Dog.bg Форуми : Говорилня

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (405 Страници) +
  • « Първа
  • 274
  • 275
  • 276
  • 277
  • 278
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Говорилня

#5501 Потребителят е офлайн   xael Икона

  • Perfect Stranger
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3662
  • Регистрация: 30-April 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 14 May 2010 - 02:21 PM

Не мисля, че ритането е най-добрия вариант. Най-малко насъсквам още повече другото куче. И не се знае дали ще нацеля него или мойто животно.
User's Signature

Five exclamation marks, the sure sign of an insane mind.
Sindarin Siberian husky kennel

#5502 Потребителят е офлайн   Athanna Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 642
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Букурещ, Румъния
  • Interests:Интереси: древни езици и култури, литература, свирене на пиано, пеене, музика, писане (поезия и кратки форми), short movies making, фотография, фотообработка, рисуване, танцуване, white sensations, джаз, цветя и животни
  • Skype:

Публикувано: 14 May 2010 - 02:34 PM

Цитат

Аз лично ако някое само се приближо до моето почвам с шутовете, въобще не ги чакам дори да скочат на моя



Тук май си малко брутален - дали имаш предвид, че доста от стопаните на агресивни породи имат възможност да отвърнат с Качена снимкаправо в бутчетата на Джонито и въобще не би им тръпнало окото.
Всеки си мисли, че такова нещо не би му се случило, докато...
Палка, хмм. Това отново подбужда агресия... Дори ако те видят с палка, е твърде възможно да ти навлекат проблеми нарочно. Според мен. Българските големци лесно се провокират и изпитват желание да се "взаимомерят". Някои представители на JulyVell са доста храбри и такива начинания обикновено са опаснички (Huskypower има известен опит с малоумници с оръжия).
Тук, в Букурещ, е забранено да се пускат кучета свободно по парковете. Има паркове, където на входа те спират и дори не ти позволяват да влезеш. Те са за майки и деца, за пенсионери или влюбени, whatever. Има други, в които е позволено, но на повод. И аз държа на повод, тъй като знам, че в противен случай, си нося отговорност за последствията (Politia Comunitara дебнат). Пускат се dogo-та и питове в загражденията и обикновено, ако идва друго куче, стопаните лесно се спогаждат и/или взаимоизчакват кой ще ползва заграждението. Да не говорим, че на едно място има повече от едно заграждение, точно с тази цел. Друга съществена разлика е, че независимо колко прекрасен големец си и колко златни са ти ръчичките, трябва да чистиш след себе си. Общината ти дава торбички безплатно ето от тези автомати:
Прикачена снимка

и полицията те проверява (в рамките на 2 седмици ме спират два пъти), като трябва винаги да имаш в себе си 2 броя. Дори е нарисувано как се ползва.
Прикачена снимка

Дали е регистрирано кучето, не ги интересува толкова.

В заключение, струва ми се, че някой трябва да сложи нещата в подобен ред и в България ...
User's Signature

The best compliment they made me ever, is that we look very much alike with my dog.
~Athanna

#5503 Потребителят е офлайн   Meto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 17-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Момчилград
  • Skype:

Публикувано: 14 May 2010 - 02:52 PM

Автоматите ще будат за отрицателно време счупени и преместени в вторични суровини! Както става с малките кошчета за боклук! Истината е че манталитета ни куца и то ДОСТА! Лесно е да обвиняваме държавата за щяло и нещяло (нали все пак някой трябва да е пред топа :md_064: ), но като не се промени начина на мислене трудна работа. Тва със шутовете малко смешно ми се стори :) най много да си изпросиш два три шева. Аз като видя чуждо куче да идва към нас взимам моите между краката ми държа ги на късо и гледам какво ще прави другото куче. По удачно било да се да се нахвърлиш върху дургото куче и да го повалиш да не му дадеш възможност да напада от колкото да му влезнеш със шутове. Е все пак тва си е крайна мярка за сигурност ако се прецени, че наистина ще напада.
User's Signature

Which is harder? To raise a child or train a dog? The child can talk and tell what he wants. Although this may not be displeased by what you do about him! The dog can not speak, to say what he wants. But this is not a barrier to retain his overwhelming love and respect to you! For a your dog you will be always best of best.

#5504 Потребителят е офлайн   hrisi14 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 567
  • Регистрация: 16-March 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 May 2010 - 03:09 PM

Показване на мнениетоAthanna, в 14 May 2010 - 12:39 PM, написа:

Цитат

Аз лично ако някое само се приближо до моето почвам с шутовете, въобще не ги чакам дори да скочат на моя



Тук май си малко брутален - дали имаш предвид, че доста от стопаните на агресивни породи имат възможност да отвърнат с Качена снимкаправо в бутчетата на Джонито и въобще не би им тръпнало окото.
Всеки си мисли, че такова нещо не би му се случило, докато...
Палка, хмм. Това отново подбужда агресия... Дори ако те видят с палка, е твърде възможно да ти навлекат проблеми нарочно. Според мен. Българските големци лесно се провокират и изпитват желание да се "взаимомерят". Някои представители на JulyVell са доста храбри и такива начинания обикновено са опаснички (Huskypower има известен опит с малоумници с оръжия).
Тук, в Букурещ, е забранено да се пускат кучета свободно по парковете. Има паркове, където на входа те спират и дори не ти позволяват да влезеш. Те са за майки и деца, за пенсионери или влюбени, whatever. Има други, в които е позволено, но на повод. И аз държа на повод, тъй като знам, че в противен случай, си нося отговорност за последствията (Politia Comunitara дебнат). Пускат се dogo-та и питове в загражденията и обикновено, ако идва друго куче, стопаните лесно се спогаждат и/или взаимоизчакват кой ще ползва заграждението. Да не говорим, че на едно място има повече от едно заграждение, точно с тази цел. Друга съществена разлика е, че независимо колко прекрасен големец си и колко златни са ти ръчичките, трябва да чистиш след себе си. Общината ти дава торбички безплатно ето от тези автомати:
Прикачен файл 2321.jpg

и полицията те проверява (в рамките на 2 седмици ме спират два пъти), като трябва винаги да имаш в себе си 2 броя. Дори е нарисувано как се ползва.
Прикачен файл 2123.jpg

Дали е регистрирано кучето, не ги интересува толкова.

В заключение, струва ми се, че някой трябва да сложи нещата в подобен ред и в България ...

Athanna :we_070: И аз съм на това мнение! Мечтая за такъв ред и тук! Незнам дали четеш раздяла на форума - Новини, събития и коментар - всички хора притежаващи кучетата са се хванали за главите - ЗАБРАНИ, ГЛОБИ, НАРЕДБИ, а ПРАВА - НЕ! Смятам, че всички ще спазваме наредбите, ако имаме и условия за това. Дано скоро има развитие в положителна насока за нас, които обичаме животинките си и се грижим за тях!

#5505 Потребителят е офлайн   Athanna Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 642
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Букурещ, Румъния
  • Interests:Интереси: древни езици и култури, литература, свирене на пиано, пеене, музика, писане (поезия и кратки форми), short movies making, фотография, фотообработка, рисуване, танцуване, white sensations, джаз, цветя и животни
  • Skype:

Публикувано: 14 May 2010 - 03:43 PM

Цитат

Лесно е да обвиняваме държавата за щяло и нещяло (нали все пак някой трябва да е пред топа Качена снимка ),


Ами аз може да съм с различно мислене, както и повечето хора, които пишат тук, но като няма как да го приложа, какво ? Качена снимка
Да, аз имам избор какво да правя с кучето си, когато съм в София. Да я пусна да тича, или да е на повод. Ако избера първото, рискувам тя да бъде в опасност. Ако избера второто, знам, че това животно не би живяло повече от 8-10 години. Как да си предпазя кучето? Ами ако утре остане без око, ухо и т.н., както е писала xael... Как да я предпазя? Разбира се, от всички тези случай, би следвало да обвинявам само себе си и само аз да съм пред топа... Разбира се, че не мога да обясня на хората, които ми правят скандал заради свободата на моето куче, че това е социален проблем. Разбира се, че стискам зъби и най-учтиво им казвам "Извинете, ще си взема бележка", ако Ериан размаха опашка и се опита да се радва на някой, който само това чака и започва да крещи. Разбира се, че ще стискам зъби и ще треперя, защото отговорността си е моя. И разбира се, че ще си мълча, докато общинските места по парковете някак си странно се превръщат в кафенета, молове, казина и стрип. барове (напр. този бар на П.Славейков). От това всъщност излзиат добри пари.

hrisi14 - дано наистина ... Качена снимка
User's Signature

The best compliment they made me ever, is that we look very much alike with my dog.
~Athanna

#5506 Потребителят е офлайн   VaLk0v Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 131
  • Регистрация: 06-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Гр. Бургас

Публикувано: 14 May 2010 - 04:32 PM

Здравейте,
вчера сложих на моя капки за кърлежите (на адвантикс този път). Да го сресвам ли днес или да изчакам 2-3 дена заради капките ?
И на 14.07.2009 ни е сложена годишната ваксина на Eurican. Въпросът ми е кога да отида за новата. Дали на 14.07.2010 или да отида няколко седмици или един месец по-рано ?
Какво ще ме посъветвате ?



Знам, че подхода ми не е правилен и кучетата не са виновни - да така е. Но нямам намерение да чакам или гледам как другото животно скача върху моето (тук е момента да вметна, че моя куч е винаги вързан, следователно ако стане схватка с чуждо куче мисля, че другото невързано куче е виновно, поправете ме ако греша). Ставал съм свидетел на много грозни сцени между животни, нямам намериние и аз да вляза в такава.
User's Signature

JulyVell's Johnnie Walker - Red Label Owner

#5507 Потребителят е офлайн   Spikes Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 157
  • Регистрация: 14-February 10
  • Location:Варна

Публикувано: 14 May 2010 - 04:40 PM

Показване на мнениетоAthanna, в 14 May 2010 - 02:39 PM, написа:

Цитат

Аз лично ако някое само се приближо до моето почвам с шутовете, въобще не ги чакам дори да скочат на моя



Тук май си малко брутален - дали имаш предвид, че доста от стопаните на агресивни породи имат възможност да отвърнат с Качена снимкаправо в бутчетата на Джонито и въобще не би им тръпнало окото.
Всеки си мисли, че такова нещо не би му се случило, докато...
Палка, хмм. Това отново подбужда агресия... Дори ако те видят с палка, е твърде възможно да ти навлекат проблеми нарочно. Според мен. Българските големци лесно се провокират и изпитват желание да се "взаимомерят". Някои представители на JulyVell са доста храбри и такива начинания обикновено са опаснички (Huskypower има известен опит с малоумници с оръжия).
Тук, в Букурещ, е забранено да се пускат кучета свободно по парковете. Има паркове, където на входа те спират и дори не ти позволяват да влезеш. Те са за майки и деца, за пенсионери или влюбени, whatever. Има други, в които е позволено, но на повод. И аз държа на повод, тъй като знам, че в противен случай, си нося отговорност за последствията (Politia Comunitara дебнат). Пускат се dogo-та и питове в загражденията и обикновено, ако идва друго куче, стопаните лесно се спогаждат и/или взаимоизчакват кой ще ползва заграждението. Да не говорим, че на едно място има повече от едно заграждение, точно с тази цел. Друга съществена разлика е, че независимо колко прекрасен големец си и колко златни са ти ръчичките, трябва да чистиш след себе си. Общината ти дава торбички безплатно ето от тези автомати:


и полицията те проверява (в рамките на 2 седмици ме спират два пъти), като трябва винаги да имаш в себе си 2 броя. Дори е нарисувано как се ползва.


Дали е регистрирано кучето, не ги интересува толкова.

В заключение, струва ми се, че някой трябва да сложи нещата в подобен ред и в България ...


Когато ходя на разходка си вземам винаги 2 торбички (макар, че кучето ми си върши работата веднъж), но то обича да ходи да си върши работата в тревата, как да го почиствам, като тревата е толкова висока, че кучето се скрива?(64-5 см височина), ако вляза аз, сигурно ще ми е до кръста.

#5508 Потребителят е офлайн   hrisi14 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 567
  • Регистрация: 16-March 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 May 2010 - 05:49 PM

Хора, внимавайте утре!

"Утре, 15 май, инспектори и служители на СДВР ще обходят част от най-посещаваните градски паркове и градинки. Проверката ще обхване спазването от страна на гражданите на редица забрани, установени с наредбата за чистота, за домашните любимци и за зелената система. * Обект на особено внимание от страна на екипите ще бъдат граждани с домашни любимци с оглед изискванията на наредбата те да бъдат разхождани на указаните места с необходимите придружаващи документи. При повечето от тези нарушения санкциите са от 50 до 500 лв.
...
Проверката ще започне в 9,00 часа сутринта и ще обхване следните паркове:
Градската градина пред Народния театър
Градинката при Руската църква
Градинката при Кристал
Борисовата градина
Южния парк
Парк Владимир Заимов
Северен парк
Западен парк в частта му в район Илинден
Градинката Света Троица.
Проверки ще има и в други райони и паркове на София, съгласно графиците на районите инспекторати.
...."

#5509 Потребителят е офлайн   Tali Икона

  • EVERLASTING
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2184
  • Регистрация: 22-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Монтана
  • Skype:

Публикувано: 14 May 2010 - 06:38 PM

Показване на мнениетоVaLk0v, в 14 May 2010 - 04:37 PM, написа:

Знам, че подхода ми не е правилен и кучетата не са виновни - да така е. Но нямам намерение да чакам или гледам как другото животно скача върху моето (тук е момента да вметна, че моя куч е винаги вързан, следователно ако стане схватка с чуждо куче мисля, че другото невързано куче е виновно, поправете ме ако греша). Ставал съм свидетел на много грозни сцени между животни, нямам намериние и аз да вляза в такава.


Това не пита да ти кажа. Нямаш особен избор.
Както си стоите на поляната или се разхождате изведнъж отнякъде си се появява куче, два пъти колкото твоето и започва да ръмжи на твоето, обикаля ви, дебне... Какво правиш? Риташ го? То ти изръмжава... и твоето куче се хвърля да те защитава и боя пак е станал...
2* Слагаш товето под коляното си (както трябва да се прави принципно) и какво? Поне моето не стои мирно и кротко както съм го оставила, ами се опитва да ни защити...

От зимата, та досега се започна един цикъл от все нови и нови улични, "изпуснати" домашни (питбули, ротове, БОК-ве, НОК-ве, преди половин месец имаше и Стаф разхождащ се свободно и без надзор пред къщата ми...). Какво да направя аз, дето съм 45 кила едва, за да опазя себе си, та и моето куче? Защо някой не си изпусна пинчера или пекинеза?
Та така VaLk0v, и аз си мислех, че няма да ми се случи подобно нещо, а то се случи и не само веднъж!

#5510 Потребителят е офлайн   North face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4588
  • Регистрация: 05-August 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia
  • Interests:siberian husky, akita,amerikan akita pomeran, grooming and handling.

Публикувано: 14 May 2010 - 11:14 PM

Показване на мнениетоhrisi14, в 14 May 2010 - 03:54 PM, написа:

Хора, внимавайте утре!

"Утре, 15 май, инспектори и служители на СДВР ще обходят част от най-посещаваните градски паркове и градинки. Проверката ще обхване спазването от страна на гражданите на редица забрани, установени с наредбата за чистота, за домашните любимци и за зелената система. * Обект на особено внимание от страна на екипите ще бъдат граждани с домашни любимци с оглед изискванията на наредбата те да бъдат разхождани на указаните места с необходимите придружаващи документи. При повечето от тези нарушения санкциите са от 50 до 500 лв.
...
Проверката ще започне в 9,00 часа сутринта и ще обхване следните паркове:
Градската градина пред Народния театър
Градинката при Руската църква
Градинката при „Кристал”
Борисовата градина
Южния парк
Парк „Владимир Заимов”
Северен парк
Западен парк – в частта му в район „Илинден”
Градинката „Света Троица”.
Проверки ще има и в други райони и паркове на София, съгласно графиците на районите инспекторати.
...."


Отврат ще ни съсипят почивните дни :dry: то и всичко да имаш пак се заяждат това е точно като контролите в градския транспорт....планувах Южния парк но сега категорично отпада. :zz_020:
User's Signature

Golden Nicol siberan huskies
Качена снимка

Сибирско хъски - истината е повече от две сини очи

#5511 Потребителят е офлайн   Athanna Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 642
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Букурещ, Румъния
  • Interests:Интереси: древни езици и култури, литература, свирене на пиано, пеене, музика, писане (поезия и кратки форми), short movies making, фотография, фотообработка, рисуване, танцуване, white sensations, джаз, цветя и животни
  • Skype:

Публикувано: 14 May 2010 - 11:23 PM

Цитат


Защо някой не си изпусна пинчера или пекинеза?




Ми, защото са на една хапка Качена снимка

Качена снимка


User's Signature

The best compliment they made me ever, is that we look very much alike with my dog.
~Athanna

#5512 Потребителят е офлайн   neznainata Икона

  • Just a dream
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1368
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 May 2010 - 11:35 PM

Хора, помагайте. Бела скъса нашийника си (душач, тип алпийско въже, абсолютно здрав), а преди 2-3 часа счупи "езичето" на карабината на повода! Вече не знам с какво да я водя! Нашийника и повода бяха "комплект" и не са от някоя от незнайните китайски фирми (но не помня вече от коя фирма бяха). Чудя се дали Rogz ще издържат на АБСОЛЮТНО НЕВМЕНЯЕМО ЛУДО куче хъски, 16 кила с мокра козина (е, добре де, и без нея е толкова), имате ли впечатления? Препоръчайте ми издръжливи нашийници и поводи, моля...
User's Signature

Качена снимка
Doesn't matter.

#5513 Потребителят е офлайн   Spikes Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 157
  • Регистрация: 14-February 10
  • Location:Варна

Публикувано: 15 May 2010 - 12:33 AM

Че колко се дърпа, че ги къса?
Моят се дърпаше като полудял, докато не почна да се опитва да повръща от дърпане, и от 2 дни е със строг нашийник
Много е послушен от тогава :Д

#5514 Потребителят е офлайн   Athanna Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 642
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Букурещ, Румъния
  • Interests:Интереси: древни езици и култури, литература, свирене на пиано, пеене, музика, писане (поезия и кратки форми), short movies making, фотография, фотообработка, рисуване, танцуване, white sensations, джаз, цветя и животни
  • Skype:

Публикувано: 15 May 2010 - 09:34 AM

Показване на мнениетоneznainata, в 14 May 2010 - 11:40 PM, написа:

Хора, помагайте. Бела скъса нашийника си (душач, тип алпийско въже, абсолютно здрав), а преди 2-3 часа счупи "езичето" на карабината на повода! Вече не знам с какво да я водя! Нашийника и повода бяха "комплект" и не са от някоя от незнайните китайски фирми (но не помня вече от коя фирма бяха). Чудя се дали Rogz ще издържат на АБСОЛЮТНО НЕВМЕНЯЕМО ЛУДО куче хъски, 16 кила с мокра козина (е, добре де, и без нея е толкова), имате ли впечатления? Препоръчайте ми издръжливи нашийници и поводи, моля...


Ау, че познато... Значи да си имам на ум какво може да се случи... А случвало ли ти се е да не можеш да си движиш пръстите сутрин? Защото при мен се случва Качена снимка
User's Signature

The best compliment they made me ever, is that we look very much alike with my dog.
~Athanna

#5515 Потребителят е офлайн   neznainata Икона

  • Just a dream
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1368
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 May 2010 - 10:49 AM

И аз се замислям за строг нашийник. Днес беше направо ужасна... Не знам какво е правила с нашийника, че да го скъса, не се е дърпала чак толкова, но е факт. Трябва ми някой като Сизър Милан да ми даде насока и съвет къде бъркам, че направо...
Athanna, случвало ми се е .. за съжаление ;]
User's Signature

Качена снимка
Doesn't matter.

#5516 Потребителят е офлайн   Athanna Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 642
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Букурещ, Румъния
  • Interests:Интереси: древни езици и култури, литература, свирене на пиано, пеене, музика, писане (поезия и кратки форми), short movies making, фотография, фотообработка, рисуване, танцуване, white sensations, джаз, цветя и животни
  • Skype:

Публикувано: 15 May 2010 - 11:47 AM

Показване на мнениетоneznainata, в 15 May 2010 - 10:54 AM, написа:

И аз се замислям за строг нашийник. Днес беше направо ужасна... Не знам какво е правила с нашийника, че да го скъса, не се е дърпала чак толкова, но е факт. Трябва ми някой като Сизър Милан да ми даде насока и съвет къде бъркам, че направо...
Athanna, случвало ми се е .. за съжаление ;]



Вчера професионалн треньор ме посъветва същото - каза ми да взема строг нашийник, като каза първите 1-2 дни да го нося с шиповете навън, за да може кучето да я възприеме като нещо нормално, без да се стряска изведнъж. Показа ми едно от кучетата си - сетер. Наистина, не изглеждаше да има проблем с козината. Ама аз все се кося, мислейки си, че скубе козината. От друга страна, сутрин наистина не мога да си движа ръцете (сега е с душач на Ферпласт). Е, много ме болят пръстите... Забелязвам, че ако предния ден е имала кратка разходка, нямам болки в ръцете. От трета страна, искам да й взема нормална каишка от плат/текстил, за да мога да пришия към нея противоблъхната/кърлежната и така да не й се мачка козинката когато е вкъщи... Направо... Качена снимка
User's Signature

The best compliment they made me ever, is that we look very much alike with my dog.
~Athanna

#5517 Потребителят е офлайн   VaLk0v Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 131
  • Регистрация: 06-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Гр. Бургас

Публикувано: 15 May 2010 - 01:23 PM

Джони кара вече сигурно 1 година на строг нашийник. Много ме дърпаше и нон-стоп имах болки в рамената и минах на такъв нашийник.
Преди него бях пробвал с един душач, ама то това наистина си е душач - като ме дърпне един душача се стяга и после няма пускане - и да ме дърпа и да не ме дърпа душача така го е стиснал, че не можеше дори да диша. От там минах на строг нашийник - единствения минус, е вратът му стана сив от този нашийник и козината му стана спластена там.
Опитах се да му направя снимка, за да ви покажа но камерата на телефона е с кофти качество и не се вижда ясно мястото.
User's Signature

JulyVell's Johnnie Walker - Red Label Owner

#5518 Потребителят е офлайн   North face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4588
  • Регистрация: 05-August 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia
  • Interests:siberian husky, akita,amerikan akita pomeran, grooming and handling.

Публикувано: 15 May 2010 - 01:43 PM

Строгия нашийник е ужасно нещо....маже смаска по козината, къса козина и определено е по лесният начин за обучение въпроса е ,че е доживот. Според мен е добре реално да се наблегне на комадата " Ред или редом " тя наистина работи и куче от душач не се е удушило още. Нашата хендлерка е 50кг с мокри дрехи но успява да контролира по три хтскина едновременно на разходка с тази команда.Понякога човек трябва да бъде насотоятелен и строг с месеци с тази команда и тя определено работи. Не ми се вярва да съм по силна физически от стопанина на Джони но аз спокойно си водя по две или три хъскита на разходка но не ги оставям да ме отвеят. Винаги като излизаме от нас те са супер енергични, тичат " беснеят " и се дърпат но когато тръгнем към парка има команда редом, ако трябва повторена 100 пъти за 10минути колкото тряб толкова + корекция с повода и душача при всяко дърпане.
User's Signature

Golden Nicol siberan huskies
Качена снимка

Сибирско хъски - истината е повече от две сини очи

#5519 Потребителят е офлайн   Spikes Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 157
  • Регистрация: 14-February 10
  • Location:Варна

Публикувано: 15 May 2010 - 02:04 PM

North face, разбирам, че строгият нашийник не е полезно нещо и за кучето, и за стопанина.
Но моето куче навън изобщо отказва да слуша, мъчих се да го науча на редом много дълго време, но просто другите неща по земята са му по-интересни(клечка, тревичка, и други такива неща)
Вкъщи е перфектното куче, послушно, стои си на дивана и не пречи, но от 10 минути разходка се изморявам доста.
Надявам се една-две седмици със строг нашийник да спре да се дърпа, а след това ще мина на обикновен нашийник, само дано не започне пак да с дърпа.

#5520 Потребителят е офлайн   VaLk0v Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 131
  • Регистрация: 06-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Гр. Бургас

Публикувано: 15 May 2010 - 02:41 PM

Проблема при мен е друг.
Не успях да си науча кучето на най-важната команда "ела". Затова и не го пускам никъде и вечно сме на повод - предпочитам да го вържа, отколкото да го изгубя някъде.
Затова и ми е трудно да го разхождам с обикновен нашийник, винаги се дърпа. Когато обикаляме само аз и той проблеми нямам. Не ме дърпа и ме слуша каквото му кажа. Но присъединя ли се към другите кучкари Джонито става друго куче - почва да ме дърпа, да бърза и т.н. Предполагам иска да бяга с другите кучета ...
Когато съм с обикновен нашийник винаго мога да го ударжа, колкото и силно да дърпа, просто ми е дискомфортно и ми става неприятно да се разхождам с кучето си. От друга страна и ми е неудобно (чиста доза срам) когато почне да ме дърпа като някакво магаре и едва ли не аз съм "безсилен и тичкам" подир гъза му.
User's Signature

JulyVell's Johnnie Walker - Red Label Owner

  • (405 Страници) +
  • « Първа
  • 274
  • 275
  • 276
  • 277
  • 278
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни