Dog.bg Форуми : Развъдник за хъски - измамници

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Развъдник за хъски - измамници

#41 Потребителят е офлайн   nushcho Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2087
  • Регистрация: 14-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Varna
  • Interests:Животни, архитектура, изкуство, рисуване, фотография, история, музика, пътуване, забавление:)))
  • Skype:

Публикувано: 06 March 2014 - 10:01 AM

Хайде стигнахме до консенсус :smile: , и за да бъда безкрайно ясна аз агитирам хората да си вземат куче от приют, да спасят някоя душица, хъскита там бол(даже по-добри от зоомагазините и продавалниците в интернет), но най-вече агитирам всички да си кастрират кучетата и котките освен ако не са лицензиран развъдник. Това законово е установено в някои държави, но естествено че ако няма контрол от органите на реда и да има такъв закон файда нулева.
asensi_85, не казвайте че никой не вие е разбрал, защото като чета какво пишете и аз мога да си помисля че и вие не сте ме разбрали. Ако искате да дообсъдим темата и всички да се разберем накрая ще организирам една среща на живо, че така всеки неразбран остава по форумите :eyes: Важното е, че всички мислим доброто на животните.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#42 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 06 March 2014 - 10:13 AM

Показване на мнениетоasensi_85, в 05 March 2014 - 10:11 PM, написа:

Показване на мнениетоПетя Кръстева, в 05 March 2014 - 11:49 PM, написа:

asensi_85, фактите говорят повече от драсканията тук - породата сибирско хъски в БГ е съсипана тотално в последните години, заради това, че беше "модерна порода". Погледнете по-горните теми - хъски на 4 месеца тежи 30 кг.!!! Обявите са пълни с бебета за по 50 лева?!?!?! Това ли заслужава тази прекрасна порода? Вместо да се развъждат качествени екземпляри като се внася нова кръв, то тук процъфтяваше зоомагазин търговията.....Нито една порода селектирана през годините не заслужава тази съдба!
А обвинението ти, че агитираме хората да купуват от развъдници, а не от зоомагазини е неоснователна, защото пазар на родословни кучета от породата в БГ няма или ако има е минимален!
Само информативно - средната цена на хубаво куче от породата сибирско хъски в Европа е на цена от 800-1200 евро. Средната цена на родословно куче от породата сибирско хъски в БГ е на цена 300-350 евро!
Никой няма интерес да развъжда при тази ситуация - освен, ако не си луд :ab_041: Развъждането също е труд, за който освен емоция и лудост са необходими и средства...

Породата като порода трябва да бъде уважавана! Труда на селекционера също.....


Абсолютно съм съгласен. И точно това имах предвид с всички постове! Че междудъседското въдене трябва да спре и хората да спрат да се подвеждат по ниските цени на подобни кучета!

Но и продажба по зоомагазините трябва да се забрани със закон. И прекупваческа дейност също, защото много често от зоомагазин или прекупвач после кучета мрат като мухи, има цял един черен списък с такива продавачи, от които пропищя сума ти народ. Да не говорим че масово кучета после не приличат на породата, ако извадят късмета да пораснат а не да умрат от зарази, а ако приличат на породата си катко моя змей, то питайте ме мен колко кихам на ветеринари 11-та година подред и каккъв букет диагнози има любимото ми куче.

Специално хъскита са една от най-пострадалите породи, защото е модерна и всички се влюбват в тези сини очи. Стигна се до абсурд - стопанин на разкошно родословно хъски го убеждаваха че неговото куче е мелез, понеже е с кафяви очи! В тая държава всеки взе да разбира от политика, футбол и кучета, просто паднах когато чух за тази случка. Хората не знаят че освен сините очи или различен цвят, хъскита могат да имат и кафяви и зелени очи. Аз за това още от 5-годишна мъкна дъщеря ми по изложби, да се образова малко, а и е удоволствие за детето.

nushcho
И аз ориентирам хората към осиновяване. Подчертавам ползата от едно възрастно дружелюбно куче в това, че не е бебе да го дондуркаш НО! Винаги обяснявам че осиновяване от приют не е за всеки - доста често кучета там попадат далеч не случайно, а имат като правило здравословен или поведенски проблем, човек трябва да има опит и да е готов за това. Така че осиновяване на възрастно куче не е за всеки... То да беше толкова лесно, ама...
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#43 Потребителят е офлайн   nushcho Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2087
  • Регистрация: 14-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Varna
  • Interests:Животни, архитектура, изкуство, рисуване, фотография, история, музика, пътуване, забавление:)))
  • Skype:

Публикувано: 06 March 2014 - 10:52 AM

Само да вметна, за тези които ще четат това за напред и мислят да осиновяват от приют или спасени от добри хора, пълно е с бебета " кашонковци" и "завръз торбичковци", тоест изхвърлени нежелани кучила в кашони и торбички. Не са само изоставени стари кучета. Ако беше така до някъде щях да съм щастлива защото това ще означава че хората са си кастрирали кучетата и са спрели да им изхвърлят под път и над път нежеланото поколение. Явно много общо съм го казала това "приют", можеби трябваше да кажа кучета и котки от приемни домове и от улицата. Защото бебетата от приютите които имат късмет отиват в приемни домове докато се ваксинират, тези които нямат умират в мъки от парвовероза или гана....... :eg_033:
:ae_085:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#44 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 06 March 2014 - 10:55 AM

Проблемите с бебета обаче са в това, че защо да си осиновяваш нещо, което не се знае какво ще порасне, щом за 50 до 30 лв от Животинския или малко по-скъпо от зоо-магазин можеш да намериш каквато си искаш породоподобна играчка? Ето там е драмата, ето тук удряме на камък, подарявала съм стандартен пудел окраска беж или крем, не знам как се казва правилно при тази порода, като го намерих по обява за 150 лв преди години, то и сега нещата не са по-разрични. Кой ще осиновява кашончо, като може да има нещо като пудел или хъски?(((
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#45 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 March 2014 - 11:20 AM

Показване на мнениетоFuria_S, в 06 March 2014 - 08:55 AM, написа:

Проблемите с бебета обаче са в това, че защо да си осиновяваш нещо, което не се знае какво ще порасне, щом за 50 до 30 лв от Животинския или малко по-скъпо от зоо-магазин можеш да намериш каквато си искаш породоподобна играчка? Ето там е драмата, ето тук удряме на камък, подарявала съм стандартен пудел окраска крем, като го намерих по обява за 150 лв преди години, то и сега нещата не са по-разрични. Кой ще осиновява кашончо, като може да има нещо като пудел или хъски?(((


Така е! Отново стигнахме първо до възпитанието и промяната на ценностната ни система и след това до добре направените, работещи закони с големи санкции. Защото заставянето да спазваш правилата е и като ти се бръкне в джоба...Това важи за всички, включително и за лигитемните развъдници, защото гафове има и там. Като например да заплодиш родословният си мъжкар с не родословно куче срещу заплащане, като т.н. "бели родословия" вече не влизат в правилника на развъдната дейност на клуба....и много други подобни случаи.
User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#46 Потребителят е офлайн   bubata19 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 06-February 14

Публикувано: 06 March 2014 - 11:29 AM

Мислех да си замълча, но започвам да се нервя на расизма, високомерието и тесногръдието, който проявяват някои хора. За Бога, в кой свят живеете? Нима на циганите им е забранено да си имат куче чау-чау??? И колко сме възмутени, че познават породата и имат такова куче.... Че в кой закон за правата на човека пише какво куче имаме право да отглеждаме???
Относно развъдниците - много се радвам, че има такива и че се занимават със селекция, поддържат чистокръвието на породата и прочие. НО, престанете да давате съвети, как да си вземем куче от развъдник. Толкова ли е далече от акъла, че развъдниците в България, които не са много на брой не могат да задоволят търсенето на пазара. Колко развъдника на хъски в България има??? Седем? Двайсет? По 2 кучила на година.... по 5-6 кучета, а те не продават по толкова. Какво е производството за година? 200 кучета? 300? Колко са желаещите да си купят куче???
Ние, които искаме хъски, трябва да чакаме с години, докато ни дойде реда да се сдобием с куче ли???? Това ми напомня на списъците за закупуване на лада и чакане от по 15 години. Живеем в 21 век!!! Нормално е да има всякакъв вид предлагане на пазара. Нека си ги има развъдниците, дай Боже дори да се множат и да могат да покрият търсенето, така ще могат повече хора да си вземат чистокръвно куче. Но ситуацията е съвсем различна на този етап! Първо предлагането не може да задоволи търсенето, второ не всеки може да си позволи сумата, която се иска от развъдник. И моля не коментирайте как цената в чужбина била 800-1200 €, а тук била 300-350 €. Както заплатите ни не са по 2000 - 3000 €, така и кучетата ни няма как да са на "европейска цена". По-лошото е, че много хора не могат да си позволят дори тези 300 € да платят. Затова ще има търговия с животните, както от развъдниците, така и от зоомагазините и междусъседска търговия! Не разбирам защо е това възмущение от страна на някой хора, че други си купуват куче от място, различно от развъдник. Та нима всички вие си купувате чисто нов автомобил от автосалон на 100 километра??? Та нима всички вие имате оригинални картини на велики майстори???
Както има хора, каращи чисто нови мерцедеси, така има и хора каращи стара кола на по 10 години, трета-четвърта ръка. Такива са им възможностите! Същото е и с кучетата - ще има хора с възможности да си купят наистина чистокръвно хъски от чужбина и такива, които ще си купят от съседа. Аз лично ако имах финансова възможност, никога нямаше да си купя куче от български развъдник! Нека не се засягат съвестните развъдници, но има много безсъвестни, които развалят имиджа и на съвестните. На мен лично от развъдник ми предложиха хъски, "родено в България", на "народни цени". За Бога какво означава това? Че родените кучета в България не са чистокръвни ли?
Не ми се впуска в разсъждения на термина "чистокръвен". Накратко - отново "криворазбрана цивилизация". Не може да наречеш едно куче нечистокръвно, само защото няма доказан произход до девето коляно. Едва ли един развъдник, макар и нелегитимен ще тръгне да кръстосва породите, само и само да си докара пари! Как ще си гарантира развъдчика, че ще се родят хъскиподобни кучета, ако кръстоса 2 различни породи?? Лично за мен термина е неправилен, и това че едно куче не е родено от "Луй ХI" и "Виктория III" не го прави нечистокръвно. Кучетата би трябвало да се делят на чистокръвни с доказано родословие, чистокръвни без родословие и мелези. И както се беше изказала една госпожица - с какво ще докажеш, че едно куче е чистокръвно, след като няма родословие, откъде знаеш, че баба му не е била пудел.... Та нали затова са стандартите за породите? Както не може да се роди чисто бяло или чисто черно дете от европеец и негърка, така не може и куче да се роди без да вземе белезите на две различни породи. Друг е въпроса колко е чистокръвно едно куче с доказано родословие.... Това малко ми прилича на спора кое е първо яйцето или кокошката. Но това наистина е друга тема...
В заключение - нека собствениците на чистокръвните хъските не се държат снобски и надменно. Нека престанем да се делим, типично по български на "нашите и вашите". Както има крале със "синя кръв" и обикновени хора, така ще има и кучета - чистокръвни, недоказано чистокръвни и мелези. Както има автосалони за нови и авотсалони за употребявани коли, така ще има и развъдници и зоомагазини. Както има бедни и богати, така ще има и предлагане - на всеки според възможностите му.

#47 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 06 March 2014 - 11:46 AM

Дори не я изчетох тая гневна глупост, само като видях че се говори за "търсене" и "пазара" ми стана ясно за какво иде реч.
Ми значи хората няма да имат ни хъски, ни чау, ако искат куче - ще взимат от приюта, ако искат порода - ще събират пари и ще чакат кучило, при нормални развъдници кучилата са им разписани на опашка чакат хората с години! И така е ПРАВИЛНО и е РЕДНО!
Какъв пазар ви гони през полето, какви коли? Това е ЖИВО същество, и да, на циганин куче не му трябва, каква е тази съдба за едно същество да живее на тавана без да излиза, да смърди цялата къща на урина и фекалии и да яде боклуци от масата??? Това живот ли е? Така ли според вас се гледа едно куче?
Или на верига в двора, като гледам една женска САО през прозореца всеки ден - никога не е пускана от веригата, никога не е играла ни със "стопанин" ни със себеподобните, дадоха я за 1 месец на "училище", върна се все едно бита с лопата.

Всяко куче има нужда от нормален стопанин, но не всеки човек трябва да има куче.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#48 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 06 March 2014 - 11:59 AM

Показване на мнениетоbubata19, в 06 March 2014 - 11:29 AM, написа:

Мислех да си замълча, но започвам да се нервя на расизма, високомерието и тесногръдието, който проявяват някои хора. За Бога, в кой свят живеете? Нима на циганите им е забранено да си имат куче чау-чау??? И колко сме възмутени, че познават породата и имат такова куче.... Че в кой закон за правата на човека пише какво куче имаме право да отглеждаме???
Относно развъдниците - много се радвам, че има такива и че се занимават със селекция, поддържат чистокръвието на породата и прочие. НО, престанете да давате съвети, как да си вземем куче от развъдник. Толкова ли е далече от акъла, че развъдниците в България, които не са много на брой не могат да задоволят търсенето на пазара. Колко развъдника на хъски в България има??? Седем? Двайсет? По 2 кучила на година.... по 5-6 кучета, а те не продават по толкова. Какво е производството за година? 200 кучета? 300? Колко са желаещите да си купят куче???
Ние, които искаме хъски, трябва да чакаме с години, докато ни дойде реда да се сдобием с куче ли???? Това ми напомня на списъците за закупуване на лада и чакане от по 15 години. Живеем в 21 век!!! Нормално е да има всякакъв вид предлагане на пазара. Нека си ги има развъдниците, дай Боже дори да се множат и да могат да покрият търсенето, така ще могат повече хора да си вземат чистокръвно куче. Но ситуацията е съвсем различна на този етап! Първо предлагането не може да задоволи търсенето, второ не всеки може да си позволи сумата, която се иска от развъдник. И моля не коментирайте как цената в чужбина била 800-1200 €, а тук била 300-350 €. Както заплатите ни не са по 2000 - 3000 €, така и кучетата ни няма как да са на "европейска цена". По-лошото е, че много хора не могат да си позволят дори тези 300 € да платят. Затова ще има търговия с животните, както от развъдниците, така и от зоомагазините и междусъседска търговия! Не разбирам защо е това възмущение от страна на някой хора, че други си купуват куче от място, различно от развъдник. Та нима всички вие си купувате чисто нов автомобил от автосалон на 100 километра??? Та нима всички вие имате оригинални картини на велики майстори???
Както има хора, каращи чисто нови мерцедеси, така има и хора каращи стара кола на по 10 години, трета-четвърта ръка. Такива са им възможностите! Същото е и с кучетата - ще има хора с възможности да си купят наистина чистокръвно хъски от чужбина и такива, които ще си купят от съседа. Аз лично ако имах финансова възможност, никога нямаше да си купя куче от български развъдник! Нека не се засягат съвестните развъдници, но има много безсъвестни, които развалят имиджа и на съвестните. На мен лично от развъдник ми предложиха хъски, "родено в България", на "народни цени". За Бога какво означава това? Че родените кучета в България не са чистокръвни ли?
Не ми се впуска в разсъждения на термина "чистокръвен". Накратко - отново "криворазбрана цивилизация". Не може да наречеш едно куче нечистокръвно, само защото няма доказан произход до девето коляно. Едва ли един развъдник, макар и нелегитимен ще тръгне да кръстосва породите, само и само да си докара пари! Как ще си гарантира развъдчика, че ще се родят хъскиподобни кучета, ако кръстоса 2 различни породи?? Лично за мен термина е неправилен, и това че едно куче не е родено от "Луй ХI" и "Виктория III" не го прави нечистокръвно. Кучетата би трябвало да се делят на чистокръвни с доказано родословие, чистокръвни без родословие и мелези. И както се беше изказала една госпожица - с какво ще докажеш, че едно куче е чистокръвно, след като няма родословие, откъде знаеш, че баба му не е била пудел.... Та нали затова са стандартите за породите? Както не може да се роди чисто бяло или чисто черно дете от европеец и негърка, така не може и куче да се роди без да вземе белезите на две различни породи. Друг е въпроса колко е чистокръвно едно куче с доказано родословие.... Това малко ми прилича на спора кое е първо яйцето или кокошката. Но това наистина е друга тема...
В заключение - нека собствениците на чистокръвните хъските не се държат снобски и надменно. Нека престанем да се делим, типично по български на "нашите и вашите". Както има крале със "синя кръв" и обикновени хора, така ще има и кучета - чистокръвни, недоказано чистокръвни и мелези. Както има автосалони за нови и авотсалони за употребявани коли, така ще има и развъдници и зоомагазини. Както има бедни и богати, така ще има и предлагане - на всеки според възможностите му.


С риск да навлезем наистина в расистки спор, ще кажа само едно: Да, със закон трябва да се забрани на циганите (а и не само на тях)да имат псевдопородни кучета. Причините са много. Едно, че не се грижат за тези кучета. Разхождам кучетата си в парка до махалата. Братята "испанци" се моткат с псевдопитбули, хъскиподобни и прочие, 2-3 месеца. След това умитат, защото не са ваксинирани и обезпаразитявани (че от де да знае бат Асан, ко е туй?). Там възрастно куче не можеш да видиш. Късно вечер редовно си правят сбирки за бой между питболоподобните си (които, както вече казах нямат четири месечна възраст). И няма да продължавам, че достатъчно съм отвратена.
Живеем в 21-ви век. Всяко едно нещо в търговията, маркетинга, технологиите и т.н. е по-добро и по-добро от предходното. Само за кучетата е обратното. Вместо на пазара да се предлагат по-добри екземпляри, те стават все по-породоподобни, с все повече болести и наследствени аномалии. КУЧЕТАТА НЕ СА СТОКА!!! Вие защо чакате 25 години, за да си родите бебе??? Що не си "купите" циганче от махалата , когато сте още на 12г.???
И двете ми хъскита са хъскиподобни. На Хес баба му е лайка, а за Джак само можем да гадаем, дали няма НОК в поколенията (заради структирата на тялото). Момчетата си ги обичаме безкрайно, не ни разбирайте погрешно. За нас са най-красивите. Но по ветеринари, само за единия, за една година, се дават средно около 1000лв. Говорих като вас, когато ги взех. Признавам, че бях няивна и невежа, че съм подпомогнала "междусаседско" развъждане в продавалник. Защото сега плащаме, не само с пари (майната им), плащаме с нерви, притеснения, сълзи и много безсънни нощи. Заключението е, че евтиното излиза скъпо - ВИНАГИ!!!

Г-жо/г-жице Бубата, първо се запознайте с термина "чистопородност" преди да хвърляте мозък нахалост. Много сте далеч от истината за дефинициите. Също така, ако нямате учебник по генетика, мога да ви ослужа с един, за да понаучите малко как става Унаследяването на гените в поколенията. Двама бели европейци могат да имат бебе "мулатче", ако на мама бяла европейка, баба й е палувала с дедо черно негърче. В "гугле" може да напишете "доминантни и рецисивни гени" и ще ме разберете.

Хайде със здраве! :beer:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#49 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 March 2014 - 12:03 PM

bubata19 Чакай малко....много бъркаш - аз съм собственик на неродословно хъски с доказан за мен произход!
Пиша от името на тези с безродословните кучета, които искат да се променят и развиват :smile:
Бъркаш и в това, че в България няма достатъчно развъдници - има!!! Нормален пазар в БГ няма !!! Защо ли?!?!?! Защото сме бедни не само от финансова гледна точка, бедни сме и в душите си....
Пишеш това : "Аз лично ако имах финансова възможност, никога нямаше да си купя куче от български развъдник! Нека не се засягат съвестните развъдници, но има много безсъвестни, които развалят имиджа и на съвестните. На мен лично от развъдник ми предложиха хъски, "родено в България", на "народни цени". За Бога какво означава това? Че родените кучета в България не са чистокръвни ли? "
Не мога да повярвам, че това го чета ?!?! Това, че са ти предложили куче на "народна цена" - това ли разваля имиджа на съвестните?!?! Просто масово се гледа "тънкалата" и не се уважава нито породата, нито положения труд....Какво да направи този развъдник /ако е лигитимен разбира се/ след като такива като вас ще отидат и ще си купят болни кучета от зоо-магазин? Естествено, че ще гледа да намали цената - ще отчете загуба, но ще се опита да избере на кучето си добър стопанин...
User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#50 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 06 March 2014 - 12:37 PM

Ако развъдчика вижда, че стопанина е читав, той и без пари може да му даде кученце, с договор за съсобственост, ако знае че стопанина ще гледа кучето както трябва и ще го води по изложби и ще го обучава-възпитава. На мен лично са ми предлагали женска от Москва без пари от ей тази майка http://chow.chow.ru/...pota-zola.shtml
Отказах, защото тази скачка не ме интересуваше. Когато развъдчика вижда че в бъдещия стопанин има потенциал за другар на неговото бебе, разбира се че може да намали цената, стига кутрето да отиде в сигурни ръце. Съседа с родословна кучица я е взел за 600 лева, в магазините са по-скъпи, просто хората видяха че младежа е читав и кучето ще отиде в добри ръце.
така че стига с тези "пазари", някои хора не бива дори кактус да гледат, камо ли куче.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#51 Потребителят е офлайн   nushcho Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2087
  • Регистрация: 14-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Varna
  • Interests:Животни, архитектура, изкуство, рисуване, фотография, история, музика, пътуване, забавление:)))
  • Skype:

Публикувано: 06 March 2014 - 02:30 PM

От къде тръгна до къде стигна хахаха :ab_041: Идеята беше, че сме против зоомагазини защото гледат кучетата в мизерни и нехуманни условия, също и междусъседското че създават едни прекрасни на вид кучета, които един ден не се знае от каква генетична болест ще постардат, и дали ще се родят с 2 или 3 крака. Защото никой не си прави труда да ги изследва преди да ги развъди. А после кой плаща грешките и опитите на тези хора?!?! Който иска да гледа куче стига да се отнася с него като с живо същество, било то циганин или българин. Що за въпрос изобщо? Това че повечето цигани гледат животните по ужасен начин е едно на ръка. За това има зоополиция която да изземва и глобява такива нехайни собственици. За жалост в България няма, но ако един ден има ще доброволствам да се запиша!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#52 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 March 2014 - 10:56 AM

Eто нещо интересно по темата : http://www.vier-pfot...674/page-10934/
User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#53 Потребителят е офлайн   Мидрол Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 423
  • Регистрация: 23-October 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 March 2014 - 03:55 PM

Да--а-м..
Някои съфорумци прекалено се разпалиха. Един размахва пръст, друг размахва метла. Да се забрани това! Да се забрани онова! По-скоро трябва да се спазват законите, наредбите и правилниците. Домашни любимци се продават извън развъдниците, защото ИМА ОГРОМНО ПОТРЕБИТЕЛСКО ТЪРСЕНЕ! И те ще продължат да се предлагат - това е обективната истина! И евтини храни се продават поради същата причина, защото ИМА ОГРОМНО ПОТРЕБИТЕЛСКО ТЪРСЕНЕ! Защо съфорумката-собственик на зоомагазин не направи например първата крачка и не престане да предлага евтини храни, щом според нея са боклуци? Ами защото печели от тях... И със сигурост ще се изнерви, ако изведнъж всички забогатеят, отворят очите си за истината и престанат да ги купуват.
Хем сърби, хем боли, хем иска ми се...
А що се отнася до българите, циганите, занзибарците и трагедиите на нашето общество - това наистина беше върхът на цинизма и странно и жалко е, че само Бубата реагира адекватно, след което беше нападната от всички.
User's Signature

__________________________
________________________

#54 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 07 March 2014 - 08:15 PM

Много повече се печели ако продадеш чувал качествена храна отколкото чувал евтин талаш :smile:
Едно е да продаваш храни,друго е да търгуваш с животи.
Тоя дето ми продаде болно куче няма той да ми го лекува.Поне едни изследвания да беше направил на родителите.
Не е проблема в самото купуване,а в неинформираността какво си купуваш и от къде идва то.Също и как се отглеждат кученцата и техните родители.
На фона на свръхпопулацията в БГ има голям избор от породи в приютите,а и не само породни кученца могат да даряват щастие.
После 90% от хората закупили кученца бегло приличащи на дадена порода ги заплождат и става едно размиване до безкрай.
Ето Ви пример:
http://forum.dog.bg/.../page__st__1100
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#55 Потребителят е офлайн   xael Икона

  • Perfect Stranger
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3662
  • Регистрация: 30-April 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 07 March 2014 - 08:23 PM

Ако хората бяха отговорни и си плащаха таксите за развъждане на "домашни любимци" както си му е закона, нямаше да са толкова много и нямаше всеки ден да се изливат по стените на фейсбук стотици снимки на изгубени, търсещи дом или прегазени хъскита.
User's Signature

Five exclamation marks, the sure sign of an insane mind.
Sindarin Siberian husky kennel

#56 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 March 2014 - 08:36 PM

Показване на мнениетоxael, в 07 March 2014 - 06:23 PM, написа:

Ако хората бяха отговорни и си плащаха таксите за развъждане на "домашни любимци" както си му е закона, нямаше да са толкова много и нямаше всеки ден да се изливат по стените на фейсбук стотици снимки на изгубени, търсещи дом или прегазени хъскита.


:ba_025:
User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#57 Потребителят е офлайн   Attera Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 225
  • Регистрация: 21-May 12
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 March 2014 - 08:58 PM

Показване на мнениетоbubata19, в 06 March 2014 - 11:29 AM, написа:

Ние, които искаме хъски, трябва да чакаме с години, докато ни дойде реда да се сдобием с куче ли????


Ами много е просто. Да кажем, аз искам дадена порода. Искам я, защото съм проучила какво представлява - визия, качества, които би трябвало да притежава, условия, от които има нужда за качествено отглеждане и т.н. Тоест, преценила съм, че тази порода е перфектна за мен и възможностите ми и знам точно защо я искам. Избирам развъдник, чакам няколко месеца (не преувеличавайте с тези години!) и си взимам кучето. "Най-любими" са ми тези, дето крещят "Трябва ми куче спешно!". Че какво му е спешното?! За утре в 9:15ч сутринта ли ти трябва? Защо? Звучи несериозно и никога не давам куче на човек, който ми каже такова нещо. Ако ще го гледаш в следващите 15г, би трябвало да имаш и търпението да го изчакаш няколко месеца да се появи.

Ако не ме устройва - отивам в приюта или разглеждам кой какво спасено подарява и си взимам от там без да чакам толкова.


Показване на мнениетоbubata19, в 06 March 2014 - 11:29 AM, написа:

Не може да наречеш едно куче нечистокръвно, само защото няма доказан произход до девето коляно


Можеш! Наричаш го точно нечистокръвно и непородисто. Наричаш го в най-добрия случай породоподобно. Такова е хъскито за 50лв от обявата в нета, такова е хъскито за 100лв от зоомагазина. Тези са "приличащо на хъски", не "чистопородно хъски". Да, можеш да си вземеш такова за утре и няма да чакаш месеци. И като цена ще ти излезе символично. Ще се примириш с факта, че взимаш породоподобно куче; че има вероятност да не прилича на породата, като порасне; че има вероятност да не се държи по типичния за породата начин; че има вероятност да е със здравословни проблеми; че майка му вероятно гние в някаква помия и се мъчи да роди поредното н-брой кучило, за да си вземеш ти бебе по най-бързия начин, докато умре от тормоз... и след като си ОК с тези неща - да ти е честито кученцето. Но не убеждавай останалите хора, че този избор е нормален.
User's Signature

When the ignorant punish the innocent... it`s called BSL!

#58 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 07 March 2014 - 10:44 PM

Хора, какво ви става с тези примери за хъскита? Човек ще рече, че друга порода няма и на всяка улица има поне по 3 сгазени. При мен в магазина са идвали какви ли не кучета - джак ръсел смес с булонка, ротвайлер с каракачанка, питбул с хъски, питбул с немска овчарка. Да се чуди човек кой с какъв акъл е правил такива мелези. Всяко куче заслужава добър живот, разбира се. И пак казвам, че развъдниците са абсолютно недостъпни за обикновените хора. И да попитам откъде да си купя питбул, след като на Балканите изобщо няма развъдник? И да, подкрепям напълно осиновяването на кучета от приюти :ba_025:

#59 Потребителят е офлайн   xael Икона

  • Perfect Stranger
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3662
  • Регистрация: 30-April 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 07 March 2014 - 11:23 PM

Не знам за всяка улица, но дневно поне по 2-3 снимки на изгубени хъскита се пускат на стената ми във фейсбук и поне веднъж седмично засичам истории за някое сгазено или болно от не знам колко болести, половината от които причинени от безумно "отглеждане", а другата половина - наследствени. Това е като се има предвид, че повече от час не посвещавам на киснене там, така че подозирам, че пропускам още много подобни случаи.

Няколкото посещения в Богров също ме шокираха - цяла отделна клетна пълна единствено и само с хъскита и близки роднини по бащина или майчина линия. Ето точно толкова ни е специална породата - имаме си и специално място....в приюта.

А ако под обикновен човек става въпрос за човек с финансова и психическа невъзможност да издържа сам себе си - тогава и аз съм съгласна, че куче от развъдник би му било напълно недостъпно, но на такъв човек никакво куче не трябва да му се дава, защото много бързо ще стигне до гореспоменатото място (в по-добрия случай).
Но аз вярвам в доброто у хората и смятам, че има и от другите "обикновени" хора, които осъзнават отговорността която взимат с приемането на животно вкъщи и мислят преди да го вземат, а не след това. :md_064:

А иначе, не знам от къде ще си купиш питбул, като в Европа породата не е призната, но това тук е подфорум за хъскита, така че отнеси питанката си в съответната тема. :ba_025:
User's Signature

Five exclamation marks, the sure sign of an insane mind.
Sindarin Siberian husky kennel

#60 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 March 2014 - 11:54 PM

Attera, благодаря!

Показване на мнениетоasensi_85, в 07 March 2014 - 08:44 PM, написа:

И пак казвам, че развъдниците са абсолютно недостъпни за обикновените хора.


Не съм съгласна! Всички развъдници в БГ развъждат на достъпни цени за всеки един, защото стандарта ни е нисък. Ако не можеш да спестиш в случая 350 евро за сибирско хъски, значи не можеш да гледаш след време дете, защото това ще да ти месечните разходи по него или не можеш да мислиш за собствен дом, защото това ще ти е месечната вноска по ипотеката например....Нещата са свързани :smile: Не втълпявайте на хората, че развъдниците са недостъпни - НАПРОТИВ цените са най-ниските в Европа!
Моите наблюдения от продадените ми няколко кучила (90% от които са продадоха в БГ) е че все повече българи искат да си купят кучета от развъдник. За предстоящото кучила имам над 20 човека чакащи за куче (акита ину) на цени около 1000евро - отново 80% са българи. Защото е друго да отидеш на място в развъдника, да видиш условията при които се отглеждат кучетата, да видиш самите родители на живо....Едно дете с баба си дойде с влака чак от Свищов, други дойдоха от Варна, защото развъдника там не им е харесал, един лекар пътува от Хасково поради същата причина.... Друго е когато си купиш куче да продължиш контакта със селекционера, а не той да изчезне в небитието....Друго е някой да носи отговорност за кучето, което ти си купил......Много са различни нещата! Несравними са! Да не говорим за приятелствата и контактите, които се създават - това е страхотно!!!
Рано или късно /мисля, че много скоро/ зоо-магазините в които се продават животни ще приключат своята дейност. Всичко с времето си. Аз вярвам, че макар и бавно вървим напред и се развиваме!
User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни