Dog.bg Форуми : Оплождане и после кастрация или изобщо да не я оплождаме?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Оплождане и после кастрация или изобщо да не я оплождаме?

#1 Потребителят е офлайн   el Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 02-February 09
  • Gender:Female

Публикувано: 07 March 2014 - 11:52 AM

Здравейте любители на мяукащите любимци :) ,

Имаме си две женски писани и се сблъскахме с проблема едната да препикава като мъжка. Хванах ги веднъж и на калъп :md_064: , не успяха да свършат нищо де :ab_041: Препикаването излиза извън контрол вече. Няма да ви разправям на какви нестандартни места намираме локвички, а миризмата е направо непоносима. Не е като на мъжка котка, но като е препикано на 3-4 места си е ужас. Най-лошото е, че тостерът пострада :ud_009: , да не говорим, че беше напикала и един от закачените ми черпаци. Как? - той е на високо сравнително. До ден днешен си остава загадка! Чудим се с приятеля ми дали да я кастрираме, защото това разгонване трае вече 3 месеца някъде. Другата също е разгонена, но освен да ни се дупи и понякога да мяука хипнотизиращо, други бели не прави. Даже е доста любвеобилна в този си период, който също вече продължава доста дълго време. Нормално ли е това изобщо? Мислих, че до месец ще им мине всичко. Приятелят ми реши първо да я чифтоса едната и после да я караме при чичо доктор, за да прекъснем потомствената и връзка :dh_188: . Какво мислите вие? Четох разни други теми за разгонването и се чудя другата трябва ли да я кастрираме и нея, въпреки че разгонването и не пречи на никой? Жал ме е за горките животинчета, но тази с пикаенето направо не се трае.

П.С: Виновната е тази вдясно :zz_187:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 07 March 2014 - 12:03 PM

А абсолютно ли сте убедени, че и двете са женски? Така "нагоре" препикват мъжките.

Моето мнение е следното - никакво заплождане, и двете на кастрация. Прочетете за кастрацията, в този форум има много изписано. Полезно и здравословно е най-вече за животините, добре ще се отрази и на вас. Няма за какво да ви е жал. Няма нищо лошо да направите на котките. Ще им спестите много с една кастрация. Ще им спестите вредните разгонвания, промяната на настроенията, доста болести се предотвратяват при кастрация.
Имам 3 женски котки - кастрирани още под една годинка. Две вече са на 8 и се чувстват прекрасно. Щастливи, спокойни, игриви, никой не им дава 8 годинки.
Няма да съжалявате, ако кастрирате. Ще съжалявате ако заплодите. Тежки бременност и раждане, невъзможност да се намерят домове за котенцата. Безсмислено е.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#3 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 07 March 2014 - 12:42 PM

+1 за samotnata

Кастрирайт ги и никакво заплождане. Аз имах 11 - всички кастрирани. Що 11, ами защото съседската котка ги мъкнеше у нас. Домове трудно се намират и така останаха. Повтаряш си, че съседската котка не е твой проблем, ама не би, кастрирах я. Сега са 6. Бягат, скачат, като котенца са.

Така че хващате ги 1 по една и отивате да ги кастрирате. Това е най-доброто решение за котките и за вас.

#4 Потребителят е офлайн   el Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 02-February 09
  • Gender:Female

Публикувано: 07 March 2014 - 12:52 PM

Хаха, ами да сигурни сме, че са женски :) Няма нужните атрибути, за да е мъжка. Обясниха ни, че така се получава някой път при две женски, които живеят заедно. Като доминиране на едната върху другата. Те са вече на по 7-8 години. За жалост като посъберем пари, ще ги водим :zd_120:

#5 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 07 March 2014 - 12:55 PM

Няма защо да е за жалост. За добро е. При домашни женски котки изключително често се случва след определена възраст да се разболеят от някоя от болестите по половата система. Често се налага кастрация за да се излекува, но това вече е кастрация на болно животно, а не на здраво и риска се променя. Затова по-добре сега, отколкото по-нататък.
Успех!
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#6 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 07 March 2014 - 04:15 PM

Във Варна има безплатни кастрации на женски котки, вижте дали в Бургас някоя организация за защита на животните не предлага такива.

#7 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 07 March 2014 - 08:22 PM

Моите женски правеха нещо подобно на вашето пикане-кастрирах и проблема изчезна. :ba_025:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   lamboti Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 12-March 14

Публикувано: 12 March 2014 - 08:54 AM

Показване на мнениетоsamotnata, в 07 March 2014 - 12:55 PM, написа:

Няма защо да е за жалост. За добро е. При домашни женски котки изключително често се случва след определена възраст да се разболеят от някоя от болестите по половата система. Често се налага кастрация за да се излекува, но това вече е кастрация на болно животно, а не на здраво и риска се променя. Затова по-добре сега, отколкото по-нататък.
Успех!

Това е много полезна информация за мен, благодаря ти :)

#9 Потребителят е офлайн   el Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 02-February 09
  • Gender:Female

Публикувано: 22 May 2014 - 03:21 PM

Имахме циста, която отстраниха и кастрираха котенцето. Кофти беше, че първите ни шефове се скъсаха и се наложи нова операция. :ud_009: Беше голям стрес откъм финансова гледна точак ( 500 лв. излезе всичко с двете операции и изследванията) и около котенцето, което умря от страх. Накрая му сложихме чорапогащник, за да не се ближе и пак да скъса шефове. Сега е здраво и щастливо :)

#10 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 03 June 2014 - 12:54 AM

Показване на мнениетоel, в 22 May 2014 - 04:21 PM, написа:

Имахме циста, която отстраниха и кастрираха котенцето. Кофти беше, че първите ни шефове се скъсаха и се наложи нова операция. :ud_009: Беше голям стрес откъм финансова гледна точак ( 500 лв. излезе всичко с двете операции и изследванията) и около котенцето, което умря от страх. Накрая му сложихме чорапогащник, за да не се ближе и пак да скъса шефове. Сега е здраво и щастливо :)


Как 500 лева бе? Те операция за смяна на пола ли са й правили? На мен за женска котка ми взеха 50 лв!??! Вярно е, че я кастрирахме в родния ми град, където тази услуга е по-евтина, с цел насърчаване на хората, ама 500 лв са си 500 лв!Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни