Dog.bg Форуми : Насипна храна

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Насипна храна или за какво да внимаваме Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 23 February 2014 - 12:46 PM

Не видях да има такава тема, макар да не е точно тема, а повече оплакване, но се надявам да накара повече хора да гледат какво купуват.

Та, случката.... храната на кучетата свърши, защото хранех и едно бездомно, а новата храна не е пристигнала. Взех 2 кг насипно на цена 12 лева и нещо про план от магазина от Гранд мол Варна. Първия ден кучетата не я ядоха - викам сигурно защото не са гладни, случва се. Втория ден пак не ядоха, само бабата изяде половин купичка, което изобщо не е обичайно за нея - тя обикновено е като прахосмукачка. Погледнах в торбата - отгоре изглежда нормална храна, но като разрових, на дъното молци, изпражнения от молци, като се загледах - тя надупчена от молци.

Този магазин е вечно пълен с хора, предполага се, че няма толкова да се занемарят, но явно не съм била права. За съжаление не пазя бележката, за да им я върна, пропуснах и да направя снимка (за което тогава не се сетих, но вече съжалявам, че не щракнах), вече замина в кофата за боклук.

Та - внимавайте като купувате храна насипно, по-добре се разровете да видите какво има вътре, вместо да си давате парите за храна, която после ще хвърлите.


П.П. грешка, намерих я в кофата, ще я снимам по-късно и ще кача снимка.

П.П. 2 : снимките

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 23 February 2014 - 12:55 PM

Затова винаги затворена опаковка,дори и малка разфасовка.
В моя зоомагазин са идвали хора,които са ми се оплаквали,че са виждали как в други магазини пръскат отворените чували с олио за да изглеждат мазни.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 23 February 2014 - 12:59 PM

И друг път ми се е налагало да купувам насипно и то от много по-малки магазини, и не е имало проблеми. Но човек докато не се опари, не му идва на ум, че и това може да се случи.

Затова (+1) само в затворени опаковки.

Иначе червейчетата са живи, а надупчването на гранулата не може да се види за съжаление.

#4 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 23 February 2014 - 01:20 PM

И в моя зоомагазин са идвали хора, които са се оплаквали, че са връщали гранули с червеи. А странното е, че във всички случаи ставаше дума за Про план. Явно гранулите на Про план са най-добри, след като животните намират за естествено да снасят яйцата си в тях.

#5 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 23 February 2014 - 01:24 PM

Показване на мнениетоasensi_85, в 23 February 2014 - 01:20 PM, написа:

И в моя зоомагазин са идвали хора, които са се оплаквали, че са връщали гранули с червеи. А странното е, че във всички случаи ставаше дума за Про план. Явно гранулите на Про план са най-добри, след като животните намират за естествено да снасят яйцата си в тях.
Молци вкъщи намирам само в зърнените храни - жито, царевица, бисквити, макаронени изделия, явно е много добра :) на съдържание на зърнени храни :)



User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 23 February 2014 - 01:32 PM

Като хранех с Про План преди време не сме имали такива проблеми,но и при мен храната не се задържа дълго 1 чувал свършва за 10-15 дена.
Нямах оплаквания от самата храна,но да всеки може да й прочете състава. :r_181:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 23 February 2014 - 02:08 PM

Вероятно просто този чувал е бил нападнат от молците. Това се случва, особено, ако в близост се държат отворени чували с храна за гризачи (от опит).

А относно съдържанието на Про план, ами съдържа царевица и пшеница, те не крият това, дам :)


User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   Linda113 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 28-November 13

Публикувано: 23 February 2014 - 02:37 PM

Аз установих, че моето куче харесва най-много ПроПлан като вкус, на второ място- Роял Канин и на трето- Юкануба. Може би заради това и Проплан печели и моето доверие. А иначе на мен собственик на зоомагазин ми обясни, че при тях насипната храна винаги излиза малко по-евтина заради това риск и защото все пак храната е вече разопакована, което не позволява да се защити добре. Но според мен би трябвало да ги съхраняват не в хартиени чували, а в нещо по-сигурно, както правят в някои магазини. :ba_025:

#9 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 23 February 2014 - 02:48 PM

храната не беше в чувал, а в специални затворени с капак контейнери в секцията за кучешка храна. Край нея нямаше храна за гризачи или поне аз не видях, гризачите са в другия край на магазина.

Без значение дали се продава от чувалите или не работа на персонала е да проверява дали храната е годна, а работата на собственика е да установи процедури на почистване на магазина, включително контейнерите за храна. Тази храна е толкова сериозно нападната, че инвазията едва ли е от седмица-две.

Явно на сосбтвеника не му дреме изобщо за клиентите и/или е решил да кешне всеки килограм, който е купил. Без значение каква е причината, аз в този магазин няма повече да стъпя.

#10 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 23 February 2014 - 04:15 PM

За незапознатите - всяка храна има царевица, с малки изключения. използва се за спойка и оформяне на гранулите. Иначе храната пристига в найлонови, плътни чували. Поставянето им в метална кофа е меко казано странно.

#11 Потребителят е офлайн   Milla Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1843
  • Регистрация: 26-June 05

Публикувано: 23 February 2014 - 05:57 PM

Аз мога да ви кажа и още един номер. Храната с изтекъл срок що да се пилее :wink:
Направо иди си купи още 1 кило от същата, запази бележката и им прати БАБХ!

#12 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 25 February 2014 - 07:13 AM

Няма нужда, намерих бележката :be_107: . Храната е 11 лв килото да се поправя, не че има особено значение.

#13 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 28 February 2014 - 10:16 AM

А, ето аз къде мога да се разпиша.

На 25 внуари 2014 г. закупих от зоомагазин Зоо Сити Център, намиращ се на бул. Черни връх 90, гранулирана храна за котки, марка Роял Канин (Royal Canin Exigent 35/30), насипни.
Гранулите, които се намират в чувала и от които ми беше продадено, не отговарятна указаната на етикета марка. На този линк: http://www.zooplus.f...ttes_chat/15518, можете да видите вида на гранулата (гранулите са с точно определена форма и това,което е много характерно за тази марка – едноцветни!). Описание и снимка навида и размера на гранулите присъства на всеки чувал. От снимките, направени на храната в чувалите в магазина, може да се види разликата между оригиналните гранули и това, което получих. Конкретно – по-малките, зеленеещи триъгълни гранули, не би трябвало да присъстват. Очевидно е, че те са добавени към оригиналните.
Недопустимо е да се добавят гранули с неизяснен произход към оригинални такива и да бъдат продавани с етикет и на цена за дадена марка. Въпросната храна Роял Канин е сдоста висока цена (конкретно в този магазин 16,90 за килограм) и поради тази причина измамата е в особено голям размер. Извършва се продажба на неясна откъм качество, прозход и цена храна, представена като друга марка (в случая – смесена с оригиналната храна). Добавената храна е най-вероятно с много ниска цена иниско качество.
Поради неизвестният произход на добавените гранули е невъзможно е да се осъществи контрол относно съдържание, произход и срок на годност. Ако домашните ви любимци имат здравословни проблемии след консултация с ветеринарен лекар сте установили, че именно тази марка гранули е безопасна за вашите котки, то добавянетона храна, с неизвестно съдържание, създава серизона опасност за здравето иживота на котките.
Това е клип, на който се вижда кой е магазина и смесените гранули: http://www.youtube.c...h?v=32N5PTCqz68

Тези дни съм получила отговор от БАБХ на сигнала ми, но не бях в София и половинката ми е затрил писмото. Надявам се да се намери и ще пиша какво са ми отговорили. Не е от голямо значение. Важно, за мен, е да са направили проверка, т.е. да са ги постреснали малко.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#14 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 28 February 2014 - 09:36 PM

На тази марка храна всеки вид гранули са в различна форма и различни нюанси на цвета. Това, което се вижда на снимката категорично не е Роял канин! Ексиджент за капризни котки е триъгълна гранула, а на снимката виждам само няколко такива. Всичко друго не е exigent, кръглите приличат на RC sensible, а зеленикавите по никакъв начин не са гранули на тази фирма. Отвратително е това, което правят с цел печалба и е адски пошло.

#15 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 05 March 2014 - 05:28 PM

Намерих си загубеното писмо! За първи път някакъв мой сигнал има някакъв по-такъв ефект - доволна съм. А тия колко са нагли - нямам думи просто. След като има направих проблем, са продължили да си продават смесената храна.
Наказанието е никакво, но все пак е нещо.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#16 Потребителят е офлайн   sandanski Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 98
  • Регистрация: 07-August 13
  • Gender:Male
  • Location:Сандански

Публикувано: 05 March 2014 - 06:11 PM

Ако искате да има наказание уведомите фирма вносител на Royal Canin.
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 05 March 2014 - 06:41 PM

Уведомих. Те ми обясниха, че след като магазина закупи от тях хранта (с цел продажба), то тя вече е собственост на магазина и вносителя не носи отговорност.
Както се вида от докумените горе, БАБХ са направили проверка И при вносителя, за да уточнят, дали смесената храна не идва от тях.
Извода - избягвайте този магазин. Щом правят това, то ще ви излъжат и с друга храна.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#18 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 05 March 2014 - 10:41 PM

Какво по-хубаво от това. Хората са отишли, направили са проверка, чувалите са унищожени, вашата правота е доказана. Евала и наистина браво на хората, които си търсят правата.

#19 Потребителят е офлайн   gechip Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 14-March 14

Публикувано: 14 March 2014 - 04:19 PM

За мен насипната храна е чиста химия !!!

#20 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 14 March 2014 - 08:12 PM

Няма разлика с пакетираната. В чужбина същите чували се продават само на развъдници. В зоомагазините се продава само пакетирана храна. Това, че на някого някога тук му е хрумнала идеята да продава големите чували насипно не значи, че има повече химия в тях...

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни