Dog.bg Форуми : обилно падане на козината

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

обилно падане на козината Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   tihomirstoqnovv Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 01-March 14

Публикувано: 01 March 2014 - 04:17 PM

Здравейте,на всички,нов съм в сайта и за това предварително се извинявам,ако има вече тема за падането на козината(ако е така моля някой да ми изпрати линк, защото от един час ровя и нищо).Имам френски булдог на 2години(бял-чувал съм,че белите си имат повече проблеми,така ли е според вас???) и страшно много му пада козината,май за двете години,който го имам само за месец беше спряла,защото тогава му давах рибено масло и действаше,но след като го спрях пак започна да пада и после вече дори и то не действаше.Ходих на поне 4 ветеринари,те едни изследвяния едни инжекции едни мазила едно чудо и в крайна сметка само 4-5 дневен ефект и то не всеки път .Не искам да обидя някой ветеринар,ako чете това,но просто ветеринарната медицина не е доразвита,най-меко казано,не може да лекуваш синузит с аналгин,ще облекчи болката, но проблема остава.Ако някой знае нещо по въпроса,моля да сподели.
Приятен ден на всички!

#2 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 01 March 2014 - 07:44 PM

С какво го храните?

#3 Потребителят е офлайн   tihomirstoqnovv Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 01-March 14

Публикувано: 01 March 2014 - 09:25 PM

Показване на мнениетоasensi_85, в 01 March 2014 - 07:44 PM, написа:

С какво го храните?

на роял канин за средни породи,преди ядеше специалната им храна за френски булдог на роял канин,но той е доста капризен и спря да я яде и вече му даваме и от това което ние ядем,че иначе ще умре от глад ;)Ветеринарите казват,че от домашната храна им пада козината,пробвал съм да го храня и само с гранули,но няма ефект

#4 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 01 March 2014 - 09:32 PM

Да, домашната храна не може да осигури всички необходими витамини и минерали. Заведете го на ветеринар. Може да е авитаминоза, гъбички, недай си боже краста.

#5 Потребителят е офлайн   cvetyhinkova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 02-January 14

Публикувано: 12 March 2014 - 07:56 PM

Козината на петна ли пада и основно по кои части на тялото?Сърби ли го и чеша ли се много?Не съм професионалист,но и аз минах по вашия път.Сега слава Богу е добре и вече има козина.

#6 Потребителят е офлайн   tihomirstoqnovv Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 01-March 14

Публикувано: 13 March 2014 - 02:30 PM

Показване на мнениетоcvetyhinkova, в 12 March 2014 - 07:56 PM, написа:

Козината на петна ли пада и основно по кои части на тялото?Сърби ли го и чеша ли се много?Не съм професионалист,но и аз минах по вашия път.Сега слава Богу е добре и вече има козина.

Няма петна не се чеше и изглежда много добре,пада сякаш я сменя,но това е постоянно.

#7 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 13 March 2014 - 03:50 PM

Питайте в подфорума на френски булдог http://forum.dog.bg/...B4%D0%BE%D0%B3/
Там влизат и развъдчици, така че ако някой може да Ви помогне с Вашето френчи, то това са те. Успех.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#8 Потребителят е офлайн   hiagain Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 68
  • Регистрация: 07-June 13
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 13 March 2014 - 04:48 PM

Не успях да разбера - кучето има ли оголени петна по кожата на кучето, или просто постоянно пада козина от всякъде?

#9 Потребителят е офлайн   cvetyhinkova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 02-January 14

Публикувано: 14 March 2014 - 08:14 PM

Възможно е и демодекоза да е ,въпреки че тя засяга по-малки кучета.Мисля,че задължително трябва да го заведете на лекар.Това са породи с проблемна кожа.По-добре го заведете при ветеринар,поне да сте спокойна,въпреки,че според мен има проблем.

#10 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 16 March 2014 - 11:22 PM

Показване на мнениетоtihomirstoqnovv, в 01 March 2014 - 05:17 PM, написа:

Здравейте,на всички,нов съм в сайта и за това предварително се извинявам,ако има вече тема за падането на козината(ако е така моля някой да ми изпрати линк, защото от един час ровя и нищо).Имам френски булдог на 2години(бял-чувал съм,че белите си имат повече проблеми,така ли е според вас???) и страшно много му пада козината,май за двете години,който го имам само за месец беше спряла,защото тогава му давах рибено масло и действаше,но след като го спрях пак започна да пада и после вече дори и то не действаше.Ходих на поне 4 ветеринари,те едни изследвяния едни инжекции едни мазила едно чудо и в крайна сметка само 4-5 дневен ефект и то не всеки път .Не искам да обидя някой ветеринар,ako чете това,но просто ветеринарната медицина не е доразвита,най-меко казано,не може да лекуваш синузит с аналгин,ще облекчи болката, но проблема остава.Ако някой знае нещо по въпроса,моля да сподели.
Приятен ден на всички!

Здравейте! И аз имам французин с кожни проблеми от 3тия месец, та до 1 година и половина и все още се почесва. Моя съвет е да не давате и да не слагате никакви инжекции без да сте се консултирали с поне още 2ма доктори, макар че аз това направих и резултата беше нулев. От скоро ли са проблемите? Има ли зачервявания или голи места? Само се чеши или се и ближе? Може да качите и снимки на проблемните зони. А каква диагноза ви казаха докторите? С какви лекарства "лекувахте" до сега и какво лекувахте - стана ли ясно?

Демодекозата не е изключена, но тя е наследствена и до сега щеше да се е проявила. Голямо ми се струва кучето, за да има демодекоза.



User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни