Dog.bg Форуми : Малката не иска да се храни! Болна ли е?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Малката не иска да се храни! Болна ли е? Кучето ми не иска да се храни. Не й се играе. Сякаш й е лошо...

#1 Потребителят е офлайн   str8art23 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 10-March 14
  • Gender:Male

Публикувано: 10 March 2014 - 04:48 PM

Здравейте. Нуждая се спешно от съвет ! Досега не съм отглеждала Стафордшир-Териер. Чета възможно повече статии за отглеждането на тази порода. Но проблемът, който възникна, по-скоро вероятно засяга всички породи...

Кученцето ми е на 9 месеца, игрива, палава, радва се на всички. Досега не сме имали проблеми с храненето... От ветеринарен специалист знам, че трябва да я храня 2 пъти на ден и така и правя. Гледам да й разнообразявам менюто - кучешки храни - консерви, гранули, когато готвя, отделям вкусотийки и за нея, обожава пилешко месо.
Но днес цял ден не иска да се храни !! Отпаднала е, лежи , не й се играе, цял ден не се закача с мен, а попр. не мога да си почина и минутка от нея, постоянно е с мен - в кухнята докато готвя, все се пречка .... а днес - цял ден сякаш я няма...
Приятелят ми й беше купил фенер от патица - сварих го и внимателно го очистих, дадох и костите, с които не би трябвало да има затруднение да ги храносмила, а преди малко попаднах на статия , че патешкото месо е вредно за стомахчетата им....

Снощи я изкъпахме, подсуших я добре и стоя около час и половина пред печката, за да изсъхне напълно. Не мисля, че е възможно да е настинала...

Нослето й е сухо. Това също ме притеснява....
Утре ще я водя на ветеринар, ако е в същото положение, но до утре ще се побъркам. Тревожа се !

Един познат ми каза, че ако й е сухо нослето, да разтворя чаена лъжичка сол в купичка вода и да й намокря муцунката - това добра идея ли е? Каква е функцията на солта в случая?

Моля ви, дайте ми някакви съвети, мнения, отговори..... Предварително Благодаря!

Забравих да спомена, че съм на 18 , нямам голям опит в отглеждането на кучета - досега всички дом. любимци, които съм имала, съм ги отглеждала като ...сякаш хора, а не животни, възможно е да имам доста грешки при отглеждането, а се старая да се поправям и да се уча! Ще съм ви благодарна ако ми дадете някакви по-подробни препоръки, ако имате опит в отглеждането на стаф.

- Holly.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 10 March 2014 - 05:35 PM

Това със солта няма да помогне,най добре заведете животината на лекар...
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#3 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 10 March 2014 - 06:41 PM

Показване на мнениетоstr8art23, в 10 March 2014 - 05:48 PM, написа:


Но днес цял ден не иска да се храни !! Отпаднала е, лежи , не й се играе, цял ден не се закача с мен, а попр. не мога да си почина и минутка от нея, постоянно е с мен - в кухнята докато готвя, все се пречка .... а днес - цял ден сякаш я няма...
Приятелят ми й беше купил фенер от патица - сварих го и внимателно го очистих, дадох и костите, с които не би трябвало да има затруднение да ги храносмила, а преди малко попаднах на статия , че патешкото месо е вредно за стомахчетата им....


Мен ме притеснява комбинацията от отпадналост и нежелание за игра и храна със скорошното даване на кости. По принцип костите не са никак полезни за храносмилателната система на кучето, да не говорим, че не носят хранителна стойност.
Аз бих се консултирала с лекар възможно най-скоро.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#4 Потребителят е офлайн   moite.prichini Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 10-December 12
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 10 March 2014 - 06:50 PM

А помислихте ли дали не се разгонва? Първите няколко пъти при разгонването бяха много тегави за моето момиче. Докато свикне ѝ трябваше време. Пишете, когато разберете какво ѝ е :) Успех и късмет! :db_046:
User's Signature

Не всеки човек знае как да обича куче, но всяко куче знае как да обича човек!

#5 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 10 March 2014 - 07:31 PM

Моето предположение е, че на тази възраст вече й е минало първото разгонване. Отпадналост, липса на апетит....хм, а пие ли много вода кучето?
Варени кости от птици не трябва да давате никога.

#6 Потребителят е офлайн   moite.prichini Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 10-December 12
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 12 March 2014 - 02:43 PM

Показване на мнениетоVesela_5, в 10 March 2014 - 05:31 PM, написа:

Моето предположение е, че на тази възраст вече й е минало първото разгонване. Отпадналост, липса на апетит....хм, а пие ли много вода кучето?
Варени кости от птици не трябва да давате никога.

Знам, че ѝ е минало първото разгонване, затова казах "първите няколко пъти" :)
User's Signature

Не всеки човек знае как да обича куче, но всяко куче знае как да обича човек!

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни