Dog.bg Форуми : Помогнете със съвет при ШЪНТ

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Помогнете със съвет при ШЪНТ

#1 Потребителят е офлайн   kremi76 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 04-March 14
  • Gender:Male

Публикувано: 04 March 2014 - 10:47 PM

Здравейте приятели .
Имам едно сладко йорки на 3 години , което е 1.800 кг.
За съжаление имаме проблеми от последната година, които се изразяват постепенно в силно и често изразяващи в 1 припадък и вече 6 различни като симптом за гърчене и повръщане нещо жълто. От момента в , който се почувства зле замръзва и гледа в земята и леко се поклаща все едно блокира сърдечната му дейност и започва да диша трудно. Страхувам се от мисълта ,че ще го загубя и още по-лошото детето ще се травмира дълбоко, много повече от мен ако се случи защотое е малка дъщеря ми.
Това, което сме направили до сега е задължителното посещение при ветеринар на 2 различни места, като едното беше при спешност в 12 вечерта. И в двата случая се наложи да му сложат успокоителни за стомагчето, което се оказа слабот мяст и основно черния дроб. Проблемите отшумяха за това време но от последният месец зачестиха и става сложн. При последната ваксинация поразпитах по-детайлно ветеринаря за епилепсия или какви може да са причините.. но отговора беше че има възможност по това описание да става въпрос за Шънт по тези симптоми. Това, което предстои е изследване за което още не съм подготвена тъй като в момента нямам финансовата възможност поради изплащане на кредит и това ме забавя и побърква. Въпроса ми е с какво мога да помогна или реагирам за да го предпазя при такава ситуация защото ми казаха, че тези симптоми се увеличават и всеки един момент може да бъде фатален :(
Изчетох информация, че голям процент това да е генно и е можело да се предотврати още след раждането ако се знае че майката или бащата са имали такав проблем.Вина вероятно и от моя страна има, но нека някой ако е минавал вече по този път с такав вид проблем да сподели какво може да се направи.
Вече го храним с Роял Канини, апреди това не защото е изключително капризен и предпочита да стои гладен пред това да чака нашета вечря и да ни лае.
Също тъка искам да попитам за котешката храна понеже чувам различни съвети, че е вредна и добра и в крайна сметка всичко което чета винаги се намира, някой който да оспори или опредлена тема да се превърне в спор или закни и обиди за съжаление. Надявам се и тази тема не се превърне в арена на спорове.
Благодаря предварително на всички които искат и ще споделят своите мнения.
Поздрави на всички които имат йорки, това е най-добрия терапевт при налиието на този напрегнат живот.
User's Signature

Машинно пране на дивани, матраци, килими по домовете в градовете София и Бургас

www.exprespartners.com

#2 Потребителят е офлайн   tut Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 100
  • Регистрация: 10-January 14

Публикувано: 05 March 2014 - 09:34 PM

От това което описвате е малко вероятно да става въпрос за чернодробен шънт или поне е доста назад в спъсъка с диференциални диагнози.Дано да сте избрали ветеринари които знаят какво да правят.

#3 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 06 March 2014 - 07:03 AM

Здравейте

Надявам се кучето да се оправи, може да се обърнете към някоя организация за защита на животните, която да ви помогне да съберете средства за лечение.

Колкото до храната - не си хранете кучето с котешка храна. Колкото и да изглеждат подобни, котките и кучетата имат различни изисквания към храната и следователно сухата храна за тях е различна. примерно в котешката храна има таурин, който е изключително важна аминокиселина за котките, без него настъпват слепота, респираторни проблеми, докато тази аминокиселина липсва в кучешката храна. Нищо няма да му стане, ако хапне малко котешка храна, но не си хранете животното с котешка храна.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни