция с гной .
Нищо не му пречи да живее другаде , при 2% риск за детето бих го разкарал с чиста съвест .
Бебе на 1-2 г когато лапа сичко по земята , не бих го гледал с куче .

#15 Потребителят е офлайн   egoppe Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 17-February 14

Публикувано: 17 February 2014 - 08:24 PM

Показване на мнениетоemilvr, в 17 February 2014 - 08:13 PM, написа:

Аз бих разкарал безкомпромисно кучето, то има действаща инфекция с гной .
Нищо не му пречи да живее другаде , при 2% риск за детето бих го разкарал с чиста съвест .
Бебе на 1-2 г когато лапа сичко по земята , не бих го гледал с куче .

Според вас ,какви рискове съществуват за бебето? Сблъсквали ли сте се с нещо подобно? :z_174:

#16 Потребителят е офлайн   Fi_Re Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 311
  • Регистрация: 03-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 17 February 2014 - 08:28 PM

Показване на мнениетоemilvr, в 17 February 2014 - 06:13 PM, написа:

Аз бих разкарал безкомпромисно кучето, то има действаща инфекция с гной .
Нищо не му пречи да живее другаде , при 2% риск за детето бих го разкарал с чиста съвест .
Бебе на 1-2 г когато лапа сичко по земята , не бих го гледал с куче .

Да, децата на година-две слагат всичко в устата си, затова е родителят, да го пази. По тази логика и навън като го извадиш ще лапне нещо опасно. Аз с чистa съвест не бих разказала това куче.
User's Signature

Много хора казват, че обичат кучето си, а само му се любуват отстрани. Да обичаш е отговорност, която не тежи. Да обичаш кучето си значи да му осигуриш нормален живот, достатъчно любов и време и да си готов да поемеш цялата любов, с която ще ти отвърне, а тя е безкрайна. Аз обичам моето куче, а вие?

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   egoppe Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 17-February 14

Публикувано: 17 February 2014 - 08:38 PM

Показване на мнениетоFi_Re, в 17 February 2014 - 07:59 PM, написа:

Показване на мнениетоegoppe, в 17 February 2014 - 05:32 PM, написа:

Един път заради това ,че при срещи с кучето позивите ми за повръщане се утрояват заради миризмата от ухото !

Това е нещо съвсем нормално - в момента всяка миризма може да подразни, дори такaвa, която преди не е правилa впечатление. Особено ако си в първото тримесечие е така.

Да! Права сте , но дори и живущите заедно с кучето признават острата миризма ,особено при разчесване на ухото! Главно ме притеснява равиването на алергии и дали се създава бактериална среда ,защото кучето се разтръсква постоянно , чеше си ухото и т.н ,защото го дразни !

#18 Потребителят е офлайн   Fi_Re Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 311
  • Регистрация: 03-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 17 February 2014 - 08:46 PM

Показване на мнениетоegoppe, в 17 February 2014 - 06:38 PM, написа:


Да! Права сте , но дори и живущите заедно с кучето признават острата миризма ,особено при разчесване на ухото! Главно ме притеснява равиването на алергии и дали се създава бактериална среда ,защото кучето се разтръсква постоянно , чеше си ухото и т.н ,защото го дразни !

Мисля че най-точен отговор ще дадат тези, които познават заболяването в детайли. В този смисъл можеш да пуснеш темата във раздела Ветеринарен кабинет http://forum.dog.bg/...BD%D0%B5%D1%82/ и да получите компетентно мнение от ветеринарни доктори.
User's Signature

Много хора казват, че обичат кучето си, а само му се любуват отстрани. Да обичаш е отговорност, която не тежи. Да обичаш кучето си значи да му осигуриш нормален живот, достатъчно любов и време и да си готов да поемеш цялата любов, с която ще ти отвърне, а тя е безкрайна. Аз обичам моето куче, а вие?

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 17 February 2014 - 08:50 PM

W леглото на дъщеря ми съм намирал чат пат по някое кърлежче , по- рядко и бълха :ab_041:
Не е приятно бебето да бълхяса :ab_041:, за бебе до 1-2 г трябва да се спазава няк'ва хигиена , и да не съжителства дори с по- дребни животни или насекоми , нали това псе се разхожда и търкаля в парковете , все едно да търкаляш бебето в тревата на парка .
Бе , не знам има добри лекари тук - да дадат компетентно мнение .
Или аз , или някои други тук са луди / млади :af_089:

#20 Потребителят е офлайн   egoppe Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 17-February 14

Публикувано: 17 February 2014 - 08:54 PM

Показване на мнениетоFi_Re, в 17 February 2014 - 08:46 PM, написа:

Показване на мнениетоegoppe, в 17 February 2014 - 06:38 PM, написа:


Да! Права сте , но дори и живущите заедно с кучето признават острата миризма ,особено при разчесване на ухото! Главно ме притеснява равиването на алергии и дали се създава бактериална среда ,защото кучето се разтръсква постоянно , чеше си ухото и т.н ,защото го дразни !

Мисля че най-точен отговор ще дадат тези, които познават заболяването в детайли. В този смисъл можеш да пуснеш темата във раздела Ветеринарен кабинет http://forum.dog.bg/...BD%D0%B5%D1%82/ и да получите компетентно мнение от ветеринарни доктори.

Благодаря !!

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни