Dog.bg Форуми : Развъдник за хъски - измамници

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Развъдник за хъски - измамници

#81 Потребителят е офлайн   North face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4588
  • Регистрация: 05-August 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia
  • Interests:siberian husky, akita,amerikan akita pomeran, grooming and handling.

Публикувано: 10 March 2014 - 10:42 PM

Малко се обърках....тук е подфором за хъски и до колкото знам има тема за питбул,може би е по редно да прехвърлите разговорите за тази порода там защото се изгуби смисъла на темата....ако все още има модератори тук може да ви прехвърли мненията в подходящата тема. :rc_036:
User's Signature

Golden Nicol siberan huskies
Качена снимка

Сибирско хъски - истината е повече от две сини очи

#82 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 11 March 2014 - 12:18 AM

Какви са тези обиди по мой адрес и кой ви е позволил да се държите по този начин? Аз още в първото писмо ви отговорих, че съм си ВЗЕЛ КУЧЕ. И благодаря за определението "ТЪРГАШ", което беше абсолютно просташко и извън всякаква нормална коренспонденция. Просто си забранявам да влизам в този форум, тъй като тук в нито една тема няма нормално отношение към хората!

И казах, че развъдника за ред ноус в Гърция е затворен, тъй като В ТОЗИ ФОРУМ в съответната тема така е НАПИСАНО.

#83 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 16 March 2014 - 08:05 PM

Реших и аз да се включа в темата. Имам 2 кучета и котка. Преди да си взема мацата имах един неуспешен опит с "персийско коте" от зоомагазин. Предишното ми коте беше отровено и приятелят ми решил да ме изненада с едно малко бяло пухче. Естествено неориентиран - той отишъл право в зоомагазина и хоп - коте. Всичко хубаво, ама котето на 2рия ден започна да ака кръв, заведохме го на доктор, но на 3тия ден котето умря. Отидох в магазина - не за да си искам 200та лева, а за да кажа на жената, че котето е било заразено и да предупредя за другите котета. Тя каза, че е невъзможно котето да е било болно и че има някаква грешка. Толкова ми беше мъчно, че за 10 дни загубих 2 котета, че изобщо не ми се разправяше.. :eg_033:




Опарих се и втори път. Купих си куче от "развъдник". Поне така се наричаше мъжът, който си размножава кучета, без да се интересува от нищо. Купува - продава и хич не му дреме.. Година и половина лекуване на неясна кожна болест - аз си знам какво ми е. Не мога да подкрепя нито зоомагазините, нито търгашите - за тях закони няма! Но българинът не се ли опари сам - на никой не вярва!


User's Signature

Качена снимка

#84 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 March 2014 - 08:25 PM

Показване на мнениетоanelia_888, в 16 March 2014 - 06:05 PM, написа:

Реших и аз да се включа в темата. Имам 2 кучета и котка. Преди да си взема мацата имах един неуспешен опит с "персийско коте" от зоомагазин. Предишното ми коте беше отровено и приятелят ми решил да ме изненада с едно малко бяло пухче. Естествено неориентиран - той отишъл право в зоомагазина и хоп - коте. Всичко хубаво, ама котето на 2рия ден започна да ака кръв, заведохме го на доктор, но на 3тия ден котето умря. Отидох в магазина - не за да си искам 200та лева, а за да кажа на жената, че котето е било заразено и да предупредя за другите котета. Тя каза, че е невъзможно котето да е било болно и че има някаква грешка. Толкова ми беше мъчно, че за 10 дни загубих 2 котета, че изобщо не ми се разправяше.. :eg_033:




Опарих се и втори път. Купих си куче от "развъдник". Поне така се наричаше мъжът, който си размножава кучета, без да се интересува от нищо. Купува - продава и хич не му дреме.. Година и половина лекуване на неясна кожна болест - аз си знам какво ми е. Не мога да подкрепя нито зоомагазините, нито търгашите - за тях закони няма! Но българинът не се ли опари сам - на никой не вярва!


Кучето от лицензиран развъдник ли сте го взели? Защото много търгаши се наричат също развъдници. Има и такива, които "купуват - продават" както пишете и също са собственици на лицензирани развъдници...
Относно заболяванията - кучетата, както и хората са живи същества, които страдат от болести. Има случаи в които предците са освободени от тазобедрена дисплазия и пак може да се появи бебе с дисплазия "С" например. Случва се....Ролята на лицензираните развъдници е освен чистопородно развъждане е и намаляване до минимум наследствените заболявания при кучетата.
След като пишете, че сте купили куче от развъдник и не сте доволна е добре да напишете и името на развъдника!
User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#85 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 16 March 2014 - 09:03 PM

Цитат

куче от "развъдник". Поне така се наричаше мъжът, който си размножава кучета

Мисля,че анелия_888 има предвид точно търгаш,затова и развъдник е в кавички..То те почти всичките се наричат развъдник сериозно мислейки се за такива и хората се лъжат,че щом на видиш ли имат 10-20 кучета са развъдчици.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#86 Потребителят е офлайн   nushcho Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2087
  • Регистрация: 14-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Varna
  • Interests:Животни, архитектура, изкуство, рисуване, фотография, история, музика, пътуване, забавление:)))
  • Skype:

Публикувано: 22 March 2014 - 05:40 PM

Само изгледайте клипчето заснето в зоомагазин в София. Защо НЕ трябва да се държат животни (кученца, котенца) в аквариуми и НЕ трябва да се продават в зоомагазини. Клипчето е доста невинно в сравнение с това за което говорех малко по - рано в тази тема, но пак ми разхлопа сърцето и насълци очите. :dh_188:
https://www.facebook...&type=2&theater
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#87 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 24 March 2014 - 12:06 PM

nushcho
Гадост... От такива брутални игри по-лабилно куче наистина може да психяса за цял живот. При развъдчика по плашливо куче поне може да избяга от натрапниците някъде, при бездомните кучила на улицата в такава тупаница по-лабилните кутрета се крият и бягат, а тук в затвореното пространство къде да избяга и да се скрие това кутре? И другата крайност също е проблем за психиката в последствие, когато кутрета са заключени в аквариумите сам-самички и после имат проблем със социализация при контакта със себеподобните. Продажбата в зоомагазините на кучета и котки трябва да се забрани със закон.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#88 Потребителят е офлайн   icyland Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 239
  • Регистрация: 26-June 06
  • Gender:Female

Публикувано: 16 April 2014 - 04:41 PM

Здравейте,
Само за информация на тези, които отварят нета и се чудят защо има кучета за 150-200лв и за 600-1000лв.
Ами само да реши един развъдник за заплоди своя женска, той предварително трябва да направи 2 задължителни изследвания: за очни наследственни болести и дисплазия. Та едното струва 40лв. а другото 120лв. със сертификат- не за 20 лв. да го снимаш на някой скенер и после този от скенера да ти каже че ок. Това се прави и за майката и за бащата ако искате да имате поколение с родословие - признато от FCI респективно от BRFK извадено от клуба за дадената порода с печати. Не копие от родословията на майката и бащата- както практикуваха зоомагазините преди и то естественно това не са истинските родителите.
Магазините и борсите дават по един ветеринарен паспорт и не знам какво им обясняват, ама после хората са горди, че имат куче с документи.

Та после си плащате и родословията и ваксините.........та дотук само за идеята да имате бебета, сте назад с доста пари, а и развъдниците не си позволяват да пускат едно и също куче всяко разгонване само и само да ражда, защото това е много лоша репутация и всички други развъдчици ще дискутират неправилно гледане и съсипване на кучета.
Тъй като продаването на кучета от развъдниците не е доходоносно в БГ(ние сме с най-ниските цени на родословни кучета, а всички внасяме кучета от вън, чиято цена е коренно различна), т.е. това не е работа с която можеш да си храниш семейство. Затова и легитимните развъдници, които са ре регистрирали и си плащат членски внос всяка година, са няколко в БГ- не съм ги броила ама на дали имат и 10. Това е хоби и начин на живот!

Та като разгледаме цялата картинка и се позамислим, нещата си идват на мястото, СЕГА остава всеки да направи избора сам за себе си,НО после си носи последствията. За съжаление последствията са многото хъскита в приютите и по улиците.
User's Signature

IcyLand siberians

#89 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 17 April 2014 - 01:51 PM

Цените май не са много актуални, или зависи кой къде си прави изследванията, но както и да е, това не е от голямо значение. За скенера нещо не го разбрах ...
Според мен проблема не е в парите, и това, кое колко струва, защото всеки преценява сам за себе си, (дали ги има и за какво ще ги даде; въпрос на приоритети, въпрос на мислене и възпитание дори). По-скоро проблема е в огромното желание на мнозинството да си разплоди на всяка цена хъскито, без да се информира предварително за какво точно иде реч, как се прави и какви цели има и разбира се и какви последствия.
В моето предишно кучило, което беше преди пет години имаше шест кученца. Две мъжки и четири женски. Към днешна дата, нито мъжките, нито женските са се "развъдили". И това е защото съм обяснила на хората що е то порода, как се опазва, що е то развъждане, що е то селекция и отбор. Нито аз, нито собствениците на тези кучета, желаем да участваме в безразборното плодене на кучета по градинки и полянки. Всеки е оценил това, което има. В случая, това вероятно е просто късмет за мен, че съм дала на такива хора кученцата си. Дай боже всеки развъдчик да намира отговорни и интелигентни собственици за своите кученца.
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

#90 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 April 2014 - 08:10 PM

Няма нищо лошо в развъждането, ако се прави както трябва. Проблема да се стигне до тук според мен е в липсата на информация, възпитание, работещи закони и санкции! Както и друг път съм писала на българина трябва да му се бръкне в джоба за да започне да спазва правилата. Ако имаше солени глоби за всеки решил "по съседски" за заплоди кучето си едва ли ще го направи.
Тези санкции трябва да са в троен размер и за собствениците на развъдници. За заплождане на куче собственост на развъдник с не родословно и създаване на бебета без документи трябва да му се спре развъдната дейност поне за 2 години. При повторно нарушение - без право на развъждане! На кой "бряг ще бъдеш" трябва да ти е ясно от самото начало.
И на вън нещата не са цветущи, но тук в БГ сме направо "за убиване". Парковете са ни пълни с хъскоподобни и всеки втори собственик на такова куче ти обяснява как родословието нищо не значело....Плен абсурд!

И докато ние се подценяваме и приемаме развъждането само като хоби, то в другите страни това си е култура, начин на живот и източник на доход, в което няма нищо срамно, ако се спазват правилата и постоянно се подобрява качеството но произведените кучета.
User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#91 Потребителят е офлайн   Мидрол Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 423
  • Регистрация: 23-October 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 April 2014 - 08:33 AM

Съзнавам, че ще си навлека гнева на част от форумчаните, въпреки че по идея във форума имаме право да изказваме различни мнения и това да не е осъдително, стига тонът ни да е приличен.
Според мен закон за забрана за размножаване не е редно да има. Не е нравствено, не е морално! Имам и други аргументи, по-земни, но понеже утре е Великден, ще кажа само, че Бог се обръща към тварите, които е създал, с думите „плодете се, множете се“, а ние кои сме?
Срещала съм и призиви за тотална кастрация на домашните любимци. Не било вредно, в смисъл, че не съкращавало живота им. Живота им може би не, но променя метаболизма им, променя характера им. Сексуалността е извор на жизненост, природата е толкова очарователно жизнена, именно защото е сексуална! Според мен кастрирането на домашните любимци трябва да става главно по медицински показатели и в никакъв случай не бива да се превръща в норма.
Между другото, Наредбата на Софийската община за собствениците на домашни любимци е доста разумна и добронамерена.
А развъдниците могат - и трябва, разбира се! - да имат свой кодекс, свои правила, наредби и вътрешни санкции, защото те имат определени цели, които трябва да бъдат регламентирани.
Да, бездомните животни, било то кучета, котки, гълъби, че дори и гларуси, които по едно време бяха почнали да тероризират София, са проблем, който трябва да се решава по някакъв начин, но това е друг въпрос. За мене така наречените защитници на бездомните животни са много по-голяма грижа, отколкото междусъседските развъждания. Нито едно мое кученце не е изхвърлено на улицата! Напротив, понеже са родени и израснали в къщата ми, аз ги обичах всичките и се погрижих да ги дам в наистина добри ръце и с всичките им семейства продължавам да поддържам връзка. Те са ми благодарни за прекрасните кучета, и аз съм им благодарна за прекрасното им отношение към тях.
Но излезте навън, поразходете се малко - и няма начин в близкия половин час да не срещнете поне три-четири жени на различна възраст, носещи в найлоново пликче, пластмасова паничка или котленка някакъв вид храна за бездомните животинки. Не говоря за риска да бъдете посипани от някой балкон с кокалки за бедните кученца или залци хляб за нещастните гълъбчета. София е буквално зарита с хранителни отпадъци! Как да не е пълна с бездомни животни от всякакъв вид. Пак добре, че все още мечките не са слезли от Витоша. Представям си какви теории ще предлагат археолозите след хиляда години, като стигнат този пласт, плътно осеян със свински, пилешки и овнешки фосили.
Утре е Великден, цялата следваща седмица ще трябва много плътно да държа кучетата до себе си, защото количеството изхвърлени не в кофите за боклук агнешки кокали ще е огромно!
User's Signature

__________________________
________________________

#92 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 April 2014 - 05:55 PM

Мидрол, тук сме да изразяваме мнение не да се мразим или обичаме :smile:
Ти си страхотен стопанин на своите кучета, както много други потребители тук.
Въпросът е, че има проблем - този проблем е в свръх популацията и многото изоставени кучета от любимата на всички породи сибирско хъски. Причината е в нас хората и разрушителната любов, която стопаните изпитват към своето куче и желанието им да имат малки хубави бебчета на всяка цена....Да, правилно прочетохте - любовта може и да разрушава, тя е сляпа и много често е водена от егоизъм...
След като ние доведохме до тук породата в БГ на нас се пада и да вземем спешни мерки....Не можем да чакаме някой да ни каже какво да правим, или да чакаме да се направят добри закони, които всички да спазваме. Няма време!!! Промяната трябва да започне първо в самите нас.

ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ :smile:
User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#93 Потребителят е офлайн   icyland Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 239
  • Регистрация: 26-June 06
  • Gender:Female

Публикувано: 22 April 2014 - 07:58 PM

Показване на мнениетоHuskypower, в 17 April 2014 - 11:51 AM, написа:

Цените май не са много актуални, или зависи кой къде си прави изследванията, но както и да е, това не е от голямо значение. За скенера нещо не го разбрах ...
Според мен проблема не е в парите, и това, кое колко струва, защото всеки преценява сам за себе си, (дали ги има и за какво ще ги даде; въпрос на приоритети, въпрос на мислене и възпитание дори). По-скоро проблема е в огромното желание на мнозинството да си разплоди на всяка цена хъскито, без да се информира предварително за какво точно иде реч, как се прави и какви цели има и разбира се и какви последствия.
В моето предишно кучило, което беше преди пет години имаше шест кученца. Две мъжки и четири женски. Към днешна дата, нито мъжките, нито женските са се "развъдили". И това е защото съм обяснила на хората що е то порода, как се опазва, що е то развъждане, що е то селекция и отбор. Нито аз, нито собствениците на тези кучета, желаем да участваме в безразборното плодене на кучета по градинки и полянки. Всеки е оценил това, което има. В случая, това вероятно е просто късмет за мен, че съм дала на такива хора кученцата си. Дай боже всеки развъдчик да намира отговорни и интелигентни собственици за своите кученца.

Охххх, колко се чудех дали да ти отговоря точно на теб. Ти точно си отговорник развъдна дейност на клуба Сибирско хъски (от който клуб се отписах, тъй като бях член на трите клуба създавани някога в БГ за последните 14-15 години и се отвратих от всички манипулации и други, които ми се случиха)!
Цените са си абсолютно точни, точно ти отговорника на клуба ме прати в клиника "Син Кръст" за едното изследване и при др. Борисов за другото. Писна ми от долнопробни лъжи - когато пишеш нещо по форумите гледай поне да е вярно, не да манипулирате и да се карате на хората, които просто имат кучета и търсят приятели по интерес- нещо, което по идеа е и смисъла на клубовете по породи.
А заразвъждане на твоето последно кучило - има други неща, които възпрепядстваха това да се случи- едва ли искаш да ги пиша тук.
User's Signature

IcyLand siberians

#94 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 24 April 2014 - 11:04 AM

Извинявам се за офтопика на потребителите тук, но icyland само припомням да видиш заглавието на темата на дискусия тук, която ти обръщаш в нещо съвсем друго. Не очаквах, че точността на тези цени изведнъж може да стане толкова голям проблем, че чак да бъда обвинена в лъжа.
Както и да е, преди да ме обвиниш в лъжа, е добре да си направиш справка с актуалните цени, които поне са обявени в съответните сайтове и не съм ги измислила аз.
Ето ги син кръст , клиника Нова , Д-р Борисов няма публикуван ценоразпис :md_064: , но и там прегледа плюс заключението по последната информация, която имам не е 40 лева. Също така, като някога "съм те пращала" да си правиш изследвания, това не е било нито тази, нито миналата година, за да са актуални цените от тогава. Освен това, за членове на клуба има договаряни отстъпки тук-там, така че цените са по-различни. Кой сега е лъжеца?!
Имам и едно предложение - ако искаш да разкажеш за клубовете, и/или твои собствени личностни отношения, решения, избор и т.н. можеш да отвориш такава тема, за да не обръщаш в друга посока дискусиите в темите.
Имам и една молба: ако решиш да разказваш нещо за мен, личния ми живот, кучета, решения, избор, успехи / неуспехи и т.н., моля те да се позоваваш на събития / действия, на които си присъствала лично (видяла с очите си) и да описваш и предаваш мои думи, също лично чути от теб (а не преразказани през 3-4 човека на развален телефон с украсени фантастики и наместен с въображение пъзел). Защото на мен също ми е писнало от долнопробни лъжи, измишльотини, преиначени и нагодени са случая неверни и нереални фантастики.

Цитат

А заразвъждане на твоето последно кучило - има други неща, които възпрепядстваха това да се случи- едва ли искаш да ги пиша тук.


Не, напротив нямам нищо против да го напишеш ако искаш! Каквото и да е, дано си осведомена правилно от първоизточника, защото не си присъствала със сигурност. (ако става въпрос за К кучилото, защото дори това не знам) Искам да да видя как ще се постараеш, и какво е това, толкова страшното, или тайното, което едва ли искам да бъде написано тук! :rc_036: Надявам се да изложиш най-вече достоверна информация, защото в противен случай (ако въобще го приема сериозно), ако мога така да се изразя, мога да ти потърся сметка за това. (т.е. добре е да разполагаш с някакви доказателства, нещо черно на бяло или поне инфо от първоизточник; пряк свидетел ... собственици / съсобственици на кучетата, защото си го написала в множествено число, а за играта развален телефон вече говорих)

п.с. Иначе, ако трябва да бъдеш точна - последното ми родено кучило беше преди 4 месеца и не е било възпрепятствано да се случи от нещо тайно.

----

А по темата към Мидрол и Петя Пръстева ще напиша по-късно, че дойде обедно време.
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни