Dog.bg Форуми : Развъдник за хъски - измамници

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Развъдник за хъски - измамници

#1 Потребителят е офлайн   valmen79 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 27-February 14

Публикувано: 27 February 2014 - 05:07 PM

Здравейте,незнам дали тук трябва да пусна тази тема,но искам да ви споделя за некоректното отношение от развъдник за хъските pippydog.alle.В началото на месеца видях обява за хъскита на 40дни,обадих се и ми гарантираха да запазят едно кученце.Три пъти след това се чувахме по телефона,за да уточниме кога и къде ще мога да си взема кученцето.Отношението им беше несериозно още по телефона.Всеки път ме питаха коя да сме и какво точно куче искам!!Онзи ден трябваше да се чуем и да си взема кучето.Цял ден никой не вдигна телефона.Принудих се да звънна от друг номер,и тогава ми казаха че били забравили и кучето е продадно!!! По лошото е че кученцето е за подарък на синът ми,който много обича хъскита.Как може да има такива хора?! Ако си търсите хъски не се доверявайте на тези хора!!!!

#2 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 27 February 2014 - 08:27 PM

Извинявайте, но като чета ми става ясно, че не сте ходили да видите кучетата, нито сте дали капаро. При това положение и аз не бих пазил куче. В това време може да е минал някой, който си е харесал вашето куче и си го е платил директно. И все пак внимавайте откъде си купувате домашните любимци, защото обявите и тези аматьорски сайтове много често са дело на мошеници. Подкрепям закупуването на животно, особено куче, от зоомагазин, тъй като имате някаква гаранция. Куче се купува веднъж на 14 години, не пестете парите си.

#3 Потребителят е офлайн   elena07 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1875
  • Регистрация: 08-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 February 2014 - 09:06 PM

Гаранция за какво дават зоомагазините?
За гана, парвовироза?
Дисплазия?
Произход?

Искате да кажете, че обичате кучета и подкрепяте отглеждането им в аквариуми,
понякога толва тесни, че не могат да мръднат, да се завъртят или обърнат?

Нещо май сте се объркал.

Ето ви едно полезно четиво http://forum.dog.bg/...83%D0%B2%D0%B0/
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 27 February 2014 - 11:51 PM

Извинявайте, но грешката е у вас.

1. За гана и парвовироза - според закона всеки зоомагазин е длъжен да продава кучетата ВАКСИНИРАНИ и с издаден паспорт.
2. Произход - според закона, всеки зоомагазин е длъжен да продава само и единствено кучета с доказан произход и родители.
3. Пак според закона кучетата могат да престояват в аквариум или клетка с условието, че за тях ще има отделено място за игра в помещението!

Кучетата се продават само и единствено с договор, в който пише, че в няколкодневен срок ваше задължение е да заведете животното на преглед (безплатен и за сметка на магазина) и при установяване на някакво заболяване можете да върнете животното. Ако някой магазин не спазва това бива глобяван незабавно!

Ако това не ви допада сте свободни да купувате кучетата си от всякакви повръщалници.ком, гъзари.бг и тем подобни.

А ако в някой магазин не ви предадат цялата документация пак проблемът ще е у вас, тъй като не сте се запознали предварително с условията за покупка на животно, което ще разчита на вас за в бъдеще. Надявам се да бях изчерпателен!

#5 Потребителят е офлайн   Nera :) Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 31-January 13

Публикувано: 28 February 2014 - 12:03 AM

Показване на мнениетоasensi_85, в 28 February 2014 - 12:51 AM, написа:

Извинявайте, но грешката е у вас.

1. За гана и парвовироза - според закона всеки зоомагазин е длъжен да продава кучетата ВАКСИНИРАНИ и с издаден паспорт.
2. Произход - според закона, всеки зоомагазин е длъжен да продава само и единствено кучета с доказан произход и родители.
3. Пак според закона кучетата могат да престояват в аквариум или клетка с условието, че за тях ще има отделено място за игра в помещението!

Кучетата се продават само и единствено с договор, в който пише, че в няколкодневен срок ваше задължение е да заведете животното на преглед (безплатен и за сметка на магазина) и при установяване на някакво заболяване можете да върнете животното. Ако някой магазин не спазва това бива глобяван незабавно!

Ако това не ви допада сте свободни да купувате кучетата си от всякакви повръщалници.ком, гъзари.бг и тем подобни.

А ако в някой магазин не ви предадат цялата документация пак проблемът ще е у вас, тъй като не сте се запознали предварително с условията за покупка на животно, което ще разчита на вас за в бъдеще. Надявам се да бях изчерпателен!


Какво е по закон и какво е дефакто са две коренно различни неща !
90% от кучета в зоомагазини се продават вече болни ( а уж ваксинирани) ...купуваш го за една порода,а се оказва нещо съвсем различно. Обират те едно хубаво с доста солидна сума ( която в повечето случай е същата като да идеш в легитимен добър развъдник и да си купиш куче като си му е реда)! Кучетата седят по цял ден в клетките без да бъдат изкарвани или обгрижвани...много често са доста по-малки ( 40 дена и по-малко) иии да не продължаваме

Зоомагазин и борса са местата където НАЙ-МАЛКО трябва да се купува куче. Може само да се радвате,че не е станала сделката с този "развъдник", само щяхте да си изпатите ...

#6 Потребителят е офлайн   katetol Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 586
  • Регистрация: 06-October 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 February 2014 - 07:06 AM

Към авторката на темата - разочарованието Ви идва от там, че Вие всъщност не сте влязла в контакт с развъдчик, а със зооборса. Прочетете повече по въпроса и ще видите защо, ако синът Ви наистина обича ПОРОДАТА хъски, е хубаво да купите куче от развъдник - развъдник лиценциран, продаващ кученцата си с доказан произход, единствения документ за което е родословието, развъдник, милеещ за породата, а не просто да "докара" кученцата да приличат на външен вид на хъски, за да се продадат по-скъпо. Да, цените при развъдчиците /пак подчертавам, не зооборси, зооферми, междусъседско и ЗООМАГАЗИНИ/ понякога са по-високи /казвам понякога, защото това не е задължително твърдение/, но си струва... Наистина прочетете - тук, във форума има цял подраздел, от който може да разберете защо си струва чистопородно куче от развъдник и какви са рисковете от закупуване куче от останалите места!
asensi_85, за съжаление всичко, което сте описал НЕ СЕ отнася до кученцата от зоомагазините. Къса ми се сърцето като ги гледам по витрините, но всъщност всяка покупка на животно от зоомагазин, зооферма, зооборса и др. подобни подкрепя един мръсен бизнес с животи, макар и кучешки /всеки живот обаче е стойностен по своя собствен и уникален начин/! От къде мислите, че идват тези кутрета? От пухени възглавнички и места, с положена за тях някаква грижа? Развъдчиците, ама истинските, не работят с посредници - те си проучват всеки един кандидат за кутре, защото са вложили време, средства, емоция и какво ли още не във всяко едно кучило. То не е задължително бизнес и покупко-продажба! Кученцата от витрините са в най-добрия случай породоподобни. Ама в най-добрия случай. Купувайки го, започвате да стискате палци - да е здраво, да няма наследствени заболявания, да прилича поне по екстериор на породата, за която сте платил/а, да се доближава до характеровите особености на породата, да не сте си купил гигантско чихуахуа и т.н. и т.н.
Наистина, има толкова много изписано по темата - прочетете повече.
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 28 February 2014 - 09:51 AM

Разбирам, но ваше право е да търсите отговорност ако купите куче от магазин и недай си боже му стане нещо или не си отговаря на породата. И както казах - тяхно задължение е да продават кучета с ДОКАЗАН произход и можете да си търсите правата. В случая как може да се потърси отговорност, ако хъскито беше болно? Никак.

#8 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 28 February 2014 - 09:56 AM

Показване на мнениетоasensi_85, в 28 February 2014 - 07:51 AM, написа:

Разбирам, но ваше право е да търсите отговорност ако купите куче от магазин и недай си боже му стане нещо или не си отговаря на породата. Да, факт е, че от официален развъдник е най-добре, но те са по-малко достъпни.

Нищо няма да ви отговори зоомагазина, колкото отговорност и да му търсите, най-много да ви кажат че ще ви дадат друго, тук има цели теми по въпроса с фермите и зоомагазини и издъхнали от болест кутрета броени дни след пристигането при нови стопани.
Моя дзвер като го взех от магазина преди около 11 години и родословие ми обещаваха и за здраве гарантираха - ей го на, все го лекувам от тогава, хвърчащата им фалшива хартишка на ксерокс не съм им я поискала макар че знам от кой "развъдник" от Унгария идва, но като им се изказах за здравословно състояние на кутрето ми рекоха най-безочливо:
- Ми...ще ви дадем друго, ако ни го върнете.
Все едно това е чифт обувки. Така че не ми ги защитавайте борсите, ферми и магазини.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#9 Потребителят е офлайн   Nera :) Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 31-January 13

Публикувано: 28 February 2014 - 10:29 AM

Няма как да продават кучета с доказан произод, понеже НИТО ЕДИН развъдник няма да си даде кученцата в зоомагазин!

#10 Потребителят е офлайн   valmen79 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 27-February 14

Публикувано: 28 February 2014 - 12:56 PM

asensi_85 - Извинявайте, но като чета ми става ясно, че не сте ходили да видите кучетата, нито сте дали капаро. При това положение и аз не бих пазил куче. В това време може да е минал някой, който си е харесал вашето куче и си го е платил директно. И все пак внимавайте откъде си купувате домашните любимци, защото обявите и тези аматьорски сайтове много често са дело на мошеници. Подкрепям закупуването на животно, особено куче, от зоомагазин, тъй като имате някаква гаранция. Куче се купува веднъж на 14 години, не пестете парите си.




Не сме ходили,защото няколко пъти ми казаха че нямало смисъл да се разхождаме само,както и да дадеме капаро. Като отидеме на въпросната дата сме щели да си го избереме и да го платиме.Плюс това кучетата ги били оставили на някакво "село".....Просто нямам думи!

#11 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 28 February 2014 - 12:59 PM

От години ми е интересно как хората намират този форум да се оплачат след като вече са взели животно и са били измамени,а не преди покупката.
Никой ли преди да си вземе куче не се интересува от къде и как се взима такова?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   valmen79 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 27-February 14

Публикувано: 28 February 2014 - 01:02 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 28 February 2014 - 12:59 PM, написа:

От години ми е интересно как хората намират този форум да се оплачат след като вече са взели животно и са били измамени,а не преди покупката.
Никой ли преди да си вземе куче не се интересува от къде и как се взима такова?


Все още не сме си взели животно! А и въпросния развъдник ни беше препоръчан!

#13 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 28 February 2014 - 01:03 PM

Говоря по принцип не само в частност за вашия случай.
Това е борса не го наричайте развъдник :md_064:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 28 February 2014 - 01:06 PM

valmen79
Просто сте налетяли на зоо-борса и това е. Търсете истински развъдник.

Nera :)
Има, и още как, при това легитимен, но го правят тихомълком. Преди години помагах за закупуване на кученце наша порода от развъдник в Сърбия, не ферма, уж и ФЦИ номер са имали, обаче при кореспонденция са ми написали че "ако изкупувате всичките кутрета от кучило, то ще има намаление". Щях да падна направо когато го прочетох. Сега са се затрили някъде, явно са се отказали от развъдника, но още помня потресението си - как може да предлагаш цялото кучило с намаление? Кой ще го купи освен прекупвач, пълнещ зоомагазини с кутрета? То е ясна работата(((
Във всяко стадо има мърша, уви. Друг развъдник в Русия и то известен, под легендата че подпомага за задомяване изоставени кучета, после ги пуска за скачки с фалшиви документи на собствен развъдник. Дори имаше страшен скандал когато закупен от чужбина мъжки са го представили от този развъдник като собствено производство - пренабиха му чип, тату, представиха документи на друг мъжкар и напред, по изложбите.
Има мошеници всякакви, в развъждането също, уви.
Друг въпрос е че това се случва в пъти по-рядко, отколкото в магазините и фермите. Тук сме толкова народ се опарили от ферми и магазини че не е истина просто.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#15 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 28 February 2014 - 01:48 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 28 February 2014 - 10:59 AM, написа:

От години ми е интересно как хората намират този форум да се оплачат след като вече са взели животно и са били измамени,а не преди покупката.
Никой ли преди да си вземе куче не се интересува от къде и как се взима такова?



и аз това все се чудя!!!!!!!!!!!!!!!!
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

#16 Потребителят е офлайн   Nera :) Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 31-January 13

Публикувано: 28 February 2014 - 02:20 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 28 February 2014 - 02:06 PM, написа:

valmen79
Просто сте налетяли на зоо-борса и това е. Търсете истински развъдник.

Nera :)
Има, и още как, при това легитимен, но го правят тихомълком. Преди години помагах за закупуване на кученце наша порода от развъдник в Сърбия, не ферма, уж и ФЦИ номер са имали, обаче при кореспонденция са ми написали че "ако изкупувам всичките кутрета от кучило, то ще има намаление". Щях да падна направо когато го прочетох. Сега са се затрили някъде, явно са се отказали от развъдника, но още помня потресението си - как може да предлагаш цялото кучило с намаление? Кой ще го купи освен прекупвач, пълнещ зоомагазини с кутрета? То е ясна работата(((
Във всяко стадо има мърша, уви. Друг развъдник в Русия и то известен, под легендата че подпомага за задомяване изоставени кучета, после ги пуска за скачки с фалшиви документи на собствен развъдник. Дори имаше страшен скандал когато закупен от чужбина мъжки са го представили от този развъдник като собствено производство - пренабиха му чип, тату, представиха документи на друг мъжкар и напред, по изложбите.
Има мошеници всякакви, в развъждането също, уви.
Друг въпрос е че това се случва в пъти по-рядко, отколкото в магазините и фермите. Тук сме толкова народ се опарили от ферми и магазини че не е истина просто.

Не се изразих павиилно, нито един добър развъдник няма да си прати животинките там.
И аз не знам, как може да си купиш куче без да си прочел нищичко преди това. Аз преди да си взема лабрадорката 1 година и отгоре съм проучвала от къда да се вземе, какви грижи трябва да се полагат и подобни неща.... Не знам просто как се правят такива необмислени покупки/подаръци. Това животно ще е с теб едно 15години..

#17 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 28 February 2014 - 02:27 PM

Nera :)
Е, при нас се случи - аз настоявах за куче, тогава скъпия ми съпруг посочи Лео в зоомагазина и каза:
- Ако ще имаме куче, то ще е точно това, никое друго.
Молих го да ме остави да потърсим развъдник, той се запъна не та не, само това, има много умен поглед, не искам друго.
Сега разбира след всичките дългогодишните болежки на нашия змей че не бе прав, но от друга гледна точка с това количество диагнози в друго семейство нашия пес надали щеше да изкара толкова години...

Но с уточнението съм съгласна - нито един истински добър развъдник няма да даде бебета си в зоомагазин или на прекупвач. Най-малкото защото там смъртността е много висока.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#18 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 28 February 2014 - 09:31 PM

И все пак се чудя какъв процент от потребителите от сайта си купуват животни от развъдници и колко от тях от зоомагазини, борси и по обява. Развъдниците са търговски дружества като всички останали, кое ви кара да мислите, че не биха продали животно за магазин?

#19 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 28 February 2014 - 09:37 PM

Най-малкото магазините търсят да ''заредят'' стока с възможно най-ниска цена :ab_041:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 28 February 2014 - 09:45 PM

Хората това търсят. Аз работя в зоомагазин (преди някой отново да ме е нападнал - не продаваме кучета) и съм потресен хората какво купуват. Например гранули от големите хранителни магазини, защото килото им е 2,80, а при нас най-ниския клас е на 3 лева. Ако по магазините почнат да се зареждат гранули от по 2 лева килото и котето/кучето получи камъни в бъбреците кой ще е виновен? И пак ще се появяват теми от типа "купих гранули от еди кой си магазин и кучето/котето ми се разболя". RC, Pro plan, Eucanuba и другите високи класове сме били луди, че ги продаваме, защото на котката не са й нужни подобни глезотии. Никой не купува животни от зоомагазин вече и затова не ги продаваме.

Една позната, когато имахме налични порчета по 150 лева, си купи от продавалник, защото при нас било скъпо и се оказа, че животинчето й е с 3 крачета! Да, има защо да обвинявате магазините в небрежност, но това никога не бихме си позволили. Съжалявам, ако се отклонявам от темата, но явно никой не го интересуват тези неща.

И последно - аз лично не одобрявам отглеждането на кучета в аквариуми по зоомагазини, защото няма спор, че е нехуманно. И пак казвам, че преди човек да закупи животно е добре да се позаинтересува предварително, защото после се появяват теми от този тип и при свършен факт.

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни