Dog.bg Форуми : Къде да живее кокера?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Къде да живее кокера? в къщи или на двора

#1 Потребителят е офлайн   радиолюбител Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 01-March 14
  • Gender:Male

Публикувано: 03 March 2014 - 11:54 AM

Здравейте!
Имах кокер шпаньол на три и половина години, който почина преди няколоко дни. Получи парализа на крайниците, и за 2 дни си отиде горкото в мъки. На кокера бях направил дървена къщичка в гаража. Все си мисля, че е получил възпаление на гръбнака от студа, може би. ( Ветеринарят не беше категоричен. ) Но пък и това не беше първата му зима при тези условия.
Та въпросът ми е дали правилно съм постъпил, като съм го гледал в гаража? ( Кученцето имаше възможност да излиза през малка дупка на вратата в двора, и там лудееше през деня. ) Дали тази порода не е прекалено нежна, и трябва да се прибира вечер на топло в къщи?
Породата ми харесва, и пак искам такова куче, и затова не искам да повторя грешките от предишното.
Благодаря!
User's Signature

Колкото повече опознавам хората, толкова повече обичам животните.

#2 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 03 March 2014 - 12:12 PM

Здравейте, съжалявам за кокерчето, дано е на по-добро място!

Относно питането - аз съм на мнение, че кучета от почти всички породи е хубаво да се прибират вътре. Има няколко породи изключения, но за останалите съм на мнение, че им е по-добре вътре, при човека. Кокера от своя страна има предразположеност към ставни и костни проблеми, особено с напредване на възрастта. Може кучето на 1-2 годинки да се чувствало добре, но с напредване на годините тялото се променя, остарява, става по-чувствително. За мен мястото на кучето е до човека му. Ако има двор е чудесно, да дивее, да играе с човека си, но накрая трябва да се прибере у дома, на топло и с компанията на собственика.
Разбира се в тези случаи голяма роля играе качеството на храната, добавките, и т.н.

П.п. За здравето на кучето огромно значение има от къде е взето. Внимавайте при следващото взимане. Кученца от обяви, ферми, домашно развъдени нямат никаква гаранция за породност, здраве и характер и реално не се знае какво си взимате.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#3 Потребителят е офлайн   радиолюбител Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 01-March 14
  • Gender:Male

Публикувано: 03 March 2014 - 02:16 PM

Здравейте, samotnata!
Благодаря за отговора. И аз така си мисля, ще трябва да променя нещата за следващото куче. Ще е добре да го пущам в къщи, поне да пренощува.
Следващото куче може би няма да е от развъдник. На този етап не мога да отделя 120 че и повече лева. Може да дам шанс на някое нежелано животинче. Имал съм 3 кучета до сега - доберман, едно приличащо на гонче, и кокера. Гончето беше останало без стопаннина си ( съсед ), и ние го прибрахме. А кокерът го намерих като отивах на работа - свито, уплашено бебе до стената на една необитаема къща. Беше с едно око - другого оченце беше извадено, или така се е родило. Навярно затова стопаните са го изхвърлили. Но пък беше много любвеобвилен, и страхотен приятел...

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Колкото повече опознавам хората, толкова повече обичам животните.

#4 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 03 March 2014 - 02:27 PM

Страхотно е, че сте го спасили!
Моята също е намерена на улицата, вече ни радва над 8 години!
Ако не можете да си купите от развъдник, спасете някое търсещо дом.
В момента един Рошко спасен от двора на псевдостопаните си след лечение ще търси дом.

Качена снимка

Той е под опеката на Летс адопт България
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни