Dog.bg Форуми : Фалшивите обяви

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Фалшивите обяви Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   petty Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 111
  • Регистрация: 17-February 14

Публикувано: 19 February 2014 - 03:37 PM

Поне всеки е попадал на такава.Например:в обява пише,че се продава здраво ваксинирано кученце.Когато се отиде на посочения адрес има болно кученце или не е от тази порода.Има и други случаи,при които се подарява или продава куче и се оказва,че при собственика няма животно.При друг тип измама се слага друга снимка или фалшива.Например днес попаднах на обява,където продават Хаванска кафява котка,но забележете,в обявата пишеше черна.А тези котки са винаги кафяви.

#2 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 20 February 2014 - 07:51 AM

не разбрах с каква цел е постът ви. Фалшиви обяви има за всичко, не само за кученца и котенца. Хората ги пускат, пък ако се хване някой - хване. Затова - око да види, ръка да пипне. Пък за хаванската котка - все някой ще се върже - продават и маламути със сини очи - важно е човек да е информиран, а още по-важно е, ако държи на породно куче, да го купи от развъдник, а ако иска безпородно - по-добре да си осинови.

#3 Потребителят е офлайн   Angua13 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 30-October 10

Публикувано: 20 February 2014 - 09:33 AM

И като го купи от развъдник какво? Каква е гаранцията, че ще бъде здраво! Че няма да има дисплазия, кожни проблеми, или, не дай Боже бурцелоза?
Няма такава гаранция......... Купуваш си "котка в чувал" и стискаш палци да не си се излъгал много. И трепериш над животинчето си, защото вече е част от семейството ти.

#4 Потребителят е офлайн   petty Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 111
  • Регистрация: 17-February 14

Публикувано: 20 February 2014 - 10:23 AM

Друг случай на който съм попадала,беше следния:Отидох да една жена,която казваше,че подарява здрави котета.Едното беше черно и плашливо,а другото шарено с дълга козина.Аз избрах второто.Но то след три дни умря,понеже се разболя вероятно от настинка или друго заболяване. Парализираха му се краката.Вероятно и беше не ваксинирано със задължителните ваксини.Много съжалих за котето.Не знам какво се случи с другото.

#5 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 20 February 2014 - 02:29 PM

Angua13 - явно не знаете какво е 'развъдник', може би за вас развъдник е всяко място в коеот нещо се развъжда. Мисля, че няма нужда да тролвате, вземете си коте от улицата, поне няма да ви е яд, ако е болно, че сте се оръсили сума пари.
petty: задължителни ваксини за котки няма или поне на мен не ми е известно да са станали задължителни. Парализа на краката не става от настинка и причините може да са много - вие като видяхте, че не е добре, не го ли заведохте на лекар? Без да оправдавам жената, но може котетата да са били здрави и активни и да не е забелязала заболяването, както и вие, след като сте го взели. Животните са живи същества и те понякога умират рано.

Все пак не разбрах целта на тази тема - да се оплачете, че все на такива хора попадате може би.

#6 Потребителят е офлайн   petty Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 111
  • Регистрация: 17-February 14

Публикувано: 20 February 2014 - 04:06 PM

целта на темата е да разкажем собствени случаи на попадане на такива обяви и какво се е случило в последствие с животните ни.Всъщност,ако купуваме куче от развъдник,трябва да минем през интервю и да видим майката на кученцата.Липсата на такова интервю определя,че хората не се грижат добре за кученцата.А има и едни развъдници,наречени "ферми за кученца",където положението е ужасно.Там не винаги има храна и добро почистване.Кученцата са рано отделяни от майката и нерядко,когато си вземем от там кученце,то се разболява.Много такива развъдника вече са затворени,но винаги проверявайте от къде идват кученцата ви.

#7 Потребителят е офлайн   Nera :) Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 31-January 13

Публикувано: 20 February 2014 - 08:10 PM

Показване на мнениетоpetty, в 20 February 2014 - 05:06 PM, написа:

целта на темата е да разкажем собствени случаи на попадане на такива обяви и какво се е случило в последствие с животните ни.Всъщност,ако купуваме куче от развъдник,трябва да минем през интервю и да видим майката на кученцата.Липсата на такова интервю определя,че хората не се грижат добре за кученцата.А има и едни развъдници,наречени "ферми за кученца",където положението е ужасно.Там не винаги има храна и добро почистване.Кученцата са рано отделяни от майката и нерядко,когато си вземем от там кученце,то се разболява.Много такива развъдника вече са затворени,но винаги проверявайте от къде идват кученцата ви.


Въпросните ферми , НЕ СА развъдници ! Ето тук мися, че могат да се видят всички легитимни клубове на породи в България - http://www.brfk.org/members

#8 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 22 February 2014 - 08:01 AM

:ba_025: На мен не ми се е случавало да попадам на фалшиви обяви - може би защото не съм взимала животно по обява, а предпочитам да купувам неща или от магазини, дори да е по-скъпо, или от хора в реномирани сайтове с много положителни отзиви. Но мисля, че ще е полезно хората да знаят как да се пазят, макар че има доста написано по този въпрос.

#9 Потребителят е офлайн   Snow-White Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 11-September 12
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 16 June 2014 - 12:25 AM

Аз пък съм купувала куче от реномиран български развъдник и се оказа с двустранна дисплазия впоследствие - мога да говоря с имена и родословия, но ще стане грозно. Вече се научих да не деля продавачите на добри (развъдници) и лоши (търговци/обяви), смятам, че е въпрос на късмет да попаднеш на здраво кученце.

#10 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 16 June 2014 - 04:12 PM

Показване на мнениетоSnow-White, в 16 June 2014 - 12:25 AM, написа:

Аз пък съм купувала куче от реномиран български развъдник и се оказа с двустранна дисплазия впоследствие - мога да говоря с имена и родословия, но ще стане грозно. Вече се научих да не деля продавачите на добри (развъдници) и лоши (търговци/обяви), смятам, че е въпрос на късмет да попаднеш на здраво кученце.


Бла-бла ... Качена снимка
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#11 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 16 June 2014 - 09:11 PM

Показване на мнениетоSnow-White, в 15 June 2014 - 10:25 PM, написа:

Аз пък съм купувала куче от реномиран български развъдник и се оказа с двустранна дисплазия впоследствие - мога да говоря с имена и родословия, но ще стане грозно. Вече се научих да не деля продавачите на добри (развъдници) и лоши (търговци/обяви), смятам, че е въпрос на късмет да попаднеш на здраво кученце.


Говорете с имена и родословия, в противен случай говорите празни приказки. Аз съм била свидетел как "съвестни стопани" с "правилно гледане" окепазяват кученце дотолкова, че след това и медицината е безсилна.

petty , опитайте се да си закупите котенце от развъдник с име, примерно... Persy de Gal. Ще видите какви са интервютата, условията, цените. Може би чак тогава ще осъзнаете, че за да се сдобиеш със здраво и качествено животно, трябва търпение и отговорност подплатена с пари. А нетърпеливите и безотговорните звънят на първата борса, чиято обява им се изпречи пред погледа и се сдобиват с болнаво и кекаво подобие на съответната порода. Няма значение коте или куче. За да развъждаш качествени и здрави животни, първо трябва да се сдобиеш с качествен брийдинг сток, който струва МНОГО пари. След това да инвестираш в качествена храна и грижи, здравни и генетични изследвания. И да създадеш едно котило/кучило, което по себестойност е безценно. Мога да говоря много по тази тема, защото съм изумена колко много тъпаци има, които си мислят, че купувайки породоподобно куче/коте за 200-300лв са ударили 6ца от тотото. Обаче след това се пускат ревливи теми по форумите от сорта: "Ами то болно, ами то умря... " Ами по приютите и изолаторите умират животни всеки ден, осиновявайте вместо да купувате породоподобни кучета/котки от разни борси и търгаши и да стимулирате тези идиоти.

#12 Потребителят е офлайн   marin4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 30-May 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 June 2014 - 09:04 AM

Пиша заради последните два коментара. Бих посъветвала всеки, който ме попита откъде да си вземе кученце, да се обърне към легитимен развъдник. НО недейте да отричате абсолютно реалният шанс дори взето от съвестен човек, кученцето да е с генетични заболявания. Още по-грозно е да се обвиняват собствениците. Аз също имам куче от развъдник с двустранна дисплазия и още куп проблеми. И тъй като също съм търсила вината в себе си, попитах лекаря дали аз може да съм причинила тези неща. Отговорът беше, че заболяването е наследствено. Тоест с неправилно гледане може да се увеличи степента на дисплазия, но няма как стопанина да предизвика това заболяване... Нищо не е черно и бяло. Нека си говорим истината. Винаги има опасност да си вземете куче от развъдник с генетично заболяване. Никой не е застрахован. И все пак не е правилно да се отрича тази възможност и да се хвърля вината на човека, отглеждащ кучето.

#13 Потребителят е офлайн   Snow-White Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 11-September 12
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 18 June 2014 - 06:01 PM

Показване на мнениетоVesela_5, в 16 June 2014 - 09:11 PM, написа:


Говорете с имена и родословия, в противен случай говорите празни приказки. Аз съм била свидетел как "съвестни стопани" с "правилно гледане" окепазяват кученце дотолкова, че след това и медицината е безсилна.


Защо са Ви имена и родословия? Имате правомощия да санкционирате лицето или става въпрос за чисто любопитство? Дисплазията е генетично обусловена и няма как да се появи само от "правилно гледане". Убедена съм, че знаете това.

Съгласна съм, че развъдникът е най-сигурното място ако човек търси породисто куче, НО това пак не е застраховка. Подкрепям мнението на marin4eto.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни